Studentka literatury Anastasia (Dakota Johnson) je podle vlastních slov nezajímavá a nudná „šedá myš" s nízkým sebevědomím, pravý opak tajemného podnikatele Christiana Greye (Jamie Dornan), kterého přišla vyzpovídat pro článek do studentského časopisu. Přestože se ji Grey svým chladným a odměřeným chováním snaží odradit, má ho plnou hlavu, což ještě prohloubí jejich opakovaná pracovní setkání. Bez ohledu na to, že ji varuje, jak je komplikovaný a ve zlověstných náznacích mluví o svém specifickém vkusu, není Anastasia jeho přitažlivosti schopná odolat. Ani Grey však není vůči téhle plaché dívce imunní a postupně ji začne otevírat dveře do své třinácté komnaty. Pokud do nich Anastasia vstoupí, pozná pravého Christiana Greye. Na posteli určené jen pro vyvolené zároveň pozná pravou Anastasii – své touhy, své vášně, svou živočišnost. Až z toho jde strach. (CinemArt)

Eventyrer

Náučný film, ktorý nás takmer počas celej stopáže učí právo - nepodpísať zmluvu bez poriadneho prečítania, emancipuje ženy - keď vás bije sebevíc šarmantný a bohatý mladík treba od neho odísť, učí mužov, že ženu si získajú iba vtedy ak jej kupujú darčeky všetkého druhu od kúpi auta, cez let helikoptérou, ktorú bude najlepšie pilotovať on sám až po ďalší len ultra skvelým a drahým lietadlom, ktoré bude rovnako pilotovať jedine on. Zavše nás učí, že ženy sú z veľkej časti zlatokopky, ktoré by sa zo žiadneho racionálneho dôvodu nezamilovali do tak masochistického sadistu ak k tomu ony samy nemajú sklony, a dáva nám do pozornosti, že priznanie problému nie je prvý krok k liečbe. Za tie milióny sa mohol objednať na terapiu u toho najlepšieho odborníka v obore. Keby si film zobral len námet z onej knihy, mohla to byť slušná dráma o tom, ako sa mladý muž pre lásku snaží prekonať svoje sexuálne peripetie. ()

nathaniel 29

Erotika a sex sú v tomto filme na vedľajšej kolaji. Príbeh je o týpkovi, ktorý si v živote prežil niečo dosť zlé a temné a preto sa správa jak vydrbaný úchyl. Je to v podstate romantika a verím, že v ďalších častiach to skončí pekným happy endom= babenka dá fešáka dokopy a láska zvíťazí. Zaujímavý príbeh, čakal som väčšiu pi.ovinu. Teším sa na happy end. ()

loveless

Trošku slabší odvar literární předlohy, který neurazí, ale ani nijak extra nenadchne. V rámci žánru se o žádný průšvih nejedná. Představitelé hlavních hrdinů nejsou zrovna můj typ, což se mi u tohoto druhu filmů zdá jako nevýhoda. Useknutý závěr vychází z předlohy, načež vzhledem k snaze tvůrců se jí držet nemůžu brát jako chybu. Nechala jsem si to zahnít dobrých deset měsíců, do kina se na další díl zřejmě opět nepohrnu, ale když mi to přijde "pod ruku", tak se asi podívám. ()

Jaxx84

Po prvních třiceti minutách filmu jsem myslel, že dostanu menstruaci...až tak brutální směska červené knihovny a women choice porna to byla. Úplně jsem viděl, jak blahem poslintaná spisovatelka (následovaná režisérkou), vytváří tuhle pohádku. Mladý krásný miliardář, tajemný, gentleman, šarmantní, s tajemstvím... a zamiluje se do mě, woow... No holky, čisté kalhotky a spát. Uvědomujete si, že tohle jsou buď odporní chlípní dědkové nebo ztroskotanci bez koruny? ...Nicméně, kritiky bylo dost. Film má kupodivu i světlé stránky - vývoj postav, dokonce i jakousi inteligenci hlavní protagonistky, sympatický casting, romantickou hudbu a otevřený konec. Díky za to. Nakonec se necítím zneuctěn a menses jsem taky nedostal, takže 6/10, částečně za Hendrick's gin. ()

Slopter

Já to prostě nechápu!!! Knížka trhá rekordy po celém světě, návštěvnost kin trhá rekordy a tady na ČSFD 42%??? Knihu jsem nečetl a jelikož jsem slyšel jen negativní hodnocení na film, tak jsem ani nespěchal ho vidět, ale to byla chyba! Film mě vtáhl hned v prvních vteřinách, skvělá hudba, úžasné herecké výkony, pro mě nečekaný děj, zvraty, všechno, ... Takže konec pro mě byl velkým šokem - COŽE? To už jsou dvě hodiny pryč? Přesně na takovýto film jsem čekal velmi dlouho, a vůbec nejde o sex, kterého tam podle mě není nijak víc, než v jiných filmech za poslední roky, ale jde o to, že jsem hercům všechno věřil, ta jiskra, napětí, touha, vášeň, ... Pro mě to tam bylo a Dakota je pro mě objev roku, těším se na pokračování, ale jelikož je za dlouho, tak dřív asi přečtu knížky... Edit: Po přečtení knížky bych hodnocení filmu ještě zvýšil! Začátek knížky nudný, až trapný, pak se to trochu rozjede, nejlepší částí knihy jsou emaily u kterých jsem se od srdce krásně nasmál, několikrát, ale jinak jako celek se mi film líbí mnohem víc než kniha. Uvidíme jak to bude s druhým dílem, když bude pořadí otočené, jelikož už mám skoro dočteno a film stále v nedohlednu... ()

jiriks

taak na tohle jsem se těšil celou dobu, co jsem četl první díl, že až zhlédnu film, napíši zde komentář. Proč jsem četl knihu a viděl film? Chtěl jsem totiž zažít tu atmosféru a dozvědět se, co vlastně je na ní tak důležitého, co přivádí hlavně ženy k šílenství. Já totiž nechci jít tupě s davem a odsoudit jen na základě: kamarád říkal, že to je kravina, myslím si to taky, je to jen pro baby, nechápu, co na tom holky vidí. Takhle opravdu ne! Upřímně kniha se četla lehce, oddychovka, místy hoodně naivní Ana mě dováděla k šílenství, dvakrát jsem chtěl knihu odložit a ani se nedivím, že je mezi nejvíce nedočtenými knihami. Ovšem já ji dočetl. Film. Nejprve jsem byl zklamán castingem obou hlavních postav. Na první pohled se mi nelíbil ani jeden. Jeho jsem si představoval totálně jinak. No ale po zabrání se do filmového děje musím uznat, že Ana se filmově povedla, nesmělá, naivní, tichá. Neříkám, že mě film nadchl, to vůbec, jen si ode mě zaslouží trochu lepší hodnocení. Taky chci trochu ohodnotit obdržení Zlatých malin. Podle mě ale je ta kniha svým způsobem celá naivní, tudíž oba představitelé budou takhle hodnoceni také, drželi se přece scénáře a knihy, je toto ten hlavní důvod na Zlatou malinu? Opravdu to tak špatně oba zahráli? Neposlouchali jen režiséra? Já bych k nim byl mírnější. ()

Gajzur

Takový poprask, že se natočil film podle knihy. Dokonce, a to mě ani nepřekvapilo, že i TV Nova natočila reportáž před premierou (ti totiž neví co už by vysílali a tak vysílají samé srajdy).. Říkal jsem si, tak to bude asi nějaké pecka. Hlavně pro mladé holky. Nakonec čtu jaká blbina to byla. Musel jsem mrknout a.... Zase taková hrůza to nebyla. Romantický film, pro holky, které se v tom uplně vidí. A jako jiné romantické filmy, kde je nějaký šarmantní romantik, se v nich vidí a pak jsou zklamané ze vztahu, který mají. Protože ten jejich vztah není, jako ve filmu.. Ale tento film, když se podíval trošku z výšky, tak tam šlo jen o smlovu. O nic jiného. Týpek co měl vytříbený vkus, si domlouval slečnu na to, aby si ten chtíč ukojil. Nic víc. Stejně, kluk se nezměnil a ona měla zpátky svůj starý život. Kdyby tam nebyl průběh filmu, a my se podívali jen na začátek a konec, tak by jsme o vůbec nic nepřišli. Jen to, že ta holka už není panna. ()

pirulka

Samozrejme, že kniha je milionkrát lepšia, veď nie nadarmo sa stala svetovým fenoménom..Film, na ktorý sa tešila polka populácie, a bol hádam najočakávanejšou knižnou adaptáciou nesklamal, ale ani nepotešil..niečo tak v strede. Nemôžem si pomôcť ,ale niečo mi na Dakote ako Anastasii prekáža, viem si predstaviť inú herečku, ktorá by mi vedela viac "sadnúť" do mojej predstavy hlavnej hrdinky..Jamie Dornan ako Christian však nie je zlá voľba...nuž uvidíme, čo nám ponúkne pokračovanie.. ()

RajAthen

O trochu více humoru, a jednalo by se o průměrnou romantickou komedii. Ano, romantickou. Pan Božský je od začátku nevycválaná kočička, nikoli elegantní sadista. Osobně nemám potřebu si filmem dopřávat nějakých nezkoušených radostí, přesto jsem však čekal alespoň náznak něčeho ostřejšího než velikonoční koleda. A to nikoli pro potěšení, ale pro logiku děje, kdy by hlavní maník prodělal pod vedením nezkušené, leč chytré dámy proměnu .... ale co si tu namlouvám, prostě mainstream jednohubka bez skutečného důvodu k sledování a pouze s občasným důvodem k pousmání. Stačí Vám to, kolegové-nečtenáři předlohy? ()

Oonika

Jsem až překvapena, že to nebylo tak špatné. Čekala jsem fakt blbost, ale kupodivu mi to přišlo lepší než kniha, ve filmu aspoň nebyla Anna tak naivní husička... ()

tančísvlky

Tak nejako tradične sa kontraverzné diela dostávajú do problémov pri hodnotení. Aj tu sa na "šedivosť" hádže hnoj, ale zaslúži si to tento film? Mám pochybnosti lebo je pekný. Vytesňujú sa tu zbytočnosti a vata, čo je príkladné. Venujú sa tu len dve osoby sami sebe. Je tu vidieť určitá empatia pre psychično. Dakota je veľmi podobná aspoň pre mňa herečke menom Rose Byrne a kamera ju má rada. Svet pokročil a je len ťažko možné vyznať sa v dave. Je veľkým plusom, že sa točia pokračovania a séria má rozhodne čo ponúknuť aj v budúcnosti. Tento film má na to, aby si tunajší recenzenti vylepšili na neho pohľad a mali s ním trpezlivosť. Stojí za to si ho pozrieť a dať mu šancu. Je viac ako dobrý ... ()

M_A_I_A_

Jedna hvezda za hudbu,jedna za alespon to malo trochu erotickych scen. Jinak plytka otresnost z cervene knihovny. Vazne je to nejhorsi,co ji muze ukazat,sestkrat seknout paskem? Bleh.. ()

Mouchal

Velmi dobře si pamatuji veškerý "hype", který tento film vzbudil. Mě film obloukem minul (zaprvé nelíbí se mi Dakota a za druhé jsem věděl, že je to soft-porn ptákovina) a jen na mě padaly všechny ty názory ostatních, jak je tento film zklamal, překvapil atd. Mě osobně 50 odstínů ani nezklamaly, ani nepřekvapily. S velkou námahou se naopak zařadily do očekávané "šedi" podprůměrnosti. Abyste mi rozuměli, nemám žádný problém s tím, JAK je to natočené (některé scény jsou dle mého názoru i celkem povedené co se toho týče), ale spíš CO. I člověk, který sotva prolezl povinnou základní docházkou, dokáže velmi zdárně odhadnout, že tento film nebude nijak chytrou sondou do světa psychologie postav s BDSM úchylkou. Že se bude spíše jednat o tuctovou "vykecávačku" s mírným náznakem sexuálních scén, které si člověk vzhledem k nesympatické hlavní herečce ani pořádně neužije. Na druhou stranu filmu rozhodně nedělá ostudu soundtrack, který je podle mě dost vydařený. Triumf několika Zlatých malin už ale ostudu trochu dělá. Herci OK. Dá se to sledovat. 45% ()

lakart

Dvě hodiny o tom, jak se jedna nevinná dívka nechá přemlouvat od miliardáře, aby mu v ložnici splnila jeho sexuální touhy. Filmařsky s tímto námětem nešlo nic udělat. Není to špatně natočené, jenom se kniha nehodí na filmové plátno. To je celé. Nejvíce mě bavil a zajímal charakter samotného pana Greye. Nevím, zda se to v knihách řeší, ale jeho minulost mě zajímala nejvíce. Kde vzal ty miliardy a proč je tak sexuální nároční? To jsem se v tomto filmu vůbec nedozvěděl. Škoda 40% ()

boni

Vznik a hlavně úspěch tohohle filmu prostě nechápu. Když budu chtít vidět explicitní sexuální scény, tak si můžu pustit porno, kterého je v dnešní době plný internet, a nemusím koukat na takovouhle slátaninu. Navíc kolikrát v tom pornu se dočkáme i kvalitnějšího scénáře. Ale budu fér. Viděl jsem jen fragment, takže mého zdrcujícího hodnocení budiž tento film ušetřen. ()

bearmeedek

Au! Chtělo to hodně odvahy k osobnímu náhledu a nebyl jsem zklamán. Akorát jsem nenašel to množství odstínů, pouze jednu velikánskou šeď a nudu. Kvůli tomuto se plní kinosály převážně ženským osazenstvem? Fascinuje je chlap bez charisma, s psychickým problémem (nebo úchylkou) a potřebou stavět ženu na úroveň věci? Dobře jim tak. ()

Armin82

Tohle jako trhalo divácké rekordy? Zajímavá je pouze první půl hodina, kdy to mezi oběma jiskří a má to chemii. Nicméně od položené otázky Dakoty, jestli se s ní pomiluje a on jí odpoví, že se nemiluje, ale že š*ká, dostane film pouze tempo zvrácenýho porna. Nicméně v mezičase dochází k zajímavým dialogům. Já se během těch umělých rádoby erotických scén jenom smál a asi by mě v tom kině ta banda zoufalců, která za tohle zaplatila peníze ukamenovala. Každopádně u filmu jsem vydržel asi jen proto, že v hlavním protagonistovi vidím sám sebe. Taky studenej čumák, sobeckej, ženy jsou pro mě jen zpestření a málokterá mě oblbne. Akorát nemám úchylku alá ,,herna,, pana Greye, bičovat ženský a zmrskat je páskem, to mi opravdu dobře nedělá. Každopádně jsem si jist jednou věcí. To, jak to oba hrajou, není jen herectví. Podle mě, ta chemie mezi nima fungovala i ve skutečnosti, protože jim jejich role fakt věřím. Tohle není hraný a pokud ano, tak jsou to lepší herci, jak 90% holywoodské smetánky. 60% za hudbu ve filmu a hlavně vynikající výkon Dakoty, která má podle mě jedny z nejhezčích očí v herecké branži. Ta její nesmělost, naivita a roztomilost je opravdová. Jamie svou roli alfasamce taky docela zvládnul. Jinak je to spíš jen laciné porno pro znuděné a lidi bez filmového vkusu, protože filmařskou kvalitu zde nenajdete. ()

mira.l

Po delším odkládání, neznaje knižní předlohy, která zrovna neoplývá nadšenými hodnoceními, jsem se odhodlal a pustil se do toho. Základní kostra příběhu je skoro by se dalo říct až notoricky otřepaná, celkem pohledná, ale velmi nenápadná a sebevědomím neoplývající studentka potká Pana Dokonalého, pohádkově bohatého, nezadaného chlapa, a jiskra přeskočí vlastně na první dobrou. Pak je to takový ping-pong toho, jestli k sobě najdou či nenajdou cestu. Což o to, cesta by se našla, leč Pan bohatý Dokonalý má takovou trochu netradiční zábavu, kterou praktikuje ve velmi bordeliózním, leč luxusně a dokonale vybaveném šmajchlkabinetu. Zkrátka nemá rád, když mu žena odporuje a má rád, když ji může trochu "podusit". No a studentka na konci filmu Pana Dokonalého opouští, protože trochu ve svých praktikách přestřelil. Popravdě řečeno, čekal jsem to horší. Pro začátek průměrné tři, uvidíme, co se z toho vyklube dál. ()

rublik05

Po těch letech jsem si konečně rozhodl, že už jsem snad dospěl, abych pochopil, proč byl tento snímek tenkrát tak populární, a tak mi zrovna přišlo vhod, že ho nedávno dávali v telce. Zpočátku to bylo docela fajn, slušně natočený, tempo i postavy v pohodě, na žádnou hrůzu to ani náhodou nevypadalo. Bohužel se film postupem času ubral směrem, který jsem tak nějak nepochopil. Chápu, že většinu lidí zaujala čistě jen erotika a ty prapodivné hrátky s bičíky, mě osobně to však brutálně nebavilo. Najednou se vytratila veškerá romantika, napětí či drama působilo akorát tak vtipně, po celou dobu trvání se víceméně nic zajímavého neděje. Knížku jsem nečetl, takže v tomto ohledu těžko hodnotit, ale celkově mi film přišel takový plochý, postavy bez jiskry, těžko říct, jestli to tak je i v knížce. Nudil jsem se, vůbec nelituji, že jsem se filmu do dnešních dnů úspěšně vyhýbal. Hodnotím čistě jen filmařské kvality, které jako jediné mohu nějak hodnotit. 1/10. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva