Radim Kraviec alias Káčko se vyznačuje vysokou inteligencí a talentem pro dokonalý podvod. Kde jiní sahají po zbrani, on využívá lsti a armády právníků i monstrózního kapitálu. Mrknutím oka okrádá stát o miliardy korun. Je si ale dobře vědom hranice, kterou nesmí překročit. Tou hranicí je fyzická eliminace kohokoliv ze svého okolí. Díky kontaktům na politické scéně chystá Kraviec triumfální majstrštyk - ovládnutí ČEPRA, společnosti kontrolující veškeré zásoby pohonných hmot v republice. Když to vyjde, bude to „obchod" století. Káčka nečekaně zradí jeho pravá ruka, Albánec Dardan Cirkel, který spolupracuje s hospodářskou kriminálkou. Nemožné se stává skutečností. Nepolapitelný tunelář Káčko končí ve vazbě, státu jsou zachráněny miliardy korun. Zatím... Protřelý Kraviec se díky šikovným právnickým kličkám dostává velmi rychle na svobodu. Jeho opatrnost a chladně kalkulující mysl nenávratně mizí. Rozjíždí nelítostnou mašinerii pomsty. Káčko překračuje pomyslnou hranici od finančního zločince k nelítostnému řezníkovi... Gangster Ka zkoumá mechanismus organizovaného zločinu, vnáší světlo do šesti miliardového tunelu a snaží se objektivně ukázat zrod skutečného gangstera. (Bioscop)

mala_kea

Nějak nevím, co si o tom myslet. Určitě herecké obsazení je povedené (všichni z podsvětí do svých rolí zapadají na jedničku), atmosféru to má také. Jenže těch vnitřních monologů je tam tolik, že jsem si připadal jak při rozhlasové hře, neschopnost vysvětlit cokoliv jinak než voiceoverem je až otravná. Příběh příliš zkratkovitý a snaha o dokumentární přesnost zbytečně sráží celkový dojem. ()

KNTRFKT

"Víte jakej je rozdíl mezi telefonním automatem a politikem? Do automatu hodíte drobný a můžete mluvit, do politika nacpete miliony a musíte držet hubu." Film táhne především Čermák, o tom žádná. Jeho postava se celkem vyvíjí, tudíž je i na co koukat. Pro mě ale hlavní nedostatkem vyvstává celková uspěchanost, jakoby byl celý děj zachycen jen z rychlíku, spoustu věcí se člověk dozví jen nastíněně, žádný deepthroat tedy nečekejte. Mně to akorát připomnělo, jak jsem si půjčil v pátý třídě kilo od jednoho kluka, pravděpodobně na něco hustýho z trafiky, no a on se za týden odstěhoval a já mu to nikdy nevrátil. Tenkrát jsem vydělal kilo a rozjel nechutný kšefty a taky jsem dostal přezdívku, ne teda Káčko, ale Sráčko. No jo, děti jsou holt děti... ()

Rockerman

Cirkusem Bukowsky nasadil Pachl laťku tak vysoko, že ji bude jen těžko překonávat. Na "Káčku" odvedl také poctivou práci, ale kvalit onoho serálu to nedosahuje. Tak jako v Bukowském i zde nám vše " přežvýkává" vypravěč a to hned za několik postav a to asi nebyl šťastný nápad. Celkově je lepší a dramatičtější druhá polovina filmu. Oceňuji rovněž hezký fórek se jmény, kdy je Krejčíř přejmenován na Kraviece, což ocení hlavně znalci polštiny. Zatím tedy dávám tři hvězdy a budu zvědavý na Afričana. ()

MickeyStuma

No tak vida. Jak to tak vypadá, tvůrci se poučili z chyb u předchozího snímku na stejné téma pod názvem ´Příběh kmotra´ a natočili ryze českou gangsterku, za který by se nemusel stydět ani Hollywood. Po dějové stránce se příběh zbytečně nezabývá nějakým ledabylým rodinným životem a aférkami, ale poukazuje ryze na kauzy nám z médií dobře známé. Těžko říci jak věrný scénárista a režisér v jedné osobě realitě byl, ale nutno uznat, že po dějové stránce je snímek na české poměry opravdu na výši. Hynek Čermák ztvárnil Káčka precizně a dá se říci, že takový Al Capone by zbledl závistí. Ono vůbec je tentokrát povedený casting. Dle výpravy lze soudit, že je tu i daleko větší rozpočet a je to jedině dobře. Zdá se, že v tomto žánru se konečně blýská na lepší časy, tak neusnout na vavřínech. ()

Ombak▼Penari

Viděl jsem první polovinu a stačilo, gangsterky prostě nejsou pro mě v žádné podobě. Každopádně to je takové nic proti ničemu a dá se na to celkem v pohodě koukat. Robert de Niro a Martin Scorsese to sice nejsou, ale Predrag Bjelac s Hynkem Čermákem taky rozhodně nejsou k zahození a většinou to má i docela spád, takže kdo tomu hoví a nevadí mu dívat se na příběhy hnusné lidské spodiny, tak tady je docela slušný český zástupce. ()

Evander

Velice povedená kriminálka z našich luhů a hájů, navíc s příběhem, který je všem důvěrně známý. Skvěle své role zahráli zejména Hynek Čermák, Predrag Bjelac a Filip Čapka. Už se těším na druhý díl. 75% ()

Luk Skywalker

Zase dobře natočena kniha Jaroslava Kmenty jako Kmotr Mrázek (film Příběh Kmotra), ale jelikož to zde bylo bez časových údajů, tak se to musí projevit na hodnocení. (Životní) příběh je ještě asi silnější než u Mrázka a hodně krát jsem si říkal: "Kurva, je tohle vůbec možné!" a nebýt to podle skutečných událostí, tak bych se divil nad fantazií autora předlohy či scénáristy. Obsazení mi sedlo, Čermák je naprosto úžasný (jen mu chybí tělesná výška jinak je Krejčírovi vzdáleně podobný) a další postavy mi taky sedli. Je to i po letech žhavé téma, když jde o politiky, ale proč se to natáčí s fiktivními jmény opravdu nevím, že by strach ze žaloby? ()

strikeman

Po delší době jsem dostal odvahu omrknout český film a musím pro jednou uznat, že to nebyla až taková hrůza, a poměrně se zájmem jsem jej sledoval až do konce. Ono to asi bylo i tím v českých luzích a hájích celkem atraktivním tématem ... 65% ()

Deratizer

Pro filmaře: Dialogům herců není pořádně rozumět každé druhé slovo, stává se to v českých filmech očividně tradicí. Hrůza! ()

helloween93

Zajímavý snímek o Káčkovi, jehož aféru zná snad každý. Samozřejmě řada informací je upravená do líbivějšího kabátu. 4* ()

Hapretor

Hlavní postava - total hovado - dějově to šlo - místy vtipné - místy akční - povětšinou však unylé a těžko uvěřitelné ... na zabití času ale ok ... ()

TETŘEF

Rozpohybovaná série novinových článku s otravnou hudbou a nefunkční dynamikou, která sice ukazuje v jak balkánských poměrech se v ČR žilo v 90.letech, ale sama je působí jako béčkový seriál z té samé doby. ()

FFs

Rozhodně to není špatný film. Nechybí mu atmosféra, nicméně poměrně rušivým dojmem na mne působily dobově neodpovídající detaily v podobě leo expresu, letiště VH, modelů aut atp. trocha snahy o zasazení příběhu do dobově odpovídajícího prostředí by celkový dojem zcela jistě umocnila. Snažili-li se autoři vykreslit RK, měla být ve filmu přinejmenším zmínka o jeho matce.... Herecké výkony, zejména Hynek Čermák, si zaslouží pochvalu! ()

DAPDO

Pachl prostě tyhle věcy umí. Po skvělým Cirkusu Bukowsky se pustil do zfilmování postavy týpka, pro kterýho nebylo co se týká peněz nic tabu. A povedlo se na jedničku. Člověk až žasne, jak bylo jednuduchý dostat se beztrestně k penězům a jak ojebat stát díky uplácení. Prostě v tom jeli všichni, včetně pana Grosse. Korupce tady prostě vždycky byla a bude. Musím ocenit výběr herců, Hynkovi Čermákovi role Káčka sedí jak prdel na hrnec, Bjelac výbornej, Etzler jako kmotr Mrázek taky bez chyby. A v neposlední řadě super hudba. To všechno dělá z Gangster Ka příběh, kterej mě chytil hnedka od začátku, chvilku Káčkovi fandíte, chvíli mu přejete aby shnil v base. Těším se na pokračování. ()

Ondr@932

Na české herecké a režijní poměry se jedná o dost dobré kriminální thriller s dobrým hereckým obsazením. 75% ()

Whitebeard

Já tak strašně nerad hodnotim český filmy. Už při počátečních titulkách bývá jasný, že ten film bude o parník vzadu oproti ostatním. Nesympatičtí herci snad do posledního kousku. Ten casting byl mizernej. Většina to hraje tak, jako by je to ani nebavilo. Emoce do postav nulová. Sem tam pokus o vtip, je třeba hlavně mluvit sprostě, to v českých filmech frčívá. Klasicky průměrnej českej film. 2* ()

Schlierkamp

Český film nahlížející do prostředí vysoké hospodářské kriminality a zejména působením jejího nejznámějšího představitele, nepolapitelného finančního podvodníka, majitele neuvěřitelného majetku Radima Kraviece, jehož skvělým způsobem ztvárnil H. Čermák. Po propuštění z vězení pro nedostatek důkazů se z pouze finančního kriminálníka stává nekompromisní mstitel svých zrádců a odstraňuje své odpůrce. Zatímco Čermákova postava nepopiratelně nabízí podobnost s nechvalně proslulým R. Krejčířem, totožnost jeho politického spojence, jenž dokázal za úplatek v desítkách milionů prosazovat Kraviecovy požadavky na nejvyšší, vládní úrovni a jehož zahrál T. Jeřábek, můžeme odhadovat z celé řady kandidátů. Ve vedlejších rolích se představil rodilý Srb P. Bjelac jako hlavní Kraviecův ochránce a vykonavatel jeho pokynů, soupeři z mafiánského prostředí A. Pyško a M. Etzler či Kraviecova manželka Sandra v podání V. Svátkové. Nevýrazné a chabé rameno zákona představoval F. Čapka, jenž nechal Kraviece uniknout z obklíčeného domu a především Z. Žák, jenž zaujal svým dementním uvažovaním a ještě hloupější příčinou smrti. Přestože Pachlův scénář je poutavý, nabízí dosti odvážný pohled, jak se dá na státní kase vydělat pár miliard a celkově zajímavý pohled na podsvětí spolupracujícím s politiky, nehodnotím snímek příliš vysoko. K tomu mě přiměla autorovo nepřehledné pojetí snímku s častými matoucími retrospektivami a podivný vypravěčův styl. Své režisérské umění jasněji prokázal pan Pachl více v následném seriálu z podobného prostředí Rapl, do něhož obsadil mnoho zdejších představitelů. ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku