Gomora

• Itálie Gomorra - La serie (více)
Itálie / Německo, (2014–2021), 48 h 20 min (Minutáž: 42–57 min)

Předloha:

Roberto Saviano (kniha)

Hudba:

Mokadelic

Marco D'Amore, Fortunato Cerlino, Salvatore Esposito, Fabio De Caro, Christian Giroso, Giovanni Buselli, Carmine Monaco, Lino Musella, Marco Palvetti (více)

Série(5) / Epizody(58)

Gomora, seriálová adaptace úspěšného románu Roberta Saviana, nás zavádí do temných a nebezpečných uliček Neapole, kde se nachází centrum zločinecké organizace Camorry. Poté co je Pietro Savastano, jeden z největších a nejobávanějších kmotrů neapolské mafie, zajat a poslán za mříže, jeho prává ruka, třicetiletý Ciro Di Marzio, spatřuje svou příležitost v tom, že se konečně stane novým vůdcem. Jeho čas však ještě nedozrál. Zatímco je Pietro ve vězení, velení zpočátku přebírá jeho manželka Imma, protože jejich syn Genny - Pietrův právoplatný dědic - se v Hondurasu zaučuje v "řemesle". Soupeřící klan vedený Salvatorem Contem mezitím spřádá plány, jak zneškodnit Savastanovy jednou provždy. Válka o převzetí kontroly nad "systémem" právě vypukla, a to na území, které stále bojuje, aby nadvládě zločinu a bezpráví nepodlehlo. (Cinemax)

anycool25

---OBSAHUJE SPOILER---Tento seriál mě neskutečně natchnul. Pilotní díl jsem sice vyloženě přetrpěl ale dal jsem tomu další šanci. Od druhého dílu se úroveň zvedala každým dílem a první sérii považuju za jeden z nejpovedenějších seriálů. Opravdu mě ještě žádný seriál ohledně děje tak nevtáhl do děje. Druhá série mi už přišla slabší ovšem poslední díl kdy je zabita nejdůležitější postava na které stojí celý seriál dobře završila celou druhou řadu a zároveň fungovala jako nakopávačka k sérii třetí. Jako mínus považuji že u několika dílů dokážete naprosto přesně předvídat co se stane. To vám ale vynahradí zvraty které nikdo nečekal. Luxusní dílo a doufám že třetí série bude o něco lepší než ta druhá. ()

IAMAD

Byl jsem trochu skeptický, ale tenhle seriál je překvapivě dobrej a děj i uvěřitelnej. Kdo máte rádi příběhy z mafiánského prostředí, tohle si určitě nenechejte ujít. ()

venedikt

Jeden z nejlepších seriálů vůbec. Samozřejmě podle knihy, drží se dějové linie, neodbočuje od realismu a hlavně je nahlédnutím do světa mafie. Skvělé herecké výkony, Itálie nezklamala. ()

laco176

No po dlhej dobe som sa vážne bavil pri sledovaní tohoto seriálu. Veľmi kvalitne natočené. Dávam za päť hviezdičiek. Keby sa dalo tak aj desať. ()

ianw

Savianova knížka je kult. První dvě série jsou mistrovské kousky. Třetí na začátku poněkud kulhá ale potom vám to vynahradí. Vedle Okupace jedna z nejlepších evropských seriálových sérií. ()

711

Konečně seriál co mě baví nechápu že jsem na něj přišel až dnes v roce 2019 :D viděl jsem zatím jen 4 díly a hodně top :)) aspoň mám na co koukat když je na HBO už tak 47 dílů :D Edit: 2 série je trapná nuda jak Esmeralda.. tak nic zbytečný se na to dál dívat škoda ()

andreas_tool

Tenhle seriál je dalším lokálním dílem z produkce HBO a dokazuje, že tudy cesta vede! Skvělý scénář, pro nás neokoukané ksichty a velmi dobré herecké výkony. A popravdě, v 1. díle 3. série je naprosto skvělá scéna a dokonalý střih - musel jsem to jet asi 5x (scéna na chodbě). Celý seriál funguje tak skvěle, že začnete fandit někomu, kdo si to vlastně vůbec nezaslouží. A abych nezapomněl: geniální lokace a ,,vkusné" interiéry. Za mě jasných 5*. ()

Scott67

Dobře se na to dívá, ale je to naštěstí dost utržené od reality. Policie zde netvoří ani kulisu, ani náznak nějaké stafáže. Jediné, co je reálné - neskutečný bordel na sídlišti Scampa v Neapoli. Nejsou zde kladní hrdinové. Pouze záporní a ještě zápornější. Přesto vás to vtáhne do děje. ()

lahvi

Dost možná třetí sérií končim. Nemam chuť se koukat dál. A i si myslim, že se to tím vyčerpalo a s koncem té jedné postavy to mělo skončit. A zas a znovu se potvrzuje, že aby mě film/seriál dostal, musí mě dostat hudba. Edit: oujé chci 5. sérii :D Edit editu: v pátý sérii měl být ten scenář úplně jinej. Nesedlo mě to tolik. Od čtvrté sérky to šlo lehce dolu, ale i tak nejlepší mafiánskej seriál, kterej uvidim určitě vícekrát. ()

NagatoPein

Seriál je fajn do mementu kedy ešte máte komu držať palce. V momente keď sa morálne zdiskresitujú aj posledné podtavy, to je už proste stále to isté. Niekto niekoho zabije a preberie predaj drog a tak dookola. Tempom, prevedením a gradáciou to ani náhodou nemá napr. na sériu Narcos. Nepozerá sa to zle ale ... ()

Milonak

Po prvních pár dílech - po seznámení se s hlavními postavami - jsem byl celkem nadšený a říkal jsem si, že by mohlo jít o takovou realitě hodně podobnou sérii. Působilo to "syrově" a uvěřitelně. Postupem času ale moje nadšení opadalo a to z několika důvodů. Čím dál víc jsem si uvědomoval, že takovéto seriály jsou spíš jen návodem a zároveň motivací pro pitomce, aby se při honbě za lepším životem do něčeho takového pustili. Ale to by snad byl ten poslední důvod. Co mě vadilo nejvíce - a to i díky tomu, že jsem vydržel zhlédnout všechny 4 série - byla skutečnost, že se v podstatě dokola omílá to stejné a to ve všech 48 dílech. Je to neustálé soupeření mezi jednotlivými gangy a časem to začíná hodně nudit. Menší či vetší boje se jen s malými obměnami opakují a svým způsobem jedinou změnou jsou nové a nové postavy. Některé mají menší, jiné větší životnost, ale časem je stejně někdo zabije a nahradí je jiná osoba. Spousta herců výrazně přehrává, některé postavy na mě působily vyloženě směšně a do rolí bossů mně vůbec nepasovaly - zejména don Pietro (Fortunato Cerlino) a Patrizia (Cristiana Dell'Anna) nejsou vůbec vhodné typy pro tyto role a působí místy až trapně. Stejně tak hlavní figura Genny (Salvatore Esposito) se neustále tváří jako pán světa a nějak mu to nemůžu uvěřit. Naopak Marco D'Amore jako Ginno je prototypem hajzlíka a mafiána. Otravné jsou zejména jejich silácké řeči a žvásty o "práci" a příslušnosti ke klanu - neustále objímání a líbání se s tím, že za chvíli ti možná vpálím kulku do zad, protože přejdu na jinou stranu. Nevím jak je to v reálu, ale i hlavní mafiáni chvílemi působí jako ne zrovna moc bohatí lidé - např. když jedna ze šéfek klanu prohraje pár tisíc euro v kartách, tak vrací "drahé" šaty za 700 Eur zpět do obchodu. A pro běžné pěšáky je tisíc Eur téměř bohatství. Obchody v rámců statisíců Eur už jsou opravdu "velké" kšefty - pardon, ale nic moc.... V porovnání s Narcosem jsou to chudáci co žijí v panelácích. V podstatě je to taková sonda do života bezcharakterních sviní a psychopatů. Plusy - autentické prostředí, míra surovosti (zabít někoho je naprosto běžná věc), pár slušných hereckých výkonů. Je to něco mezi 2 a 3 hvězdami, dávám dvě, protože se mně seriály tohoto typu - respektive obsahu - čím dál víc zajídají. Za sérii č. 5 ubírám další hvězdu - je z toho totální sračka. ()

Honza2211

Tak chlapci, promiňte. Ano, ano všechno po vizuální stránce dobré, propracované, dramatické, dívatelné.. jenže po pilotním dílu už mám fakt totálně dost, jsem odrazený, znechucený a další díly už nebudu sledovat, a to vůbec! Na mě to je to příliš surové, drsné, "šéfovské", urážlivé. Prostě svět drog, neopolských šéfů, špíny a povrchně založených mafiánských materialistických rodin to už není pro mě a rozhodně není potrava pro mou duši. Takže jo uznávám kvalitu seriálového provedení a drsnosti proto 40%, jenže sledovat dále už rozhodně nebudu, protože je mi z toho na blití a není to šálek mého čaje. ()

silvia93

Seriály tohoto typu nějak nevyhledavam, ale tento mě dost bavil, až na pátou sérii. Za mě neskutečná nuda. V podstatě žabo myší války "dvou mrtvých" a konec jsem nepochopila a doufám, že o tom nebude série šestá, ale snad už ne. Evidentně se o ně postaral někdo třetí a už bude klid. Nechám celkově 4 hvězdy ale te poslední sérii bych dala tak 2. ()

stuj

Dvě série stačily. Je to totiž stále dokola - jednou je na koni jedna strana, aby ji ta druhá mohla srazit a dostat se na vrchol ona. Ale jen na čas, než se ta první zmátoří.... ()

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?

14.02.2018

Itálie na nic nečeká

Itálie na nic nečeká

29.06.2014

Především díky senzačnímu mezinárodnímu úspěchu Velké nádhery se dostává italské filmové produkci v posledním roce velké pozornosti, důvěry sponzorů a zástupci domácí scény se snaží, aby tento úspěch… (více)