Tři bratři

Režie:

Jan Svěrák

Scénář:

Zdeněk Svěrák

Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Kateřina Kosová, Sabina Rojková, Gabriela Míčová, Oldřich Kaiser, Zuzana Norisová, Kamil Halbich, Zdeněk Svěrák (více)

Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska... Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. (Bioscop)

bari68

Čo sa týka samotnej formy, sú ,, Tři bratři ,, menším oživením. Svěrákovci majú nápady, svoj vtip... . Stále ale je to, že tá pravá klasika, duša a atmosféra rozprávky tu chýba. ()

honzii

Dobře natočená pohádka (Smutný dokazuje českou kameramanskou špičku), která prostě doplácí na dramaturgickou stavbu tří příběhů. A protože všichni všechny tři příběhy známe a protože bratři tvoří pouze jejich tmel, ale nepřidávají do děje nic nového, v zásadě si všechny příběhy pouze odbydeme. Naštěstí se mladý Svěrák rozmáchl a tak je každý příběh hezky ztvárněný. První je velkolepý, druhý zase komorně atmosferický (výtečný vlk) a poslední kombinuje obojí. Škoda jen, že chybí moment překvapení, a to často i v textech, které se někdy zbytečně opakují. ()

Seti

Já nevim, přišlo mi to tak ledabyle spíchnutý, překotný a povrchní, že to musel Zdenda snad vymejšlet při raní stolici. K nikomu a ničemu jsem si nestihl vybudovat žádný vztah, vše bylo jak viděné z rychlíku a ani výstavba filmu o třech uzavřených kapitolách nebyla podle mě moc šťastně zvolená. No a písničky? Ty už mě nebavily vůbec. Svěráci mají rozhodně na víc. ()

Lukoboss

Nějak nevím, proč bych se měl dívat na recyklaci tří známých pohádek, který samy o sobě jsou klasikou. O to víc mrzí, že za tím stojí páni Svěrákové, zejména ten starší, kterej v rámci CZ filmu znamená hodně. Ano, umí si hrát se slovem, jeho syn v režii to umí zase hezky natočit (myšleno řemeslně). Horší je na tom rovina písniček, který mně přijdou naprosto hloupý a ještě jich je tam moc namísto dialogů, a to je na škodu. Vlk s potkaním xichtem je přímo úděsnej.. velká škoda, moc velká. ()

joora1

Největší zklamání českých Vánoc co se týká televizní tvorby. Nudný miš maš bez nějaké charakteristiky a vtisknuté tváře s mizernými písničkami (spíš zpívanými texty). Vůbec nic zde nefungovalo a rodina Svěráků prohrála na plné čáře. U mě rozhodně. ()

Han22 odpad!

Je štědrý den, člověk kouká na pohádky. Kouknul jsem na už novodobou klasiku Nesmrtelnou tetu, všiml si že Z Pekla štěstí je docela blbost a těšil se na Tři bratry. Koncekonců Spáčilová to docela vychválila, písnička od Kluse v rádiích byla hezká a vůbec Kluse a Dyka mám rád. A navíc jsem se pěkně připil, aby se líbilo. Nepomohlo. Je to strašlivá sračka, neustále se tu zpívá, Klus a Dyk jsou tragičtí, není tu žádný děj, napětí, romance, dobrodružství, jen stupidita tlačící se mi do mozku. Modlil jsem se ať to už skončí. Zmršenou Šípkovou Růženku, 12 Měsíčků a Karkulku s přííííšerným vlkem a pedofilním vztahem fakt nemusím a nechápu jak mohl Svěrák, režisér kdysi geniálních filmů jako Obecná škola nebo Akumulátor tak strašne klesnout? ()

xaver

Když šel film do kin, byl kolem toho velký humbug. Dnes po shlédnutí filmu již mohu bezostyšně prohlásit, že šlo jen o velké divadlo, které mělo přilákat diváky na film, který si to nezaslouží. Uvědomuji si, že je těžké hodnotit pohádku očima dospělého, když některým dětem se film mohl i líbit, ale kvalitu snímku zpochybňují zcela nepokrytě velice rozporná hodnocení v celé škále od odpad až po 5 hvězdiček. Často až primitivní texty rádoby zhudebněné, neslouží ke cti autorům, který již vytvořili daleko kvalitnější hudbu i texty. No a samotný film, to je téměř katastrofa, kterou nezachránili ani oblíbení herci. Již první příběh naznačil, že to bude hodně ubohé, když bratři chodili na zarostlý hrad prosekávat cestu jako na brigádu. Jaksi v duchu dnes toho necháme a budeme pokračovat příště. Další dva příběhy radši ani nekomentuju. Takže suma sumárum vidím to na jednu hvězdičku, když přimhouřím obě oči. ()

velkyvezir

Páni Svěráci, to jako fakt? Dodívat se na to (v televizi) bylo utrpení, ale učinil jsem tak, abych se ujistil, že fakt je to tak vykrádací až do konce. Lituji ty, kteří šli na film do kina, protože při odchodu patřili buď mezi spokojené blbce, nebo pěkně naštvané filmové fajnšmekry. Takovouto recyklaci lidových pohádek (za kterou již - hádám - není komu platit autorskoprávní poplatky, že?), fakt neberu. ()

Zagros

Na tuhle pohádku jsem se velmi těšil, Svěráky mám rád a jejich tvorbu taky. Bohužel se Tři bratři moc nepovedli. Smíchání tří klasických pohádek do jedné bych jim i odpustil. Obsazení a herecké výkony nebyly také úplně nejhorší. Ale ten scénář a režie se nepovedli vůbec. Neustálé střídání rovin mi pilo krev. Chvíli jede děj, pak do toho skočí vypravěč a přepne na jinou pohádku. Po pár minutách znovu vypravěč, který do toho teď navíc zatáhne i diváky (naprosto zbytečná rovina) a hop na třetí pohádku. No a tak to jede až do konce. Jo a vlk se mi taky nelíbil, minimálně mu měli zkrátit čumák. Maximálně tři hvězdy a to jedna byla jako dárek pod stromeček. ()

klukluka

Ta nejfrekventovanější píseň už mi fakt lezla krkem. Někomu snad ne? Dalo se tomu ubránit? Propojit ty tři pohádky se podařilo pouze a jen příslušností tří osvoboditelů k jedné rodině, jinak se dál jednalo o tři samostatné příběhové linie. Žádost o ruku osmileté Karkulce za hranou, pro malé děti to asi platí i co se týče hororově ztvárněného vlka. Jako malej capart bych si z něj pustil do kalhot. Tohle je ale spíš kompliment. Jan Svěrák to za Tři bratry schytal, pořád to ale bylo vesměs půvabný- jen to na na na na na na ná, na na na na na nana bylo úmorný. ()

Torimmer

Tohle celé vůbec nevím proč to bylo. Co to bylo. Někomu asi došly nápady. Tady nefungovalo skoro nic. Divně za sebou poskládané příběhy, kdy ten Klusův skončí dřív než začal, pak je tam divný prostřih na Dyka, a pak řešíme Piškulu, což je asi nejbizarnější věc, co jsem za poslední dobu v nějakém filmu viděl, a pak se vrátíme k Dykovi a...12 měsíčků?? Cože!? Who cares!! :D ()

Mazlik4

Bez problémů koukatelné díky Svěrákovské režii a scénáři - hlavní věc, která láká diváka do kina! Vlastně jediné co mi vadí jsou otravné písničky. Co dodat? Pohádka, která si během Vánočních svátků najde cestu do našich obýváků. ()

patrikus

Jsem rád, že Jan Svěrák neutekl režírovat do Hollywoodu a že spolu se svým tatínkem léčí český film. Mimochodem vynikající práce Uhlíře / Novinského a skvělé herecké obsazení... ()

Tessie

Mám ráda Svěrákův styl a tahle pohádka mne bavila jak zpracováním, tak stylem a mluvou a vším. Moc se mi to líbilo, více takových milých děl! ()

ti88na

Po dlhom čase krásna a pohodová rozprávka, pri ktorej som sa zabávala a absolútne ignorovala akýkoľvek nedostatok. Svěrákovi sa podarilo vtiahnuť ma do toho čarovného sveta a nadchnúť ma aj pre spevom vyrozprávanú rozprávku (vlastne tri), pričom práve piesne a spev nie je pre mňa niečo čo by som vyhľadávala. Tu však boli melódie pekné a chytľavé a texty vtipné, jednotlivé príbehy za sebou nezaostávali, každý mal svoje silné stránky. Po hereckej a vizuálnej stránke to bolo tiež zvládnuté nad súčasný česko-slovenský priemer. Top bol jednoznačne Jiří Lábus. Trochu som mala problém zo zvukom, miestami nebolo textu piesní rozumieť. ()

Hanys_

Jestli někdo čekal od Svěráků pohádku, ze které se posadí na prdel, tak mu doporučuju z plného srdce tyhle Bratry. Z toho se jen tak nevzpamatuje. Muzikál pro nejmenší, který není chytrý ani zábavný a kdykoliv to vypadá, že chytá tempo, vstoupí do něj starý Svěrák. Takhle fakt ne. Přitom vizuálem Honzík ukazuje, že kdyby chtěl, patří mezi evropskou špičku. ()

Teg

Když tu čtu všechny ty přemoudřelé kritiky musím se pousmát. Já byl v kině plném dětí ... těm se to líbilo - a dokonce velmi. Vyznačovalo se to např nekoordinovaným tancem a zpěvem (evidentně na tom některé nebyly poprvé). Až odroste jedna generace, ještě se k té pohádce rádi o vánocích vrátíme. Takže souhlas s FF, ať žije česká Princezna nevěsta. ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015