Objevte tajemství nejlepších a nejvtipnějších supertajných agentů světa: Skippera, Kowalskiho, Rica a Vojína. Jsou to nejen veselí a povedení ptáčci, jsou i nejvýkonnější úderná jednotka tajných agentů. Jsou připravení kdykoliv a kdekoliv zasáhnout i při sebemenším ohrožení světa. Skipper je odvážným vůdcem, který nikdy nenechá parťáka ve štychu. Kowalski představuje mozek týmu s fotografickou pamětí a dokonalými znalostmi čehokoli. Rico je neřízená střela, bomba se zapáleným doutnákem. A Vojín? Ten je tak trochu podceňovaným nejmladším členem party, ale právě on věří, že společně dokážou i nemožné. A kdo je jejich hlavním protivníkem a největším padouchem? Nebezpečí se objeví v podobě doktora Octaviuse Brinea, výstředního génia a velice úspěšného vědce. Jak už to tak u zlosynů tohoto typu bývá, má za sebou strašlivou tajemnou minulost a hodně nesnáší všechny tučňáky. Navíc je to chobotnice, takže je padouchem opravdu dostatečně slizkým. Boj statečných tučňáků s Octaviusem je nelítostný, krutý a bez pravidel a díky tomu si ho taky všichni zúčastnění náramně užívají. A aby toho nebylo málo, naše špičková jednotka se setká s tajnou organizací Severák. Což je další elitní mezidruhová jednotka zaměřená na pomoc všem tvorům, kteří si sami nepomůžou. A tak naši tučňáci mají co dělat nejen s Octaviusem ale i s konkurenční agentskou partou. (Cinemart)

PlayEasy

Viděli jsme v kině a moc nás to nezaujalo, byť jsme měli tučíky z Madagaskaru nejraději. Zkrátka žádný převratný animák, který se zařadil do průměrné vlny americké animované produkce. 55% ()

ostravak30

Už jsem viděl i kvalitnější animované filmy, samozřejmě. Ale tento film alespoň odhalí, jak vznikli Tučňáci z Madagaskaru, jak se dakli dohromady a hlavně, jak se ocitli v civilizaci. A upřímně jsem se od srdce zasmál nejprve při honičce v Benátkách, která byla vynikající a nápaditá a pak při tanci na molu v německých kazajkách. Pár skvělých hlášek tam taky najdeme. Takže ano určitě to není film na animovaného Oskara, ale rozhodně tento film není špatný a stojí za shlédnutí. Když už, tak je o dost lepší než silně průměrný seriál o tučňácích s jehož sledováním jsem v půlce. ()

NeMiQ

Klasická americká multigeneračná rozprávka. Vtipných scén bolo dosť, ale bohužiaľ aj prehnaných akčných scén až až. Jedine tie mi dosť kazili dojem z filmu. Beriem, že je to rozprávka, ale všetky postavičky neustále skákali, hompáľali sa, odrážali a neviem čo, ako gumkáči. 3,5* ()

eMeMko

Jelikož jsou čtyři tučňáci pravděpodobně nejvýraznějšími postavami z celé série o Madagaskaru, byl na spin-off o nich kladen celkem velký důraz. Výsledek? Snímek absolutně nezklamal. Sice bylo divné, být v kině jediný pár bez dětí, nicméně filmový zážitek za to stál. Menší výtka by byla k trochu moc nadpřirozené zápletce (ano vím, mluvící tučňáci jsou také nadpřirození), nicméně ve výsledku se jedná o velmi povedenou komedii, která celé sérii ostudu rozhodně nedělá. Pokud tedy máte rádi drsnější humor čtyř tučňáků z Madagaskaru, vzhůru do kina. ()

Pikolik

Zhlédnuto v kině s dětmi. Nečekala jsem nic a byla příjemně překvapena, daleko lepší než pokračování Madagaskaru... ()

Stanmi

Když jsem poprvé (a vlastně taky naposledy) viděl Madagaskar, kvarteto tučňáků Skipper, Kowalski Rico a Vojin, kteří fungují jako vojenské komando, patřilo k tomu nejlepšímu, co film nabídnul. A protože se tučňáci líbili vícero lidem, tak vyfasovali pár speciálů a taky svůj vlastní seriál. Teď se posunuli na další úroveň a přicházejí s vlastním filmem, kde jejich protivníkem bude zlovolná (a samozřejmě také geniální) chobotnice, která chce připravit tučňáky o jejich roztomilost... no snad jsem příliš nespoileroval... Po krátkém prologu, kde se dozvíme, jak se čtveřice dala dohromady, se přesuneme ke konci Madagaskaru 3 (aspoň to předpokládám, neb jsem jej neviděl), tučňáci se rozhodnou zdrhnout a pak začíná více než slušná akční jízda, kde nechybí sranda, ať už prostřednictvím úderných hlášek nebo starý dobrý fyzický humor. V příběhu se také objevuje konkurenční tým zvaný Severák ve složení vlk (nebo jiná psovitá šelma), lední medvěd, tučňák a sova. V některých scénách působí sice trochu nadbytečně, ale jindy je zase vítáným zpestřením. Bohužel snímku postupem času začnou docházet nápady, fórky a hlášky a tak si člověk v závěru říká jestli už by nemohl být konec, ale musí si ještě pár minut počkat. Přesto si myslím, že se Tučňáci z Madagaskaru v rámci možností povedli, jsou akční, vtipní a méně rozjuchaní než jejich kolegové z onoho afrického ostrova, což více sedne dospělejšímu publiku, ale i pro děti budou dostatečně atraktivní a nabídnou jim i ono nezbytné morální ponaučení a navíc... jsou fakt roztomilí. ()

srolyma

Když parta militantních tučňáků zpestřuje celovečeráky Madagaskaru, tak je to v pohodě. Je to vtipné, svižné a nestihne to nudit. Ale vlastní film prostě sami neutáhnou. Je to totiž pořád dokola, takže to baví na začátku, ale pak už čím dál méně. Není to špatné, určitě je spousta horších animáků, ale každý z Madagaskarů je prostě lepší. Teď se jen děsím, že přifrčí s vlastním celovečerákem král Jelimán. Ou. ()

jfaba

"Jakou má film perspektivu, Kowalski?" "95%!" "A ten zbytek?" "Počkáme na další film!" "Vojíne, běž pro křupky!" "Pane, ale já mám na víc..." ()

Kamy

Asi som infantilnejší ako som si myslel, ale veľmi sa mi to páčilo. A niektoré hlášky tučniakov začnem používať aj v bežnej komunikácii. ()

Vasyl

Asi jsem to kapku nadhodnotil, ale proč ne? Tučňáci jsou sympaťáci, chobotnice ještě víc a aji zasmát se člověk zasmál. Zajímalo by mě jak překladatelé vyřešili hlášky se jménama herců. Asi nevtipně a do ztracena? ()

JamesVsalix

Pro dětské publikum skvělé. Pro ostatní velmi průměrné. Tučňáci jsou na chlup stejní jako jiné animáky tohoto typu. Vtipné to je, ale přesto bezprodleně po zhlédnutí si na žádný gag nevzpomenu. Chobotnice/poskoci vedou. Velké minus finále, které je......nooo.......prostě divné. Jednou stačilo. ()

lobo87

Čakal som trošku viac. Zdalo sa mi, že tvorcovia trošku pozmenili charaktery a chémiu medzi tučniakmi, čo ma trošku sklamalo. Rovnako môjmu zážitku neprospelo, že som film nevidel v tradičnom slovenskom dabingu, ale českom. Na to som si musel chvíľu zvykať. Pre deti je to určite zábavné, ale na môj vkus je to trošku prepálené, hlavne akcie, výbuchov a hluku je tam až príliš. Ale malo to niekoľko výborných gagov a hlášok, takže mierny nadpriemer to určite je... 65% ()

blondboss

Spin-off k sérii Madagascar funguje na divákov len do určitej miery. Veľké plus je to, že je zamerané priamo na najobľúbenejšie postavičky madagaskarskej série a využíva skvelé animované zábery, avšak ako celovečerný film je to proste málo. Je to skôr na úrovni seriálu, aj keď musím uznať, že hlášok a funny komentárov tu bolo podstatne viac ako v seriáli. Takže v konečnom dôsledku nenadchlo, ale celkom pobavilo. 60 % ()

ZHODNOTITEL

Tučňáci jsou jakýmsi marketingovým vyústěním Madagaskaru, stejně tak jako Mimoni z Já padouch. Přestože povinnost nebo potřeba využití této čtveřice tučňáků je hlavně obchodním trikem, nakonec to nedopadlo tak zle. Ale nevím, zda-li někdy v blízké budoucnosti budu chtít tento film vyhledat znovu. ()