K Jasonu Stathamovi, Dolphu Lundgrenovi, Randymu Coutureovi a Sylvesteru Stallonemu, kteří se znovu setkávají v roli týmu elitních žoldáků, se poprvé připojují Curtis "50 Cent" Jackson, Megan Fox, Tony Jaa, Iko Uwais, Jacob Scipio, Levy Tran a Andy Garcia. Vyzbrojeni všemi zbraněmi, které se jim dostanou do rukou, a schopnostmi je použít, jsou Expendables poslední obrannou linií světa a týmem, který je povolán, když jsou všechny ostatní možnosti mimo hru. Noví členové týmu s novými styly a taktikami však dají „čerstvé krvi“ zcela nový význam. (Vertical Entertainment)

Likan7

Volal rok 2000, chce zpátky svý nepovedený triky, co hodil do koše a nějaký mamlas je sebral do svýho filmu... v roce 2023. Je neuvěřitelný, že v dnešní době někdo z hlavounů studia film vidí a schválí, aby TAKHLE šel do ven. Nevím jestli jsem viděl někdy horší triky jak ve čtvrtých Postradatelných. Když se nepovedly triky, tak akce je fajn, nebo ne? Bohužel ne. Sly tu je jen na začátku, film se točí kolem Stathama a ten sice v krochnou vypadá furt dobře, ale když tu nemá dobrou kameru a choreografa, stojí i akce za starou belu. A zbytek osazenstva ani netřeba zmiňovat. Lundgren tu vypadá už velmi nemocný, takže tu obvykle jen sedí a občas vystřelí. Couturea si nepamatuju půl hodiny po filmu a Megan Fox má svůj highlight ve fialovym spodním prádle... A Iko? Inu, už není to, co býval v legendárním Raidu a jeho souboj se Stathamem je nepřehledný a moc krátký, aby oko mohlo zaplesat. Tahle značka měla vzkniknout před 25 lety... A rozhodně se neměla dožít třech pokračování. ()

Zet

Spis nez dalsi Expendables jde o dalsi Stathamovku, ale da se na to podivat, neni to zas takova hruza, jak z toho nekteri delaji, videl sem i horsi a nudnejsi filmy (zdravim Marvel a posledni dobou i DC). Nicmene co definitivne zamrzi, je absence nejakych zvucnejsich "oldschoolovych" jmen, nektere protagonisty jsem ani neznal, ackoliv Iko Uwaise jsem si ze Zátahu: Vykoupení prekvapive pamatoval. ()

waska

Trikově strašný, herecky snad až na Iko Uwaise taky. Příběh předvídatelnej až hrůza. Doufám, že další díl už nepřijde. ()

Demonic189

Už trojka mi prišla veľmi slabá, ale tá je oproti tomuto prúseru priam majstrovské dielo! Abnormálne strašné efekty, trápne keci, otrasná hlášky, výber hercov katastrofálny, bitky nechutne zostrihané a Stallone len aby sa nepovedalo. Od odpadu to delia iba fantastické kozičky stále neuveritelne sexy Meganky, a to je asi tak všetko. PS: mať v roku 2023 tak otrasné CGI, tak to by ma ani nenapadlo... ()

tlesk

Sylvester Stallone je úctyhodný poslední mohykán, který stále dokazuje, že nepatří do starého železa. Své o tom vědí třeba fanoušci skvěle přijatého seriálu Král Tulsy. Jsem si vědom toho, že si s tímhle zhodnocením pod sebou tak trochu uříznu pomyslnou větev a leckoho třeba naštvu. Ale když se pokusím vzpomenout minimálně na první dva obecně kladně přijaté díly ze série, nevybavím si vlastně skoro nic. Tedy nic krom cameí stárnoucích akčních legend, pár hlášek a nějaké té akce. Podívaná, z níž se dalo vytřískat mnohem, mnohem víc. Přesto to byla pořád skvělá popcornová zábava, u které se dalo vypnout a zkrátka se bavit. Vzpomínat na videokazety a akční hrdiny, kteří to pořád ještě neodpískali. Čtvrtí Expendables přichází téměř deset let po třetím díle a působí… Unaveně. Zbytečně. Na sílu. O CGI, které když tu je, tak působí jako ze staré videohry, nemá cenu se více rozepisovat. Snímek selhává v tom, o čem měl být: týmovce akčních hvězd. Zůstává průměrná akce, kde je inteligence nepřátel několik levelů pod vysmívanými stormtroopery. A když dojde na „cool“ akci, kde se Jason Statham na kulomety vyzbrojené motorce prohání po lodi a bezejmenní ozbrojenci padají jako hrušky, nevíte jestli se smát, nebo brečet. Sly tu prakticky postoupí žezlo Jasonu Stathamovi (což je škoda, protože na jejich špičkování stojí většina humoru). Z hvězdných jmen tu už skoro nikdo není. Příběh je patetický, předvídatelný a nudný. A Megan Fox už tu bídu také rozhodně nezachrání. Je to pocta osmdesátkovým filmům. Vše, co tu je, jsme viděli tisíckrát někde jinde. A lépe. Třeba právě v těch filmech z osmdesátek. Nuda a šeď, která místy působí jako nějaká parodie. Expend4bles jsou jednoznačně nejhorší díl ze série. O parník s jadernou bombou. Je to film, který by šel rovnou na video, kdyby ještě vycházely VHS kazety. Toporný humor, absurdní akce (ve špatném smyslu) a téměř absence větších známých jmen (minimálně ve srovnání s předchozími částmi působí čtyřka i v tomto ohledu nejméně nabušeně). Režisér Scott Waugh se v tomto případě ukazuje jako nudný rutinér, který se předchozím částem série (a že nešlo o nějaká veledíla), nedokázal ani přiblížit. ()

Clark_Kent

Nebejt Stathama, tak bych do kina ani nezaskočil. Jeho pohyby nejdou našvidlovat a to je přesně to co mě na Expend4bles přitahovalo. Pak když se do toho připlete i rozverná kočka Megan Fox, poměrně přihořelo. Co se týče padoucha, tak Uwais je ukázkovej a jedinej kdo může Stathamovi vzdorně oponovat. Buď na starýho vojáka hodná, moje oblíbená hláška. ()

oldy

Čekal jsem to teda horší,po všech recenzích a tak. Sice triky CGI je horši než v minulých dílech,ale je to zábavná a svižná podívaná. Sylvester už nemá tolik prostoru a hlavní slovo si vzal Statham. Ten je tu snad uplně všude. 50 Cent zbytečný,Scipio jako syn Galga směšný. Levy Tran klidně mohla být celou dobu misto 50 Centa.  Andy Garcia jako agent a celkově toho moc nepředvedl. Tony Jaa mohl mít klidně více prostoru se Stathamem,bylo by to ještě lepši. Iko Uwais jako záporák ušel,klidně mohl mit taky vice prostoru. A Fox jako holka od Stathama byla ze začatku protivná,ale pak jsem s ní neměl problem. Už tu není tolik hvězd z 80. a 90. let jak minule( Arnold, Jet Li,Antonio Banderas,Wesley Snipes,Terry Crews,Bruce Willis).  6/10 ()

Vanchovi

Žiaľ, najslabšia časť série. To, na čom stavali na začiatku - koncentrácia akčných hviezd, v tomto prípade vôbec nefunguje. Keď to porovnám s prvými 2 časťami v rámci hereckého obsadenia, tak tuto ostali už len také zvyšky. Jasné, Statham je super, ten dokáže potiahnuť film, kde ide o jedného hlavného hrdinu, ale v tímovke s akčnými hviezdami čakám od filmu proste viac ako to, že to bude ťahať jeden herec a dedovia sa už len nejako zvezú. Zvyšok "klaďasov" veľmi nestojí za reč, 50 cent tam mal tak jednu dobrú scénu a to je všetko.  Tešil som sa na na Tony Jaa a Iko Uwais, ale žiaľ nedostali toľko priestoru. POZOR SPOILER Najmä záverečný súboj Statham vs Uwais mal oveľa väčší potenciál vzhľadom na schopnosti oboch borcov KONIEC SPOILERU. Súboje sú žiaľ podľa mňa veľmi zle zostrihané a kamera pri nich roztrasená, efekty občas tiež trochu pichajú oči. Napriek kritike hodnotím ako priemerný film, pretože Statham - Stallone spolu fungujú stále dobre, takisto hádky medzi Stathamom a Fox boli celkom vtipné a celkovo mám rád túto oldschoolovu akciu. Každopádne, menej vydarené zakončenie série. Ak by sa v niečom podobnom niekedy snažili pokračovať, tak by to chcelo značnú obmednu obsadenia a pravdepodobne aj lepší strih a kameru. ()

BFG2000

Největší problém tohoto dílu? Jednoznačně Scott Waugh!!! Nevím, zda utrpěl rozpočet nebo proč má film efekty, že by se za ně musela i kde jaká levná 20 let stará PC hra stydět. Ale to bych mu asi dokázal odpustit. Scénář je klasicky stupidní, ale nějaký skvost asi nikdo ani neočekával. Herci tentokrát dost nevýrazní a někteří už opravdu dost přesluhují. Že hlavní "tahoun" umře při první akci pro mě bylo překvapením. Ale, to vše by mohlo být snesitelné, pokud by to režisér dokázal ukočírovat. Pokud však umírá jeden z hlavních hrdinů a vy u toho necítíte naprosto žádné emoce, je něco naprosto špatně! A tak je to s celým filmem. Vlastně jen plyne a vy na něj zíráte s otevřenými ústy z nichž se line: "WTF?" a stále nechcete věřit tomu, že sledujete skutečné Expend4bles a nikoliv levnou napodobeninu od Asylum. Tomuhle projektu jsem od prvního dílu fandil, ale trojkou to mělo celé umřít, protože tohle je naprosto nedůstojný náhrobek. ()

misar3

Místo toho, aby se člověk soustředil na akci a hlášky, si celou dobu pokládá stále jednu otázku... Proč to sakra vypadá tak špatně? Když nemám budget, nemůžu mít vrtulníky, honičky s auty a obrovské lodě a výbuchy. Celou dobu to vypadá jak grafika z PS3. Akce ok, hlášky ok. Statham pecka. Jen ta naháněčka s motorkami byla vyloženě úsměvná. ()

Duke90

Tady je opravdu škoda plýtvat časem na mnoho slov, protože není moc o čem psát (a mluvit). Čtvrtý díl se zkrátka nepovedl, zabil veškerou osmdesátkovou nostalgii, která nefalšovaně fungovala jen u prvních dvou a jen nám otrocky naservíroval rutinní nezajímavou akci s odbytými efekty. Obsazení až na Jasona Stathama (Sylvestera ani moc počítat nemůžeme) zklamalo na plné čáře. Návštěva kina je úplně zbytečná... ()

neo250

No uz aj Stallone potreboval zarobit, ze tento film posunul na maximalne dno. Asi pozera seriu Rychlo a zbesilo lebo daloko od toho nebol. A parodia na zensku krasu (Megan Fox) to len potvrdzuje. Okrem nudy, studentskych amaterskych efektov tu nebolo nic zaujimave. ()

RAFT

A máme zde,v pořadí už čtvrtý pokračování .Zase jiný řežisér což,by určitě mohl být ,někdo na lepší úrovni než co natočil need for speed.Sly ve filmu asi tak ,na půl hodinky.Hlavním tahounem téhle série je Statham,který převzal otěže za Stalloneho.Nováčci asi jediná dobrá je Fox .Příběhově asi nic moc,triky na špatné urovni.Nebýt ve filmu Statham tak,nestojí ani za podívání. 60% ()

Crosshair

5/10 Ale jo, cisty prumer, je to vicemene Stathamovka. Skoda nevyuziteho Tonyho Jaa i Ika, digitalni triky jsou bida, ale oproti traileru velky posun a vzhledem k vyrazne drazsim Marvelovkam ani neurazi v ramci akcniho zanru, ktery krome Wicka pracuje s vyrazne mensim rozpoctem. Dalsi dil nebude a nikomu to chybet nebude. ()

Ex_Machina

S každým ďalším dielom kvalita klesá. Nie že by to bol vyslovene prieser, ale 4–ka je jasne najslabšia. Tým, že angažovali dvojicu momentálne najjagavejších ázijských akčných hviezd Iko Uwaisa a Tonyho Jaa chceli producenti zrejme vstúpiť viac na ázijský trh a zarobiť nejaký ten Juan navyše. No obsadenie Megan Fox ako člena teamu je viac zábavné ako akčné, 50 Cent tu tiež pôsobí viac než toporne a Banderasov filmový syn sa na zábavnosť tatka zďaleka nechytá. Absencia väčšiny pôvodného teamu tiež úrovni filmu nepomohla. No ak sa zameriam na čerešňu na torte, tak kto má rád Stathama v jeho prirodzenej polohe, tak si pochopiteľne zase celkom príde na svoje. ()

wesi96

7/10. Jak vidím, tak asi to bude hodně nepopulární názor, ale mně se ten film líbil. Na původní 3 to samozřejmě nemá, ale bavil jsem se. Sice Sylvester byl tady minimálně, ale Jason to krásně táhl. Což je možná takový menší kámen úrazu, protože nové postavy nebyli nijak výrazné. Krom Megan Fox, která byla ze všech nových nejvíc vidět, ale taky mi místy přišlo, že toho moc nedělala. Akce je dobrá, není to nic ikonického nebo zapamatovatelného jak z předešlých, ale určitě to není taková hrůza. Jde vidět, že byl menší budget a CGI efekty jsou valnou většinou děs běs, ale na odreagování to stačí. Pokud hledáte nějakou akční blbinu, kde vypnete, tak bych se nebál i doporučit tohle. ()

Knor

Nerad to přiznávám, ale je to průšvih. Už třetí díl byl na hraně, ale po tomhle se k němu rád vrátím. Postradatelní se měli zavřít po trilogii a všichni by byli spokojený. Takovou hrůzu jsem fakt nečekal, akce o ničem, nudná a bez nápadu. Hnusnější efekty jsem už dlouho neviděl, digitální krev k smíchu, hlášky trapný a jestli to chtěli zachránit zmalovanou figurínou Megan Fox, tak to se teda spletli, ta bylo úplně mimo. Těšil jsem se na záporáka Uwaise, protože je skvělej, ale ty blbý Amíci ho vůbec nevyužili, ten mohl předvést tak velký věci a oni ho drželi úplně při zemi, takže taky nic. Jestli chtějí v sérii pokračovat tímhle levným televizním stylem, tak ať se na to raději vyserou rovnou. ()

RedRose

Jako fanda 80-kových akčňáků asi nejsem úplně objektivní, ale tak debilní, jak mnozí píšou mi to vážně nepřišlo... Jasně, s jedničkou a dvojkou se to měřit nemůže, ale s trojkou se to může popasovat dobře a místy jsem měl i pocit, že je to lepší než trojka... Ale další už netočte ;-) ()

Zlaté maliny slupnul hororový Medvídek Pú

Zlaté maliny slupnul hororový Medvídek Pú

09.03.2024

Den před předáváním slavných Oscarů tradičně probíhá vyhlášení cen, které si hollywoodské celebrity často za rámeček nedávají. Řeč je samozřejmě o Zlatých malinách (Razzies), které posměšně oceňují… (více)

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny