Tarzan's Savage Fury

Akční / Dobrodružný

USA, 1952, 81 min

Cy Endfield

Předloha:

Edgar Rice Burroughs (kniha)

Cyril Hume, Hans Jacoby

Karl Struss

Paul Sawtell

Sol Lesser

Frank Sullivan

Scénografie:

Walter E. Keller

Tejto pôvodnej tarzanej sérii súkam v podstate v kuse len priemerné hodnotenia, keďže tá kvalita je zhruba niekde tam a všetky diely sú na jedno kopyto, obzvlášť to platí pri filmoch, kde Tarzana predstavuje Lex Barker. V zásade nič nové sa tu už nevymyslelo a už sa varilo skutočne z vody. Hviezdička navyše za Dorothy Hart. Bola to skutočne nádherná žena. 50 %(14.12.2017)

Blbost to je, o tom žádná. Obzvlášť opravdu směšné momenty typu Tarzan před filmovým plátnem mluví zvířecí řečí na nosorožce nebo chlapec provokuje a následně loví gumového krokodýla. Všechno uznávám. Ale... Ach ano, je tam Lex. Lítá tam polonahej po studiu... pardon... po džungli, v minisukni, hladce oholen, dobře naladěn a já jako zástupkyně dámského publika toto oceňuji. Zcela nekriticky. Vím, je to hrozné, ale je to silnější než já! :-)(14.3.2016)

Čtvrtý z pěti příběhů o Tarzanovi s Lexem Barkerem v titulní roli. Film pochopitelně nelze přeceňovat, nad naivitou tvůrců při ztvárnění útočících domorodců jenom zakroutíte hlavou. Přesto se jedná o roztomilý příběh, Barker jako Tarzan je přímo prototypem helénského hrdiny, Jane je sice poněkud "olf fashion", zato Cheeta je skutečný šimpík, který nevypadá jako plyšová hračka (jak nám ho ukazovali tvůrci "nováckého" seriálu), ale chvílemi i jako nebezpečné zvíře.(1.6.2010)

Po dlouhé době jsem se opět vrátil k Barkerovým Tarzanům. Tohle je předposlední film série. Tarzan tu má opět novou Jane (nutno podotknout, že mnohem lepší než její dvě předchůdkyně). Příběh o jeho podvodném bratranci je poměrně dobrý, respektive nijak nevybočuje z řady zábavných i když schématických dějových linií a určitě mě to bavilo víc než třeba předchozí Tarzan's Peril.(11.12.2012)

Tohle je moje rozloučení s Lexem Barkerem jako Tarzanem, protože jeho pátý film jsem viděl jako první. Je to takové průměrné rozloučení, trochu rozpačité, ale s tím, že je zde docela dobrá záporná postava. Neustálé záběry na Cheetu se ale už dávno omrzely a člověk neví, jestli to vlastně není dětský film.(13.3.2017)