Sedmero krkavců

• Slovensko Sedem zhavranelých bratov (více)

Pohádkový příběh vychází z klasické pohádky Boženy Němcové "Sedmero krkavců". Mladá dívka na sebe bere těžký úkol. Musí se pokusit zachránit své bratry a zbavit je prokletí, které na ně uvrhla jejich matka. Je to příběh o odvaze, vytrvalosti, ale také síle slova, pravdy a opravdové lásky... Hlavní hrdinkou je mladá dívka Bohdanka, která se narodí do utrápené rodiny pekaře, jehož žena před lety v návalu vzteku proklela sedm svých synů a z těch se stali krkavci. Rodiče před Bohdankou toto rodinné neštěstí tají. Když se Bohdanka na prahu dospělosti dozví o prokletí své rodiny, rozhodne se, že musí bratry zachránit. Od místní čarodějky se jí dostane rady, že musí svým bratrům ušít košile. Ale ne lecjaké - sama bez pomoci musí natrhat kopřivy, zpracovat vlákna, utkat látku a ušít každý steh. Bohdanka se vydává na dlouhou cestu za záchranou svým bratrů. (Bohemia MP)

stration

Tak toto mi sedlo. Po dlouhé době opravdu povedená pohádka. Nevím jak to přesně popsat, ale připdalo mi to takové tradiční, české a hezké. Martha "přemluv bábu" Issová hraje s přehledem, Remundová a Bydžovská se do rolí také perfektně hodí a ostatní jsou fakt také příjemní. Příběh, ač notoricky známý, předvádí pár inovací, které mi také nevadily. Prostředí české krajiny je úžasné, hudba pasující. No prostě jsem se dobře bavil a pokud bude pohádka bývat třeba o Vánocích, rád se na ni ještě párkrát podívám. ()

gegina31

Skvělé zpracování. Původní Sedmero krkavců se mi taky líbilo. Ale tohle nebylo tak deprimující a krvavý. Bylo to více pro děti. Vůbec nechápu, jak mě na tu starší verzi mohli rodiče nechat vůbec dívat :) Tady se mi líbíl originální děj. Je vždy těžké vymyslet něco nového, když už něco takového natočené. Představitelé hlavních postav taky byli výborní. Princ byl rozkošný a roztomilý. Příkazký je prostě sympaťák. A Martha má prostě svoje osobité kouzlo a je to skvělá herečka. ()

dom156

Jedna z těch lepších pohádek co byla natočena v novém tisíciletí. Jo pohádky my umíme, ale tj poslední dobou tak vše. Herecké obsazení se zde povedlo a dá se na to dívat. Druhá část už ztrácí pomalu dech a u některých scén jsem nevěřícně kroutil hlavou. I přesto lehce doporučuji, hlavně pro cílovou skupinu pro kterou to bylo primárně natočeno. ()

Dont

Výborná pohádka. Příběh pochopitelně kvalitní (to pojistila léty prověřená předloha), doplněný o sympatické herce, krásné lokace a v neposlední řadě o solidní porci vtipu. Velmi příjemné překvapení a jedna z nejlepších pohádek za poslední roky. Nikdy bych nečekal, že Václav Neužil ml. bude tak povedený princ. :-) ()

Vědma

Moc ráda dám konečně plný počet bodů české pohádce. Ze začátku jsem dokonce s nadšením mluvila o českém Hvězdném prachu. Čisté kouzlo. Ale potom se stalo něco, co mi trochu vzalo vítr z plachet a to něco je Sabina Remundová. Hrozně mi vadí, že takové herecké dřevo mluví hlasem Ivy Janžurové, který zdědila. Naopak rozšíření děje o matku prince i o druhého prince jedné z mým nejoblíbenějších pohádek neublížilo. Nemám ráda tu pochmurnou verzi s Michalem Dlouhým a toto zpracování svou filmovostí opravdu krásně vypráví tento nádherný příběh o dívce tak statečné, že ještě na hranici došívá košili a nepromluví a nepromluví.... ( jakkoliv o obsazení hlavní role můžeme diskutovat, Martha Issová opravdu není žádné poupátko v rozpuku, avšak ani princové nejsou nejmladší, tak to tak nevadí) ()

hygienik

Mám pocit, že AN urobila chybu, keď sa rozhodla režírovať rozprávku. V nej totiž neúčelne uplatnila svoje silné stránky: inovatívny prístup k štruktúre príbehu, zaoberanie sa pohnútkami mysle žien (a mužov). Tým z rozprávky, ktorá mohla pozitívne stavať na fantázii, vznikla temná psychologická dráma o protipóloch ženskej duše. Ale rozprávky sú predsa pre deti. Načo ich teda komplikovať retrospektívami a rodinnými anamnézami? S postupujúcim časom to bola stále väčšia nuda a na to, že tam hral každý druhý česko-slovenský herec, bol výkon kolektívu mdlý. Chýbal tam niekto, s kým by som bol ochotný sympatizovať. Všetky hrdinky budili dojem, že si poradia samé, a tak som netečne čakal na koniec a nostalgicky spomínal na Máriu Podhradskú v roli Bohdanky. ()

kajas

České filmové pohádky patří mezi mé oblíbené žánry, ale upřímně jsem si nedovedla představit, jak bude fungovat obsazení více než třicetileté (a pro mě osobně velice nesympatické) herečky do hlavní role Bohdanky. Alice mi ovšem svým pojetím vytřela zrak. Nebýt rozpačitého úvodu a postavy vypravěče, která působila spíše rušivým dojmem, hodnotila bych nejvyšší známkou. Učarovala mi výprava a hudba, roztomile koktající Příkazký, kouzelný hřeben, nevadila mi dokonce ani ta Issová (ještě aby, když skoro nepromluvila ;)). O dvě třídy lepší než přeceňovaní "Tři bratři". ()

ibeh

Těším se, že si tuhle pohádku snad v TV ještě zopakuji. A to už pohádky sleduji opravdu málo. Je fakt vtipná, svižná a občas i napínavá. Marthu mám ráda, takže jsem si ji tu herecky užila. Čarodějnice Bydžovské padla akorát. Od filmu Tajnosti jsem od Nellis nic lepšího neviděla. Ještě mi docela sedl Revival, ale tato pohádka více. Mám ráda ten ženský rukopis Alice. V Česku, když nepočítám dokumentární sféru, je pro mě z té mladší generace jako filmová režisérka nejlepší. ()

Tyckin

Čekal jsem minimálně průměrnou pohádku, ovšem dostavila se pouze ubohá bída jež ani na nijak excelentní verzi z r. 1993 nestačí. Čarodějnice je doslova tragická, královna jí ubohostí zdatně sekunduje. Začínám mít pocit, že v současné době nikdo není schopen vytvořit alespoň trochu smysluplné dialogy (natož aby je herecky někdo zvládl prezentovat), je to jen tuna hloupých žvástů a navíc ve stylu jakým se baví dnešní mládež – výrazy typu „von je to ňákej sraz?“ či „pitomýho blbýho kance“ jaksi nedokáži v pohádce vstřebat - ať už z úst Bohdanky či samotného prince. Neschopnost složit působivou hudbu pozoruji v pohádkách již značně dlouhou dobu – něco tam hraje, scénám to však nic na efektu a působivosti nepřidává. Třebas Třetí princ není zdaleka dokonalá pohádka, ale stačí si poslechnout úvodní titulky a každý okamžitě cítí diametrální rozdíl od toho, co nabízí pohádky posledních cca 20 let. Pokud si režie myslí, že na pozitivní dojem postačí pár záběrů krásné přírody, pak se šeredně mýlí. A Bohdanka? Ta půvabu opravdu moc nepobrala a rozhodně dám přednost té z r. 1993 jež tímto neduhem netrpí, naopak. ()

dyfur odpad!

......nesympatickí predstavitelia....dej ťažkopádny....toto akože rozprávka ?.....od začiatku som sa nudil až do konca...... ()

j.bena

Tak tomuhle teda už vážně nerozumím... Neříkám že pohádka byla špatná nebo že by se mi nelíbila, to ne! Ale nechápu jak Sedmero krkavců z roku 1993 má jen nějakých 60% a tohle 75% Vždyť na té starší pohádce bylo super jak byla ponurá a svým způsobem i strašidelná. Bohužel nová verze s Issovou je spíš vtipná a parodická a tak se dnešní pohádky točí všechny. ()

easaque

určitě je to nejlépe natočená celovečerní hraná pohádka za posledních 10let. Výprava i zpracování jsou na vysoké úrovni. Velké výhrady mám však k obsazení, hlavně ženských postav (Issová, Remundová i Bydžovská), což jsou bohužel ty hlavní a nejvíc na očích. Jejich projev byl hodně civilní a nevyzníval vůbec pohádkově, což je u pohádky podstatný problém. Takže suma sumárum jen 3 hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

applause

Sama jsem nevěděla, co čekat, ale chtěla jsem se na tuhle pohádku, podívat, protože mě zajímala, ale do kina bych na ni nešla. Ze začátku mi přišla nic moc, a pak mi to připadalo spíše jako komedie, než pohádka, Martha Issová mi do role moc neseděla, přišla mi na ni moc stará, ale pak si svou roli obhájila a myslím, že ji to nakonec sedlo. Celkově si myslím, že je to jedna ze silnější českých pohádek, i když místy působila fakt komicky a nedávala hlavu a patu, ale co, je to přece jenom pohádka. .. ()

M.i.k.e

česká pohádka není mrtvá a to je jedině dobře...Nellis v tomhle případě stvořila s lehkostí sobě vlastní pohádku,která má sympatické obsazení a navác je poměrně vtipná,což také není úplně málo.Tohle může s klidem navazovat na poctivé české klasiky...70% ()

rakovnik

Zhlédnutí Sedmera krkavců jsem se po zkušenostech se stejnou pohádkou z roku 1993 trochu obával. Po několika scénách jsem ale s radostí shledal, že se na obrazovce objevila povedená, milá a vtipná verze pohádky. Sice mi v hlavní roli příliš neseděla Martha Issová, ale s tím, jak přestala mluvit, u mě sympatie opět získávala. Nechybí láska, nechybí napětí, ovšem totální obrat v chování dvou z hlavních postav mi přišel přehnaný. Přestože obsazení není nadmíru hvězdné, blýskla se zajímavým projevem Zuzana Bydžovská a skvostná kopie Ivy Janžurové, její dcera Sabina Remundová. K tomu krásné exteriéry, prostředí hradu Zvíkova a máme nadmíru povedenou moderní pohádku. ()

Martin741

Teda reziserka Alice Nellis si udrzuje svoj chladny, od filmoveho diviaka odtiahnuty styl tvorby, a veru nesklamala ani tu. Martha Issova /Waterloo po cesku, Hrubes a Mares jsou kamaradi do deste/ nevie velmi hrat, priroda zaujme, ale inak rozpravky /pohadky/ idu mimo moj vkus : 40 % ()

Figu

Ach ty naše domácí Vánoce! To je roční událost, u které musí být vše do puntíku a nesmí tomu chybět ani minimálně jedna pohádka! V roce 2015 to vyhrálo Sedmero krkavců. Příběh tak známý a přitom v existencí tolika podob. Tato česká od Alice Nellis se mi zamlouvala moc. Palec nahoru rozhodně zaslouží hlavní hrdinka - střeštidlo Martha Issová, která je vůbec jednou z mála zcela jiných vyjimečných stvoření českého filmu! Ale nebyla sama. Remundová, Příkazký i ta Bydžovská podali výkony na jedničku. I přes tuto chválu bych za všech okolností stejně asi pět hvězd nedal, ovšem v ten den Vánoční, se svojí manželkou a především svojí prvorozenou čtvrtroční dceruškou, to je daleko silnější událost! Vzpomínky jsou tím, co mi zůstane!!! 90% ()

23. Český lev - výsledky

09.07.2015

Zlín metropolí filmu pro děti a mládež

Zlín metropolí filmu pro děti a mládež

28.05.2015

Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně letos slaví jubilejních 55 let. Na Kudlově, na kopci nad Zlínem, se filmy natáčí již od léta 1936, zatímco dole ve městě se už od roku 1961 koná… (více)