Amy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se dělat vše možné pro to, aby se jeho žena našla. Pokud možno živá. Paralelně s tím probíhá policejní vyšetřování, které kromě Amy hledá i člověka, jenž má její zmizení na svědomí. Všechny stopy, nalezené důkazy a svědectví Amyiných blízkých ale ukazují právě na Nicka. Kdo to vlastně je? Trpící oběť zločinu, nebo cynická zrůda, která vodí policii i veřejnost za nos, aby ze sebe sňala podezření? Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A co se vlastně stalo s Amy? Na znepokojivé otázky se vrší další a odpovědi zoufale chybějí. Trpí tím především Nick, který se z miláčka médií proměnil ve veřejného nepřítele číslo jedna. Dobře ví, že když se Amy nebo strůjce jejího únosu nenajdou, ponese si cejch až do konce života, který možná stráví za mřížemi. Pokud ovšem nemá Amy skutečně na svědomí. (Cinemart)

Qeo

Po technické a umělecké stránce naprosto parádní. Nebylo záběru navíc, nebylo gesta, které by tam nepatřilo nebylo slova, které by bylo zbytečné. Ovšem děj samotný otevíral spoustu otázek a vysvětlení některých činů bylo více než nedostatečné. A odpověď na mou otázku "proč"? "Je šílená..." je trochu málo. ()

derek007

Ať mi nikdo nevykládá, že se tady Fincher utápí. Tohle je žánr přesně pro něj. Sice to není takový kůlový klubrváčovský, ale jinak tomu není co vytknout. ()

agassi68

Síce nadpriemerná detektívka no predsa len som mal trošku vyššie očakávania. No navariť niečo originálne a filmovo príťažlivé sa zdá byť sizyfovsky ťažká úloha aj pre borca typu Fincher. Ale aspoň sa tomu priblížil. Najviac sa mi páčili briskné dialógy, očesané od všetkého zbytočného balastu.. ()

BeranSon

Zajímavá, grandiózně prošpikovaná směsice několika událostí, pyšnící se vynikajícími hereckými výkony, perfektní režií a obzvláště dusnou a mrazivou atmosférou. Od první chvíle, kdy jsem o Gone Girl věděl mi bylo jasné že tohle bude jeden z nejlepších filmů roku a tak tomu i je. David Fincher je Režisér s velkým R, každý jeho film má hloubku, napětí, vynikající tématiku a pod jeho tvůrčí rukou doslova žije. V každém svém filmu nám Fincher představí nový druh úzkosti, tak jak tomu bylo v Klubu rváčů, Veřelci III tak tomu je i u Gone Girl . Děj obsahuje několik zvratů a velice pozvolně se rozjíždí, v moment "ZMIZENÍ" se ovšem nic extra neděje, všechno pomalu stoupá, napětí, chlad, úzkost a všechno vrcholí v několika posledních scénách na maximum. Jednoznačně nejlepší je tu Rosamund Pike , která si prostě nějaké to ocenění odnést musí, velice dobře jí sekunduje její protějšek Ben Affleck, nebo Neil Pattrick Harris . Každá postava má své místo, svůj účel. Kniha musí být ještě lepší. Co se týče velkého zvratu v polovině filmu, tak nevypadá příliš efektně a vyjde jen tak do prázdna. Atmosféra je jak již sem řekl chladná jako u málo kterého filmu a tak divný pocit, jaký jsem měl po shlédnutí jsem měl snad jen u Shutter Island , ale ten mi nedal ani spát. Velká spokojenost, i když laťka z minulého roka byla nastavena od filmu s podobnou tématikou Zmizení až příliš vysoká... - 10/10 - Při některých scénách se mi zdálo jako by se zastavil čas! Rozhodně jeden z nejlepších filmů všech dobl!!! ()

KHkomiks

Po delší době, zase nějakej film, ktery se mi vryje do paměti. Skvělej Fincher jako vždy. Affleck se zlepšil i jako herec. Rosamunde Pike je ďábel! ()

yvona

Mizerný začátek, průběh i konec. Měla jsem opravdu velký problém film dokoukat.Překombinované, nespočet nelogičností a nedotaženosti. Nevěrohodné. Paskvil, který vás do děje rozhodně nevtáhne, protože prostě žádný smysl nedává.Pouze Ben Affleck si přijde na své, protože je mu konečně role šitá na míru - bez výrazu, bez názoru,bez emocí, bez mozku, prostě loutka, která jako obvykle nehne ani brvou. Žádné emoce ve mně film nevyvolal (snad krom vzteku, že jsem promarnila skoro 3 hodiny) Závěr: Ben se oženil s psychopatkou a je mu tak dobře. ()

Rockerman

Jak to, že v podstatě obyčejnou detektivku lze natočit poutavě a nápaditě? Jak to, že je to natočeno tak, že divák tomu může věřit? Jak to, že dialogy dávají smysl a jsou přirozené? Odpověď na tyto otázky je jednoduchá: " Je to proto, protože to natočil mistr tajuplných příběhů David Fincher! Zpočátku se to vyvíjí pozvolna, na vše je čas. Teprve v polovině filmu se dozvídáme, jak jsou karty rozdány, ale není jasné, kdo je tím pravým viníkem a tak to ostatně je až do konce. Mě je naopak už jasné, že na nejlepší film letošního roku jsem musel počkat až do jeho samotného závěru! ()

Páně

Fincher zná svoje řemeslo i noty dobře a velice správně se jich drží jako čert svého kopyta. Gone Girl by v klidu mohlo posloužit coby učebnice práce s divákem a jeho myšlenkami. Ví kdy má pošťouchnout, ví kdy má udeřit, ale hlavně ví kdy má jen naznačit a nechat pracovat představivost divákovu. Díky tomu všemu jsem si užil těchto 145 minut s gustem přímo labužnickým. Opravdu poctivá práce na poli psychologického dramatu, s otevřenými náhledy do partnerských soužití či podivných zákoutí mozkových. Nezbývá než zatleskat. ()

Evander

Gone Girl je dobrým filmem. Má dobrou zápletku, není snadno předvídatelný, je dobře zahraný. Na plný počet to však nevidím. Umístění kolem TOP 100 podle mě kvalitě filmu neodpovídá a věřím, že v průběhu času ještě půjde dolů. Osobně vidím reálné hodnocení někde mezi 80-85%. Co však lze bez jakýchkoliv pochybností vyzdvihnout, je atmosféra filmu a schopnost vtáhnout diváka do děje. Představa, že by se mi mohlo stát něco podobného jako hlavnímu hrdinovi, je děsivá. ()

strikeman

Průměrný thriller zdaleka nedosahující kvality rané Fincherovy tvorby. Možná by jej ze šedi mohly vytáhnout brilantní herecké výkony - to by ale ústřední postavu nesměl ztělesňovat mistr "kamenná tvář", jehož ukázkou vrcholného kumštýřství byl úsměv do objektivu fotoaparátu. Příliš rutinní režie, nepovedený casting, nesympatické postavy, jimž nemáte proč držet palce. Nadhodnocený film, protože jej natočil Fincher. Tři hvězdy za Pike ... 55% ()

Shredo

Perfektne prepracovaný scenár, v ktorom som ani nehľadal žiadnu dieru a keby som sa do toho hľadania aj pustil, žiadnu by som nenašiel. Naprosto nepredvídateľný dej a sledujúc ostatné komentáre, práve bez toho citu a vášne to nabralo nový, pre mňa depresívny rozmer, ktorý ma v určitom smere obohacuje. A takisto nemôžem nespomenúť videný a v poslednej dobe dosť aktuálny a nebezpečný jav manipulácie, ktorý sa ako mor šíri po celom svete a jeho následky škody sú väčšie ako si my bežní smrtelníci ani nedokážeme predstaviť. K Fincherovi len toľko, že je celkom nevďačné to prirovnávať k Sedm si myslím z dôvodu, že ten film je kategória sama o sebe a to už nič nemôže prekonať ani sa priblížiť. Skôr len znížte z nárokov, keby toto natočil neznámy režisér, možno by bol názor viac plusový :) ()

Ben Nevis

Film má tak dobré hodnocení jenom díky tomu, že ho dělal Fincher. Horšímu režisérovi by vyšel nelogický paskvil. První části se nedá nic vytknout. Náběh je pomalý, ale postupně graduje do zvratu, kterým však film (bohužel?) nekončí. Pak přicházejí další zvraty, které ubraly hvězdičku z mého hodnocení. Nejvíce postavená na hlavu je scéna s tiskovkou pro FBI a policii. Film by si zasloužil "konečnější" konec. Tenhle je možná umělečtější, ale vyznívá do ztracena či dokonce popírá vše, co se ve filmu stalo. Ben Affleck hrál dřevěně jako vždycky, ale do této role se hodila nečitelná tvář. Díky němu mohla vyniknout Rosamund Pike se svojí komplexnější rolí. Potěšila mě rolička "Barneyho", ale ta postava hodně připomínala postavu Barneyho, což mi tam nesedlo. ()

loki5

Chvíli jsem se rozmýšlel 4 a 5*. Pak jsem ale zjistil že nemám co vytknout. Výborná manipulace s divákem v každém směru. Skvělá ukázka jak s námi manipulují media a jak toho dokáží mnozí využít. K tomu přidejte dokonalý scénář, který i když vyžvaní zápletku v půli filmu udrží vás bez problému až do jeho konce. A hlavního antagonistu vlastně ani nemůžete nenávidět. 90% ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi