Méďa 2

USA, 2015, 115 min (Alternativní 126 min)

Některým plyšovým medvědům nestačí, že umí chodit, mluvit, hulit a milovat se s prsatými blondýnami. Někteří si dokonce chtějí pořídit vlastní dítě! Mimořádně úspěšná komedie Méďa názorně předvedla, že když jste z plyše, nic vás nezastaví, aspoň co se humoru týče. Dobrou, i když možná i lehce znepokojující zprávou je, že v pokračování se Méďa Ted vydává v doprovodu věrného parťáka Johnnyho v podání Marka Wahlberga ještě o pár kroků dál. Dobré příběhy končí svatbou, ten náš jí začíná. Urostlé a blonďaté pokladní Tami-Lynn nevadí, že je její manžel chlupatý po celém těle a navíc měří o metr a půl míň než ona. On by jí na oplátku chtěl dopřát miminko, jenže jaksi technicky... plyšák a lidská bytost... Nakonec se rozhodnou pro umělé oplodnění. A v okamžiku, kdy Ted s Johnnyho pomocí má potřebné sperma takřka na dosah ruky (či spíše packy), zařehtá úřední šiml, který rozhodne, že medvěd původem z hračkářství nemá na potomky nárok. Jenže Méďa a Johnny jsou hromský kámoši, jen tak něčeho se neleknou, a tak si najmou právničku (Amanda Seyfried). Je blonďatá, okatá a taky trošku hulí, takže veskrze sympatická. Nesourodá trojka se pustí do předem prohraného boje s takovou vervou, že se nebudete stačit divit. Sice jim to možná k vítězství nepomůže, ale hlavně že bude sranda. (CinemArt)

sidzej

O triedu slabšie než jednotka. Príbehovo je to klasické sequelovské varenie z vody avšak pár skvelých scén sa tu nájde (najmä Jurassic park theme, Amandine oči ala Glum či spermobanka). Príjemná jednohubka ale jednotka mala väčší drajv. ()

ConanVJ

Opět vyhláškovaná komedie plná skvělých vtipných scén. V druhém filmu je ještě více drsné mluvy než v prvním filmu, takže je to už celkem na hraně, ale pořád je to hodně vtipné. Co mě osobně ve filmu nebavilo, byla ta trapná úvodní znělka filmu. Ani hudba ani to tancování se mi vůbec nelíbilo. Celkem mě mrzí, že už tu není Mila, ale Amanda jí pěkně zastoupila. Za mě 90% :) ()

DEXTER099

Tak tu máme po třech letech pokračování vtipného Méďy,který mě opravdu pobavil.No...dvojka je pro mě v několika ohledech slabší než první díl a nemyslím si,že je to zrovna tím,že bych už věděl o čeho jdu.Spíš některé vtipy mi přišly až moc vynucené a někdy tomu chyběla větší spontánnost.Na druhou stranu i zde se našly velmi vtipné momenty.Jako například scény z comicsového setkání a nebo i cameo Liama Neesona.A mnoha dalších.Přesto mé hodnocení je o chlup nižší a to 75 % a čtyři hvězdy. ()

PauloZ

Jednička fungovala jako něco nového, jako neřízená fulgární a perverzní zábava. Dvojka je ale neskutečný shit, který neposouvá tenhle koncept nikam dál, pouze recikluje a to velmi zoufale. Ano u pár scén jsem se zasmál a comic con byl dobrý, ale už ta soudní myšlenka a záměr filmu je neskutečný fejk. Jednička si alespoň na nic nehrála. 2,5* ()

schizmo

Druhej Méďa je ještě větší absurdita než jednička, nicméně tak nějak si sedl humor, kterej mi přišel trochu křečovitej, možná už to není takovej šok, že plyšovej méďa hulí a šuká děvky. Wahlberg je tak univerzální žoldák, že mu bezvadně sedí role huliče a povaleče a odhalení, že kouká na porno, kde jsou holky s ptákama, je docela hlína :D. Vůbec, nouze o zvonky rozhodně není a nejednou jsem sem smál nahlas, což se už dlouho nestalo. Prostě Méďa není kdovíjaká intelektuální zábava, naopak je to tak blbý až je to dobrý. ()

ledzepfan

Kvalitativně víceméně na úrovni prvního dílu s tím, že tentokrát se lépe povedla romantická linka, ale, na druhou stranu, divák už není půl filmu příjemně paf z toho, že tam fakt mluví plyšovej medvěd.. Kdo má tréning z griffinových ten to samozřejmě pobere lépe.. A nutno tedy dodat, že stejně jako minule, mám silný dojem, že z té nerdovské stránky Teda se dalo vytřískat mnohem více. Proboha- dyť oni byli na NewYorkském comic conu a jediné co z toho vytěžili je hromadná rvačka cosplayů?! Jinak je to ale sympatické a i přesto, že je na plátně chvikama víc spermatu než v japan-bukkakeparty-pornu, je to pořád relativně na hranici vkusu. ()

VojinRyan

V podstate to isté ako prvý diel, kde tu j to o trošku lepšie. Nová postava v podaní šialenej Amandy Seyfried je lepšia a hravejšia ako bola Mila Kundys..ach-ehm Kunis. Po druhé to vyšlo lepšie. 80% - 4*. ()

maddy

Nuž, moment prekvapenia je preč. Zatiaľ čo prvý Ted bol pred tromi rokmi celkom originálnym príspevkom do radu vulgárnejších komédií s rozprávajúcim a hlavne nadávajúcim plyšovým medvedíkom, pokračovanie už neprináša nič nové, iba obmieľa rovnaké vtípky a namiesto toho aby sa, či už v nekorektnosti, vulgárnosti alebo sarkazme posunulo niekam ďalej, tak iba stagnuje na mieste a polovicu času ponúka riešenie súdneho sporu o tom, či môže byť plyšový macík považovaný za „ľudskú bytosť“ a byť tým pádom právoplatným občanom alebo nie. A takúto tému hrubozrnná komédia, v ktorej sa v jednej scéne na Marka Wahlberga vylej polica plná ejakulátu a v druhej sa diváka snaží so všetkou vážnosťou v súdnej sieni presvedčiť o „ľudských právach“ skutočne nepotrebovala. Amanda Seyfried síce dostatočne nahradila Milu Kunis, rovnako opäť poteší aj zopár cameo rolí a aj niekoľko scén a vtípkov sa stále podarilo (napríklad scéna počas stand-up vystúpenia), ale to sú väčšinou momenty ktoré s hlavnou story nemajú veľa spoločného a zvyšok vypĺňajú hluché miesta (zbytočné hudobné čísla ako kabaretný úvod, tancovanie v knižnici, takmer všetky zo súdnej siene zaklincované vážnym záverom s Morganom Freemanom alebo posledný akt na ComicCone, ktorý akoby sa točil na prvú ostrú a nechal hercov vyvádzať čo si zmyslia) alebo vtípky so zámerne prisprostým Tedom, ktoré však už boli v totožnej podobe v prvom filme. Navyše to je zbytočne dlhé, miestami vážne, romantický tón nasadený medzi Tedom a jeho partnerkou sa tu vyslovene nehodí a product placementu je v každom druhom zábere viac než by bolo zdravé. Prvého Teda mám stále rád, ale je to typ filmu s fajn nápadom, ktorý však nikdy nepotreboval pokračovanie, pretože opakovaný vtip prestáva byť vtipom. Tobôž v jeho polovičnej dávke. Nehovorím, že som sa pár krát nezasmial, ale tá zbytočná vážnosť a seriózne rozvádzanie nápadu do roviny, či môže byť plyšový macko „človek“ mi vôbec nesedí. MacFarlane svoj filmový potenciál zdá sa vyčerpal ako už dokázal pri minuloročnom A Million Ways to Die in the West a pri druhom Tedovi len potvrdzuje, že tých nápadov zase nemá až toľko, aby dokázal utiahnuť dve hodiny. Pretože zatiaľ čo z prvého Teda si pár ikonických scénok pamätám dodnes, z druhého mi pár dni po projekcii neutkvela ani jedná scéna alebo vtip (no, možno tá v spermobanke, ale aj tá bola tak predvídateľná, až beda). CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

Krt.Ek

Trpí klasickým syndromem dvojek, už to zkrátka neumí překvapit, navodit zdání originality (ano, pouze zdání! vše už tu někdy bylo) - kvalitu (svěžest a novost) vtipků tedy musí dohánět kvantitou (vršením anekdot, ještě větší odvázanosti), nevím, nakolik se to zde povedlo, spíše ne (i když třeba ten gag ze spermobanky je hodně odvážný, na hranici dobrého vkusu, o SPOILER Johnově fingovaném úmrtí SPOILER ani nemluvě), oba Médi jsem si totiž užil zhruba tak nastejno. Akorát mě mrzí absence Mily Kunis, ne že by Amanda Seyfried v úloze femme fatale selhala, nikoliv, jednoduše mě zarmoutilo, že offscren rozchod Johna (Wahlberg) a Lori (Kunis) neguje pozitivní závěr jedničky. 65 % ()

Vxxx

Ten film má vše, co jsem od něho čekala. Je svěží, má skvělé tempo, je neuvěřitelně zábavný a moderní. Narážky na songy, celebrity filmy, seriály... Prostě to miluju! Jednička byla úžasná a dvojka nezklamala. Skvělý zážitek. Pokud smích prodlužuje život, budu, díky tomuto filmu, psát na CSFD komentáře ještě za 100 let! 5* ()

SaNcHeZ_cz

Návrat Setha MacFarlanea k jeho hranému debutu se vyvedl na jedničku. Výborný sequel, který lidem naladěným na jeho specifický humor přináší vydatnou porci zábavy, nadsázky a kousavého, až za hranice běžných mravů jdoucího, humoru. Jistě, je tam pár slabších míst ale ty jsem díky několika naprosto perfektním momentům a one linerům ochotný bez problému přehlédnout. Zkrátka parádní letní komedie, která navíc v mnohém překonává díl první.[80%] ()

MICHAEL73

Mnohem lepší než první díl. Tak sprostý a srandovní zároveň. Nadávky padají taky poměrně hodně. Méďa jménem Ted co kouří trávu, nadává a chce povolení být osobou. V kině se skoro každých pět minut všichni smály. Moje nejoblíbenější komedie. Luxus. ()

ivishka

Překvapivě skoro silnější a vtipnější komedie, než první díl. Každých nanejvýš patnáct minut jsme v kině dostávali záchvaty smíchu :-). Boj za občanská práva, která by měla být přiřknuta plyšovému méďovi, byl zajímavý. Opět mě pobavila minirolička Giovanniho Ribisiho s parukou v kostýmu želvy ninja. Jediné co mi na této komedii vadilo byl muzikálový začátek - jinak paráda. ()

ArsenalEagle

Trapný pokračování? Ani náhodou. Dvojka Teda je ještě nabitější hláškami, a totálně ujetými scénami než první díl. Přiznám se, že takhle jsem se já, a celé kino nesmáli ani nepamatuju, dokonce byly titulky oceněny pískáním a bouřlivým potleskem. Navíc do nálady nás nedostal jen film, ale i spoludiváci hned před námi, kteří si přinesli trošku travičky, a tudíž jsme byli podobně zhulení jako hlavní představitelé. Za mě opravdu pozitivní hodnocení. Jako jedno z mála minus vidím totální absenci Mily, která byla zastoupena Amandou. ()

Praxis

O něco horší než první díl. A to zejména proto, že jsem už věděl do čeho jdu. Hlášky se tu taky vyskytly, některé scény byly prostě totálně ujetě vtipné (spermabanka), ale jinak se spíš jednalo o místy až přes hranici překonaný hjumr. Ted chce být člověkem, já mu to žeru o něco méně, než minule. A Commic Con ruluje! 65% ()

JJ.Gibson odpad!

Méďa II totální shit!!!! Absolutně odporné!!!! Už od traileru jsem tomu nevěřil a po shlédnutí jsem si to jen potvrdil!!! Není to vtipné, dialogy jsou na šimpanzí úrovni, Marky Mark se nechá od hlavy k patě polít spermatem a to je asi tak všechno, co dokáže! Seth MacFarlane nehorázně zklamal a měl by si uvědomit, těd budu parafrázovat, že ne všechny sračky, které vytvoří jsou z čistého zlata!!! Sledoval jsem tento pokus o pokračovaní s třemi dalšími kamarády, kteří mají úplně jiný vskus na filmy než já a všichni jsme se shodli, že je nám z toho blivno!!! Ti, kteří tomu dokázají dát více než odpad, se na to podle mě dívají extrémě zhulení a vlastně nepozorují film, ale zeď vedle plátna či televize a maj pocit, že je to skvělý, jinak si to vážně nedokáži vysvětlit?!? Doufám, že to na sebe nevydělá, aby náhodou někdo nepřemýšlel o dalším nesmyslném pokračovaní!!!!! ()

kaylin

Docela jsem se toho bál, ale nakonec jsem jen zíral, jak je to pořád vtipné. Ano, budou zde lidé, kterým se to nebude líbit, ale takový je prostě Sethův humor. Jsou zde slabá místa, hlavně vztah s Tami-Lynn mě nějak moc nebavil, byl strašně klišovitý, ale Ted a Mark Wahlberg jsou skvělá dvojka a Amanda jim jen přizvukovala. Některé scény mě naprosto rozsekaly a můj smích pak nakazil i další lidi v kině. Anebo se holt smáli mně... ()

Co čeká Liama Neesona?

06.08.2015

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka

25.03.2015

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015