Znovuzrozeni

• Francie Les Revenants (více)
Mysteriózní / Horor / Thriller
Francie, (2012–2015), 14 h 26 min (Minutáž: 50–60 min)

Hudba:

Mogwai, Jeff Russo

Frédéric Pierrot, Samir Guesmi, Guillaume Gouix, Anne Consigny, Clotilde Hesme, Céline Sallette, Pierre Perrier, Ana Girardot, Jérôme Kircher (více)

Série(2) / Epizody(16)

V malom francúzskom horskom mestečku, ktorému dominuje umelé jazero s obrovskou priehradou, sa stane zázrak. V uliciach sa začnú objavovať ľudia, ktorí sú už roky mŕtvi. Mestečko tak čaká náročná úloha začleniť domnelých mŕtvych späť do spoločnosti a zároveň prísť na koreň toho, čo stojí za týmto neuveriteľným fenoménom. (Arsenal83)

makakus

Málokdy se vidí seriál s tak skvělým začátkem a tak neuvěřitelně zpackaným závěrem. A tak se bohužel skvělé realistické psychodrama každým dílem mění víc a více v halabala nahozenou rádoby mysteriózní polozombie slátaninu, kde není nic vysvětleno a nedává ani nějaký vnitřní smysl a logiku. Navíc se vše tváří až přehnaně a křečovitě seriózně, v celém filmu nevidíme jediný veselý okamžik a tvůrci nás nutí brát vážně i to, že policie zatkne mrtvého mladíka za to, že utekl z márnice. Velká škoda promarněné šance na velmi originální a potencionálně úžasný neamerický seriál. ()

tavvva odpad!

Jak se to jen řekne francouzsky? "Le goulasch" ? Tak přesně ten to byl ... Je to vlastně stejně problémové jako seriál "Lost". Deset prdelí paralelně rozjetých "příběhů", ve kterých se člověk brzy začne ztrácet, které vlastně nikam nevedou (rozhodně ne k nějakému uspokojivému objasnění/vysvětlení), všechny strašně kulhají a topí se v nesmyslech a celé se to tváří tajuplně a temně, aby to zakrylo fakt, že je to vlastně ubohá laciná fraška o hovně, kterou nezachrání ani to pěkné prostředí, kde se ten "neděj" odehrává. Tři čtvrtiny seriálu je jen vata, kdy všichni jen stojí, nechápavě čumí a jsou ticho a seriál se postupně řítí do hluuuuubokééééého mýýýýstéééééríííííaaaaa, až z toho mají všichni okousané nehty i na nohách. Pevně doufám, že už mě podobná sračka nikdy neobere o čas. Varuji všechny, kteří nesnáší tyhle "slinty", které si na cosi hrají a přitom spadají do kategorie "plytká hovadina" ... fakt s tím neztrácejte čas ... tenhle seriál člověka o nic neobohatí, protože není zdrojem  žádných pěkných myšlenek a ani pocitů. Vlastně byste si ze seriálu mohli udělat hodinový "timelapse" a o nic byste nepřišli, protože je to jen přehlídka vážných ksichtů a emočních výlevů. Odpověd na 95% otázek stejně nikdy nedostanete, tak proč se s nimi vůbec zatěžovat. ()

DonBraso

Vive la France.Seriál jako řemen,který je přímo nasáknutý atmosférou,kterou jenom tak neukrojíte.Co díl,to zvrat a k tomu další várka spekulací a záhad do Vašeho mozku.Hlavu jsem měl tak neskutečně napěchovanou tímto počinem,že za dva dny bylo zkouknuto.Ano,tenhle typ pomalého rozjedu do finiše mě neskutečně sedí a je velká škoda,že nakonec je jenom těch 8 dílů,protože konec zrovna člověka vezme tam,kde začal.Neviděl jsem nikdy v žádným seriálu a filmu,aby přehrada měla tak mýtický kouzlo jako taky.Tvůrci si zaslouží určitě uznání,scénář je naprosto skvělý,hudbu od Mogwai člověk musí milovat,tedy ty smyčky,který už tak v krásné alpské vesnici dodávají všemu mysteriózní nádech.Herecky rovněž skvělé a všechny postavy měli hodně prostoru se ukázat,což samo sebou bylo oněch těch 8 dílů,kdy každý ukázal něco se svého tajemna.Bohužel někdy škoda,že nejspíš díky málo prostoru,jsou někdy díl od dílu špatně navazující,protože postava v předešlém dílu se chová jinak,než v tom následujícím.Viděl jsem to u postav(Adele vs Simon) tak rychlé rozhodnutí bez vysvětlení je čistě v duchu divákových sfér.Proč chtít plno zombies,potoky krve,když stačí nemrtví a jejich kouzlo,které bohužel stále nemůžeme docenit,protože seriál nechává za sebou hodně otázek.Trochu se divím,že další sezóna nebyla hned v zápětí další rok,nejspíš Canal+ hodil ručník do ringu,tak hold musíme čekat na rok 2015,kdy by to měla vysílat(díky bohu) Sundance TV,která je na tenhle typ seriálu to nejlepší podle mě.Horší to bude s hercama a hlavně,bude to vůbec stačit? ()

Nowasek22

Pokud někdo hledá seriál podobný pultovní klasice "Twin Peaks", Les Revenants je ta pravá volba. Dlouho jsem přemýšlel, jestli dát šancí tomuto francouzskému originálu nebo americkému bráškovi, který je, jak jsem posléze zjistil, pouze čistá kopie. Nakonec jsem si vybral originál a v žádném případě nemůžu litovat. Od intra až po závěr seriálu nás provází skvělá hudba, postavy jsou jak výborně napsané, tak i výborně zahrané. Naposled jsem si nechal atmosféru, která je opravdu obdivuhodná. Už dlouho se mi nestalo, že bych se do nějakého seriálu takhle zažral a nespustil z obrazovky oči po celou dobu sledování. Jsem hodně zvědavý, jak se tvůrci poperou s druhou řadou, protože těch otázek začalo vznikat opravdu hodně a odpovědi ne a ne přijít. ()

nemer

Roztahané a plné naprosto nesympatických postav (civilní neherectví a nuda na n-tou mne neoslovuje) Jedinou devízou občas pěkná příroda. Ovšem zaměňovat rozvleklost a ubíjející depresi za mysterióznost, to mi vážně nejde (americká verze se mi jeví o 100% lepší, když už). Pro mě nesledovatelné, dvě epizody mě dostatečně otrávily a utvrdily v tom, že se jedná o totální ztrátu času. Zase něco pro náročné diváky. ()

kacir

16 častí pozretých za dva dni, teda 1 aj 2 séria a prišiel som na to, že môžem poradiť, aby s touto hovadinou nikto nestrácal čas. Aby som nebol sviňa, tak priznávam prvá séria ma dosť zaujala, ale hodnotím to ako celok.. Veľa nezodpovedných otázok, herci až extrémne ultra nesympatický, hlavne herečky..riadne mrachty, no hnus.. Hudba bola asi najlepšia ma tom seriály. No podľa tohto hodnotenia som teda čakal akýýý bohový seriál..sú tam slabšie chvíľky a aj silnejšie, nápad je skvelý, ale celkovo..celkovo je to strata času. ()

hwnd

Po dvouch sériích. První bavila hodně, mělo to nápad, švih, dynamiku, hromadu zápletek. Druhá mi přišla hodně slabá a zmatená. ()

Bobbyk69

Pozor text obsahuje spoilery! Znovuzrozeni je mysteriózní hororový seriál, který vypráví příběh o mrtvých lidech, z nichž mnozí se vrátili po letech od své smrti a snaží se žít svůj minulý život tak, jak ho žili předtím, často ignorující fakt, že jsou mrtví. První série mě navnadila opravdu dobře, díky udržování napětí mezi jednotlivými díly a díky malému tajemnému chlapci Victorovi. Zároveň mě  donutila si položit spoustu otázek, na které jsem nedostala odpovědi, tak jsem doufala, že odpovědi dostanu v druhé sérii. Ta byla ale zklamáním. V prvních epizodách děj začal být až moc natahaný a místy mě doslova nudil. Dále v dalších epizodách mě donutil si položit další otázky, ale na téměř žádné jsem nedostala odpověď, které se mi nedostalo ani na ty nejdůležitější jako například: Odkud se vzal ten tajemný chlapec Victor? Kdo jsou jeho rodiče a co se jim stalo? Co se stalo se Simonem a Adele? Obzvláště potom konci, který byl celkem na hlavu si to nezaslouží více než 65%. ()

jan.ziemba

Dlouho jsem se takhle netřepal na každý další díl. Všiml jsem si, že u každé epizody mi alespoň třikrát naběhne husí kůže. Pilotní díl mě naprosto dostal. ()

Peterbacil

Záhadné mestečko plné mŕtvych ľudí, ktorí sami nevedia, prečo vlastne žijú. Skvelá zápletka, úžasná atmosféra. Prvá séria nemala chybu, druhá pôsobila rozťahano. ()

pepca72

Viděna celá série a hodnotím plným počtem. Skvěle natočené, zahrané, vystupńovaný příběh. Pro milovníky mystery je to snad povinností vidět. Frantíci předvedli, že umí napsat a natočit skvělý seriál, vizuálem ala Hollywood ale obsahem, herci a formou vyprávění, skvěle evropsky. Totéž je znát z anglických a severských seriálů, které vyhledávám stále častěji. Pár věcí bylo v seriálu nakousnuto a už dále nerozvedeno, ale to vůbec nevadí. Jsem zvědav a těším se na druhou sérii. Za mně plných 5* a s poklonou. ()

tuctovychlap

na základe Starého i Nového zákona som pochopil zmŕtvychvstanie Ježiša..návrat postáv v tomto seriále nie..je vari Biblia menej náročná na pochop než scenár Navrátivších..? :) inak prikyvujem komentu DaViD´a..s tým rozdielom, že osobne by som to ponechal ako jednosezónku, nemyslím si, že práve tento seriál potrebuje silou-mocou pokračovanie..co mělo být, je tam! a narvané k uspokojení diváka..amen. ()

jarmil8

Seriál s vizuálem Doktora z hor přichází se strhujícím příběhem znovuzrozených a jejich známých. Ožívají stará traumata, se kterými se nemrtví i přeživší musejí nečekaně vyrovnat. Rozhodně velké překvapení! ()

Mescaleros

Tak tuto prekrásnu francúzsku drámu z prvkami fantasie a hororu som mal možnosť vidieť tesne pred zhliadnutím amerického počinu The revenants. Chcel by som vyzdvihnúť výborný výber hercov a ich skutočné majstrovstvo ako sa popasovali so svojími úlohami. Skutočne lahoda, pozrieť si toto dielo. Výborný zvuk, scenár, réžia a muzika ktorá navodzovala tu správnu atmosféru. Ty čo to počúvajú cez slúchadla , vedia o čom hovorím. Európska kinematografia to je klenot na tejto planéte. Čo ešte dodať k tomuto veľdielu? Škoda len že nemáme toľko prostriedkov ako v USA. Ty si dovolili spraviť vernú kópiu tohto serialu. Vymenili modrý autobus za žltý a idú. Dokonca snažili sa nájsť dvojníkov v prípade Camili a Simona. To sa im aj celkom podarilo. Zobrali to aj z oblečením. V prípade Victora, to už je slabšie. Francúzi obsadili úlohu malého chlapca skutočne s hororovým výzorom. Amíci tam majú cukríka. Ale čo. Keďže sa mi táto téma páči pozriem si aj americkú kópiu, kde mi pripadajú po zhliadnutí pilotu rovnaké aj dialógy. No nie je po prvý krát čo amíci takto zohyzdia takéto krásne dielo. Lacnejšie by bolo asi nadabovať tento francúzsky seriál. To ale oni nemôžu dať zarobiť francúzom a ukázať kde a v čom je kvalita. Možno tato americká kópia dá odpovede. A možno to ich slabí scenáristi úplne dovržu. No nechajme sa prekvapiť. ()

reccal

Na první shlédnutí mne zaujaly první dva díly, dál to pro mě byla jen kecačka a občas velká nuda. No jo, všeho do času, u Revenants jsem strávila podstatnou část včerejšího večera i noci. Žádné gore, honičky, hromady mrtvol a hektolitry krve. Jen perfektně stupňované napětí, efektní podkreslení hudbou a okamžiky nahánějící husinu. ()

Clovecice

Jak už to tak bývá - první polovina seriálu skvělá, druhá nic moc. To smutné na tom ale je, že tenhle seriál má jen dvě řady. JInak závěr naprosto katastrofální - nevysvětlila se ani jediná věcička. Prostě nic. Nula. Je to vlastně tak pěkně otevřený, že bych očekávala ještě aspoň 2 řady. ()

Syrojed

Až do nějakého šestého dílu si budete myslet, jak to do sebe hezky všechno zapadá. Ten se vrátil po deseti letech od smrti ten po sedmi, holka po čtyřech chlapeček po třiceti, ale proč se najednou objevili snad všichni mrtví z městečka? Konec jsem nepobral. Snad něco objasní další série. ()

lineker

První série je prostě mysteriózní seriálový skvost. Všechny atributy pro toto hodnocení jsou naplněny. Atmosféra podhorského městečka zasazeného do krásné francouzské přírody, komunita lidí, kde zná jeden druhého více než podrobně, plus v nedávné minulosti prožitá tragédie při které přijdou o život ti, jež jsou pro každého to nejvíc. Takže, když se objeví jedna z těch pro kterou nemělo být návratu, může skvěle rozehraná partie tajemna začít. Bohužel se stalo to, že pokud v první sérii stojíte před zavřenými dveřmi třinácté komnaty a nemůžete se dočkat až bude otevřena, v té druhé zjistíte, že po jejím otevření na vás již nic vyjíimečného nečeká. ()