Tři bratři

Režie:

Jan Svěrák

Scénář:

Zdeněk Svěrák

Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Kateřina Kosová, Sabina Rojková, Gabriela Míčová, Oldřich Kaiser, Zuzana Norisová, Kamil Halbich, Zdeněk Svěrák (více)

Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska... Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. (Bioscop)

filmmovier

Ty tři operky (které jsou krásné a pro mě naprosto luxusní) znám už od mala, když byly nové, takže po hudební stránce nemám tomu filmu co vytknout. Tři bratři mají velice fajn vizuál, jsou poměrně výpravní a zejména vlk je fakt dobrej. Po stránce nápadů a looku také nemám Tří bratrům co vytknout. Herecky je to také velmi dobré - Halbich, Dyk, Sabča Rojková, Lábus, Svěrák se svejma vtipnejma vložkama, stejně jako zbytek obsazení, které je neskutečně luxusní, to je taky všechno dobrý. Takže je tam vůbec něco špatně? Inu, vlastně ani ne. Jsou tam sice nějaké nelogické díry ve scénáři (tu více, tu méně) a Karkulka je ehm... trochu malá a mladá, ale zas to tady není nic, z čeho bych musel dělat národní tragédii. Já jsem si ten film, ač neplánovaně a ne úplně od začátku, neskutečně užil. Fajn zážitek. Takové filmy se už dnes nedělají a jsem rád, že Tři bratři šli bez efektů a udělali se poctivě, i proto vypadají tak dobře. 70%. ()

Lachtaan odpad!

Nejhorší Svěrákův film. A omluvtě mě, ale pro zdůraznění myšlenky filmu - jedna z nejdebilnějších českých pohádek, jaké kdy šly do kin a bůh ví proč se dokonce staly oblíbenými. Jak inteligenčně zatracená ta dnešní společnost je, že tenhle film považuje za pohádku určenou dětem. Svým dětem tohle v budoucnu nesmím nikdy pustit. Snižuju hodnocení, byl jsem kdysi asi nějak moc umírněný. ()

ecceHOMMO

Adaptácia známych rozprávok sa pomerne vydarila, najmä čo sa pesničiek týka. Ale predsa len je tu poznať, že ide len o tú adaptáciu, že to vsádza na poznanie diváka klasických príbehov (čiže je to na úkor deja, ktorý je skratkovitý a nedokáže tým pádom natoľko potešiť.....ale vynahradzujú to chytľavé pesničky). ()

Mrkvič

Velké zklamání. Sice hlavně kvůli velkým očekáváním, ale bez herců a písní je film hodně prázdný. Písničky jsou navíc nadprůměrné jen v první třetině. Herci jsou bezva, ale po čase přestanou bavit a jen jsem si říkal, jak je to slabounké převyprávění notoricky známých pohádek s tím, že se občas využije něco z toho k novému vtipu. ()

LiborGondek

Na českou produkci až překvapivě dokonalá podívaná. Je vidět, že Svěrákovi z dob Obecné školy, Kolji ani Vratných lahví toho příliš nezapomněli. Krásná trojpohádka, jako bonus navíc prošpikovaná celkem chytlavými písničkami dvojice Svěrák, Uhlíř, zpříjemní zážitek ještě víc. Prostě ideální věc (nejen) pro vánoční svátky a celou rodinu! ()

LadyPupu

Asi nejlepší pohádka natočená za poslední dobu. Klus roztomilý, Dyk rozkošně debilní. Pro děti určitě příjemná pohádka, respektive 3 v 1. Co mně osobně vadilo byl vlk, který vypadal jak krysa skřížená s prasopsem a lehce pedofilní mysliveček. Uf. Ovšem partička Měsíčků v čele s Polívkou to zachránila. ()

plechulka

Hodně jsem přemýšlela o tom, proč tenhle film moc nefunguje ani na nás, co máme Svěráky rádi.... Myslím, že je to dost nešikovným naroubováním už hotových "minioperek" pro menší děti - sám pan Svěrák ve filmu o filmu říká, že jejich ambice (tj. dvojice Uhlíř/Svěrák) byla ta, aby si je děti mohly nacvičit a předvádět je třeba na školních besídkách - tj. hodně jednoduché a nesložité - do jaksi třeba dost "velkolepé výpravy" na zámku v Hluboké.... Vlk v Karkulce je taky nějak napůl - trochu zvíře z hororu a trochu legrační trouba.... takže bohužel, pro mne tentokrát vše jen napůl a tu "půlhvězdičku" navíc dávám za film o filmu, u kterého jsem se bavila skoro líp.... ()

viperDavid

Nakonec to nebylo až tak strašný. Docela pěkně zhudebněné pohádky až na toho vlka. Tam to tou pedofilií zavánělo až moc. První byla klasická za to asi nejhezčí. Třetí zase vykradená o kamarádů rusů, tak bacha aby nám náhodou nesestřelili letadlo. Nakonec docela přemýšlím co má pohádka společného s Dánskem ? ()

Mirokukii

Spletenec pohádek pánů Svěráků (jindy mistrů) s mistrem Uhlířem. Pohádky dávno znalé, tvořící příliš okatě jeden celek, který je však pospojovaný spoustou milých, čiže hezkých detailů (humor, Rojková, vlk, kravička, efekty, Kaiser, Labus, diváci), úžasnou kamerou (výprava je fantastická) a hlavně lahodicí hudbou se skvělými texty. Viděno v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov - červen 2015. ()

PabloFuentes

Co je na téhle pohádce pěkné jsou písničky. O tom žádná. Co dál? No ta pohádka o karkulce. To bylo totiž tak úchylné, že na to asi nikdy nezapomenu. Tudíž druhá hvězda. A potom? Potom už nic. Růženka byla taková klasická, měsíčci docela nuda. Čekal jsem, že když se to jmenuje tři bratři, že ony tři příběhy budou spolu propleteny a hlavní hrdinové budou mít mezi sebou vícero interakce, ale nestalo se. Proto to tak nějak celé postrádá smysl. Až na prvních pět minut zde máme představeny tři oddělené příběhy a tím to prostě hasne. ()

Sfinkter

Zahrané slušně, děj obsahuje v podstatě tří pohádky, které se mi líbily, ale texty a rýmy písniček a říkanek - opravdu nevím, co si myslet. ()

Ryuuhei

Nevím, ale mě tato „trojpohádka“ docela mile překvapila. Je to sice film z většiny hudební, zpívá se fakt hodně a to povětšinou nemusím, ale zde to ani tak nevadilo a zapadalo do kontextu hodně dobře. Jde jinak o zase trochu jiné zpracování klasických pohádek, tedy třech a smíchaných do jednoho a toho samého světa. Zpracováno překvapivě velice solidně, na poměry novodobých českých pohádek určitě. Zahráno taky dobře, hvězdné obsazení se neminulo svým účinkem. Samozřejmě, nevyhnulo se to určitým hloupostem, ale takové pohádky bývají, alespoň tedy v jejich ryzí formě. Vím, v základu je to pro děti, ale to neznamená, že by to bylo výhradně pro ně. Spíš bych řekl, že to po určité stránce byla i taková malá parodie. Očekáván odpad, ale nakonec jsem od filmu odcházel s překvapivě pozitivním pocitem, že jsem sice neviděl kdo ví jakou pecku, ale spíš něco, u čeho jsem se mohl uvolnit a vrátit se zase na chvíli do pohádkového světa, kterého není nikdy dost v jakémkoliv věku. A to nepotřebuju znát Cimrmana, či kohokoliv jiného, koho tu někteří ostatní zmiňují. Mně se to líbilo takové, jaké to bylo. Zdejší hodnocení nic moc, ale tak, pomůžu hvězdičkou navrch. 70% ()

Kri-kri odpad!

Vyjádřím se asi takto: nesnáším kavárníka, pravdoláskaře a převlékače kabátů Svěráka, nesnáším muzikály, nesnáším české pohádky posledních 20-ti let. Není proto divu, že s těmito mnohaletými averzemi nemohu dát nic jiného než odpad. A v případě, kdy jde o kombinaci všeho výše uvedeného je to odpad na třetí. Že já se nikdy nepoučím a čas od času nějakou tu novou hovadinu musím z nudy shlédnout. Lábus se tu coby zlá sudička připomínající spíš jinou jeho roli (kartářku paní Edu ze scénky Ruské rulety) může sebevíc snažit, na tak málo prostoru, jaký zde dostal toho moc nezachrání. V další pohádce se mladá káča brodí mrazem a chumelenicí a do toho má ještě náladu si prozpěvovat. Měsíčci na mě působili spíš jako neurvalí bezdomovci. A ten mamlas leze třikrát do stejné chalupy s odůvodněním, že se spletl, přitom jiný barák široko daleko není. Každopádně ale první i druhý bratr nakonec zasunuli, zatímco ten poslední musel ještě bůh ví kolik let čekat, maximálně si tak mohl zpívat "Vím co s tím, vím co s tím, Karkulku si vyprstím.":) I když jak na konci po boku tulící se Karkulky zasněně prozpěvuje o pěkném probuzení, naskýtá se otázka, jestli si pro něj přece jen každou chvíli nepřijde četník skrze předčasné uloupený věneček a aby svoji nedočkavost zamaskoval, nazve ji pannou. Co mě ale udivuje, že je zde tento film i přes stovky odpadů a bezpočtu pohoršující až mravokárající kritiky sice v těsném, ale stále nadprůměru. Že by od 3 do 5 * udělovali fanatičtí podlézaví Svěrákovci bez špetky soudnosti? Takhle vy idioti s 53% stavíte tuto infantilní slátaninu na stejnou úroveň s vynikající Pohádkou o Malíčkovi! To už i ten Duch nad zlato vykazuje alespoň minimum umělecké tvorby, byť dosti chabé a stupidní, tohle však nikoliv. Nakonec uděluji slabých 5% za to, že se zde najdou scény a popěvky, jež se divákům přímo nabízejí k parodování, jinak samozřejmě odpad. ()

Akira777 odpad!

Tak fajn z filmu si pamatuji, Svěráka, sekání rostlin, vlk který zřejmě navštívil Metro 2033, Myslivce (úchyl) a osmiletou Karkulku..... pak bylo cosi o 12 měsíčcích. Ok to je tak vše, je to sice už nějaká doba co jsem to viděl, ale těžko si to nějak dávám dohromady o čem ten film vlastně byl. Nejvíc si bohužel z toho pamatuji, jaký byl Myslivec úchyl co myslí na osmiletou dívku. No nečekal jsem, že uvidím pedofilní tématika v pohádce pro děti, čekal bych to spíše v nějakém dramatu. Leč tohle není drama, má to být pohádka o.... ani vlastně nevím, asi podle nadpisu o nějakých třech bratrech, ale to si sotva pamatuji. ()

Kmotr76

Vtipná, svěží, hravá a vizuálně krásná pohádka. Určitě příjemné překvapení, po těch rozporuplných reakcích. Kupodivu mi tentokrát ohraní čeští herci ani tak nevadili, stejně jako písničky nebyly takové peklo, jak jsem se obával. EDIT: dobře, tak v televizi je to o něco větší nuda a hudební vložky peklo. ()

venison

To co vyvádí součastní tvůrci s pohádkami je totální zběsilost.. Od Svěráka jsem čekala kapku víc než tři naprosto stupidní variace na klasiku.. Propojení příběhů mi nevadilo, první pohádká o Šípkové Růžence celkem ušla, druhá Červená Karkulka naprostá magořina a poslední O dvanácti měsíčkách byla vcelku hezky udělaná (hlavně část s měsíčky), ale dějově zase o ničem.. Možná už jsem trošku na modernismy stará, ale svejm fiktivním dětem bych tohle rozhodně nepustila.. Ps: Písničky se daly kousnout jen velmi těžko.. ()

geklon

Kontroverzní, pro mě obrázky z nejútlejšího dětství.... jak jinak než z pera pana Svěráka, nutno dodat za přispění Boženy a Bratrů Grimmů. Pohádka celkem vyvážená a plná Svěrákovic poetiky...místy pornetiky. ()

MikyAff

Já tomu i ty tři hvězdy dám. Ona to je totiž tak neskutečná blbost. Naštěstí ještě ne taková, že by z toho člověku bylo úzko. Je mi přesně naopak. Já se nasmála takovým blbostem, kterým bych se u zahraničního filmu určitě nezasmála a dala tomu tak dvě hvězdy. Díky tomu, že je to česká pohádka ji beru trošku s nadhledem. Je to slátanina, to ano. Ke všemu lehce pedofilní s tolika wtf momenty. K tomu dámy a pánové, ten vlk byl tak neskutečně hnusnej, že bych se nedivila, kdyby děti po zhlédnutí potřebovaly odbornou psychickou pomoc. Půlka písniček spíš otravuje a není ani chytlavá. Druhá půlka je přesný opak, kdy si je furt trošku pobrukujete. Co pak s tim. Byla bych tomu dala z recese i ty čtyři, ale musím být zase spravedlivá. P.S. Ta kráva ke konci je prostě nejlepší! :D ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015