Epizody(12)

Čtvrtá hvězda vypráví příběh mladého Štěpána (Václav Neužil), který získal místo jako druhý noční recepční v tříhvězdičkovém hotelu Meteor na periferii Prahy. Štěpána zajímá Pavlínka (Martha Issová), která zde pracuje jako denní recepční. Pavlínku ovšem nezajímá Štěpán, ale agresivní hotelový údržbář David (David Novotný), který se snaží uniknout vyčerpávajícímu erotickému zájmu své nadřízené, hotelové manažerky Terezy (Lenka Krobotová). Ta se kromě Davida snaží i o ziskání čtvrté hvězdy, jež by zvýšila prestiž a úroveň hotelu. Její snahy ovšem naráží na sobectví, pohodlnost, lenost a zištnost podřízených. Vysněná čtvrtá hvězda ze všech zaměstnanců hotelu zajímá nejméně bývalého manžela Terezy a ředitele hotelu Teodora (Martin Myšička). Jeho jediným zájmem je zdokonalit se v hraní čínské hry mahjong. Terezino úsilí maří osobní zájmy i dalších podřízených: ambiciózní a záludný kuchař Smutný (Jaroslav Plesl) dychtí po místu šéfkuchaře, melancholický šéfkuchař Tichý (Miroslav Krobot) bojuje s trvalými následky po úrazu, denní recepční František (Ivan Trojan) kšeftuje s podsvětím a paktuje se s nebezpečným zločincem Majorem (Pavel Šimčík), hotelová prostitutka Libuška (Klára Melíšková) trénuje oddíl mladších dorostenců lakrosu, hotelový taxikář Jindra (Marek Taclík) je asi gay se silným mateřským pudem a barmanka Jiřina (Simona Babčáková) má manko. (Česká televize)

Spiker01

Ačkoliv herce z Dejvického divadla příliš nemusím, jsou tu spíše jednotlivci, které můžu, duo Kolečko - Prušinovský je tak silný tahák, že jsem se k tomu po letech musel vrátit. A ačkoliv to trvalo třeba 5 dílů, než jsem se naplno chytl (možná je to úmyslná gradace situační komedie), v druhé půlce mě to začalo fakt hodně bavit a jsem moc rád, že tady tu Českou máme, jež tyhle typy projektů odklepává. PS : Trojana jsem nikdy moc nevyhledával, ale tady je boží. ()

Jezinka.Jezinka

Čtvrté hvězdě bych dala čtyři hvězdy, pokud ... zejména pokud bych těsně před tím neviděla seriál Kosmo, s nímž má čtvrtá hvězda mnoho společných protagonistů. A Kosmo mě bavilo více. Nebýt si obsazení jednoho a druhého tak podobné, asi bych neměla tendenci zábavnost jednoho a druhého porovnávat. Každopádně, i když to podle mého hodnocení možná pro každého tak nevypadá (přitom tři hvězdy jsou pořád v šestistupňové škále v tom vyšším hodnocení), na druhou řadu tohoto seriálu, kdyby vznikla, bych se podívala s chutí. ()

D.Moore

Nádherně suchý komediální seriál, jehož díly jsem viděl rychle za sebou, což se mi vážně často nestává. Ani jedna postava sice není normální, ale zároveň nejde ani o nějaké jednoduché karikatury, vztahy mezi nimi jsou chytře napsané, každý díl dává větší prostor někomu jinému, no a jak je to všechno zahrané... Radost pohledět. ()

Spooner

Společně s Okresním přeborem nejlepší tuzemský komediální seriál (minimálně) poslední dekády. Pravda, černý a místy, na naše poměry, dosti nekorektní humor nemusí rozhodně sednout každému. Jakmile se vám ovšem švihlé charaktery a skvěle napsané dialogy dostanou pod kůži, musíte prostě začít hotel Meteor milovat. Sehranější ansámbl, který si vzájemně nahrává na jeden komediální smeč za druhým, u nás nenajdete a postava Ivana Trojana by zasluhovala vlastní seriál. ()

Tom_Lachtan

Čt jede, po stvoření art kanálu přidalo seriálové České Století, Cirkus Bukowsky a teď i komediální čtvrtou hvězdu, po prvním díle to vypadá spíš tak, že čtvrtá hvězda na čsfd hodnocení bude naprosto adekvátní, zatím, při troše štěstí se tenhle projekt nabitý českou hereckou špičkou vytáhne na pět. Vlasy Ivana Trojana zatím hrají stejně dobře, jako de Niro v Taxikářovi. "Fuck Prague!!" ()

LiVentura

Lidská groteska.. panoptikum někdy až příliš staticky hrajících, ale presto originální a hravé..moc zábavné a opět od p.Prušinovského, toho chlapa zbožňuji, dává Čechům zase ten správný humor... :-) ()

Ampi

Nevím jestli si hotel Meteor zaslouží čtvrtou hvězdu, ale seriál se svým hvězdami plným obsazením ano. ()

Hunt

Zde vidím jen jednu obtíž, proč nedávám vyšší hodnocení, některé díly jsou téměř na pět hvězd, jiné však na jednu či dvě, takže dávám tři hvězdy. ()

Nikon

Těmhle nepochopitelným procentům na CSFD říkám "syndrom císařovy nové šaty". Já ale fakt vidím jenom "nahatý Dejvice". Vtipný a zábavný seriál vypadá pánové jinak ... ()

Big Bear

Paráda. ČT konečně našla koule i na takovýto formát seriálu. S touhle sestavou by bylo super cokoliv. Naštěstí i scénář jde hercům na ruku a o to je fajnovější. U mně nejuvíc boduíe Novotný a Trojan, ale i Issová a spol. jsou super. Po prvním dílu se snažím ostatní díly stíhat, což ne u každého seroše dělám... Jen houšť! Za mne je to hotel na 4 hvězdy * * * * ()

salahadin odpad!

Čtvrtá hvězda? Spíš čtvrtá cenová skupina humoru. Tak ne, už si dám pokoj, díla z dílny PruKol nejsou pro mě. Dokonce je to tak blbě napsaný, že mi vadil i Trojan, který by jinak udělal galapředstavení i z recitace chemických sloučenin..a vůbec moji oblíbení herci v tehle hnojárně utápí svůj talent v podivně napsané situačce, která má do vtipů daleko jako já k profesuře z historie. A čemu se máme smát? Mr. Kolečko čerpal inspiraci asi v nějaké knajpě s hromadou tlustých ožralů, protože dámy jsou tu nadržené pipiny, jedna šuká s tím, ale také s oním. Oním šuká s tamtou. Tamtou by ale chtěla šukat s Ním. Ním ale nechce, nebaví ho to. A když se jedna pustí do onoho, tak se ten její pravidelný šukač nasere - no není to ftipný????? Já se teda válím po zemi. A od 6. dílu je zdejší tak zvaný humor trapný, ubohý, nízký, primitivní. Jasný odpad. ()

Aky

Nečekaně povedený vtipný český sitcom s excelujícím Ivanem Trojanem a výtečným ostatním ansámblem lehce připomínající Okresní přebor. ()

Peytl

No sakra, pokud to bude stejně pekelný, jak první dílec, pak s mou hvězdou můžou počítat. Mimochodem i za futuristické účesy většiny protagonistů... za všechny alespoň jmenujme model prášil, žalud, kokrhel a další pecky. Po třetím dílu musím ve vší střízlivosti, ač ožrat jak pes, pronést. Hmmm, takže tak trochu natruc všem kovaným přemýšlivcům, kteří si plácají s Larsem a šukají s Woodym, přitom zatvrzele pýšou babyčce, aby s nima jela taki k mořy, vykuřte mi, je to bezva. Ok, taky nechápu pohnutky některých pralidí, kteří sázejí plnou nálož Partičkám a jiným zhůvěřilostem, taky jim to nevymluvím. Takže si o nás myslete jen to nejlepší, třeba že jsme hovada, já to tak praktikuji léta a sázím čtyři. ()

Adam Bernau

Třetí díl, ten s předáním "Zlatého dolu". Je to milé, se zúčastněnou skvadrou určitě milejší, než bych si u současného českého seriálu podobného formátu dokázal představit. A ano, proti případnému "kultu" nic nenamítám. Ale ani tak jsem nenašel důvod, proč to existuje a proč bych to měl sledovat. Říďovo nostalgické "zlatá devadesátá" je jen zdáním jednoho hypoteticky možného důvodu. Dvě hvězdy jsou maximum, dávám maximum. ()

sochoking

'Môj' humor je , povedal by som, že až dokonalo reprezentovaný, v záverečnej epizode nazvanej Třináct sirotků . To boli totálne jeby! Takto sa treba rozlúčiť s divákom, aby mu bolo ešte dlho za seriálom smutno. ()

boshke

Televizi už nějaký ten rok téměř kompletně ignoruji, a tak můj dík za objevení Čtvrté hvězdy patří mým spolubydlícím. A to poměrně zásadní. Čtvrtá hvězda je důkazem, že to prostě a jednoduše jde. A ne že ne. Ano, nějaké díly byly slabší, ano, nějaké zápletky byly slabší, ale jako celek to až neuvěřitelným způsobem vyčuhuje... no naprosto ze všeho. Nejlepší pro mne byla Pavlínka se svým neustálým Štěpí a Daví, potom taktéž Daví, jako krásný reprezentant tradičního českého buranství a samozřejmě kouzelný František se svým copánkem, pestrou paletou kvalitních košil (v tom si se svým synovcem nezadá) a svým "no ty vole". Objektivně čtyři, pátou jsem prostě přidat musel... 90% ()

Kothy

I když pracuji v hotelu, tak na mě kombinace Prušinovský Kolečko tentokrát nezafungovala. Stejně jak Dejvické divadlo mě to prostě nebere. Herci jsou sice slušní, ale žádná velká sranda to není. Tak třeba příště. "A já bych mohl být Profesor X." ()

Arsenal83

Takmer špičkových 6 častí je pochovaných zvyškom série. Ja neviem, kde sa podel ten vtip, ale vyzerá to, ako by to od 7. dielu písal niekto iný. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz