Amy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se dělat vše možné pro to, aby se jeho žena našla. Pokud možno živá. Paralelně s tím probíhá policejní vyšetřování, které kromě Amy hledá i člověka, jenž má její zmizení na svědomí. Všechny stopy, nalezené důkazy a svědectví Amyiných blízkých ale ukazují právě na Nicka. Kdo to vlastně je? Trpící oběť zločinu, nebo cynická zrůda, která vodí policii i veřejnost za nos, aby ze sebe sňala podezření? Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A co se vlastně stalo s Amy? Na znepokojivé otázky se vrší další a odpovědi zoufale chybějí. Trpí tím především Nick, který se z miláčka médií proměnil ve veřejného nepřítele číslo jedna. Dobře ví, že když se Amy nebo strůjce jejího únosu nenajdou, ponese si cejch až do konce života, který možná stráví za mřížemi. Pokud ovšem nemá Amy skutečně na svědomí. (CinemArt)

Belbo

Absolutní tématické in řemeslné vybočení ze současné popcornové shit produkce. 145 minut dokonalé filmařiny. ()

Haretix

Miluji filmy, kde je neskutečná nutnost se zamyslet! Ben Affleck jen kvete a podává svůj nejlepší výkon herecké kariéry, báječná je i Rosamund Pike. Fincher natočil thriller, který se dá kvalitativně srovnat se snímkem Sedm (který též natočil), perfektně budovaná atmosféra po celý film, neuvěřitelné zvraty a to již v první třetině filmu! Je až neuvěřitelné kolik témat ve filmu je použito a jak brilantně z toho Fincher vybruslí. Manželství nemusí být jednoduché! ()

pytlák

Fincher je pán. Hudba, režie, kamera, herecké výkony, to vše umírněno a podřízeno napínavému vyprávění s notnou porcí cynismu. Vychutnával jsem si každou minutu a nestačil jsem se divit jak skvěle jsou vykresleny postavy, jejich motivace a nakonec i následky. Trefa do černého. ()

skrblik007

Tenhle film atakuje všechny mozkové závity na všech rovinách a důsledně testuje jejich limity chápání. Ve výsledku je tak spokojená jak intelektuální, tak i estetická část mého filmy hltajícího já. Důmyslná a perfektně vybudovaná to hříčka s divákem! ()

LiborGondek

Výborný film! Pokud se na něho někdo bojí jít kvůli délce 145 minut, což se může zdát hodně (a ano, je to hodně), tak nemusí. Další obava, co může být tak zajímavé na filmu, kde se v podstatě nic neděje a jen se hledá nějaká zmizelá manželka? Odpověď je jednoduchá, všechno. Po celou dobu jsem se nenudil a ta délka tam je z jistého důvodu. Ono to totiž není zdaleka tak jednoduché, jak se může zdát. Ale víte co? Raději to běžte zjistit sami. A nečekal bych. ()

FaceMan

Já ti nevím, takýchto drám som videl už viacej a všetky mali niečo spoločné. Skoro ničím sa neodlišovali. Toto ale ten prípad nie je. Je to trochu odlišné od ostatných. Skvelý príbeh, vážne dobre premyslený, ale v konečnej podobne tak nudný. Hrozne dlhá stopáž kt. sa miestami len naťahovala. A hlavne Affleck, kt. posledná tvorba sa mne moc nepáči. Pike hrá peknú psychopatku a darí sa jej to. Neil neprekáža a nenudí. Perry ako právnik asi jeden z najväčších pozitívov filmu. Podtrženo zečteno to je priemer. kt má čo ponúknuť ale nevie ako. ()

Tosi

Samotného mě to mrzí, ale začínám mít problémy s filmy, které jsou přemedializované. Jsem překvapen počtem lidí, kteří to hodnotí jako nejlepší film roku, nebo jako nejlepší Fincherův film. Kdepak...film s takovýmhle scénářem a hereckým obsazením, mě prostě musí strhnout, což se nestalo z důvodu naprosté absence napětí. Jako napínavý thriller bych to tedy neviděl, spíše jako zajímavé drama, s více či méně chtěnými vtipnými vsuvkami. Jsem uspokojen, ale ne nadšen... ()

Mrkvič

Je to psycho. Ano. Ale je to také strašně rozvleklé. Přiznám se, že mě více bavila první část plná vyšetřování a neohrabaného chování Bena Afflecka v pozici "trápísího se" manžela. Potom se jakoby střídají dost podobné žánry, takže film začne směřovat k jinému konci. Je to rafinované, místy až geniální, ale to mezi zvraty už mě začínalo nudit. ()

Qitek

Fincher nezklamal. Vynikající práce se stavbou a neokázalá a čistá režie může plynout v plné palbě a tu a tam nás odměnit tím příjemným zamrazením v zádech. Od Fight Clubu nejlepší Fincher. ()

JimmyII

Fincher každým filmem dokazuje svůj mistrovský talent a překvapující formu. V případě Gone Girl natočil sice žánrovku, ale překvapivě mnohovrstevnou a s desítkami skoro až geniálních detailů, drobností a skrytých poselství. Scénář autorky předlohy Gillian Flynn nabízí jak napínavou detektivku o pohřešované (nebo zavražděné?) manželce, studii průměrného (?) manželství, kritiku soudobé společnosti slepě podléhající tlaku médií, sociálních sítí a dalších libůstek doby, a především hru dvou vysoce nespolehlivých vypravěčů, jejichž příběhy se brilantně doplňují, vyvrací, zpochybňují. Fincherovi se podařil výjimečný castingový tah - Ben Affleck dostal roli trochu přitroublého chlápka od vedle přímo na tělo, Rosamund Pike září v životní příležitosti, Tyler Perry překvapuje a vše doplňuje výborná Carrie Coon. Koktejl precizní a sebevědomé filmařiny pak doplňuje skvostná kamera, podmanivá "hudba" Trenta Reznora a Attica Rosse a cit pro střih, které společně budují fascinující atmosféru napětí, mystifikace a marnosti, která je přitom tak znepokojivě civilní. Film, který spolehlivě vystačí na několik shlédnutí - a po každé vás uhrane svou celistvostí i zmíněnými detaily. ()

viperDavid

Chudáček manželka, poctivě kouřící manželova ptáka i když ví, že ho strká taky do jiné 20leté dirky. To může jednu nasrat, ale jí ne ona dál peče a vaří a snaží se jak může, protože je to přeci dokonalá manželka. Jediné čím se provinila je, že si o tom všem píše deníček, protože se musí vykecat, když nemá žádnou kravskou kamarádku a když už si nějakou najde, tak ji okrade, protože potřebuje její penízky víc než ona, ale to se dá pochopit. Dva a pul hodiny trvající muka nemají žádný konec, proto ta hvězda dolů ()

Dio_Padre

David Fincher, režisér filmu je bezesporu zárukou kvality. Znám jeho tvorbu a jsem jeho fanda, proto jsem se neskutečně těšil, až Zmizelou uvidim. Byl to pro mě jeden z nejočekávanějších filmů loňského roku. A můžu s klidným svědomím říct, že Fincher, společně s herci a celým filmem nezklamali. Je to pro mě i poprvé, kdy jsem s filmem počkal, než dočtu knihu, která je naprosto skvělá! Takže jsem se mohl soustředit na své představy a srovnávat je s filmem. Jsem nadšenej a jako divák spokojenej. Doporučuju, rozhodně doporučuju jak film, tak knihu! ()

Helmutek

Dobrej film? To určitě jo. U Finchera jsem ale přeci jenom čekal něco víc - něco, co bude nesrovnatelný a nezaměnitelný s čímkoliv jinym, něco, co posune žánr nebo ho bude natolik přesahovat, že ani nebude mít smysl film porovnávat s jinejma (jako to je třeba u Fight Clubu). To se ale nestalo; prostě to pro mě je "jen" dobrej film. Srovnání především se Základním instiktem se mi ale nabízí hodně, a musim říct, že ač je Instinkt už 23 let starej, tak u mě vítězí na plný čáře (jak ve scénáři, tak v atmosféře nebo v hereckejch výkonech) - nevidím nic zásadního, co by Zmizelá přinášela novýho. Gone Girl je thriller a je to Fincher, takže plochej děj bez zvratů musel čekat jenom ignorant - uchcávat si z každý dějový otočky teda nemá smysl. Když se blížil konec (a napnutej jsem byl, to ne, že ne), furt jsem čekal, že přijde ta závěrečná pecka, ze který se poseru a díky který pochopim, co že na tom všichni maj, ale ono tak nějak celkem nic. Asi bych neodhadl, že spolu nakonec zůstanou (ta vztahová rovina mi na filmu přišla asi nejzajímavější), ale typologie postav už byla daná celkem jasně - úspěšná a manipulatní psycho intrikánka na straně jedný a chlap slaboch na straně druhý. Hraní si se silou výpovědi a interpretace nebo s úhlama pohledu v první polovině ale bylo skvělý (ono vůbec, sledovat takovej destruktivní vztah, oboustranně manipulativní komunikaci, řešení problémů, a hlavně neschopnost se z toho jakkoliv vymanit, to je psycho samo o sobě). Mimochodem, Pike hraje fakt dobře (ale na Stone to u mě furt nemá :-) WTF moments: Ti policajti na baterky, který nereagujou ani na Affleckovo výslovný upozornění na brutálně závažnou trhlinu v plánu jeho milý, to se ale hodně nepovedlo - stejně jako podivná epizodka naťukávající věrohodnost médií (ano, i ony mají silnou manipulativní moc, děkujeme - a dál? Na to, aby to sdělilo něco hodnotýho, tam toho bylo moc málo, a na to, aby to člověk jen tak přešel, tak zase moc - nechápu, co tím chtěl autor říct, ale znělo to zbytečně ploše a tendenčně). ()

LadyPupu

První půlka filmu byla zajímavá... Druhá mne dostala úplně. Rosamund Pike hrála civilně a její výkon byl pro mne vrcholem celého filmu. Závěr pro svobodné: dávejte si pozor na to, koho si vezmete... ()

Sfinkter

Dějově a herecky přitažlivé, ale celkově trošku mdlé a samozřejmě naprosto nereálné. Nechápu přesně, co se Fincher snažil vyjádřit, ale pouze utrpení manželství to asi nebude. Uvidíme, možná natočil nadčasový film. ()

Johnny.ARN

Slabší Fincher. Nie čo sa prevedenia týka, ale čakal som kulervouci drámu, ktorá ma nenechá chladným, pri ktorej budem musieť rozmýšľať, ale dostal som síce technicky skvelý film, ale chladný, dlhý a miestami neskutočne nudný. Hlavný zvrat v polovičke a jediná dobrá scéna bola s Barnyem. Pike fajn, ale nominácií aj tak nerozumiem a chalan s tvárou obrnou aspoň v závere presvedčivý. Škoda, čakal som viac. 3 z 5 ()

hallelluja

Ako veľmi dôverujetre svojmu partnerovi na stupnici od 0 po 10? Gratulujem všetkým, čosi zachovali rovnaké hodnotenie aj po prvej tretine filmu. ()

Lachtaan

Hledám slušná slova, kterými by šlo vyjádřit ohromení z tohoto impresivního thrilleru. Geniální zápletka s dokonale zahranou zákeřnou Amy Duneovou s tváří skvělé Rosamund Pike. Chvála samozřejmě patří i úžasnému Benu Affleckovi, který za všechny své dosavadní snímky fanouška mých požadavků nikdy nezklamal! ()

Kamkon

Vysoké hodnocení a ústní recenze kamarádů a písemné recenze v tisku mě navnadily, ale opět to je film, který je zajímavý do půlky(parádní trefou kladívkem a průletem flasbacky a skládáním skládačky to vyrcholí a končí), pak se rozlomí a má sestupnou tendenci. Dobré je vykreslení manipulativních, zkreslených a mnohdy lživých obrazů a příběhů prostřednictvím médií (nemohla jsem se ubránit srovnání s případem Petr Kramný) ale konec je fakt špatný - knihu neznám a nechci znát. Co to jako mělo být? Nelíbilo a čekala jsem a chtěla vidět něco jiného. ()

eugeene

Geniální zápletku kazí druhá polovina, která se poměrně dost vleče a působí nudně. Rozhodně bych nenapsal, že se jedná o jeden z nejlepších Fincherů. A trošku zklamal i Reznor s Rossem. Soundtrack mi místy nepřišel moc vhodný a až na vyjímky z daleka nedosahuje takových kvalit, jako u předchozích dvou filmů 80% ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi