J.Crusader

Dokonalá revenge jízda, kdy kvůli jednomu mrvýmu psovi zakuká celá lokální ruská mafie (snad až na Francise, který si vzal, po Johnovu návrhu, rozumně dovolenou ;-)) Akční scény dokonalé a co je velmi výjimečné - se střelnými zbraněmi se tady zachází tak, jak by člověk od profíků čekal - a tím nemyslím jen double tap, ale i taktické přebití atp. Na rozdíl od dalších dílů je kolem Wicka silné tajemno které podporuje jeho mýtičnost. Dá se to vidět i vícekrát a člověk si tu Reevesovu jízdu prostě pořád dokáže hezky užít. ()

Grbloun

Skvělý začátek jedené z nejlepších akčních sérií. Keanu Reeves (John Wick), Michael Nyqvist (Viggo Tarasov) a Willem Dafoe (Marcus) zde odvádí skvělou práci. Mezi plusy filmu patří: skvěle vybraní herci, úžasně zvládnutá akce (jedna z nejlepších, jakou jsem kdy viděl), perfektně vybraný soundtrack, ale i kamera a dobře načasovaný střih. Ale každý film má nějakou chybu a u Johna Wicka je to příběh, který zde skoro není, a díky tomu se tento film některým lidem nemusí líbit. Závěrem bych chtěl říct, že Johna Wicka stojí za to vidět. ()

Jad

Parádny akčný film. To sú tri slová, ktoré jednoducho vystihujú snímku John Wick. Náš hlavný hrdina sa musí vysporiadať s ťažkou stratou. Už nie je tým, kým býval. Alebo si to aspoň myslí. Krásna ukážka toho, že v živote sa často nedá uniknúť zlu, aj keď sa o to veľmi snažíme. Akcia je samozrejme úžasná, motív originálny. Záporák neoslnil ale ani neprepadol. Celý nápad New Yorkského podsvetia je veľmi zaujímavý, bohužiaľ mi tam prekáža zopár nezmyslov. Napríklad: niekedy to fakt vyzerá tak, že každý tretí newyorčan je gangster. Alebo ľuďom je úplne jedno, že na verejnosti sa bijú nejakí týpci. Čo mi však na filme vadilo najviac bola hudba. K takému žánru je potrebné mať vynikajúcu hudbu. Nanešťastie v tomto filme bola veľmi nevýrazná a to ma sklamalo. Stále ale ide o fajnový kúsok. Za mňa 8/10 ()

caesarous

Při cestě do kina na tuhle podívanou jsem netušil co čekat. Bylo jasné, že asi nepůjde o film se složitou zápletkou, ale spíš o pořádnou řežbu, a to se taky naplnilo. V podstatě banální zápletka, na kterou se ale povedlo "naroubovat" luxusní jatka. Nezničitelný Keanu Reeves by nejspíš zvládl zničit i celou armádu USA, ale to příliš nevadí, logiku v tom hledat nelze, jenže na tu nikdo do kina nepřišel. Zejména druhá polovina filmu předvedla přesně to, co lze od tohoto žánru očekávat a scéna na diskotéce je skutečným skvostem. Dovolím si tvrdit, že se zde zrodil nový kult a toto dílo si to vlastně i zaslouží. ()

MaxBodycount

Scenáristi osemdesiatkových akčných béčiek nech sú požehnaní za snahy čo najlepšie motivovať svojich hrdinov k akcii : záchrana dcéry alebo sveta sú iste ušľachtilé pohnútky a je jedno, že pri nich vyhodíte do luftu ropnú rafinériu a zmasakrujete tretinu mužskej populácie fiktívnej krajiny ponášajúcej sa na Bulharsko. O tridsať rokov neskôr sa už fantázia nenosí a tak je Keanu Reeves delegovaný do úlohy Toho, Čo Mu Zabili Psa. Aj keď sa jeho postava snaží vo filme objasniť, prečo je mŕtvy pes dôležitý až tak, že si kvôli nemu rozstrieľate barák a bodycountom zahanbujete /komiksového/ Punishera, vysvetlenie je rovnako jebnutučké, ako celý tento spektákel, čo v kombinácii s takmer sympatickým vrchným zlosynom v konečnom dojme pôsobí akoby sa film nesnažil o divákovu citovú angažovanosť /rozkošné šteňa prepáči - je mŕtve/ a jeho prioritou je atak na zmysly. A hoci prvá časť nedosahuje krikľavých výšin brakovej pompy do ktorých dochcali ďalšie pokračovania, v jej prospech hrá šikovná hra scenáristu, ktorý divákom pravidelne predhadzuje dráživé náhľady do sveta bližšie nešpecifikovanej organizácie nájomných vrahov s vlastnými pravidlami, možno až príliš podobného tomu z Wanted. Ďalšia komiksová narážka nie je náhodná, nakoľko rezultát spomenutej techniky predkladania informácii zo všetkého najviac pripomína moment, keď sa ako čitateľ ponoríte napr. do Supermana z roku 2008 bez toho, aby ste sa vyznali v kánone. Solídna zábava, ktorej najväčšou devízou je vedľa vydareného obsadenia /Keanu pre babule a Dafoe pre chlapov/ pocit zvedavosti, ktorý dokáže vyvolať ... ()

arit

Natočit něco originálního je problém, ale tady je to fakt bída. U akčních scén jsem věnoval vzpomínku Arnoldovi v Komandu, kde jediným výstřelem sundal ze zdi nepočítaně protivníků.... Kamera, scény, docela dobrý a vydržel jsem to celý. Tak asi těch dvacetpět ze sta možných jo. ()

Majci11

K tomuto filmu som sa viac-menej dokopal sám po dosť dlhej dobe, ako som ho ignoroval. Po jeho dopozeraní som ani chvíľu neváhal a ihneď som si zapol druhý diel. Film ma neskutočne prekvapil asi vo všetkom. Keanu Reeves nie je najlepší herec, to viem, ale jeho hranie zbožňujem. Príbeh filmu je neskutočný a pre veľa ľudí nepochopiteľný. Ľudia sa pýtajú, že ako môže niekto rozbiť všetkých len kvôli psíkovi a autu? Lebo je to strašne badass proste. Choreografie sú veľkolepé a príprava, ktorú Keanu podstúpil, je úžasná. Na to, ako som ten film odsudzoval, by mi ani vo sne nenapadlo, že to bude film, ktorý si viem pozrieť kedykoľvek a kdekoľvek. 5/5 ()

Hayley_Kelly

Docela příjemný, nepříliš hlubokomyslný film, v němž pochopitelně nechybí vnitřně rozervaný vnitřní hrdina, který bojuje pro svou lásku, vzpomínky atd. atd. atd. Kdyby to ovšem tvůrci nechali jen tak, byl by to zřejmě dost ubohý počin, takže připojili ještě krvavou minulost, výcvik zahanbující i Nolanova Batmana a samozřejmě odolnost vůči ranám téměř až hraničící s nesmrtelností. Ve výsledku máme hezký snímek nadupaný střílením, vražděním, stříkající krví a úplně na začátku, když se dobře podíváte, je tam takové malé roztomilé štěňátko. Ano, dějová logika nám docela pokulhává už na pouhé skutečnosti, že slavný John Wick je ochoten vyvraždit celou New Yorskou ruskou menšinu kvůli štěněti, které má asi dva dny. A samozřejmě, nepřetržité střílení převážně do hlavy začne být po nějaké době celkem únavné, hlavně když uvážíme, že hlavní hrdina se trefí prakticky vždy, kdežto jeho protivníci mají statistickou šanci na zásah z půl metru asi 0,0001%. A když už jim to chudáčkům náhodou vyjde, John Wick má své střelné poranění celkem na háku, dál vesele masakruje všechny kolem a teprve tak za půl hodinky si odskočí k doktorovi, který ho pomocí tří stehů a dvou tabletek dá zase do pořádku. Jak říkám, logiku v tomhle celém moc nehledejte, ovšem k nějaké ruční práci (žehlení, párování ponožek nebo i lepení modýlků letadel) je to docela hezké rozptálení. ()

kopy123

CELÝ FILM JE ZALOŽENÝ NA ODPLATĚ A ZABÍJENÍ RUSÁKŮ. JEDNU HVĚZDU DÁVÁM ZA SKVĚLÉ,ALE ZÁROVEŇ ZDLOUHAVÉ BOJOVÉ SCÉNY, ZBYTEK FILMU NAPROSTO CHLADNÝ, BEZ EMOCÍ, ZVRATŮ... ZA MĚ VELKÉ ZKLAMÁNÍ. RADĚJI NEŽ WICKA DOPORUČUJI LETOŠÍ PECKU A TO FILM NIKDO. ()

Sejkorka

Je to velmi dobře natočené, prima akce, 90 mrtvých, většinu zabil hlavní hrdina. Chvílemi to připomíná KilaBila či dokonce Boba Sentklára. Nemá cenu se nimrat v podrobnostech, prostě to tak je, až na vyjímky nemá nikdo šanci Johna trefit. Člověka snad nejvíc mrzí smrt bíglího štěněte. Hodnocení záleží na tom, jakým filmům divák aktuálně dává přednost. Já mám teď období romantických dojáků. Proto jen 3* . Ale 2 a 3 určitě skouknu. ()

gggggg

Na filme John Wick je dobre, že film na nič nečaká a hneď vieme čo sa bude diať a kam bude dej smerovať. Samozrejme, čo sa týka dialógov to nie je žiadna sláva, keďže hlavný hrdina toho moc nenahovorí. Za to bojové scény stoja za to. Nie je to až tak prehnané, a ide to väčšinou krásne na jeden strih. Keanu Reeves sa svojej role chladného zabijaka zhostil veľmi dobre a celkom sa teším na pokračovanie. ()

Radeck

Mám rád filmy o pomstě stejně jako sérii filmů Death Wish, Přáním Smrti  s Charlesem Bronsonem. Tomudle snímku nechybí snad vůbec nic, úžasný střih a dokázal bych si to předstvavit jak režisér si tenhle film jak to dělal sám Steven Spielberg nakreslil jako komiks i s bublinama. Pro mně radost sledovat kdy zlo dostane na hubu a já můžu s hlavním hrdinou v duchu postřílet veškeré šmejdy. Takže jasných pět todle se mi fuckt nikdy neokouká. ()

matopp69

jak se říká: když 2 dělají totéž, není to totéž: bylo natočeno stovky filmů na základě stupidního scénáře, kdy kvůli stupidní věci hlavní hrdina se rozhodně zabít 50, někdy i víc lidí. Tady to je zabití jeho psa, kteří původně dostal od své nebohé manželky. Nakonec kvalitní kamera a výcvik s držení a manipulaci se zbraněmi, který absolvoval hlavní hrdina Keanu Reeves, dávají tomu filmu šťavu, na základě které dávám své hodnocení a zároveň se těším na podívanou na další díly. 60%. ()

Forrestovi

Myslím, že jsem neviděla film, kde by bylo víc mrtvol. Kam se v tomto ohledu hrabe Kill Bill Vol. 1 a 2 dohromady. Spočítal to vůbec někdo? Teď k jádru věci. Líbí se mi gentlemanské pojetí „povolání“ zabijáků. Líbí se myšlenka hotelu Continental. Líbí se mi, jak se John Wick s ničím nes*re. Líbí se mi i přímočarý příběh. Zkrátka líbí se mi Jonh Wick. Jediné, co mě jako diváka až urazilo, byla scéna, ve které si John jde pro Josefa k bazénu. S jeho přesnou muškou se ani jednou ze tří výstřelů netrefí?! To jako vážně?! Naopak kritizovaný málo „vostrý“ závěrečný boj je z mého pohledu zcela na místě. Přece jen je John Wick stále člověk a dělat z něj Terminátora je holý nesmysl. A namísto strohého „To be continued“ před závěrečnými titulky nám režie nabídla celou scénu, ze které toto vyplývá. Proč ne. PS: „Back at work?“ (otázka policajta na Johna při řešení rušení nočního klidu). To by se mělo tesat! ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch