Log Horizon

• Japonsko ログ・ホライズン (více)
Japonsko, (2013–2021), 25 h 13 min (Minutáž: 24–25 min)

Předloha:

Mamare Tóno (kniha)

Takuma Terašima, Jumi Hara, Nobuhiko Okamoto, Misaki Kuno, Ajahi Takagaki, Tecuja Kakihara, Emiri Kató, Hisako Kanemoto, Tomoaki Maeno, Júiči Nakamura (více)

Série(3) / Epizody(62)

Uvízli ve fantasy hře Elder Tales ve chvíli, kdy byl instalován rozšiřující balíček, a je jich třicet tisíc. Co teď? Mezi nimi je i vysokoškolák Široe, který se po této „Apokalypse“ spojí se starými známými. Společně budou muset přijít na to, jak v takovém světě žít a přežít, ačkoliv není možné, aby někdo zemřel… (Zíza)

RoyBatty444

V anime ide o osudy skupiny hráčov MMORPG, ktorí po aktualizácii ostanú uväznený vo svete Elder Tales s novými pravidlami reálneho a virtuálneho sveta. Mechaniky virtuálneho sveta sú v prvých častiach detailne vysvetľované. Čo sa týka tej reálnej časti k tej sa hrdinovia priebežne prepracovávajú. Postavy sú sympatické občas až detinské. ()

tanmo13

Nu seriál Log Horizon není pro mě :)  z jednoduchého důvodu očekávál bych více soubojů a méně politikaření :) , ale zase  co se týká reálnosti tak asi špička ale nejspíše to je důvod co mě na tom štvě :) ale pokud někomu nevadí politikaření jako mě rozhodně top anime :) ()

mpet

Srovnávání se SAO se tady vyloženě nabízí a musím říct, že ve všech ohledech Log Horizon SAO předčí. Má to lepší příběh, epizody na sebe krásně navazují, jsou zde slušný bojové scény, seriál si udržuje kvalitu po celou sérii, také tu nalezneme dost vtipných situací, které neskutečně pobaví a těch superlativ bych mohl říkat ještě víc. Zkrátka a dobře výtečný anime, které jsem si zamiloval. ()

Tobias_Sin

Dokonce váhám dát 5*. Příběh je velmi poutavý, pro mě jako hráče Drd vůbec. Postavy jsou velmi zajímavé, v každé epizodě se stane něco zásadního a důležitého. Animace v pohodě, postavy také, hudba překvapivě dobrá. ()

Lukas222

Ako bývalému hráčovi MMORPG hier mi tento seriál doslova sadol na lep. Spočiatku som bol síce trošku rozčarovaný z pomalšieho rozbehu, ale zapracovanie politiky bolo slušné, nenásilné a pridané tak, aby seriál ako celok dával zmysel. Zároveň mi to prinieslo nový vhľad do MMORPG a omnoho viac si vážim každého guild mastera aj raid leadra, s ktorými som mal tú česť svojho času chodiť raidy, pretože až vďaka Shirovi som si dokázal predstaviť tú ťažkú a nevďačnú drinu, ktorú oni mali ako súčasť svojich povinností vrámci hier aj mimo nich. Čistých 5/5. Škoda len, že drivá väčšina dnešných MMORPG už nemá taký veľký príbehový presah, keďže prevažne ide už len o nudný leveling a nekonečné farmenie lootu. edit po dopozeraní 2. série: zostávam pri 5*, je pravda, že prvá polovica série je akčnejšia, ale podľa niektorých komentárov údajne "nudná" druhá polovica mi vôbec nudná neprišla, je v nej síce menej akcie, ale zároveň sa zodpovedali niektoré otázky, ktoré mi vŕtali hlavou už od 1. časti 1. série. ()

IronicY

První série je vskutku dobrá. Ať už propracovaností světa, kterou využívají všechny 3 série, dobrou hudbou, konzistentností postav nebo animací. Druhá série je na tom ovšem o něco hůře. Nepotřebná omáčka, nadbytečné scény a sáhodlouhé dialogy/monology přibývají pomalu ob díl a příjemný seriál dělají skoro nesledovatelným. Třetí série se jakž takž vrátí do původních kolejí, sic přetrvávají některé nešvary z řady minulé. Děj není zrovna světoborný, ale do lepší půlky bych ho klidně zařadil. ()

FildasCZ

Miluji anime, kde se přenesou z reality do pohádkového prostředí, ale tohle prostě u mě nefunguje.  Znám mnoho jiných kousků, kde je všechno, co má být a to je hlavně pro mě humor.  Tohle bych doporučil nejlépe mladšímu publiku. Nápad super, ale chybí tomu šmrnc u 3 dílu jsem skončil a chtěl jsem letmo přetočit všechny rychloposuvem, ale skončil jsem u 8, kde i ten rychloposuv byl taková nuda, že na tohle by člověk mohl koukat snad jen, kdyby nebylo nic jiného.   Asi nejsem dostatečný anime fanda, a nebo fanatik, protože opravdu nechápu tolik kladných recenzí. Ono to není odpad. Je to prostě NUDNÉ. ()