Vdova (TV seriál)

Drama / Krimi

Slovensko, 2014, 19x60 min

Michaela Čobejová, Milan Ondrík, Marcel Ochránek, Miloslav Kráľ, Vladimír Černý, Juraj Rašla, Rebeka Poláková, Andrea Karnasová, Elena Podzámska, Michaela Majerníková, Martin Hindy, Ján Dobrík, Marián Miezga, Katarína Brychtová, Barbora Žilecká, Jevgenij Libezňuk, Martin Nahálka, Stano Král, Bibiana Ondrejková, Zuzana Kocúriková, Adam Jančina, Jaroslav Mottl, Gejza Benkő, Dana Košická, Jana Labajová, Ivo Gogál, Kamil Kollárik, Miroslav Málek, Anton Vaculík, Roman Poláčik, Norman Šáro, Emil Leeger, Ivan Šándor, Juraj Hrčka, Tomáš Pokorný, Nikoleta Stasinková, Marta Maťová, Marián Andrísek, Roman Valkovič, Jozef Švoňavský, Katarína Andrejcová, Miroslav Kolbašský, Juraj Adamík, Ján Tréger, Peter Gecík, Peter Ondreička ml., Maroš Balážik, Ivan Gontko, Dana Pribullová, Andrej Kováč, Patrik Minár, Lukáš Hoffmann, Branislav Bajus, Peter Krajčovič, Matej Oravec, Jarmila Hittnerová, Andrej Anderko, Jana Valocká, Jozef Domonkoš, Štefan Kožka, Miroslav Babják, Kristína Sihelská, Noemi Vyhlídalová, Vasil Badalov

Slovenský gangsterský seriál o vdově, která musela převzít nelegální byznys po zavražděném manželovi má několik plusů, proč mne zaujal: 1) zajímavý námět 2) obsazení ( neznám slovenské telenovelové seriály, takže netrpím předsudky k hercům z nich, tudíž Michaela Čobejová mi celkem sedla, stejně jako nejvýraznější postava Milana Ondríka) 3) Rebeka Poláková. A pak tady máme pár mínusů: 1) vizuálně a stylem to vypadá jako běžná vztahovka ( ikdyž není překvapivě) - vše nažehlené, barevné, dialogy bez sprostých slov, nula hrubého násilí a erotiky 2) od 10. dílu kdy se uzavře dluh vdovy se začne jakoby na nových dějových linkách a jde to do háje i svým stylem ( víc parodie mimo realitu, přehrávání, vyložené nesmysly) . Podtrženo sečteno, seriál je zajímavý námětem ale stylem zpracování je to to jako gangsterka pro mamky - žádná hrubá síla, ani se neukáže žádná herečka topless a nikdo neřekne sprosté slovo. Kdyby se přidalo na temném, syrovém stylu tak to mohlo mít i čtyři hvězdy.(25.2.2018)

• Fretakata

Hmmm. Pani Čobejova je extra slaba herecka a postavit na nej serial .. nuz, drzim palce. Napodiv, zaujalo ma to. Ak nahoda doda dalsi diel, pozriem si ho. Prave vypadol kusok obchodnej filizofie zo zloducha Schillera, tlmocim volne: Dve veci su dolezite v nasom biznise dolezite, peniaze a dovera. Peniaze ale nie az tak moc, tie k tebe nakoniec vzdy pridu. Ale dovera....(2.2.2014)

• Autogram

Taká normálna mafiánska rodinka s autoservisom na krytie nekalých kšeftov a pištoľou ležérne pohodenou pri volante. Čobejová vo výbornej forme, dobre jej to hrá aj behá pri rannej rozcvičke. Prvý diel seriálov zvyčajne netrpí telenovelovým syndrómom a stále sa deje niečo nové. Takže si počkáme na ďalší diel a uvidíme. (21.1.2014) Nezadarilo sa, telenovelový drajv to dostalo, takže plno nezmyselných dialógov, nepríčetných pohľadov a zbytočných scén. (25.2.2014)(21.1.2014)

Po pilote : Pokial to nechytí telenovelský drive, vôbec to nemusí byť zlé. Prvý diel bol dynamický, klasické uvedenie do príbehu, striedanie situácií. Čobejová dáva comeback, uvidíme, ako sa úlohy zhosti. Zatial som postrehol medzery a rezervy. Potešil ma Ondrík, kerý dostal úlohu, ktroá mu sedí. Pokial ho do tretieho dielu nezabijú, budem spokojný. Zo Žileckej zas urobili pipku, ale nech sa tam prosím objavuje. Človek má hneď krajší deň. Čo sa týka ostatných ( Kocúriková, Černý, Miezga ) sekundovali, hádam výraznejšie zasiahnú do deja. Dúfam, že to chytí takú lepšiu mafiánsku atmošku, že to bude také temnejšie. Trošku mi vadila miestami zlá kamera. Dobre, uvidíme čo to prinesie. Prvý dojem je príjemné prekvapenie. 3 z 5(23.1.2014)

• dafne68

Strašnéééééééééééé. Neverím žiadnej z postáv ani nos medzi očami. Čobejová tam hrá neurotickú, nepríjemnú ženskú, ktorej postava si to až tak nevyžaduje (a ten botox okolo pier!!!!! - NECHUTNÉ) . Vo filme sa vôbec nič nedeje a keď už, tak bez akejkoľvek logiky a rýchlo šup šup šup (človek sa ani nenazdá a už je 10 postáv mŕtvych). Slovenské seriály nestoja za nič, ale nemôžem sa zbaviť pocitu, že tie na markíze sú o malililililililililililililinky kúsok lepšie. Dávam jednu hviezdičku za to, že nás týmto seriálom netýrajú častejšie ako raz do týždňa.(17.4.2014)

• - Na krvavé scény bolo použitých 9 litrov umelej krvi. (Janega)

• - Počas nakrúcania herci použili 850 kostýmov. (Janega)

• - Interiér aj dom Tamary Vicenovej mohli diváci vidieť už v seriáli Búrlivé víno (od r. 2012) ako moravské sídlo Roznerovcov. (fugyx)