Reklama

Reklama

Cirkus Bukowsky - Série 2

(série)
Česko, 2014, 5 h 13 min (Minutáž: 51–53 min)

VOD (1)

Epizody(6)

Recenze (14)

Lachtaan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Bukowskyho příběh byl ze začátku zmatečný, posléze jsme se dočkali řádného drajvu a najednou byla krátká první řada u konce. Její trochu nucený následovník objasnil mnoho nevysvětlených detailů, už jsem jej ale dokoukal z pouhé povinnosti vůči tomu, abych seriál skompletoval. Obsazení bylo trefné a příjemné. Cirkus Bukowsky beru zejména jako skvělý podklad pro mého oblíbeného Rapla. ()

inachisio 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Docela povedený seriál, zaměřený především na věrohodnost. Aby tam bylo znát, že tohle je život. Neustále mě však rozčilovala hloupost hlavních představitelů, kteří se nedokázali poučit z vlastních chyb. I to se ale stává, ne? Konečně, herecké výkony byly skvělé a nápad a propletenost příběhu byly tak nepředvídatelné, že do posledního okamžiku byl děj překvapivý. ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá série začala mnohem zajímavěji než tak první, ale nakonec ani ona nevybočila z obyčejného průměru. Navíc tu bylo více nelogických kopanců a zvláštních scenáristických nápadů – které by v reálu neuspěli ani náhodou. Kuneš i Lébl dostali mnohem více prostoru, takže vše nezbylo jen na Bukowskym, který mi coby hlavní postava nebyl zrovna dvakrát sympatický. Jo ojel, co se dalo, ale jinak měl z prdele kliku, že to vůbec přežil až do závěrečných titulků…Prostě průměr ()

Marze 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhý Cirkus Bukowsky je stejný jako první řada, což naštěstí znamená i stejně dobrý. Včetně drobných vad na kráse, k nimž opět patří přemnožené vnitřní monology i dlouhé, byť povinné shrnutí minulých událostí. Jenže cesta za pravdou naopak teprve začíná, posílená souběžnou linií čisté krimi. Hynek Čermák coby vyléčený pijan, abstinující, tudíž ještě otrávenější policista musí zároveň s původní záhadou pátrat po přízraku, jenž shazuje lidi pod metro. A mimochodem vražda dívky v první či zásah jednotky v druhé epizodě jsou natočeny opravdu velkoryse.Hlavní opora se však nemění. Vedle úspornosti výrazu, náznakovosti a nedopovězenosti ji zastupuje nálada sychravé šedi, kde i sníh odráží lidskou špínu, odromantizovaný čas Vánoc, kdy dárky balí sekretářka, kapra nahradí langoše u stánku a štědrovečerní sestřih vytěsní vyděračské dojímání – postačí drobné úseky samoty, smutku, vyděděnosti, sexu, nové naděje a nového úderu.Cirkus Bukowsky II zkrátka drží fazonu filmu noir, odlehčenou věcným humorem společné pánské domácnosti dvou ztracenců, kde zazní mimo jiné půvabná sentence o souboji papírové éry s internetem. Má to atmosféru, styl, umění detailu, napětí i klíčové mistrovství každé dobré detektivky na pokračování: probouzí totiž zvědavost na každý další díl. Což se o většině českých seriálů opravdu říci nedá. ()

Amonasr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá série byla zpočátku poněkud natahovaná a celkově působila až moc překombinovaně. Věčné mudrování Nestora Bukowského nad svým životem postupně ztrácelo vtip a zavánělo stále víc klišé, samotné závěrečné vyústění zase kýčem.  Nicméně i tak si to zachovalo vcelku nadprůměrnou úroveň v rámci české televizní tvorby. ()

Galerie (87)

Zajímavosti (21)

  • Filmovalo se v těchto lokalitách - Praha (Nové Město, senovážné náměstí, Záběhlice, Vinohrady, Bubeneč, Spálená ulice, Dejvice, mořský svět, Holešovice, Hradčanské náměstí, stanice metra Háje a Muzeum, nákupní centrum Štěrboholy, Letenské sady, Letenský tunel, Staré Město, depo Hostivař, Letňany, hlavní nádraží, Václavské náměstí, Podolí, Kavčí hory, Žižkov, Těšnovský tunel, Vršovice, Štěpánská ulice, Vodičkova ulice, Nusle, Karlín, Letiště Ruzyně, Velká Chuchle, Černý Most), zámek Bon Repos u Lysé nad Labem, Gdyně a poloostrov Hel (PLR), silnice Předměřice - Čihadla, Mořina. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • Knihovna, ve které pátrá Bukowsky (Pavel Řezníček), je Národní technická knihovna v Dejvicích. (sator)
  • Advokát (Bohumil Klepl) říká: „Dávejte na sebe pozor, nerad bych vás zastupoval In memoriam.“ Jako právník studoval latinu a měl by vědět, že to znamená „na paměť“ nebo „na památku“, a používá se při udělování vyznamenání a řádů již zemřelým osobám. Správně by to mohlo znít „post mortem“, tedy posmrtně. (sator)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno