O chlup horší než jednička, ale pořád smíchotvorné a nápadité. Je dobře, že se scénáristé neomezili na šablonovitý příběh, ale vytvořili něco úplně nového. Setkáváme se se stejnými tvářemi, ale páteřně spolu oba filmy skoro nesouvisí. Kvalitní herci, kvalitní hudba, kvalitní gagy, kvalitní komedie. 75%(31.1.2015)

Výtečníci Nick, Kurt a Dale jsou po třech letech zpět! Změnil se kolem nich tvůrčí štáb, ubyla nápaditost jedničky, kterou nahradily gagy jak z "Blbýho a blbějšího". Není to žádná náhoda, že tomu tak je. Vždyť scénář k druhým "šéfům" dodali Sean Anders & John Morris, tedy ta samá scenáristická dvojice, která před časem umožnila Jimmu Carreymu, aby si se svým parťákem Jeffem Danielsem zablbli ve svých slavných rolích ještě po dvaceti letech. Sofistikovanost jedničky vzala za své, vytratil se příjemný nadhled a na řadu přišlo množství groteskních vtipů, které překvapivě fungují jen, když dá paní Náhoda. Scénář totiž není žádný zázrak. Je hodně posazen na jednoduchosti, přičemž doufá, že na něm budou fungovat jednoduché gagy, které šikovně budou naroubovány na jednoduchou dějovou osu. Víc než gagů, se dočkáme příšerně přehnané ukecanosti ústředního tria. Dialogy mají kulometnou kadenci, tento fakt ještě zhoršuje to, že kámoši často mluví i přes sebe, takže stíhat číst titulky, pobírat repliky a vnímat obraz, byl téměř nadlidský výkon. Anders má oproti svému režijnímu předchůdci o dost přímočařejší režijní styl. Více tlačí film do groteskní polohy, ačkoliv ta funguje za předpokladu, že se také o to přičiní scénář. Ten si jede svou, nekomplikovanou cestou. Na začátku jsou tři výtečníci za vynálezce "převratného" koupelnového vynálezu, co ušetří spotřebu vody při mytí. Samozřejmě, že ten vynález je hrozná sračka, do kterého by nikdo nikdy neinvestoval jediný dolar. A přesto se najde milionář se svým rozmazleným synkem, kteří o inovativní novinku projeví zájem. Ale jelikož jejich obchodní praktiky jsou vychytrale podrazácké, tak jim naše trio skočí na lep a s vidinou budoucího nemalého výdělku, se v rámci rozšíření kapacity výroby, také nemálo u banky zadluží, čímž je zaděláno na pomstu. S tou jim pomůže milionářův syn, který se dá na jejich stranu s tím, že nafingují jeho únos, zkasírují výkupné a vše bude ok. Nápad to nebyl vůbec špatný, ale celé to není podáno dostatečně humorně a nápaditě. Na scénu se vrací všichni z jedničky. Ve dvou scénách uvězněný bývalý šéf Kevin Spacey si zhusta od plic zanadává našim výtečníkům a tohle setkání bylo fajn. Poněkud zbytečná se jevila účast Jennifer Aniston coby na sexu závislé dračice. Nejenže do děje nezapadala, ale horší bylo zjištění, že vzhledem připomínala nalíčenou transku, která silnou vrstvou make-upu maskuje značně pokročilý věk. Její postava chtěla být tak moc sexy, že už to bylo přehnané a chyběla už jen cedulka s jejím věkem, abych vůbec věděl, v jakém století se narodila. Ve filmu má scénu s pánským análem, ale ta je jen natočena na průmyslové kameře a z dálky. Film táhl Chris Pine v roli zákeřného miliardářského synátora. Jeho maniakálně zabarvená postava ukázala nejednou na plno svou sílu a přesně pochopil požadavky scénáře. Když byl na place, měl film šťávu a spád. Jeho filmový tatík Christoph Waltz byl příjemný záporácký standard. Vrátil se také nájemný vrah Jamieho Foxxe. I on má ve filmu pár scén, co nenechají na pokoji bránici. Dostávám se ke stěžejní trojici. Jason Bateman asi nejlepší se svým důstojným odstupem, Jason Sudeikis nic z humorného hlediska nepředvedl, byl téměř nevýrazný a nadějný Charlie Day už nebyl zdaleka tak vtipný, jako v jedničce. Dohromady tahle trojka zůstala za svým velkým očekáváním. To samé film. Nepřišel vůbec s ničím extra. Zpočátku chybělo tempo, to nasadil až od poloviny, dobrých gagů pomálu, nápaditost téměř na bodu nula. A ta ukecanost, to už nechci zažít, třeštila mě z té kulometné angličtiny hlava. Až se to nadabuje, tak prosím. Původní znění s titulky je za trest. Další pokračování zřejmě nehrozí. Výdělky nebyly nijak závratné. Navíc by reálně hrozilo, že se kdysi neotřelá černá komedie, dostane do teatrálních tenat pokračování komedií typu "Pařeb". 60%(16.2.2015)

Tak tomuhle říkám komedie u které si každý najde to své čemu se bude smát a královsky se odreaguje.Příběh tří chlápku je pro mně asi ještě krapet lepší jak u jedničky a to se mi u pokračování moc nestává,ale tvůrci dokázali,že když je dobrý scénář a herci tak je jedno jestli je to díl druhý nebo třicátý ,ale hlavně,že je to kvalitní a to zde je.Je tu o jako u jedničky dost známých herců (ani se mi nechce říct vedlejších,protože každý tu má svojí úloha,která je dost výrazná a vůbec vtipností nezaostává za ústřední trojicí) ať už Chris Pine ,který si roli evidentně užil podobně jako ve filmu Stretch nebo Jamie Foxx v roli mamrda:-)Jestli myslíte,že Nick ,Dale a Kurt už nemůžou být větší koumáci,zmatkáři či popletové oproti prvnímu dílu tak se pletete :-).Nenašel jsem ani jedno slabé místo a ani jsem ho popravdě nehledal jen jsem se hodinu a půl náramně bavil a přitom totálně vypnul od reality.Navíc potěšila mě i zde účast oblíbeného Kevina Spayceho ,a vidět Jeenifer Aniston po filmu Cake zde zase v roli neodolatelné byl taky docela skok.Za mě celkově 90 % a pět hvězd.(5.2.2015)

Na rovnakej komediálnej vlne ako prvý diel. Chutná Jennifer Aniston, a fantastické ústredné trio. Pine si strihol rovnakú úlohu ako v Carnahanovom Stretch a Waltz je bohužiaľ veľmi nevyužitý. Inak niektoré veci ma dostávali do kolien. Celá scéna z vlakom je parádna. Rovnako aj akčné finále. Jediné čo ma zamrzelo bola snaha na konci spraviť nejakú pôdu pre možný tretí diel. Oproti tomu ako bol celý film nadupaný a v podstate nenechal diváka vydýchnuť, mi táto filmová bodka prišla zbytočná a trocha rozpačitá. Inak skvelá zábava.(28.11.2014)

Myšlenkový trast ve složení: tupec, tupoun a obyčejný chlápek, který přece jen občas své zlenivělé mozkové buňky trochu popožene, což z něj dělá myšlenkového vůdce celé skupiny. Přesto je jasné, že když se tihle tři dají na podnikání, aby jim už nikdo nemohl šéfovat a ztrpčovat život, dopadne to jedině katastrofálně. ____ Velmi jednoduchá komedie stále těží hlavně z nápadu na střet mezi podřízenými a šéfy, mezi obyčejnými lidmi a těmi privilegovanými nahoře. Nepatří to k vytříbeným komediím s brilantními dialogy a crazy situacemi, ale svoji práci sem tam diváka pobavit a moc ho neurážet odvádí tenhle snímek poctivě. /5. 2. 15./(5.2.2015)