Tři bratři

Režie:

Jan Svěrák

Scénář:

Zdeněk Svěrák

Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Kateřina Kosová, Sabina Rojková, Gabriela Míčová, Oldřich Kaiser, Zuzana Norisová, Kamil Halbich, Zdeněk Svěrák (více)

Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska... Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. (Bioscop)

Firebug

Tedy takový humáč jsem od nejnovější KINO-pohádky Svěrákovců opravdu nečekal. Tři notoricky známé, na kost ohlodané pohádky, bez víceméně žádné provázanosti. Růženka relativně funguje, protože je divák ještě v určitém očekávání. Karkulka je svým pedofilním vyzněním (to mělo být jako vtipné?) a zpívajícími zvířátky mou ztělesněnou noční můrou. Proč tam sakra neobsadili nějakou šestnácku? Maruška nudí k smrti, protože se tam jede 3x to samé... Písničky jsou strašné (to fakt spáchali Svěrák s Uhlířem?), jejich nazpívání žalostné a velmi často tahá za uši (Dyk tedy neumí zpívat, nebo hraje že neumí zpívat?). Lotrando a Zubejda je o několik kvalitativních úrovní výše. ()

KOffi

Jen tři věci: 1. V písničkách by se nemělo repovat. Teda pokud budeme počítat alespoň Cimrmanův absolutní rým. 2. Točit vykrádačky se musí umět. Svěrák, digitální efekty ani tři pokusy nezachrání tak strašnou křeč. 3. Jedna hvězda za hezkou přírodu a panoramata. ()

Kejdlo

Svěrákové umí, povrchnost místních postav si ale uhlídat nedokázali, což je jasné už při pohledu na obsah filmu a jeho krátkou stopáž, kdy se mají během 90 minut odvyprávět tři pohádky a příběh tří bratrů k tomu. A přesně tahle povrchnost velmi sráží jinak skvělý dojem z této úsměvné a rytmické skvěle laděné pohádky. 7/10 ()

BMAJTZ

Ano jde o jednu z mála českých pohádek na kterou se dá dívat, myšleno novodobých pohádek. Přesto je ten film nějaký divný. Asi nemá cenu se rozepisovat o nelogice celého filmu. Jediný příběh který alespoň trochu dával smysl byl s Tomášem Klusem a pak to už šlo z kopce. Zdeněk Pištulka aka Mysllivec v příběhu o červené karkulce byl ucházející, ale ten pedofilní kontext přece někoho musel trknout do očí. Už při koukáni jsem nějak nepochopil oč horší by to bylo, kdyby Svěrák napsal karkulku alespoň jako 15ti letou. Na příběhu by to nezměnilo zhola nic, jenomže tedy se jede asi na šok. Vojtěch Dyk v příběhu o 12ti měsíčkách je taky ´plně mimo. Už v proslovu k filmu se říká, že by ty příběhy bez tří bratrů nedávaly prakticky smysl. Mno zakomponování třetího bratra v posledním příběhu nedávalo smysl mě. Z praktického hlediska totiž do příběhu nepřispěl nijak. Tolik o příběhu který byl jednoznačně podivný. Přesto je třeba říct, že se jedná o kvalitní počin. Natočen je profesionálně i když se občas vyskytne něco do očí bijícího. Největší kámen úrazu vidím ale v hercích/nehercích, kteří mohli být zvoleni lépe. Zvláště pak na výkon Vojtěcha Dyka se nedalo skoro koukat. ()

Maynard.

Holy šit, tak tohle byla opravdu za trest. Od Svěráků vždycky člověk očekává něco víc, na jejich filmy se snad každý čech nemůže dočkat. Patřím mezi nedočkavce, i když teď už vlastně ne! Co tohle mělo bejt? 3 splácaný pohádky, kterej každej zná, takže po scénaristický stránce totální bída. Dál písničky. Ale ne jen občas jako třeba v Lotrandovi... Tady se od začátku zpívaj písničky, který mi asi tak po 15 minut začaly doslova líst na nervy. Ani o těch písnich od pana Uhlíře se člověk nedočkal kvality, na kterou je zvyklej. No, jediný co stojí za to, tak je Klus, na kterýho mám slabost, to je sympoš. Příběh Karkulky, ty vole ten byl celej zpívanej, navíc to zpívala holka, jejíž hlásek tak tahal za uši, že se mi chtělo vypnout zvuk. No a ten pedofilní nápad, to je taky šit. Brr, chápu, že všichni stárnem, ale proč si nepřipustit to, že už prostě na něco nemáš... Jestli to takle s českýma pohádkama půjde dál, tak snad přestanu věřit na Ježíška. A jestli se potvrdí pořekadlo: Jak na nový rock, tak na nový rock, tak mě letos čeká "odpadní" filmpvý rok, jupí :o) ()

insurgentes

Na pohádku jsem se koukal navnaděn mnohými zdejšími komentáři, že snad jsou tam nějaké pedofilní momenty. To - hlavně v kontextu všudypřítomného strachu ze všeho, co není součástí momentálního oficiálního korektního proudu - mi připadalo potenciálně zajímavé. Samozřejmě, nic takového ve filmu není. Jen spousta vizuálního obžerství a naprostá ztráta soudnosti. ()

ZkuKol

Honzo, vyser se konečně na tátu - zkus točit materiály od někoho jiného a nepodporuj tátův Komenského komplex. Opusť už lacinné marketingové průzkumy a brečení nad stahováním filmů. Začni hledat silnou látku, vyber si herce a scénáristu, se kterými si ještě nepracoval a pak pusť svůj talent ze řetězu - dočkáš se tržeb i uznání. Tři bratři jsou důkazem výše zmíněných pozitiv a negativ. Měsíčci i Růženka by si zasloužili celovečerní formát a pedofilní Karkulka odpaďák. Uhlířova hudba funguje a je to jediné místo, kde si zaslouží místo i Zdeněk Svěrák. Vypravěčovi výstupy jsou za trest, z dětí často děláte blbce víc než americká produkce. Letní vizuál máš nejlepší ve střední evropě, rád si hraješ s triky - CGI i klasikou. Tak kurňa natoč něco, co má děj na 2 hodiny a koukej se u toho vyřádit a být nekorektní... 40% PS: postsynchorny jsou neředěné zlo! ()

herr_carter

Pohádku zabíjí dvě věci: jednak skutečnost, že filmové postavy tu musí za každou cenu zpívat, i když je to v 90 % scén zcela zbytečné a křečovité, protože úplně v pohodě stačilo jednotlivé věty pouze zrýmovat a za druhé fakt, že byť se pohádka jmenuje 3 břatři, veškerá symbolika bratrství se zde vůbec neobjevuje, protože ihned po úvodu si jdou všichni lovit ženské po vlastní ose. Poměrně lacině převzaté náměty pohádek o 12 měsíčcích, Růžence a Karkulce, pro mě zatím největší Svěrákova šlápota vedle v jeho kariéře......................moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

Mike93

Na pohádce se mi líbilo to kouzlo, co by měla mít každá pohádka. Dále povedené efekty a některé vtipné scénky typu "Pozor tam uvnitř!", když mladý Matěj kuchá vlka docela velkou dýkou, aby dostal ven jak babičku, tak Karkulku. Mimochodem postava Matěje byla ze všech asi nejhůře zahraná. S tím také souvisí rodina Červených, která s Matějem a jeho rodiči uzavře doslova pedofilní pakt. Popravdě řečeno mi přišly skoro všechny písničky ve filmu opravdu mizerné (a zase ta Karkulka to odnesla nejvíc), takže hodnotím jako průměrnou pohádku. ()

Sdoom

Naprostá hovadina a žumpa i v rámci novodobých českých pohádek. Scénář tragický, hudba snad nejhorší, co jsem kdy ve filmu slyšel, triky na přesdržku a k tomu trio naprosto odporných a nesympatických kreténů v hlavních rolích. Jediná hvězdička za slušnou výpravu a hezkou kameru Vladimíra Smutného. (HD TVrip) ()

tempus

Při sledování jsem se přistihl, že si mi vlastně líbí Uhlířův písničkový rukopis. Kaiser byl dobrý, a jeho synové by mohly taky, kdyby Z. Svěrák lépe vybral pohádky; Šípková Růženka se úplně nabízí pro tuto formu (obzvlášť se mi líbil kamerový odkaz na Jak se budí princezny), Karkulka je zcela nevhodná (vlk je příšerně ošklivě zohavený šakal. A navíc se zde Z. Svěrák sebe zapřel (seminář k Cimrmanové hře Dlouhý, široký a krátkozraký, když babička se zjevila z vlkova břicha v celku a dokonce v naškrobeném oblečení) a O 12 měsíčkách je to 50/50. Věty napsané výše jsou z pohledu dospělého. Z pohledu dětského to vypadá lépe, protože je cílen primárně na drobotinu (a ne až tak na jejich rodiče) a pro ně je to hezká pohádka, trochu jiná než většina současných, a tím i zajímavá. Vlastně je to i pro širokou věkovou vrstvu, ale musíte to brát jako pohádku a ne se v tom tak nimrat, jako já. *-] ()

Benedygtus

Na 5* to asi neni, ma to sve mouchy. Ale verim, ze kdybych neznal puvodni pohadky od Sveraka, nazpivane s deckama, asi bych byl u vytrzeni a chvalou bych nesetril. Jednou z vad na krase je pro me velka pomlka mezi samotnymi pohadkami. Ktere mohly byt bud kratsi nebo zabavnejsi. ()

sQelle

Přijít s něčím novým na česká plátna ve formě pohádky, je už snad nemožné, ale tohle řešení skloubit tři, všem známé, pohádky, je mi velmi sympatické. A když se toho ujme duo Svěrák-Uhlíř, tak je to lázeň pro duši i pro uši. Film jsem viděl v kině a rozhodně až bude v televizní formě, tak si ho nenechám ujít. A hudba? Geniální, tak jak to pan Uhlíř umí, stane se z ní brzy lidová. Jediný důvod proč nedávám plné ohodnocení, je to, že se mi ten konec moc nezdál, bylo to takové strašně rychlé a trochu odbyté, čekal jsem větší vyvrcholení a ono nepřišlo. ()

LEATHERFAC odpad!

Vážení přátelé... Svěráci se pominuli? A vy tady nejspíš také... Oba svěráky mám rád, ale v tomhle případě se opravdu nezdráhám jim dát odpad - zatím jednoznačně to nejhorší co jsem od obou viděl... ()

DavidS.

Karkulka si šlape po jazyku a myslííííveeeeečeeekkk zelený je pedofil, vlk šišlá a jeho monstrozitu by i ocenil i Gilliam, písně jsou sebevykradeným balastem, Svěrák starší jako průvodce mezi lesem rukou, co bych nejraději utnul...Idiotská pohádka pro nikoho... ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015