Studentka literatury Anastasia (Dakota Johnson) je podle vlastních slov nezajímavá a nudná „šedá myš" s nízkým sebevědomím, pravý opak tajemného podnikatele Christiana Greye (Jamie Dornan), kterého přišla vyzpovídat pro článek do studentského časopisu. Přestože se ji Grey svým chladným a odměřeným chováním snaží odradit, má ho plnou hlavu, což ještě prohloubí jejich opakovaná pracovní setkání. Bez ohledu na to, že ji varuje, jak je komplikovaný a ve zlověstných náznacích mluví o svém specifickém vkusu, není Anastasia jeho přitažlivosti schopná odolat. Ani Grey však není vůči téhle plaché dívce imunní a postupně ji začne otevírat dveře do své třinácté komnaty. Pokud do nich Anastasia vstoupí, pozná pravého Christiana Greye. Na posteli určené jen pro vyvolené zároveň pozná pravou Anastasii – své touhy, své vášně, svou živočišnost. Až z toho jde strach. (CinemArt)

ex.it

(možné spoilery) Takže, musím zdůraznit, že jsem na film šla spíš z hecu, se svým bráchou a litrem rumu s kolou v tašce. Knížku jsem nečetla a přišlo mi to jako skvělá zábava na Valentýna, kterého neslavím. Nečekala jsem od toho nic. A opravdu mě překvapuje, že jsem nakonec schopná dát tři hvězdy. Děj je docela sračka, to mi bylo jasné už z traileru. Ale to nemůžu filmu vyčítat, když je podle knižní předlohy. Samotný námět má podle mě docela dobrý potenciál, kdyby to zůstalo u toho, že se submisivní panna zamiluje do dominantního chlápka, kterému, chtě-nechtě zamotá hlavu a on sám nechápe, jak to dokázala. Vyškrtla bych klišé miliardář-studentka (až budu mít na něco takového chuť, pustím si Pretty Woman) a bylo by to fajn. Největší problém vidím v tom, že se tvorby chytily samé ženské. Ten chlapský pohled tam prostě hrozně chybí. Je to zbytečná slaďárna. S mírou erotických scén jsem taky spokojená, až na tu poslední, kdy Anastasiu Gray párkrát praští po prdeli a ona z toho udělá takovou scénu. Čekala bych nějaké pořádné vyblbnutí v play room, aby do výtahu nastupovala s fialovým zadkem a rozkouslým rtem, když už. Vím, že v knize bylo asi mnohem víc takových scén, ale pro mě, jako pro někoho kdo knihu nečetl, to prostě tady bylo hrozně málo. Herci mi nevadili, dokonce si myslím, že Jamie se na roli hodil. V prvních záběrech mi nejak nesedl, ale pak jsem si na něj zvykla a všechno jsem mu věřila. Dakota mi nepřipadala tak nevinná, jak měla působit, ale uznejme, že asi taky není úplně jednoduché najít takovou herečku, která by působila jako stydlivka, panna a zároveň v sobě měla aspoň nějaký ten sex-appeal. Dakota je hezká, má skvělou postavu (někdo tu kritizoval její zadek, ale ona se rozhodně nemá za co stydět). Jsem naopak ráda, že ani jednoho z nich moc neznám - kdyby tam byl třeba ten Patizón, kterého si autorka přála, to bych se asi vztekala celý film. A až na ten konec, který byl fakt strašný (čekala jsem, že bude hodně otevřený, ale až takhle?), tak ok. Rozhodně jsem neodcházela s pocitem promarněného času a vyhozených peněz. Nic jsem neočekávala a dostalo se mi tedy víc. Záběry hezké, Jamieho angličtina k sežrání a intimní scény docela slušné. Ti, co hodnotí jako odpad, jsou podle mě zbytečně zaujatí. Kdyby už nic jiného, několik scén je i docela vtipných. Znám mnohem víc filmů, které by si ten odpad zasloužily. Jinak ještě mě docela překvapilo, kolik lidí nad 40 let v kině bylo. A chlapů. A někteří ani nevypadali tak, že by je na film vytáhla partnerka. Stručně a jednoduše - na další díl mě do kina už nikdo nedostane, ale až bude v televizi, tak se na něj bez výčitek podívám. Je škoda, že tu platí mnoho povyku pro nic, možná by filmu pomohlo, kdyby neměl takovou reklamu. ()

Biopler

Film, ktorý pobúri ľudí kvôli téme, ale ak sa zameriam na aspekty ako herecké výkony oboch hlavných predstaviteľov, réžiu a hudbu, tak film sa nemá za čo hanbiť. Príbeh je klasika, ba by som povedal novodobá kráska a netvor. Klasický romantický film so sexom, ako poznamenala jedna diváčka pri odchode z kina :) Dnes to však tvorcovia musia zaobaliť do ľúbivého obalu, aby prilákali davy. To sa podarilo. Nakrúcanie ďalších dvoch pokračovaní je zbytočné ak už vieme ako skončí príbeh krásky a netvora. ()

IPajule

Bylo pravděpodobné, že jakmile to má velkou reklamu, tak to bude komerční blbost. Výstupy herců byly i chvílemi neuvěřitelné. Dakota Johnson, která musela natáčet hambivé scény, má u mě velký obdiv, ale oproti výstupu Jamieho Dornana, který se na tuto scénu vůbec nehodil mám pocit, že obsazení herců by mohlo byt jiné a film by mohl získat lepší kvalitu. Jinak zde nebyl žádný děj. Romantické scény pri koupi nového auta nebo let vrtulníkem, 3 lechtivé scény a jedna z nich ta drsná po které celý film skončil. I přes to, že jsem knihu nečetla, si ji brzy přečtu. ()

joker30

Ružová knihovňa v megakomerčnom prevedení, nič viac nič menej. 1* za celkom fajn soundtrack a druhá * za Jamieho, síce nebol 100% presvedčívý/ prišlo mi to pri pohľade na ňom , že sa v duchu rehoce, v čom to vlastne hrá, ale aj tak je cool. ()

Eilean Donan

Riadna komédia. PS: 50SoG rozhodne nebol film pre Dornana, všadeprítomne bolo vidno, že sa v nej cíti ako rybka bez vody. Nuž a vyprázdnený obsah... režisérka (+scenáristka) očividne v tomto prípade nevedela z NIČOHO urobiť NIEČO. ()

Kate9

Je to hrozná klišoidní hovadina, o tom žádná... ale kouká se na to prostě dobře, říkejte si co chcete! :D ()

figliar

Ďalšia romantika na pokračovanie, určená najmä pre ženy, ktoré utekajú od reality ku knihám s príbehom o tajomnom mladom boháčovi, ktorý je pre všetky pozemské tvory neodolateľný, no svojou neprístupnosťou si drží určitý odstup. Ale čo sa nestane, mladík sa zamiluje, aj keď vie, že tým svojej milovanej ublíži, ale tak keď on si jednoducho nemôže pomôcť. Kde som toto už videl? Asi v každom súčasnom filme na pokračovanie, či už spomeniem Twilight, Hostiteľa, Divergenciu či mnoho ďalších. No ale keď odhliadnem od plytkého príbehu, musím spomenúť aj hlúpe výrazy hercov, ktorých ako keby tlačili topánky. No ale nájde sa tu aj pár svetlejších okamžikov, plus krásne apartmány a miliónové autá. Pozrieť sa film dá, no netreba čakať od neho žiadne hlboké myšlienky či neočakávané zvraty. ()

vera27

Naivní erotická telenovela převedena do moderní podoby. Rozhodla jsem na to mrknout, protože komerční tlak médií by mě jinak nenechal v klidu, a jak to dopadlo? Nejsem nijak nadšená, ale ani zklamaná, protože jsem od toho nic nemohla očekávat :D. Co se týče hlavních postav tak do sympatie taky moc neměli. Nicméně film hodnotím jako slabší průměr, možná kdybych byla mladší a fanynka twilight sagy užila bych si to více, jinak pěkná hudba. ()

Rockerman

Mnoho povyku pro nic! V době, kdy si každé malé dítě může najít na netu nějakou pornostránku, už nelze šokovat ve filmu nějakými netradičními sexuálními praktikami. Nutno přiznat, že právě ty erotické scény jsou to jediné, co může zaujmout. Jsou totiž natočeny velmi hezky a působivě, což je dobrá deviza erotického filmu. Jenže jinak je to něco mezi telenovelou a romantickým filmem typu "Rosamunde, Danielle nebo Inga". Ale v těchto srágorách je ještě jakýs takýs děj, u "Šedi" to říci nelze. Jalové dialogy plní funkci vaty, která vyplňuje čas a prostor mezi dvěma souložemi nebo sexuálními hrátkami. Překvapivý závěr otvírá možnost pokračování, protože tak to přece skončit nemůže, to by bylo proti duchu tohoto žánru. ()

dakarin

Především to podle mě není nijaká reklama na "moderní" open přístup k erotice (to vysvětluje taky hodnocení uživatelů). Také hlavní linii nevidím jako vykreslení další popelky či pretty woman - jen je použito zajímavé rozložení v kontrastu jistých možností dle finančního zajištění a hry s tím spojené. Vcelku velmi zajímavě se řeší otázka, zda psychicky a sociálně zmrzačený mládenec najde důvod a sílu vymanit se ze svázaností - i když k tomu přišel bez vlastní viny (či částečně). Zda dokáže ženu vnímat v celistvosti tím způsobem, jenž je dáno jen muži. Evidentně nebyl zcela zbaven citů a vnímání, intelekt zachován, tedy ne bod nula, ne zcela bez šance... zůstal v dočasně sladkém otroctví, čímž scénář odbočil od nabízejícího se klišé, závěr to táhne čistě nahoru. ()

feryk odpad!

Naprosto obyčejná červená knihovna s jedním z nejprofláknutějších tématických klišé ve stylu dokonalého,bohatého všeho možného,hodného a divokého superboye v kruhu žen padajících do mdlob a trhající rodidla při každém jeho výdechu a nic neříkajícího pohledu doplněného super dialogy vytržené z deníčku školačky navštěvující základku a samozřejmě nesmí chybět jedna, ta , která ke štěstí přišla, aneb je samozřejmostí, že i vy ke štěstí přijdete, protože jakmile vyjdete z kina, tak za rohem už na vás jistě čeká. Naprostá blitka, nuda a spolu s nymfomankou jenom dobře zvládnutý marketing, který i z hovna udělá balenou čokoládu, kterou všichni chtějí, protože to musí být supr.... když je to všude a všude se o tom mluví a máňa od vedle to četla...a prej nic lepšího neni... :D ()

CharlieSs

Četla jsem hodně reakcí na tenhle film a tak nějak jsem očekávala, že to bude dost silná kravina, ale nechtěla jsem to odsoudit, aniž bych se na to podívala. No a hele, je to pravda. Film v podstatě bez děje, bez pointy, a o tom konci ani nemluvím. Rok musím čekat na pokračování, ale jak to tak vidím, s takovou si radši přečtu knížky. ()

zedemx

Tak ale... totálně se shodnu s komentářem POMA. Absolutně , fakt absolutně. Dodám jen, že tempo je neúnosně pomalé. ()

zipoo odpad!

Durman Gay si vymyslí nějakých bambilion prcipravidel a hned při první aplikaci je poruší. Rachota Steelová zase podepíše debilní smlouvu na vztah bez lásky a pak si stěžuje, že je vztah bez lásky. Ale od smlouvy neustoupí, protože ten rádoby hártbrejkr má víc peněz, než já jich nemám. Celé to stojí na tom, že svazování, škrcení, mlácení, šlehání, hoblování, lízání, štípání a šoustání na jiný způsob, než je misionářské žehlící prkno, je tabu. No možná dřív by tomu tak bylo. Blbost střídá blbost, u které stejně víte, jak se děj bude odvíjet. Navíc jsem zcela obyčejný a normální junák, kterému dva prsy nestačí. Bez detailního záběru kundy na tuhle hru prostě nepřistoupím a zodpaduju to stejně jako všichni mí přátelé junáci. ------ EDIT: Po měsíci, když už se mi to konečně rozleželo v hlavě, jsem se znovu poblil. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva