Epizody(12)

Čtvrtá hvězda vypráví příběh mladého Štěpána (Václav Neužil), který získal místo jako druhý noční recepční v tříhvězdičkovém hotelu Meteor na periferii Prahy. Štěpána zajímá Pavlínka (Martha Issová), která zde pracuje jako denní recepční. Pavlínku ovšem nezajímá Štěpán, ale agresivní hotelový údržbář David (David Novotný), který se snaží uniknout vyčerpávajícímu erotickému zájmu své nadřízené, hotelové manažerky Terezy (Lenka Krobotová). Ta se kromě Davida snaží i o ziskání čtvrté hvězdy, jež by zvýšila prestiž a úroveň hotelu. Její snahy ovšem naráží na sobectví, pohodlnost, lenost a zištnost podřízených. Vysněná čtvrtá hvězda ze všech zaměstnanců hotelu zajímá nejméně bývalého manžela Terezy a ředitele hotelu Teodora (Martin Myšička). Jeho jediným zájmem je zdokonalit se v hraní čínské hry mahjong. Terezino úsilí maří osobní zájmy i dalších podřízených: ambiciózní a záludný kuchař Smutný (Jaroslav Plesl) dychtí po místu šéfkuchaře, melancholický šéfkuchař Tichý (Miroslav Krobot) bojuje s trvalými následky po úrazu, denní recepční František (Ivan Trojan) kšeftuje s podsvětím a paktuje se s nebezpečným zločincem Majorem (Pavel Šimčík), hotelová prostitutka Libuška (Klára Melíšková) trénuje oddíl mladších dorostenců lakrosu, hotelový taxikář Jindra (Marek Taclík) je asi gay se silným mateřským pudem a barmanka Jiřina (Simona Babčáková) má manko. (Česká televize)

Gwaihir

Abych řekl pravdu, tak pro mě se stal tenhle komediální kousek velkým překvapením. Ne, že bych nevěřil osvědčenému hereckému kolektivu, ale přeci jen sitcom není zrovna žánrem, v němž by česká tvorba nějak výrazně bodovala. Tahle záležitost však ode mě svou čtvrtou hvězdu získala hned a možná, že časem vyzraje i na tu pátou. 85 % ()

BoPo

Po prvom diely zavládlo nadšenie, že som po dlhej dobe opäť narazil na nadpriemerný, český, komediálny, seriálový počin. Prostredie hotelu vytvárajúce veľký manévrovací priestor čo sa týka postáv (personál + hostia), herecké obsadenie, scenáristi, všetko hralo tomu dojmu silno do kariet. Čo všetko sa nepodarilo? Hostia využití minimálne. Personál na počet hláv bohatý, na počet vtipných charakterov skromný. Seriál tiahol Trojan a Krobotová. A bohužiaľ sa tu veľmi zriedkavo odohrávajú nejaké crazy situácie. Celé to stojí a padá na tom, ako veľmi Vás baví sledovať postavy a ich opakujúce sa hašterenie. Ako seriál do kuchyne k vareniu fajn, ale ambície tvorcov mierili určite minimálne do okresního přeboru. Škoda nevyužitého potenciálu. ()

bouncer

Jediný seriál, kde je hodnocení přímo v názvu... bylo by to za tři, ale nakonec jim tu čtvrtou hvězdu přidám. Za těch pár míst, kdy se za břicho popadáte. ()

evilmind

Po čtyřech episodách - aktuálně jediná koukatelná původní show na všech českých televizích. Opravdu vtipné, a to nikoliv křečovitým nebo prdelním způsobem, jak u nás často bývá zvykem. ()

JohnCZ

Není to seriál, u kterého bych se hystericky chlámal, ale má to hodně osobitý styl humoru. Je to dost české, hodně suché, ale hlavně to má jako jeden z mála českých komediálních seriálu něco jako timing a dokonce i stupňování vtipů, které se občas táhnou i několik dílů. I herecky je to poměrně zvládnuté (Trojan je skvělej, Krobotová také), bavilo mě sledovat prolínání jazyků a humoru s tím spojeného. Absenci vyloženě trapných fórů též oceňuji. Jó, klidně bych si dal i další sérii, ale líbí se mi, jak finále působilo uzavřeně a vcelku i promyšleně, takže bych to takhle klidně nechal. ()

F.man

No já koukám jako puk. To si takhle člověk brouzdá po archívu ČT a narazí na Čtvrtou hvězdu. A on je to z ničeho nic vážně chytrý seriál. Hlavně skvěle napsaný silnou trojicí Kolečko, Krobot, Prušinovský. Ne že bych byl nějaký odborník na českou seriálovou tvorbu. Vždyť k Vyprávěj mě nepřinutila ani jedna z několika přítelkyní, které jsem za dobu vysílání měl, ale tohle je prostě pro mě to nejlepší, co tady minimálně v poslední desetiletce vzniklo. Kde jsou další díly? Jo aha, on je teď vlastně Pečený sněhulák! ()

hous.enka

Malý hotýlek plný herců z Dejvického divadla se snaží seč může, aby mu ta čtvrtá hvězda připadla, ale výsledek je chvílemi docela rozpačitý. Jako největší plus vidím právě herecký ansámbl, mínusem je pak totální absence děje (nepočítáme-li tu jednu nevěru). Pokud se ale Čtvrtou hvězdou nechají inspirovat i jiní tvůrci českých seriálů, možná se nám tu blýská na lepší seriálové časy. ()

Lukrecie odpad!

Pokleslost české seriálové tvorby nezná mezí. Opravdu nechápu, jak se takový pan herec, jakým je Ivan Trojan, může k něčemu takovému upsat. Je to ubohé a absolutně nevtipné až trapné. ()

Praxis

Po shlédnutí celé série jsem nucen zvýšit hodnocení na čtyři hvězdy. Prostě cool pohled na život jednoho zapadlého hotýlku se všemi postavičkami, které se tam tak nějak vyskytují. 75% ()

ivishka

Perfektní počin české televize, ale bohužel rychle skončil. Dokážu se neustále dokola bavit zákeřnou a chtivou postavou Ivana Trojana, ňoumou a panicem Václavem Neužilem ml., entuziasmem Marthy Issové a v neposlední řadě perfektním zneužívaným údržbářem Davidem Novotným. Takový malý vcelku útulný hotel s příšernou kuchyní v Česku rozhodně najdete - a že jich určitě nebude málo. Ale takovou partu jsem na svých pobytech za celý život ještě neshledala. Ať už jde o lámanou angličtinu recepčních, či díl s vozíčkářem a neskutečnými vtipy tipu : chcete abych tam vylezl a pomohl vám? Musím uznat, že čím dál častěji mě baví takovéto menší seriály. A snad nebudou pokaždé ukončeny tak brzo. ()

Sidonka

První díly slabší,zhruba od druhé poloviny (tedy posledních šest či pět dílů) občas fakt dobré hlášky. ()

blackrain

Vůbec nelituju toho, že jsem Čtvrté hvězdě dala šanci a ona mě za to krásně dostala. Trojan a Krobot mě spolehlivě odbourávají a to Miroslavu Krobotovi úplně postačí úsporné herectví a pár holých vět, které z jeho úst padnou vždycky na úrodnou půdu. Ivan Trojan je taky kapitola sama pro sebe, co ten dokáže zahrát. Sešla se tu opravdu zajímavá směska herců. ()

gogos

Čtvrtá hvězda České televize je zdaleka nejzdařilejším seriálovým počinem vzniklým na našem území za poslední roky. Výborné herecké obsazení pod vedením jednoho z největších talentů současné české režie Jana Prušinovského to nandavá všem rádoby vtipným srancům konkurenčních televizí. Čtvrtá hvězda dlabe na laciné vtípky, dlabe na konvenci. Nebojí se dělat si srandu absolutně ze všeho, nebojí se používat prvky tradičního britského suchého komunikačního humor (Krobot naprosto exceluje), ví kdy použít luxusní černý humor, který si neklade zábrany. Zároveň ale autoři dbají na to, aby se ze seriálu nestala řada skečů, ale umě propojují celkem zajímavý děj a všemožně rozličné charaktery, od těch populárních klaďasů a záporáků až po málokdy používané těžce neutrální postavy, které nemá v oblibě nikdo. A přesně v tom tkví síla Čtvrté hvězdy. V Česku vzniklo za posledních 20 let pár výborných sitcomů (Hospoda, Comeback...) ale Čtvrtá hvězda figuruje někde trochu bokem. A přesně v té linii, kterou absolutně zbožňuju a troufám si tvrdit, že Čtvrtá hvězda je po právu první český kultovní britcom! ()

Mikita

Zatím hodnocení pro první díl ... Má to v sobě něco absurdního, místy trapného, výsměšného. Konec glorifikace Prahy a snahy vykreslit nás jako dokonalou zemi pro turisty. Takové nastavení zrcadla pro naši povahu, možná i národní. Fungování celého hotelu je zdánlivě jako z jiného světa, ale na cestách už jsem zažila mnohé podivnosti. Kupodivu mě tento sitkom nalákal a budu jen doufat, že nezbude jen trapnost. EDIT: I další díly jsou klasa. To zahrávání si s nekorektností a extrémními situacemi. Brilantní. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz