Panenky

Na dnes již žánrovou klasiku Re-Animátora navázal v roce 1987 uznávaný hororový režisér Stuart Gordon snímkem, po jehož zhlédnutí se navždy budete všem hračkářstvím vyhýbat velkým obloukem a šklebivá Chuckie vám přijde jako ten nejnevinnější tvor na světě.  Hlavní hrdinkou hrůzných Panenek je mladá dívka Judy, která musí trávit prázdniny se svým tupým a vulgárním otcem Davidem a nesnášenlivou nevlastní matkou Rosemary. A právě tato nesourodá trojice je během temné a bouřlivé noci nucena zastavit na odlehlé silnici, opustit porouchané auto a hledat místo, kde by bylo možné přespat a zavolat si pro pomoc. V jejich hledáčku nakonec spočine stará vila, obývaná postaršími přívětivými manželi Hartwickeovými, kteří neváhají nabídnout záchrannou ruku. Jenže to, že je v domě výrobce panenek a jeho choti útulno, zdaleka neznamená, že je tu také bezpečno. Obyvatelstvo rezidence je totiž mnohem početnější, než by se mohlo zdát. A rozhodně má daleko k přátelskosti. Již brzy hračky oživnou a budou chtít jediné. Zabíjet. (oficiální text distributora)

Hunter2222

Horory s vraždiacimi hračkami moc nemusím, ale toto sa mi páčilo veľmi. Zo začiatku padajú hlavne dobré hlášky a vynikajúce dialógy na úrovni Tarantína. Potom prichádza vynikajúca atmosféra, nejaká tá vražda a panenky v plnej kráse. Panenky boli technickej stránke perfektne spravené. Mal som pocit, že tie hnusné krvilačné hračky naozaj ožili. Škoda toho koncu ako z klasickej detskej rozprávky... ()

WANDRWALL

Docela měkký horor, přesněji ještě vraždící panenky nevyčerpaly možnosti tohoto tématu.*** Tvůrci věděli, že je čeká právě na drsnějších verzích, ti tvůrci co přišli po těchto tvůrcích a nyní už mohou bojovat kdo to umí lépe. A kdo zatím vyhrává na poli vraždících hraček, tak to je jasné. Časem se stejně objeví ještě dramatičtější kusy.***Re-animátor, který je zmiňován i ve filmu "Americká krása" byl slušnou zábavou pro tehdejší milovníky obdobných hororů, takže byl v hojném počtu vyhledáván.***(6.10.2010) ()

SeBig

Jako uspávačka to slouží dobře, ale já v práci usnout nechtěl, takže jsem to musel obstát a snažit se neusnout.. Ještě než bylo Toy story, píča Annabelle a Malí valečníci, tak tady vraždily tyhle malý odporný panenky. Nevím co to, ale na mě to působilo spíš jako rodinná šarvátka se zlobivýma hračkama. Chvílema přípomínalo i starý Amityville. Jednu za masky nechám, ale to jsem teda hodně hodnej. ()

eraserhead666

Jeden z Band Brothers, Gordon a Yuzna. To asi nemůže zklamat. Ani v hájemství panenek. Výborná Carolyn Purdy-Gordon. Výborná ta malá holka, po dlouhé době zase netrapné, nekýčovité a snesitelné dítě ve filmu. Tragické punkerky. Skvělá osmdesátková práce. Moderní milci digitálních krváků se tomu asi vysmějí, ale pro mě to má mnohem lepší grády, tohle je můj šálek horroru. ()

Karamanlis

Puppets horory nemám v obzvláštnej obľube (okrem pôvodnej trilógie Child's Play samozrejme...), nakoľko potenciál oživlých bábik ako hororových zabijakov je dosť chabý, ale u dvojice Gordon & Yuzna jeden nikdy nevie, preto som od Dolls očakával poriadne divoký úlet... Ten sa nakoniec bohužiaľ nekonal a chlapci sa na svoje pomery ešte držali vcelku pri zemi (aj keď nejaké známky ich rukopisu sa tu predsa len nájdu), napriek tomu však Dolls patria k tomu najlepšiemu, čo minisubžáner venujúci sa vraždiacim bábikám ponúka... ()

Ištván87

Tak mám obrovské dilema. Jestli hodnotit podle množství nudy nebo podle množství zábavy... Je pravda že začátek byl pro mě poněkud nudný, když pominu scénu s vyrostlým plyšovým medvídkem, tak mě ty fantazie malé holčičky dost nudily, stejně jako všechno ostatní. Ovšem když došlo na samotné vraždy, tak jsem se začal poměrně dost zvrhlým způsobem bavit.. Panenky jsou tady poměrně pěkný svině, ovšem to vlastně skoro všechny postavy tohoto filmu. Osobně mi byla nejsympatičtější druhá punkerka, a to od momentu kdy upálila kovboje. Už jen za to jakým způsobem to kolem sebe začala čistit, jsem jí ohromně fandil. Jinak moc mile překvapila hlavní hrdinka, ta holka nejen že byla poměrně roztomilá a scénář jí místy vkládal do úst slušné hlášky, ale kromě pár úsměvů ve scénách kdy měla být vystrašená, i dobře hrála, takže jsem jí (na rozdíl od jiných takových holčiček ve filmech)neměl chuť zaškrtit... Každopádně, protože takové horory se již dnes netočí, což považuji za smutné, tak dám nakonec ty čtyři... ()

JASON_X

Kdyby mi bylo deset, nebo kdybych ujížděl na laskavých a hřejivých (fujtajxl) horrorových komediích, tenhle film bych miloval. Moc hezky udělaný je, skvělá výprava, hudba i typově bezvadní herci, mordýřské panenky jsou fajn a vražedné scény s macechou nebo zrzavou flundrou mě dost pobavily. Samozřejmě doba vzniku je znát na mizérii některých triků, ale to se dá velkoryse přehlédnout. Nicméně oproti filmům o Chuckym jde o poněkud chudého příbuzného, ačkoliv od prvního dílu (Child's Play) ho dělí pouhý jeden rok. ()

cjmafia

Čistý průměr, ale určitě koukatelný díky krátké stopáži. Je škoda, že film neví jestli chce být hororovou komedií, pohádkou nebo hororem, já osobně bych dal přednost atmosféristickému hororou, ale to se bohužel nestalo. A o charakterech postav se už asi nemá ani cenu nějak rozepisovat, snad jen wtf ? Ale přesto za 3* za krásný dům, pěkné panenky a milý manželský ( důchodci ) pár. 5/10 ()

corpsy

Tak sa nám tu zišli tri špičky béčkového hororu posledných dvoch dekád minulého storočia. Charles Band, Stuart Gordon a Brian Yuzna. A ponúkajú výborný hororový opus s akurátno dávkou humoru, krvi a strašidelnej atmosféry. ()

Radka_86

Spíše než hororem jsou Panenky horovou komedií, kterých v 80.letech vznikalo velmi mnoho což poznáte už po pár minutách zvláště z charakteru postav. Atmosféra filmu je skvělá, to Gordon uměl vždycky, dům strašidelný a dědeček s babkou na první pohled nejsou tak mírumilovní jak se tváří... Musím ale říct, že jsem od filmu čekala daleko víc, jak krve tak krvelačnosti panenek. Nenudila jsem se, ale nebyl to žádný velký zážitek komediální ani hororový. Co oceňuji je nápaditý a vtipný konec. ()

sidzej

Uletené hororové béčko s vraždiacimi bábikami v jednom zatuchlom starom dome. Navyše vcelku dobre obsadené síce neznámymi ale presvedčivými hercami. Zopár slušných gore scén, masiek a nezabudnuteľné bubnovanie na popravu si odomňa 75% zaslúži. Navyše vďaka krátkej minutáži film veľmi rýchlo ubehne. Dobre odvedená práca aj po stránke réžie ()

Ten Druhy

Postavy boli natoľko výrazné, že ich stačilo predstaviť len vo filmovej skratke. Takže, Dolls ide bez zbytočného vajatania a zoznamovacích manévrov rovno na vec. Má svižné tempo, ktoré, aj vďaka krátkej minutáži, vôbec nepoľavuje. Uhraničivá atmosféra a gotický interiér odľahlého hotela-mauzolea bábik funguje pomerne spoľahlivo. Navyše tento horor obsahuje aj niečo ako rozprávkový zmysel pre spravodlivosť - bábiky kántria výlučne bezcharakterných dospelých. Happyend má skoro katarzný účinok! ()

ledzepfan

Toy Story trochu jinak-aneb. překvápko a frajeřinka, která sračkoidního mistra loutkáře odkopává do hlubokých hlubin žabích chcanek. Tohle má perfektně fungující a čitelný nadhled, promakané triky, výživné hlášky, hravou režii a neostudné herce(včetně té holky). Samozřejmě-strachy se z toho nikdo asi neposere ale pokud vám nevadí spojení hororu se špetkou pohádky a hrstkou komedie, budete se až překvapivě dobře bavit. ()

PKD

Bylo to dobré. I když, čekati prakticky hodinu z této krátké stopáže na ony růz. panenky apod. v akci, nebylo zrovna vůči divákovi fér. Heh. Holčina se svými kůl mašličkami a s culíčky v hl. roli fajn (většinou mě děti v hororech obecně, otravují vysoce a nejen tam) a poučení zní...nešlapejte po panenkách. A vůbec s nimi už neházejte. Ono se vám to jednou vymstí. Kowboj byl super.;) Otevřený závěr během 1.pol. koncových creditů, škodolibě potěšil a tak je škoda, že nedošlo na Gordonem navrhované pokr., ve kterém by Judy a Ralph jeli zpět do Bostonu, ve kterém by si Ralph následně vzal její pravou matku (zde má hnusnou v obou směrech, macechu) a stali by se tak rodinou. Až jednoho dne, kdy dostanou balíček z Anglie, ve kterém jsou jako panenky (kdo viděl tento film, chápe) Gabriela a Hilary. Jak říkám, škoda.:( Potenciál by tu byl. Nejde sice o kdovíjak nadprůměrnou Gordonovku (2 si užijeme až v 21.st.) ale nemá se v tomto směru, za co styděti. Jeden z mála tipů, který mi dal ten mega projekt...In Search of Darkness pt.1. Zdravím Judy. ;-) ()

raimi

Vypečené panenkovské béčko podle scénáře Eda Nahy. Nesmírně zábavná záležitost, která každému pořádnému horrorovému fanouškovi vykouzlí na tváři úsměv od ucha k uchu. ()

Makky

Úvod ma nejak nebavil. Rovnako aj tie extrémne postavy, ktoré boli poväčišnou až stupídne. Avšak bábiky a postupné odpalovanie hereckého osadenstva pobavilo. Slušná trojka. "Čo sa deje? Bojíš sa tmy?" - "Nie, bojím sa toho, čo je v nej." ()

Lulu13

Najväčším kameňom úrazu boli nehorázne nesympatické a debilné postavy, ktoré boli naviac strašne zahrané. Otravovalo ma to prakticky celú dobu a preto som mala problém tento film vôbec dopozerať. Ostatné už ani nemá význam rozoberať, keďže kvôli tomu sa pre mňa stal tento snímok nepozerateľný.... ()

K.I.N.G.

Především tu chybí doplnit, že se také z velké části jedná o komedii, i když vtipné momenty nejsou nijak převratné, přece jenom je jich tu hodně a naštěstí nejsou trapné, takže nekazí hustou hororovou atmosféru. Dolls je přímo předurčen k tomu, aby se líbil, přece jenom vraždící loutky a panenky přitahovaly lidi vždycky a v 80. letech nejvíce (za všechny třeba série Dětská hra nebo série Mistr loutkář a další). Je jasné, že když takovou věc vezme do rukou odborník na slovo vzatý, dá se čekat nevídané, to se také děje tady. Vraždící Teddy, to byla síla. Je to zhruba na stejně vysoké úrovni, jako ostatní horory tohoto druhu. Rozhodně mohu jen doporučit. ()