Méďa 2

USA, 2015, 115 min (Alternativní 126 min)

Některým plyšovým medvědům nestačí, že umí chodit, mluvit, hulit a milovat se s prsatými blondýnami. Někteří si dokonce chtějí pořídit vlastní dítě! Mimořádně úspěšná komedie Méďa názorně předvedla, že když jste z plyše, nic vás nezastaví, aspoň co se humoru týče. Dobrou, i když možná i lehce znepokojující zprávou je, že v pokračování se Méďa Ted vydává v doprovodu věrného parťáka Johnnyho v podání Marka Wahlberga ještě o pár kroků dál. Dobré příběhy končí svatbou, ten náš jí začíná. Urostlé a blonďaté pokladní Tami-Lynn nevadí, že je její manžel chlupatý po celém těle a navíc měří o metr a půl míň než ona. On by jí na oplátku chtěl dopřát miminko, jenže jaksi technicky... plyšák a lidská bytost... Nakonec se rozhodnou pro umělé oplodnění. A v okamžiku, kdy Ted s Johnnyho pomocí má potřebné sperma takřka na dosah ruky (či spíše packy), zařehtá úřední šiml, který rozhodne, že medvěd původem z hračkářství nemá na potomky nárok. Jenže Méďa a Johnny jsou hromský kámoši, jen tak něčeho se neleknou, a tak si najmou právničku (Amanda Seyfried). Je blonďatá, okatá a taky trošku hulí, takže veskrze sympatická. Nesourodá trojka se pustí do předem prohraného boje s takovou vervou, že se nebudete stačit divit. Sice jim to možná k vítězství nepomůže, ale hlavně že bude sranda. (CinemArt)

LoLaa

První díl nasadil přeci jen laťku velmi vysoko a nemůžu souhlasit, že pokračování drží s jedničkou krok nebo že dokonce laťku posunulo výš. Po přečtení samé chvály, jsem i na dvojku vyrazila s nedočkavostí do kina a zhlédla jsem film, který pro mě byl malým zklamáním. Vtipy sice opět povedené, dvě hodiny pro mě ale byly hodně dlouhé a chvílemi jsem se i nepatrně začínala nudit. Hodně mi chyběla Mila Kunis, ač mám Amandu ráda, myslím, že na roli ve filmu se Mila hodila prostě mnohem víc. I přes menší negativa se podle mého názoru opět jedná o jednu z nejpovedenějších komedií letošního roku. :-) ()

SeBig

Jednička byla lepší. Zasmál sem se snad jen třikrát a jinak nic extra. Podle hodnocení sem čekal vtipnou pecku místo toho sem dostal zhulenyho medvěda kterej chce dítě. ()

korbitch22

Jednička byla malý zázrak a od dvojky se toho nemálo čekalo, nejlepší fór přijde hned v úvodu (sjetej borec se švihadlem na svatbě) a já byl po brutálním záchvatu přesvědčený, že mě čeká neskutečný náhul, bohužel tomu tak nebylo.Ani jeden vtip, scénka či hláška po zbytek filmu nepřekonali hned úvodní vtip a i když sem se občas hodně nahlas zasmál, určitě tomu nebylo tak jako u jedničky.Na druhou stránku má druhý díl zase o hodně lepší a promyšlenější scénář a příběh, který kupodivu baví mnohem víc než první díl a funguje a zabaví i bez větší kadence vtipů.Jenom nechápu, že když se vám podaří natočit pokračování bez nejhnusnější herečky v Hollywoodu (Kunis) obsadíte tu druhou nejhnusnější herečku v Hollywoodu (Seyfried).Jinak opět ale parádní popkulturní show plná odkazů a kulervoucích hlášek.Trojka by se dala..75%. ()

Chrustyn

Větší, delší, ujetější, vulgárnější. Pokud si ujíždíte na prvním dílu, i zde se výborně pobavíte. Bohužel film toho nemá moc na vyprávění, aby utáhl celé 2 hodiny. ()

Arsenal83

Len o trochu menej oplzlé, vulgárne a feťácke než jednička. Sem tam vtipné. Celkovo platí to isté, čo v prvej časti. Je to slaboduchá komédia, ktoré dnešným ovciam v kinách stačí. Wahlbergovi sa čudujem, že berie takéto projekty. Takisto nerozumiem účasti Neesona. Amanda bola fajn ako vždy. ()

Marze

Že hračka pije, kouří marihuanu, svádí blondýny a hovoří slovníkem, jenž by se v televizi před desátou večer musel prakticky celý „vypípat“, již nepřekvapí, pouze trvá.Ovšem jiskřivé jednotlivosti včetně parodického rojení zvířátek při písni u nočního táboráku mají ráz televizní estrády. Je blbé když se část kina místo k plátnu otáčí do tmy hlediště, aby zjistila, kdo se tak vděčně směje každému dalšímu „fuck“.Vidíme tkzv. cameo - krátké hostování slavných osobností. Se zápletkou se Seth MacFarlane prostě nevytáhl, ale vtipný stále je, třebaže spíše v drobnostech, epizodkách, odbočkách. Pokud se vytřídí prvoplánové plevy, tedy žerty postavené na hrubostech kolem sexu či vyměšování. zcela nesouvisející štěk předvede Liam Neeson coby šílený zákazník při nákupu cereálií. Mimochodem, jde o jednu z nejlepších scén, neboť vedle lidského blázna působí medvěd za pokladnou samoobsluhy naprosto samozřejmě. ()

Flego

Macík Ted je vskutku opĺzle hovado. Jeho odviazaný drsný a vulgárny humor je v mnohých prípadoch na hrane, ale nikdy neprekročí mieru únosnosti. Priznám sa, že som sa obával, že sa v dvojke pritvrdí a humor sa preženie. Nestalo sa tak, humor ide svojou líniou aj v dvojke, dokonca sa snímok može hrdiť aj príbehom. A ten je k zamysleniu. Príjemná zábava. ()

BMW12

První díl byl asi o maličko lepší, ale opravdu jen o maličko. Dvojka je téměř na stejné kvalitativní úrovni. Je zde spousta vtipných hlášek a situací, na kterých jsem se opravdu dost nasmál. Příběh o tom, jestli je Méďa osoba nebo věc také do filmu pasoval. A líbilo se mi cameo Liama Neesona. Jediným mínusem je to, že se zde vůbec neobjeví Mila Kunis. ()

virus10

Přibližně na stejné úrovni jako první díl. Pár hluchých míst by se našlo, hlavně ten občasný zpěv mě štval, ale jinak jsem se solidně bavil. ()

poz3n

Téměř identické jako první díl. Hodně vtipných a bránici demolujících skečů a zároveň totální absence nějakého smysluplného a fungujícího příběhu. 5/10 ()

rikitiki

Neměla bych si stěžovat, protože jsem chtěla duchaprázdnou vypalovačku na vypláchnutí mozku, čehož se mi přesně dostalo. Ale i ve stavu totální otupělosti nešlo přehlídnout, že příběh neexistuje, je to jen sled historek, kde největší díl legrace představuje, že plyšová hračka mluví sprostě a chová se jak tupý buran. A tak pořád dokola a dokola. Jeho absurdní manželství je důležité jen proto, aby ho vyslalo na cestu. Jinak s manželkou nemají žádný vztah (jaký taky mít vztah s plyšovou hračkou?). Vrcholem trapnosti jsou sentimentální kecy u soudu, kdy se tahle nesoudržná trapárna ještě navíc začne tvářit pateticky. ___ Snad jen pár scének z Comiconu bylo k pousmání, jinak je to pubertální srandička plná exkrementů. ()

Thomick

Napodruhý o poznání lepší. MacFarlane pořád neumí dělat konzistentní komedii, pořád se nenaučil potlačovat svý sklony k exhibicionismu a k dobru mu nejde přičíst ani to, že jeden jeho gag citelně vylepšily český titulky (prezident Jižní Korey / Zimbabwe), ale jinak to už aspoň mělo solidní a nesmírně aktuální přesah, sem tam Ted 2 dokonce regulérně pohladil po duši a vrchem mi přišlo, že teprve teďka MacFarlane ve svym filmu dokázal adekvátně prodat svou muzikálnost (i kdyby ne nutně skrz svou práci - což je vlastně při takovym egomaniakovi jedině osvěžující). A závěrem... destrukce stand-upu a Jurassic Park FTW!! ()

claudel

Co si budeme nalhávat, Méďa 2 byl natočen jen proto, že jednička byla obrovsky a možná trochu nečekaně masivně úspěšná. Dvojka je nastavovaná kaše, ale mě Méďa svými hláškami, kontroverzemi a mnohdy vyhrocenými situacemi baví a bude bavit klidně další pět, šest dílů, ostatně jak bylo naznačeno ve Vinctentově světu, Mark Wahlberg se objeví ještě asi ve dvaceti dílech, takže proč ne, dokud nás to bude všechny bavit, hrdě do toho! ()

eraserhead666

Jedno z mála pokračování, které předčí jedničku. Tohle je mnohem zábavnější. Co mi chybělo v jedničce, tady je (více humoru), co jedničce nadbývalo (suchá a nudná místa), tady chybí. Amanda je důstojnou nástupkyní Mily (vtipy na její oči mě fakt rozsekávali). ()

ARI50

Dvojka se povedla o trošku víc dala tomu lepší level kde se nedá nudit plyšový medvěd se víc snažil. ()

luka4615

Moment překvapení je sice pryč, nicméně trapnost je dokonalá teprve teď. Ted 2 je kánonem výborného, mnohdy fekálního humoru, při kterém se budete královsky bavit. A hlavní podíl na tom všem mají výborně vypilované gagy mezi duem Wahlberg - Ted. Chemie mezi nimi funguje tak perfektně, že se až zdá, že Wahlberg nějakého takového plyšáka skutečně doma má. Film tedy nepostrádá jiskru z prvního dílu, ale co příběhová kostra? S tou už to tak skvělé není. Občas ztrácí tempo (scény u soudu) a ke konci se pokouší a dramatický přesah. Ale to ve finále stejně vůbec nevadí, protože i tak se pořád jedná o černou komedii s fekálním humorem, a přesně takhle to Seth MacFarlane umí nejlépe. A nejlepší scéna? Jednoznačně pole trávy vs. soundtrack z Jurského Parku! Také velmi potěší cameo Liama Neesona, Jaye Lena či Toma Bradyho. „Did you hear that? You're covered in rejected black men's semen. You look like a Kardashian.“ ()

Lucasion

"All right, I'm going to ask you these test questions. Are you ready? - Yup, bring it on. - Do you consider yourself to be human? - Objection! - Sustained! - You know, the witness can't object. - Overruled. - Sidebar. - Guilty! - Speculation. - Hearsay! - Bailiff. - Briefcase. - Disregard. - In my chambers. - Stop beavering the witness. - I rest. - We could totally be lawyers.“ Ano legalizovat Teda prosím! Do třetice všeho dobrého. Seth umí a umí. Pokračování Teda funguje snad ve všech ohledech. Je pravda, že typické pravidlo sequelu, kdy to musí být cestovatelštější, tak to se tu plní. Nicméně, Ted je ženatý a potřebuje dárce spermatu, aby mohl mít rodinu. John jako jeho nejlepší kamarád je ochotný mu pomoci. Milu vystřídala Amanda a už tu máme trávu, humor, hlášky, problémy a samozřejmě filmové odkazy. Řeknu, že Kunis mi tu chybí, ale v tempu jaký nový Ted háže hlášky tak mi to moc nevadilo. Znovu se jedná o komedii, při které se směju nahlas. Chvílemi mi přišlo, že se musel MacFarlane trošku mírnit a proto tu není tolik nechutného záchodového humoru, tedy až na výjimky. Opět se však můžeme potkat se sexistickými narážkami, parodiemi a situačním humorem. Tvůrce mi dělá radost, a i když je to místy trošku roztahané a Ted netlačí s humorem na pilu jako v případě předchozího snímku, tak přesto můžu říct, že se dvojka velmi povedla a já si jí dokázal užít plnými doušky. Opět další komedie, u které se směju, až brečím. A určitě bych se nebál a dal si za dva roky trojku. PS: Parodie na Jurský park je prostě dokonalá! [UNRATED Version] (98 %) ()

Morholt

Oproti prvnímu dílu se vlastně nic nezměnilo. Medvěd pořád sprostě kecá, chlastá a hulí. V tomhle ohledu mi občas připadalo, že se MacFarlane opakuje. Rozdíl je akorát v příběhu, ale ani ten z mého pohledu nebyl tak důležitý, protože tvořil jen podklad pro sled gagů a hlášek a mě opět rozesmálo i to, co jindy považuji za komediální žumpu. Jestli ale něco MacFarlane umí, tak jsou to camea a to s Neesonem bylo naprosto boží. Další věcí, na kterou hned tak nezapomenu, je rvačka na Comic Conu, která měla jedinou chybu a to že byla až příliš krátká. Jednoznačně komedie roku. Alespoň prozatím. 80% ()

mm13

Po skúsenosti s prvým Macíkom som sa doladil a dvojku si užil o čosi viac. Ale nebyť čarovnej Amandy Seyfried, hviezdičku nepridám, nie je za čo. Penis sem, penis tam, čo mu chýba, sú gule! ()

Kamca_

O dost horší než jednička ... Víc jak půlka filmu mi přišla hrozně trapná. A víc netřeba psát. Tohle je zase důkaz toho, že pokračování se moc nevyplácí točit ... 35%. ()

Co čeká Liama Neesona?

06.08.2015

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka

25.03.2015

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015