Epizody(12)

Čtvrtá hvězda vypráví příběh mladého Štěpána (Václav Neužil), který získal místo jako druhý noční recepční v tříhvězdičkovém hotelu Meteor na periferii Prahy. Štěpána zajímá Pavlínka (Martha Issová), která zde pracuje jako denní recepční. Pavlínku ovšem nezajímá Štěpán, ale agresivní hotelový údržbář David (David Novotný), který se snaží uniknout vyčerpávajícímu erotickému zájmu své nadřízené, hotelové manažerky Terezy (Lenka Krobotová). Ta se kromě Davida snaží i o ziskání čtvrté hvězdy, jež by zvýšila prestiž a úroveň hotelu. Její snahy ovšem naráží na sobectví, pohodlnost, lenost a zištnost podřízených. Vysněná čtvrtá hvězda ze všech zaměstnanců hotelu zajímá nejméně bývalého manžela Terezy a ředitele hotelu Teodora (Martin Myšička). Jeho jediným zájmem je zdokonalit se v hraní čínské hry mahjong. Terezino úsilí maří osobní zájmy i dalších podřízených: ambiciózní a záludný kuchař Smutný (Jaroslav Plesl) dychtí po místu šéfkuchaře, melancholický šéfkuchař Tichý (Miroslav Krobot) bojuje s trvalými následky po úrazu, denní recepční František (Ivan Trojan) kšeftuje s podsvětím a paktuje se s nebezpečným zločincem Majorem (Pavel Šimčík), hotelová prostitutka Libuška (Klára Melíšková) trénuje oddíl mladších dorostenců lakrosu, hotelový taxikář Jindra (Marek Taclík) je asi gay se silným mateřským pudem a barmanka Jiřina (Simona Babčáková) má manko. (Česká televize)

Papekus

Nějak si nedokážu vysvětlit, že mi tento seriál unikl a dozvěděl jsem se o něm až nyní. A během dvou dnů jsem dal všechny díly. První dva díly nic moc, pak přišla euforie a totální nadšení, poslední dva díly zase nic moc. Ve výsledku ale hodnotím jako jeden z nejpovedenějších českých seriálů za posledních pár let. ()

lillien

Takovej trochu Okresní přebor v hotelu. Tedy hotelu divadelním, v reálu to samozřejmě takto nefunguje (slabina většiny českých seriálů. Když už se přidá na civilnosti a ubere na divadle, aby z toho nebyl upjatý paskvil pro seniory, vznikne zase mimorealitní karikatura ). Vynikající Ivan Trojan a na druhé straně odporný a trapný Neužil. Rozporuplné dojmy. Přidat tam ještě umělý sitcomový potlesk, bude mi z toho už trochu na blití, ale čas od času tam porobleskne suchý český humor, takže tomu dám ještě šanci. Po třech dílech za tři. P.S. Zajímalo by mě, kde uživatel xxmartinxx (koment 6.1) viděl šestou epizodu, když včera (20.1.) byla odvysílána teprve třetí. Imbecile. ()

Natascha

Je to jakžtakž koukatelné, občas povedený vtip (žabičky nebo kolečka), ale většinu času vyvolává maximálně mírně pobavený úsměv. Šestá a sedmá epizoda naprosto laciné - to se vážně musí všichni v českých filmech/seriálech pořád chovat jak nadržená zvířátka, co nedokážou krotit své pudy? Opravdu se tam vždycky musí cpát sex? Hlavní problém vidím ale v tom, že v seriálu není jediná postava, která by byla aspoň trochu sympatická. Tady mám ke všem vztah na stupnici neutrál_____znechucení. To je opravdu takový problém udělat postavu, která bude třeba otravná, protivná, blbá, ale člověk si ji dokáže zamilovat? Proč to v zahraničních sitcomech jde a tady ne? Zatím naprosto nevytěžené téma vylepšování hotelu. Ještě tomu párkrát dám šanci, ale jestli se to nezvedne, tak ode mě Čtvrtá hvězda tu čtvrtou hvězdu nedostane - naopak přijde i o tu třetí. (hodnoceno po 7. epizodě) ()

honajz

Znám ne každému sedící humor Dejvického divadla, ale tohle je skutečně jen odvar. Navíc tady někdo viděl Cleesův Hotýlek, a někdo další Grandhotel, a těch vlivů je na mne trochu moc, abych tvrdil, že jde o něco originálního, co mne pobavilo. Navíc je to zas jen o těch věčně podvádějících, neschopných a zlodějských Čecháčcích, což jestli tenhle seriál uvidí někdo v cizině, nám asi zase udělá jméno. Nelíbilo se mi to ani stylem humoru, a třeba „zápletka“ se zubní protézou byla velmi chabá. Taková inťošská verze Zlatých mříží a Kameňáků - vtipy jsou v podstatě stejně buranské, jen podané rádoby s „noblesou“. ()

rikitiki

Na televizní české poměry neuvěřitelně svěží a odvážně novátorské. Zajímavé charaktery a vynikající herci. Takže, i když si to tak úplně nezaslouží, já jim tu čtvrtou hvězdu dám. ()

Ivoshek

Strašně jsem se těšil, až to uvidím, páč papírově to vypadalo na věc, u které budu uchcávat smíchy. Což se ovšem neděje. A já vlastně ani nevím proč, všechno tu je udělané a zahrané, jak by asi mělo.... Nevím, fakt nevím. Někde v matrixu je chyba. ********* Upraveno - viděl jsem díl s pornem a taky s přepadením a zvyšuju na tři, protože u pár scén jsem kupodivu nakonec uchcával. ()

Pítrs85

Ne, nebudu originálně psát, že Čtvrté hvězdě střelím čtyři hvězdy... :-) Prušinovský si Okresním přeborem nastavil hned na začátku svojí kariéry laťku pěkně vysoko, ale, jehovo div se, Čtvrtou hvězdou ji plavně, s grácií Bubkovou, přeskočil. Václav Neužil se stává pakem desetietí ("Hou, maličká, hou"), Ivan Trojan je slizkej jak hovado, do toho teplej Taclík, nemluvný Tichý Krobot, smutný Smutný Plesl, polskej výtah... no nápadů, že by z toho Ulice vyžila dalších padesát tisíc dílů. A když už si myslíte, že to nemůže být lepší, přijdou závěrečný titulky s hudbou maestra Kata. "Fuck Prague!" ()

Thomick

No. Ve Čtvrtý hvězdě dál pořádně nevědí, kdy utínat gagy či jak nakládat se sprostýma slovama, a obecně z toho zkrátka čouhá takovej neotesanej experiment ... ale budiž. Zpravidla profesionálnější zahraniční sitcomová tvorba se tim prokládat dá, to zas ne že ne. ()

HellFire

Nemám rád české seriály, protože dnešní produkce je jenom a pouze natahovaná sra... O to víc tady Čtvrtá hvězda působí jako zjevení z jiného světa. U prvního dílu jsem si říkal, že druhý Okresní přebor se asi nekoná, ale už od druhého dílu jsem si zamiloval všechny ty svérázné postavičky a nasmál jsem se jako blázen :). Děkuji pane Prušinovský za pozvednutí úrovně českých seriálů. Snad jako jediná působila jako pěst na oko Lenka Krobotová, u níž jsem měl pocit, že svou roli hraje (a špatně). Jinak ostatní herci byli ve svých rolích jako doma. Ke zhlédnutí na webu ČT. ()

claudel

Po prvním díle zavládlo v mém nitru mírné zděšení. Jako velký fanoušek a obdivovatel Dejvického divadla jsem se těšil na Čtvrtou hvězdu jako malý kluk. Ale první díl byl naprosto příšerný. Vtipné byly pouze Trojanovy a Neužilovy účesy. Naštěstí se to postupně rozjelo a s každým dalším dílem se kvalita zvyšovala a humor přibýval. Takže nakonec všechno dobře dopadlo a já jsem si oddechl, že svým oblíbencům nemusím dávat záporné hodnocení. ČT nadělila všem příznivcům tohoto sympatického ansámblu velmi pěkný dárek. ()

Havenohome

Tento seriál je dôkazom jednej jedinej veci. Ani "dramatická elita" ako Prušinovský, Krobot atď nedokážu v ČR stvoriť niečo, čoho pozeranie by nespôsobovalo aspoň základné utrpenie. Je absolútny nonsens porovnávať toto dielo s niečim zo zahraničia. Dobre urobené seriály zo zahraničia sú dobré preto, lebo reflektuju najnovšie trendy v spoločnosti, sú dravé, vždy minimálne o krok pred divákom, neboja sa zobrazovať najbolestivejšie spoločenské témy, sú štylisticky a naratívne bohaté. Štvrtá hviezda je naopak len komunálna satira, ktorá má omnoho bližšie k normalizačnej Žene za pultom. Áno, je to smutné, ale elita z Dejvického divadla nie je skutočne schopná povzniesť sa a urobiť niečo, čo by nebolo tak bolestne provinčné a trápne. Nefunguje ani argument o zámernosti trápneho humoru. Je to, ako keby ste povedali svojej žene, že je tlstá, a keby sa potom vaša žena rozplakala, tak by ste dodali, že ste to mysleli ako srandu. Hahaha! To je ale zábava, až sa plieskam po kolenách................... Nie je možné akceptovať ani porovnania s britským humorom, ktorý sa naopak pojí s pojmami ako krutý, či inteligentný. Štvrtá hviezda je len lenivý, chlácholivý český guláš plný chcípakov, ktorí je populárny len preto, lebo láskavo klame miestnym chcípakom, že ich trápny život v ospalom hotelíku menom Česká republika je vlastne sranda. ()

Ištván87

Po prvním shlédnutí seriálu jsem byl odhodlán dát tomu čtyři hvězdičky. A jak jsem dnes zjistil, nějak jsem na to zapomněl, což je ve výsledku vlastně dobře. Alespoň tomu teď po druhém shlédnutí můžu dát pět. Je to taková úžasná ptákovina, tak strašná, až jsem kvůli tomu začal mít rád Marthu Issovou. Díky, díky, díky. A jestli nebude pokračování, tak se asi i naštvu. ()

Necrotongue

Pro mě osobně je Čtvrtá hvězda nejlepším českým i československým komediálním seriálem. Kvalitní scénář i režie byly podpořeny zřejmě nejlepším možným obsazením, humor byl prudce inteligentní, takže jediné, co mě mohlo rozhodit, byl evidentní příklon k vládnímu fotbalovému klubu, ale fanoušci Celticu to dali Davímu pěkně vyžrat, čímž se vše vyrovnalo. Rád bych některého z herců vyzvedl, ale mistrovská, plebsácká i dámská šatna Dejvického divadla ze sebe vydaly to nejlepší, takže musím pochválit všechny bez výjimky a dodat, že jsem se výborně bavil. ()

Coleator

Bohužel kvalita dílu většinou spočívá vždy v tom, kolik prostoru v něm dostane Ivan Trojan. Jeho recepční František je perfektně zahraný... Další postavy bohužel Františkovi nesahají ani po kotníky - takže když je epizoda bez povedeného recepčního, za necelých 30 minut se pouze párkrát pousmějete... Čtvrtou hvězdu tak ode mě tvůrci rozhodně neuvidí (viděl jsem zatím prvních 8 dílů - a nějaké velké změny co se týče kvality neočekávám)... ()

Morholt

Ono asi není náhodou, že za Čtvrtou hvězdou stojí Jan Prušinovský, který se vytáhl už s Okresním přeborem. Opět se mu podařilo naservírovat lidový a přesto inteligentní vtip, rozumnou dávku sprostoty plus řadu nezapomenutelných scének či hlášek, jimž jednoznačně vévodí Ivan Trojan a jeho natáčení porna. Herci byli dokonale obsazení, sehraní a já se tak přidám do zástupu těch, co si žádají další řadu. Ale bojím se, bojím. 100% ()

GeusX

První díl byl celkem slibný, ale některé scény na mne působily bezradně a zdlouhavě (např. zpívání s protézou). Mrknu na další díly než vynesu ortel. - Cože, někdo dáváte i pět hvězd!? Tak to zase neee... edit: po třetím díle tomu začínám přicházet na chuť a začíná mi to docela i chutnat... Nejlepší Lenka Krobotová a, a to především, Ivan Trojan je famózní. Šestý díl o natáčení péčka je prdel... :-) Viděno komplet 12 dílů. ()

Tommassi3

Režisér Jan Prušinovský s Petrem Kolečkem k sobě po výborném televizním Okresním přeboru přibrali představitele Pepika Hnátka, hrdinu jeho filmové verze, herce a ceněného režiséra, Miroslava Krobota, symbolicky v duchu rčení, že vítězný tým se nemění, ale posiluje, a s ním i jeho kolegy z pražského Dejvického divadla, z nichž mnozí seriálem kolem vesnického fotbalu také prošli, a ačkoliv tedy převlékli dresy, když z komerční Novy přeběhli k České televizi, přičemž podobné rošády většinou logicky sledujeme spíše opačným směrem, a od seriálu se pokusili zlehka změnit žánr na sitcom, což by jeden přirovnal k přechodu od osobní obrany k zónové s vysunutým presinkem, což v tuzemsku většinou zavání průserem, stejně jsem se opravdu velmi těšil, zda jejich nová hra bude koukatelná, třeba i s potleskem na otevřené scéně !! Nicméně došlo i ke změně prostředí, Čtvrtá hvězda se totiž odehrává v pochybném hotýlku, což se jeví jako velký skok do prázdna, chce se však bavit v podobném duchu, což se jí bohužel zrovna dvakrát nedaří, i když nechci předbíhat ještě v prvním poločase, pár hodin po zhlédnutí premiérové epizody.. Co se tedy zpočátku mohlo jevit jako obrovský mezník, když už se konzervativní Česká televize odhodlala pro čistou žánrovku a rovnou silně nevděčný sitcom, k němuž má však Čtvrtá hvězda v jeho nejčistší podobě asi tak daleko jako Pepik Hnátek k Josému Mourinhovi, zatím v mých očích vyznívá jako silně nevyrovnaný patvar, s jehož konturami ani obsahem si tvůrci nevěděli rady, když totiž v rámci žánru našlapují opravdu jen velmi zlehka !! Co se týká samotné definice a historie sitcomu, netřeba znovu připomínat, podrobněji jsem se pokoušel téma vystihnout v případě komentáře k neuvěřitelně špatnému projektu PanMáma !! Co však tomuto novému projektu, který provází na Kavčích horách od počátku neskutečné nadšení, nelze upřít, je jistě originalita a ryze český pohled na věc, což můžeme samozřejmě jen kvitovat, vezmeme-li v úvahu, jak tragicky většina tuzemských pokusů o sitcom typicky britského či amerického střihu dopadla, navíc dnes, kdy se vlastně točí, až na světlé výjimky, pouze nekonečné variace již osvědčených sitcomů a kdy je přežraný divák za inovaci a novátorství ochoten platit zlatem, by právě tato cesta mohla znamenat konečně úspěch !! Mohla, ale pravděpodobně nebude, nicméně se rád nechám překvapit a přesvědčit o opaku dalšími jedenácti epizodami.. Samotný příběh začíná příchodem nového recepčního Štěpána, jehož si zahrál chvílemi dost bezradný, leč neokoukaný, Václav Neužil, který se za pultem střídá se svým strýcem v podání Ivana Trojana, jehož mi bylo v poloze karikatury českého rádoby mafiána opravdu nesmírně líto !! Štěpán tajně miluje Pavlínu, prozatím snad jedinou sympatickou a věrohodnou postavu, Marthy Isssové, ta však chodí s přisprostlým machrem, údržbářem v podání mě standardně nikterak neurážejícího Davida Novotného.. Miroslav Krobot by měl hrát kuchaře, Simona Babčáková, z níž mám největší obavy, barmanku, Klára Melíšková hotelovou šlápotu, Marek Taclík čtyřprocentního taxikáře, ten se mi zatím taky jeví kupodivu velmi dobře, byť ty fekálně-blicí scénky si tvůrci mohli odpustit, nicméně se setkáme i s dalšími postavami, rozuměj trapnými karikaturami, městské periferie od hluchého zloděje Pavla Šimčíka po místního policistu Lukáše Příkazkého, přičemž právě tyto dvě postavy svojí extrémní schématičností na hranici (ne)vkusu snad ani nezasluhují komentář, nemluvě o zahraničních hostech, kterým tříhvězdičkový hotel, jehož šéfová usiluje o čtvrtou hvězdu, kteří se mohli zdát velmi příjemným zpestřením, zatím však vyznívají spíše jako laciný prvek snahy o jakýsi přesah křečovitě naznačující původní ambice tvůrců !! Zastrčený hotýlek, zde se nejsilněji jako inspirační předobraz jeví samozřejmě britský seriál Fawlty Towers, žije svým vlastním životem, trpí svými náladami, ukazuje divákovi svá zákoutí, vůně, pravidla, rituály, a také mu cpe až pod nos svůj specifický humor, leckdy na hraně humoru černého, nikoli však absurdního, byť tuto snahu ze strany pánů scénáristů zřejmě tuším nejsilněji, která se jim, pokud měla vycházet z dnešní reality a zároveň nekarikovat, a nenutit tak herce přehrávat, však naprosto vymyká z rukou !! Výjimečný způsob vzniku Čtvrté hvězdy, který odráží domovská prkna souboru, na nichž se celý seriál ještě před první klapkou nejdříve po několik týdnů zkoušel, aby pak totéž proběhlo znovu, už o přestávkách mezi natáčeními přímo v kulisách Kavčích hor, jasně naznačuje, že by projektu jistě mnohem více slušelo právě Dejvické divadlo, což by jistě nebylo na škodu, když si uvědomíme, že právě k divadlu má sitcom jako takový nejblíže, nicméně jen za předpokladu, že staví na dobrém dialogu, což mi zde prostě zoufale schází !! Sám Jan Prušinovský, který se spolu s Miroslavem Krobotem posadil na režisérskou židli, přiznává, že si našel zalíbení v zobrazení coenovské trapnosti (!!) na úzké hranici, kdy člověk neví, zda se smát, či spíš brečet, čímž se prostě pouští na tenký led, a to nejen v souvislosti s diváckým vkusem, a tak byť za tu nepodbízivou formu zasluhuje uznání, nemůže čekat, že by v rámci mainstreamového diváka uspěl, ačkoliv o to tentokrát dejvickým určitě nešlo !! () (méně) (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz