Reklama

Reklama

Tarzan's Savage Fury

Obsahy(1)

Do džungle za dobrodružnou loveckou výpravou přilétá Tarzanův bratranec Edward. Jeho průvodce Rokov jej zavraždí a přiměje svého společníka, aby se po padělání dokladů za Edwarda vydával. Cílem expedice jsou teď diamantová naleziště, jejichž bohatství má naoko posloužit britským obranným zájmům, ve skutečnosti obohatit kapsu podvodníků. Tarzan přes svůj vnitřní nesouhlas, po naléhání Jane souhlasí, že bude domnělému Edwardovi dělat průvodce při cestě do země divošského kmene Wazubi, strážce pokladu. (dopitak)

(více)

Recenze (9)

LadyPupu 

všechny recenze uživatele

Blbost to je, o tom žádná. Obzvlášť opravdu směšné momenty typu Tarzan před filmovým plátnem mluví zvířecí řečí na nosorožce nebo chlapec provokuje a následně loví gumového krokodýla. Všechno uznávám. Ale... Ach ano, je tam Lex. Lítá tam polonahej po studiu... pardon... po džungli, v minisukni, hladce oholen, dobře naladěn a já jako zástupkyně dámského publika toto oceňuji. Zcela nekriticky. Vím, je to hrozné, ale je to silnější než já! :-) ()

fragre 

všechny recenze uživatele

U příběhů s Tarzanem je jeden zvyklý na hodně pokleslou romantiku rodokapsového typu, ale ani tu neradno míchat s roztomilostí a humorem (tedy aspoň myslím, že se tvůrci občas o humor pokoušeli). To aspoň literární předloha se tváří smrtelně vážně, takže aspoň v hranicích svého žánru nevypadá trapně. Tento film však trapný je. Polonahý Lex Barker byl nepochybně pro dámské publikum atraktivním zjevem, jakož i aktuální Jane v přiléhavém kostýmku zase magnetem pro publikum pánské, ale víc toho film nabídnout nemůže. Akce jsou nenápadité, divocí domorodci směšní, padouši přihlouplí a ještě se tam poráde potuluje takový "děsně sympatický" hošík, který tento údajně dobrodružný film mění v hloupoučký rodinný film. ()

Reklama

dopitak 

všechny recenze uživatele

Čtvrtý z pěti příběhů o Tarzanovi s Lexem Barkerem v titulní roli. Film pochopitelně nelze přeceňovat, nad naivitou tvůrců při ztvárnění útočících domorodců jenom zakroutíte hlavou. Přesto se jedná o roztomilý příběh, Barker jako Tarzan je přímo prototypem helénského hrdiny, Jane je sice poněkud "olf fashion", zato Cheeta je skutečný šimpík, který nevypadá jako plyšová hračka (jak nám ho ukazovali tvůrci "nováckého" seriálu), ale chvílemi i jako nebezpečné zvíře. ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Po dlouhé době jsem se opět vrátil k Barkerovým Tarzanům. Tohle je předposlední film série. Tarzan tu má opět novou Jane (nutno podotknout, že mnohem lepší než její dvě předchůdkyně). Příběh o jeho podvodném bratranci je poměrně dobrý, respektive nijak nevybočuje z řady zábavných i když schématických dějových linií a určitě mě to bavilo víc než třeba předchozí Tarzan's Peril. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Tohle je moje rozloučení s Lexem Barkerem jako Tarzanem, protože jeho pátý film jsem viděl jako první. Je to takové průměrné rozloučení, trochu rozpačité, ale s tím, že je zde docela dobrá záporná postava. Neustálé záběry na Cheetu se ale už dávno omrzely a člověk neví, jestli to vlastně není dětský film. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama