Studentka literatury Anastasia (Dakota Johnson) je podle vlastních slov nezajímavá a nudná „šedá myš" s nízkým sebevědomím, pravý opak tajemného podnikatele Christiana Greye (Jamie Dornan), kterého přišla vyzpovídat pro článek do studentského časopisu. Přestože se ji Grey svým chladným a odměřeným chováním snaží odradit, má ho plnou hlavu, což ještě prohloubí jejich opakovaná pracovní setkání. Bez ohledu na to, že ji varuje, jak je komplikovaný a ve zlověstných náznacích mluví o svém specifickém vkusu, není Anastasia jeho přitažlivosti schopná odolat. Ani Grey však není vůči téhle plaché dívce imunní a postupně ji začne otevírat dveře do své třinácté komnaty. Pokud do nich Anastasia vstoupí, pozná pravého Christiana Greye. Na posteli určené jen pro vyvolené zároveň pozná pravou Anastasii – své touhy, své vášně, svou živočišnost. Až z toho jde strach. (CinemArt)

ZdenoLo odpad!

Opäť ďalšia svetovo nadhodnotená sračka ktorá je vhodná len pre ženy vo veku okolo pädesiatky, po menopauze s nudným stereotypným životom po boku impotenta. Kniha je vraj "Bestseller" ale vo väčšine je určite kupovaná len zo zvedavosti alebo dobrého marketingového oblbovania. Film totiž to neponúkne nič viac len trápnu romantiku a ľahkú erotiku, kde pri každom klesajúcom zábere na kundu strihnú na iný záber aby nedostali nálepku "eroticky". Hlavne že to bolo v médiach vykreslené ako sado maso úchylka plná sexu. ()

Hanys_

Taková slabší romantika s chytlavým soundtrackem. Erotické scény se drží hodně při zdi a milovníci bondage a podobných laskomin budou zívat nudou. ()

dopita

Sice jsem se chtěl tomuhle filmu vyhnout, ale kontroverzní přijetí filmu mě přesvědčilo, že to chci vidět. Ono totiž když něco vydělá balík peněz a přitom je to všeobecně dosti bídně hodnocené, vyvolává to ve mě otazník. No a když onen otazník zodpovím, tak jednoduše nechápu, jak mohl tenhle film vydělat takový prachy. Na druhou stranu jsem si moc dobře vědom že nejsem ženská, pro které je tahle přebujelá a odkapávající romantika primárně určena. Teda aspoň doufám. Nicméně kdybych měl hodnotit filmovou kvalitu, tak koukatelný to je. Sice pro mě byly ty dvě hodiny chvílemi opravdu k nepřežití (hlavně poslední půlhodina), ale kdyby to bylo tak moc tragický, tak to po dvaceti minutách zabalim. Většinou nemám problém s nereálným příběhem v reálném světě, ale to, co se ve filmu děje opravdu nedokážu akceptovat, rozhodně né, jako nosný děj celého filmu. Kladem je Elfmanova hudba a taktéž Dakota Johnsonová, která rozhodně není žádná šereda (jak tady kde kdo tvrdí), i když pravda, herečka asi taky ne. ()

Giggs odpad!

Erotickych či soft porno filmov s prvkami SM su tony. Väčšinou ďaleko lepšich. Čimže ma byť tento taky špecialny? ()

ti88na

A okolo tohto mal byť taký humbuk? Asi som príliš náročná, ale mňa nebavil ani Základný inštinkt, čo už mám teda povedať na film, ktorý prakticky skoro nemá dej a je to len nudná romantika stvárňujúca zromantizovanú predstavu o sado-maso, kde vrcholom sadismu je preplesk remeňom po holej. Charaktery hlavných postáv, to je des. Dakota Johnson v úlohe neviniatka, hlupačky, nemehla a zlatokopky v jednej osobe mi vadila asi ešte viac ako tupý scenár. Jamie Dornan je fešák, pán dokonalý, ktorý hádže jeden sexi zachmúrený pohľad za druhým, a kde tu ho vystrieda letmým úsmevom. To je asi celé jeho hranie. Neviem čo ešte môže priniesť pokračovanie tejto telenovely, pretože pokiaľ je jediné tajomstvo pán Greya tá herňa....No skrátka knihu môžem spokojne ignorovať ďalej. ()

kolemjdouc odpad!

Dornan prohlásil ve Varech že dvojka nebude.Tak doufám že už ho chudáka do dalšího sexuplného bahna nemrští!Film o tom , jak se někomu pomíchá chemie v podvěsku mozkovém (tam je centrum ,tuším,pro erotiku).Pro mě ponaučení pro příště :nedat na bombastickou reklamu!Protože jak jsem zjistila že čím více křiku tím méně kvality.A tenhle film si na sebe musí setsakra vydělat balík aby mohl zaplatit hlavním rolím protože zadarmo ani kuře nehrabe v normálním .natož v tomhle dílku kdy to musela být kuráž jít až za čáru normálu a vrhnout se do pornorgrafického marastu.Nejsem puritán ale co je moc to je moc.Nevěděla jsem proč padesát odstínů šedi. Christian po svěření se z problémů v dětství řekl ,že má v sobě padesát odstínů zmaru.Tak teda nevím...Pokud jde o herce- kdo znal Dakotu a Jamieho před tímhle filmem?Třeba je to vynese do nějakých výšin.Aspoň teda něco. ()

Corpsegrinder odpad!

Tak tuhle sračku si vychutnám. Školní kravička zaskakuje za kámošku při rozhovoru s bohatým rádoby záhadným čuráčkem, samozřejmě asi po 60 vteřinách mu vybleje celkem osobní věci (to je hrozně real) a je z něho uplně hotová že když vyjde ven tak jsem nevěděl zda fakt prší nebo je tak navlhlá. Následuje několik scén vyplácanosti a volizování tužky. Začíná skipovací fáze. Kravičce nepřiletí na promoce máma protože si její přítel zlomil hnátu a nemůže zůstat doma sám (cože?????). Při doporučování lepící pásky a věty V TÉTO DOBĚ JE TĚŽKÉ NAJÍT ZNALCE jsem byl krůček od vypnutí. V nadměrným množství strašnejch dialogů a trapnejch scén se film plácá další podstatnou část stopáže. Cejtil jsem se jako bych čuměl na nový Star Wars protože větší sci-fi zde dlouho nebylo. Když dojde na scény na který většina patnáctek asi čekala nejvíc nevěděl jsem zda se smát jako kráva nebo ne, každopádně jestli tomuhle někdo říká peří tak se asi posral. Pro blbečky asi dobrej film. Čistej odpad. ()

Eraserhead

Nevím, nakolik byl záměr točit romantickou story s erotickými prvky bez romantiky a erotiky, ale vyšel. Romantika mezi hlavními dvěma postavami fungovala lépe v Twilightu (to ať si každý přebere jak chce). A erotika... dávno jsou pryč doby, kdy k vyvolání dusna stačilo Sharon dát nožku přes nožku. V Odstínech je toto gesto nahrazeno okusováním spodního rtu - to se tady objevuje v takové frekvenci, že už to nepůsobí jako známka nadrženosti, ale spíše jako nervový tik. Slečna Steelová je sice pěkná na pohled, bohužel jí to není moc platné, protože v závěru (stejně jako v knize) se zachová jako tupá kráva... pardon, ale pro to opravdu jiný výraz neexistuje. Pan Grey (v knize mohla zapracovat čtenářova fantazie) je ve filmu úplně bez charismatu a jeho dominanci mu není možné uvěřit v jediné scéně. Proč 30% a ne méně? Protože první polovina filmu se aspoň nějak vyvíjí. Až druhá půlka je všeobjímající nudou s několika naprosto nevzrušivými souložemi. Má to celkem hezkou kameru. A režisérčinu neschopnost vytvořit alespoň minimum nějaké atmosféry, zachraňuje na pár místech Danny Elfman hudbou. V jednom směru je ale film vynikající - jako zdrojový materiál pro filmovou padorii (ideálně od bratrů Zuckerových). ()

Milan25

Čekal jsem průser, ale nakonec to tak zlé nebylo. Dakota je neslaná nemastná, Jamie celý film střídá dva výrazy, a konec je vyloženě stupdiní (ukaž mi to nejhorší - tak jí 6x dá řemenem přes zadek...), ale podívat se na to dalo. ()

Pavkan

Když se žena unavená žitím na dvě hodiny promění v dychtivou pannu lačnící po prvním sexuálním kontaktu, je to zázrak srovantelný snad jen s kruhy v obilí. U Padesáti odstínů šedi nelze hodnotit tradiční složky jako jsou režie, scénář, herecké výkony či střih. Pro mě jako pro chlapa je to neznámá půda, kterou ani nemám chuť prozkoumat, ale když vidím tu sílu, s jakou působí na maminy, intelektuálky, důchodkyně, pubescentky, nezbývá mi než smeknout a udělit plné skóre. ()

Lionheart

Nečekal jsem nic... a překvapilo mě, že to nebylo tak špatné. Respektive jediné, co mě štvalo, že to bylo moc dlouhé, sestříhat to aspoň o půl hodinu (nebo i o víc), tak by to bylo o dost lepší a mělo by to větší spád. Herci celkem příjemní, Dakota je (na filmové poměry) neobvykle neumělá kráska, hudba se mi dost líbila a kamera taky... plácání se na místě bez nějaké větší pointy a podivně bezobsažné dialogy, jsou dost možná chyby předlohy, takže jsem překvapen, jak dobře to nakonec vyznělo. Ať si říká kdo chce, co chce, tak tomu zpracování byla věnována velká péče, která si zaslouží ohodnotit. ()

Paldiny

Popravde, keď film plával v odpadových vodách som si myslel, že znovu zaúradovali miestni škodcovia. Po Valentíne musím pritaknúť, že moc nadšenia 50 odtieňov neprinieslo. Vizuálne je film príťažlivý, hrajú v ňom pekní herci a pri jednej scénke som si dokonca všimol hudbu. Tým však s kladmi končím. Filmu chýba príbeh čo by bol hodný celovečerňáku, stále som čakal nejaký zvrat alebo aspoň dôležitú postavu, lenže ani tá neprišla. Ďalej v ňom strádam iskru či povestnú dravosť. Párkrát sa pozrieme zúčastneným na zadok, prsia, či vykockované brušné obloženie, lenže tým to končí. Neviem ako je to s knižnou predlohou, ale erotickým scénam filmovej verzie ako keby chýbala odvaha experimentovať, ukázať niečo pikantnejšie než len zviazané ruky o posteľ. A keď už to vyzerá, že by hlavná postava mohla využiť svoj nemalý arzenál, prichádza na rad opaskom 6x naplácané pozadie, čoby vrchol sexuálnych predstáv jednej neukojenej duše. Nevygradovaný, nešťastne useknutý záver, po ktorom zostalo iba veľa otvorených otázok je i napriek našliapnutej trilógii príliš zákernou podpásovkou. 50 odtieňov šedi jasne predchádza jeho povesť, nie je totiž ani spolovice tak kontaktný ako Život Adéle, prepracovaný ako Základný inštinkt, zvrhlý ako Nahý Obed, odvážny ako Spaľujúca vášeň či zvrátený ako Cronenbergov Crash. Suma sumarum jednohubka, ktorá si myslím, že niekoľko násobne viac zarobí než uspokojí a to jak ženské publikum tak prísediacich pánov. Film zároveň nijak zvlášť neirituje a popravde existuje celý rad horších kúskov. ()

Jespi

No, pokud pominu ty stupidní lidi v kině, kteří si s hlasitým smíchem museli v prvních vteřinách filmu hned fotit selfie na instagram, tak to nebyl zase tak hrozný film. Popelkovská zápletka zabere vždycky a na vše. Jak nejlépe sbalit starou pannu v důchodcovské košili a kukučem, že byste jí nalili do očí vroucí asfalt, aby se už tak neculila? No přece miliardu na účtě a chovat se k ní jako ke kusu odpadu. Určitě nezkoušejte být milej, ochotnej a vstřícnej, pro takové máme pojem zvaný friendzone. Je mi jasné, že po tomto filmu jsou tři věci stoprocentní. Mladá Julča se rozejde se svým přítelem, protože není tak dominantní a šarmantní jako Grey a ta nagelovaná patka vlastně působí zženštile(i když to byla ona, kdo ho donutil ji nosit) , stará Maruška po zhlédnutí filmu zapne Roberta na plné kou... baterky a pofrčí s ním od Georgie až do Seattlu. A Anča bude naléhat, aby si s Pepou šli koupit do sex-shopu svá první pouta, jen aby za tři hodiny volali hasiče, že se zasekli připoutaní k radiátoru. 50 odstínů je prostě továrna na prachy a nemůžeme to tvůrcům mít za zlé. Knihu jsem nečetl, takže ani nehodnotím film podle předlohy, ale čistě podle naservírovaného. Když se povznesu nad tu multimediální masáží mozku, tak tento popelkovský děj je ze všech jim podobným (Ďábel nosí Pradu, Deník princezny apod. ) ten nejpovedenější, občas jsem se i zasmál, děj začal prakticky okamžitě, žádné dlouhé úvody, jen na můj vkus vybrali špatného herce v hlavní roli, prostě jsem mu toho charismatického, temného Greye nevěřil, jinak bych i zvedl hodnocení. Za mě, celkem 60%. Úprava hodnocení bude po zhlédnutí 18+ verze na DVD. PS: Chlapi, kteří tu z principu dávají odpad, protože nemají ty miliardy aby sbalili svou "crush" jsou ubozí. Cílená skupina je z toho filmu odvařená, takže bude dvojka, i trojka, nezapomeňte si zaplatit předpremiéru, abyste tomu zase, opět, z principu, dali odpad. ()

Sufferer

Dve hodiny v Chujave. Ovšem s tým rozdielom, že po mizernej hodine sa nič na dobré neobráti. Ba naopak. V čom teda adaptácia celosvetového bestselleru zlyháva? Jednoduchá odpoveď neexistuje. V prvom rade by sa hádam patrilo spomenúť predlohu a jej “kvality“, avšak to by som skĺzol do roviny dohadov. Ak budem trochu hyperbolizovať, snímka je dejovo porovnateľná s kadejakým pornom, kde dvaja idú na tri strany. Že vám to nedáva zmysel? To ani správanie ústrednej dvojice, ktoré sa zo scény na scénu neopodstatnene mení. A po iskrivej chémii medzi nimi ani chýru, ani slychu. Povestnou čerešničkou na torte nemohúcnosti sú šteklivé scény, ktoré mali byť hedlajnom filmu. Ako jediné majú aký-taký rytmus, no erotické kúzlo v nich zabíja nevhodné hudobné podfarbenie, skratkovitosť, neuveriteľne plytké repliky či iritujúca miera repetitívnosti (hryzenie do pier), nie (niekým možno neočakávaná) decentnosť. Päťdesiat odtieňov sivej je skrátka minútu k minúte bolestivejší zážitok, lenže nie tým vzrušujúcim spôsobom, iba tým nudným. (Kino) ()

tterez

Trapnější film jsem snad neviděla!! A jako je vám jasný, že většina holek, co v tom kině byla, teď bude chtít na první rande minimálně vrtulníkem, jó? Jedna hvězda navíc za slušný sexuální scény..ale bylo jich málo! 30% maximálně ()

Harapes

Představte si tu situaci.Mládá holka potká miliardáře.Během chvilky se do něj zamiluje(no,přece má ty miliardy...),ten ji zasvětí do svých sadomaso hrátek.Jí se to líbí i nelíbí a film končí.Dle mého film nemá vůbec žádný děj a vlastně se ani toho moc nedozvíme a ani se nic nevyřeší.Naše něžné polovičky budou asi nadšeny,ale my kluci budeme trpět. ()

tarponko

Tak ja neviem, knihu som nečítal a ani to v pláne, takže neviem aký bol pôvodný námet. Ono to vôbec nemuselo byť také zle. Keď si odmyslím zopár scén tak to mohol byť milý príbeh typu "žili šťastne až kým nepomreli". Takto mi pár okamihov, ktoré prilákali do kina najviac divákov prišli zbytočné, priam až nasilu zaradené do filmu. Ak si ich teda odmyslím a prižmúrim oči..... ()

Becca_ odpad!

Problém filmu je mimo samotné stupidní předlohy výběr dvou hlavních představitelů. Dakota bohužel podobně jako její matka neoplývá zjevným hereckým talentem. Po pěti minutách jsem si přála, aby se tužka, kterou Anastasia významně ožužlává zapíchla do jejího mozku a film by byl u konce. Mezi hereckou dvojicí není absolutně žádné erotické napětí a tím pádem to prostě nefunguje a je to tlačeno odněkud z paty. Není to ani romantické, ani erotické, ani inovativní. Je to prostě jen stupidní a směšné. Jestli je kniha alespoň z části podobná tomuto, tak mě uráží, kolik žen (a doufám, že jen žen) propadlo tomuhle rádoby masturbačnímu materiálu. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva