Méďa 2

USA, 2015, 115 min (Alternativní 126 min)

Některým plyšovým medvědům nestačí, že umí chodit, mluvit, hulit a milovat se s prsatými blondýnami. Někteří si dokonce chtějí pořídit vlastní dítě! Mimořádně úspěšná komedie Méďa názorně předvedla, že když jste z plyše, nic vás nezastaví, aspoň co se humoru týče. Dobrou, i když možná i lehce znepokojující zprávou je, že v pokračování se Méďa Ted vydává v doprovodu věrného parťáka Johnnyho v podání Marka Wahlberga ještě o pár kroků dál. Dobré příběhy končí svatbou, ten náš jí začíná. Urostlé a blonďaté pokladní Tami-Lynn nevadí, že je její manžel chlupatý po celém těle a navíc měří o metr a půl míň než ona. On by jí na oplátku chtěl dopřát miminko, jenže jaksi technicky... plyšák a lidská bytost... Nakonec se rozhodnou pro umělé oplodnění. A v okamžiku, kdy Ted s Johnnyho pomocí má potřebné sperma takřka na dosah ruky (či spíše packy), zařehtá úřední šiml, který rozhodne, že medvěd původem z hračkářství nemá na potomky nárok. Jenže Méďa a Johnny jsou hromský kámoši, jen tak něčeho se neleknou, a tak si najmou právničku (Amanda Seyfried). Je blonďatá, okatá a taky trošku hulí, takže veskrze sympatická. Nesourodá trojka se pustí do předem prohraného boje s takovou vervou, že se nebudete stačit divit. Sice jim to možná k vítězství nepomůže, ale hlavně že bude sranda. (CinemArt)

Handle

Slabé tři. Nevím, jestli je to tím, že stárnu nebo je dvojka opravdu horší než jednička, ale nějak už jsem se smál míň. Když si vezmu, jak jsem se u jedičky řechtal, tohle bylo opravdu slabé kafe. Absurdní humor mám stále rád, ale tady už tvůrci občas nepoznali míru... Nícméně párkrát jsem se zasmál, to zase jo. ()

Luboshmir

Jsou tam prázdná místa, klišé a nepovedené romantické scény, ale celkově převažuje pozitivum. Je to nehorázná prdel, šílené scény (nejlepší je comiccon), spousta bitek a wtf momentů (Liam Neeson kupuje cereálie). 75% Letňany 1.7.2015 ()

ScarPoul

Od prvej do poslednej minúty zbesilá jazda výborne vypointovaných vtipov a nezabudnuteľných štekov a odkazov. Tam, kde sa prvý Ted len trochu oklepával a hľadal si pevnú pôdu pod nohami, tak druhý diel už vie o čo mu ide a tancuje, skáče a predvádza sa v tom najlepšom možnom svetle. Wahlberg mu skvelo sekunduje a Amanda Seyfried už dlho nebola tak krásne roztomilá. Ak do toho prirátame ešte výborný štek Liama Neesona, jurský park theme, stand up a hadzanie jabĺk po ľuďoch čo športujú dostaneme skvelý mix letnej zábavy, buddy filmu a originálnej komédie, ktorá balansuje na hrane dobrého vkusu, ale ani raz nespraví prešľap. Dokonca v druhom pláne odkazuje k aktuálnemu problému o tom či menšiny majú vôbec nejaké právo, takže kvôli tomu dávam plný počet. MacFarlane je jeden z výrazných amerických hlasov nastavujúcich zrkadlo spoločnosti. A baví ma ho počúvať. ()

Caelos

Oproti jedničce pro mě žádná změna. Neřehtal jsem se, jen smál, ale za to u pár povedených vtipů. Jinak mi ale tihle dva kokoti pořád akorát lezou na nervy. Amandu Seyfried bych ojel. Morgan Freeman je hrozně starý. Liam Neeson má vtipné Cameo (jiní už tolik ne). ()

Borrtex

Pokračování Teda je nejenže pojmuto všeobecně trošku jinak, ale je také více akčnější a dobrodružnější. Je pravdou, že vtipných scén lehce ubylo, (resp. vykompenzovalo se v závislosti na delší minutáž), ale filmu to vůbec neuškodilo, ba naopak, přišlo to vhod. Osobně se mi dvojka líbila více než jednička díky větší pestrosti žánru, kdy nejde už jen o teen řachandu ale jde o pohodu film, u kterého se pobaví více žánrově zaměřených diváků... Super, určitě všem doporučuji.:-) ()

Gwaihir

Bohužel, jestliže první snímek o sprostém plyšákovi měl alespoň chvílemi své neotřelé kouzlo, tak v tomto případě je jeho přítomnost velmi sporadická. Je tu sice také pár světlejších momentů, u nichž jsem se neubránil smíchu, ale příště se asi budu muset držet svých vlastních rad a zkusit jiný než střízlivý stav mysli. (Viděno během šílené noci Filmového víkendu ČSFD 2015) ()

Lacike

Este horsie a debilnejsie ako jednotka. Kvôli jednemu vydarenemu vtipu musite trpiet pol hodinu nudnej vaty. Cize dokopy tu su tak 4 vydarene vtipy. U mna vedie Jursky park. Za ne davam 1*. Druhu * davam za popkulturne odkazy, ktorych tu je neurekom. Mna najviac potesil Michael Dorn, ktory sa znova ukazal vo Worfovom kostyme. Ale zvysok je totalna zhovadilost, ktora sa moze pacit len uplnym dementom. A ako tak pozeram na aktualne hodnotenie, tak CSFD je ich evidentne plna. 3/10. ()

BoPo

Všetky dobré fórky vystriekali do príchodu Amandy. Potom sa začali odohrávať nudné právnické kecy dopĺňané nič moc fórkami (vyčnievalo stretnutie s Glumom a ešte jeden vtip, ale ten už som vďaka ultra nudnému záveru akosi zabudol). Tak ako baba s pérom nie je baba, ale len chlap s kozama, tak rovnako Méďa 2 nie je vtipná komédia, ale len komédia. ()

GeusX

Pokud se nebudete do tří minut bavit, tak nemá smysl sledovat film dál. V tom případě to není komedie pro vás! Předně záleží, jak, kde a s kým se na podobné filmové zhůvěřilosti díváte. Od toho se také odvíjí velikost vaší zábavy. U druhého dílu o zhuleném plyšákovi jsem se bavil opravdu hodně. A to jsem nebyl ani zhulenej, ani namazanej. Pustil jsem si to hezky v klídku sám. Vtipů a fórků s odkazy na známé filmy je tu dost, ani jsem nepocítil výraznější hluchá místa. Palec nahoru! 80% (viděl jsem: 1x cz) ()

bouncer

Ač pokračováním se obvykle vyhýbám jak čert kříži, tohle je pořád solidní a koukatelná komedie. Méďa je asi to nejlepší, co pošahaná hlava Setha MacFarlana vyplodila a tak díky za to. ()

Ouwen

SPOILERY!: Kadence hlášek upadla ve druhé polovině opětovně do pozadí a vsadilo se na emoce. Ačkoliv to mělo svůj důvod a aj druhá půlka je plná dobrých nápadů (fight na Comic-conu), jenže to bylo ubalené v klišé. Je to na můj vkus přetáhnuté a bylo mi dopředu jasné, že Freeman nakonec změní názor a nakope všem na konci prdel, takže mi to bylo už lhostejný. Navíc mi nepřišlo moc přirozené jeho chování, medvěd střílí vtipy a Freeman se mračí. Jinak můžu pouze chválit. Krom fightu, tu je spoustu kvalitních narážek (Glum, L Jackson), můj oblíbenej humor pro smysl, tipu ("Proč mám jít nahoru?!" "No abys šel nahoru a řekl mi důvod, proč já mám jít dolů!") Výborné camea, Neeson naprosto super a doktor pobavil. Luxusní nápady (Slízávání spermat, jízda v noci a následnej crash). Potěšil Wahlberg, kterého rád vidím po tak dlouhé době, Seyfriedovou miluju a Medvěd je kapitola sama pro sebe. Jenom ten údržbář, jakožto záporák mi přišel nadbytečnej a úplně trapnej. Ve výsledku se jedná o skvělou zábavu, jen je moc přetáhnutá - zkrátit to o dvacet minut, smáznout klišé a máme tu naprosto prvotřídní film. Ku štěstí, jednička je o dost slabší :-) chemie mezi hlavní trojkou špičková. ()

JohnCZ

Ještě o kus lepší jak jednička. Kadence vtipů, hlášek a všemožných odkazů je neskutečná a humor to není ani přes všechny ty nadávky a sem tam nějakou tu nechuťárnu vůbec hloupý. Po hodně dlouhé době jsem se u komedie rozesmál nahlas, vtípky jsou úderné, často dost nekompromisní a nechybí jim precizní timing. Myslím, že letos druhého Teda jen tak nic nepřekoná. ()

corpsy

Pripravte sa na porciu nekorektnej zábavy, pri ktorej sa prebudí vaše zlé JA. Komédia roka, ktorá v kinách ( oproti prvej časti ) prepadla, len aby sa mohla stať ešte kultovejšou, ako jej predchodca. Bránice ( ale aj vaše svedomie ) dostanú zabrať. ()

Co čeká Liama Neesona?

06.08.2015

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka

25.03.2015

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015