Slibná kariéra u pořádkové policie, potomek na cestě, půjčka na nový dům od rodičů: vše se v Marcově životě podle všeho ubírá správným směrem. Pak se ale na policejní akademii objeví jeho nový kolega Kay. Společný trénink jako by do Marcova života přinesl závan svěžího vzduchu – a on sám poprvé pocítil náklonnost k muži. Marc, rozpolcený mezi důvěrně známým světem a novými neznámými pokušeními, ztrácí kontrolu nad svým životem. Zažívá volný pád, ze kterého nebude mít prospěch nikdo. A ze všeho nejméně on sám. (Bontonfilm)

petangola

Po shlédnutí filmu "Plovoucí věžáky" musím konstatovat, že němci mají o něco navrh. Skvělá kamera, reálnější základy děje a především skvěle zahraná chemie mezi hlavními postavami. O to víc pak člověka dostává konec (to jako žádný "minoritní" film nemůže skončit nějak...pozitivněji?) - i tak ale podtrženo sečteno, čtyři hvězdy a určitě neviděno naposledy. ()

DonGiovann

Byl to opravdu krásný film, který mocně působí na ty lidi, kterých se týká. Člověk drží palce, aby hrdinům vše dopadlo dobře, ale otevřený konec zanechává ještě silnější dojem a nutí k zamyšlení. Opravdu velmi realistický film se skvělými herci a atmosférou. Díky za něj ()

Zrzavakocka

neholdji moc německým filmům, ale tento mě velice mile překvapil, když čtu některé komentáře tak se budu opakovat, ale nedá se jinak policejní důstojník s velmi dobrou budoucností, manželka v očekávání nádherný dům co více by si kdo mohl přát jenže pak se na scéně objeví někdo kdo má ve svém životě naprosto jasno a dá vše v sázku - buď dostane na budku nebo jeho láska bude opětována a teď se začíná odehrávat ono dráma Markus se dostává na rozcestí začíná lhát neboť si nedokáže sobě přiznat pravdu a to je, že by mohl milovat i muže ...ano comimg out je strašný a raní tím city všech v okolí a k tomu se přidá ještě ona pracovní homofobie ( jen si vzpomeň te jak dopadla paní Ester z pošty pro Tebe ) bohužel náš svět je takový a jiný nebude a to že nějaký top manager vydá desatero, že lidí jiné víry, orientace atd jsou také lidé a že je zakázáno proti nim brojit ještě nic nezaručí... bohužel konec tohoto filmu je velice smutný Markus přišel úplně o vše , což i život je takový ,ale zas na druhou stranu jak vidno z posledních záběru něco si přece jen odnesl a to jej posílilo, ()

Toxin

...pokud jste homofobní tak se na ten film ani nekoukejte! Pro mne velmi zajímavý snímek bez zbytečných zažitých klišé (homosexuálové opravdu žijí jinak, než si většina populace myslí). Poučení z filmu pokud se dlouho hledáš a v lásce nevíš co vlastně chceš tak můžeš přijít o všechny své blízké nejen o milence .. .. ()

Meteora17

Dost dobré. Velice zajímavý snímek. Hlavní hrdina asi nevěděl, že je na muže, zjistil to až poznal Kaye. No, jelikož měl ale přítelkyni, která čekala jeho dítě, je jasné, že se nemohl tak snadně rozhodnout. Takový malý fakt, že kdyby nebyla těhotná, už by to nemělo takový efekt. ()

clubland

Keď je niekto tvrdohlavý a "zadubený", môže dopadnúť takto, alebo žiť v lži a sebaklame až do konca života. Čo je lepšie? Zaujímavý film, ktorý núti dopozerať jedným dychom až do konca. ()

Jerkie

Tak tohle je snímek, od kterého jsem dostala mnohem víc, než jsem čekala, a že jsem nečekala málo. Byla jsem překvapená a naprosto spokojená. Herecké obsazení, myslím, bylo perfektní. Tak nějak se každý hodil do postavy, kterou hrál. Dalším plusem je přesvědčivost. Marcovo společenský ideální život, který tak vidí i on sám, dokud nepozná druhou stranu mince, kde ho nic nedusí a zažívá vzrušení, něco nového, šokujícího a intenzivního. Všechno bezva, až na konec, se kterým jsem spokojená jakožto z filmového hlediska, ale zároveň nespokojená, čistě kvůli mým sklonům ke konečným happy endům. Jsem malý idealista, který si přeje, aby vše dopadlo krásně, protože je přeci krásné, když se všichni mají krásně a nemusí nic řešit, no ne? A snad i proto, že čekám až přijde doba, kdy se budou točit filmy s touto tématikou a nebude potřeba, aby jim zvedaly kvalitu nešťastné/neuspokojené konce podléhající společnosti. Jinak vřele doporučuji! Stál a ještě několikrát bude stát za to :) ()

vodelu

Jako LGBT aktivista, jsem se na tento film těšil, ale již z předešla vím, že se musí k těmto filmům přistupovat opatrně. A to hlavně z toho důvodu, že mohou zkreslovat reálnou situaci. Tomuto filmu musím jako velké plus dát za to, že skutečně taková to situace může být velice obtížná a lidisi nevybírá prostě je. Zároveň plusem je poukázání na stále přítomnou homofobii, která podle mého názoru v naší vyspělé civilizaci nemá již místo. Nutno podtknout, že toto téma je stále trnem v oku konzervativců a příznivců !tradiční" rodiny. Další otázka "Co je tradiční rodina?". To mě navádí k druhému pólu a to k pólu zapornému tohoto filmu. Je sice milé, že scénář dává divákovi na konci možnost domyslet si, co s hlavním hrdinou bude, ale poukazuje na to, že homosexualita pouze budí bolest a zklamání. S čím, opět zvýrazňuji jako LGBT aktivista, naprosto nesouhlasím. Suma sumarum výkon hlavních postav je podle mě více než obdivuhodný. Líbí se mi poukázání na homofobií, což nutí k zamyšlení. Já osobně bych rád věděl více, než jen to, že hlavní hrdina opustil ženu a zůstává SÁM. Jako divák, co to cítí, bych chtěl přeci jen nějaké rozvesellujiví prvky ... ()

lineker

To si takhle nějaký ten nejvyšší usmyslí, že vám trochu zfušuje jeden chromozom v těle a v tu chvíli nasedáte do vlaku, který s vámi může pěkně vykolejit, ale zároveň strhnout všechny v jeho blízkosti. Silné, chvíle "nechutné" ,ale hlavně uhrančivé a zdrcující. ()

ramese01

Hlavní dvojice Marka a Kaya asi nezapomenutelná. Snímek, který působí díky velmi dobrým hereckým výkonům Hanno Kofflera a Maxe Riemelta, jako velmi realistický gay movie, ovšem není pro všechny. Někomu může přijít děj pomalý, nebo mu může vadit gay tematika. Pro ty, co se vcítí do ústřední postavy Kaye (Hanno Koffler), který se ocitá v rozkolu mezi životem se svou nově založenou rodinou nebo se svým partnerem, film jistě nebude škodou času. Vizuálně vše vypadá velmi dobře a celkový snímek představuje typický festivalový film, do jehož ústřední dvojice jsem se zamiloval. Jediné, co mohu vytknout je trochu jednodušší scénář a některé postavy jsou nadbytečné. Přes to jeden z nejlepších snímků s gay tématikou. ()

ZaraCON

Jak zacit… snimek jsem odkladal jiz dlouhou dobu. Zrovna vcera vecer me osvitila myslenka na tento film z niceho nic a mohu rict… opravdu mne to dostalo! Jsem az v soku, ze zde v nasem malem srdci evropy ma tento snimek az tak kladne hodnoceni, vzhledem na tematiku a vsudypritomnou homofobni “estetiku”. Ale opravdu… film mne nedostal jen svymi hlavnimi protagonisty, ale take zapletkou. Nekolikrat jsem se u toho pozastavil a rekl si “Sakra… to je tak husty! Co ten Mark musi prozivat? Co se mu musi honit hlavou, kdyz ceka dite?”. Zde je ukazkovy priklad toho, ze prirode neporucis, nebo spis svemu srdci. Ma to zde i svoje drama, samozrejme Markovo zmatenost a souboj se sebou samim, sle take odhaleni sexuality Engela a naslednou homofobni sikanu na pracovisti. Opravdu doporucuji! Jen mne zklamal konec, opravdu jsem si HROZNE MOC pral, aby se stalo neco co se ale nestalo… kazdopadne 2022 bx mel vyjit druhy dil, uvidime! ()