Radim Kraviec alias Káčko se vyznačuje vysokou inteligencí a talentem pro dokonalý podvod. Kde jiní sahají po zbrani, on využívá lsti a armády právníků i monstrózního kapitálu. Mrknutím oka okrádá stát o miliardy korun. Je si ale dobře vědom hranice, kterou nesmí překročit. Tou hranicí je fyzická eliminace kohokoliv ze svého okolí. Díky kontaktům na politické scéně chystá Kraviec triumfální majstrštyk - ovládnutí ČEPRA, společnosti kontrolující veškeré zásoby pohonných hmot v republice. Když to vyjde, bude to „obchod" století. Káčka nečekaně zradí jeho pravá ruka, Albánec Dardan Cirkel, který spolupracuje s hospodářskou kriminálkou. Nemožné se stává skutečností. Nepolapitelný tunelář Káčko končí ve vazbě, státu jsou zachráněny miliardy korun. Zatím... Protřelý Kraviec se díky šikovným právnickým kličkám dostává velmi rychle na svobodu. Jeho opatrnost a chladně kalkulující mysl nenávratně mizí. Rozjíždí nelítostnou mašinerii pomsty. Káčko překračuje pomyslnou hranici od finančního zločince k nelítostnému řezníkovi... Gangster Ka zkoumá mechanismus organizovaného zločinu, vnáší světlo do šesti miliardového tunelu a snaží se objektivně ukázat zrod skutečného gangstera. (Bioscop)

Pochtli

Nejlepší scénáře většinou píše život. A tady jsem si film užil od začátku do konce. Jsem rád, že v ČR konečně někdo dokáže natočit film na světové úrovni. ()

ostravak30

V první řadě musím tvůrcům za tyto typy filmů poděkovat. Hajzlové jako Krejčíř a jemu podobní, jež jsou vyobrazení ve filmu a to i řad politiky, jsou prostě osobnosti, na které se nesmí zapomínat co udělali a když už je alespoň spravedlnost na ně krátká, ukazujme na ně veřejně prstem. Film je výborně natočen. Já mu opravdu nemám co vytknout. V první řadě chválím vynikající scénář. Na rozdíl od jiných podobných a to i zahraničních filmů, tvůrci se úzkostlivě snaží, aby divák byl za každou cenu v obraze. Nejprve jeden a později dva vypravěči vše říkají tak polopaticky a jasně, že i ten, kdo se o politiku, ekonomiku či jiná příbuzná témata, která s mafiány, gangstery či podsvětím souvisí nezajímá, pochopí oč jde a v čem je ten podvod. V jiných podobných filmech se automaticky předpokládá, že divákovi vše dojde samo a nemusí se mu neustále nic vysvětlovat. Vždyť mafiánských filmů bylo natočeno již tolik. Tady naštěstí ne a za to velká pochvala. Dále bych ocenil hudbu a samozřejmě herecké výkony. Od prvního do posledního herce se dočkáme nejen skvělých hereckých výkonů, ale hlavně, a to je u filmu tohoto tématu důležité nejvíc, přesvědčivých. Tleskám takovým filmům. Nejen v těchto tématech, zmínil bych i historické osobnosti či události, ale to sem nepatří. Češi konečně pochopili, kam by se měl český film ubírat. V posledních letech jsem o něj měl velké obavy. Zatím jsou zažehnány. Na jak dlouho se ještě uvidí. ()

subic

Hynek Čermák vypadá na plakátech lépe, než jako ho namaskovali ve filmu. Škoda je, že tvůrci nerozebrali začátky "Káčka" v Ostravě a jak a na čem vydělal prachy, všechny určitě nebyly falešné. 70% ()

MartinTerran

Jelikož se jedná o dvoudílnou sérii, která jsem jen těžko dá rozdělit, tak hodnotím dohromady. Příběh zde nejde hodnotit, jelikož je film podle skutečné události. Nevím nakolik se film odlišuje od reality, ale podle mě je to docela přesné (i když těžko věřit, že je ve světě takový bordel). Natočeno je to vskutku dobře, herecké obsazení a jejich výkony v pořádku. Trochu mi tam chyběly roky, jinak fajn dvojfilm. Hodnocení: 81/100. ()

majky19

Souhlasím s uživatelem K98. Tento projekt se opravdu velmi dobře povedl a myslím si, že realizační tým kolem Jana Pachla jasně ukázal, že i česká produkce umí natočit dobré a strhující filmy, které by možná mohly v rámci daného žánru směle konkurovat i zahraniční produkci. V první části sledujeme Káčkovu kariéru na tuzemské scéně, kdy si dokázal omotat kolem prstu nejen malé podnikalíčky, ale postupně proniknout až do nejvyšších pater české politiky a velmi intenzivně z toho profitovat. Je až neskutečné, jací gangsteři se po listopadu 1989 dokázali vyrojit v nejen české společnosti. ()

nula87

Český mafiánsko/gangsterský film, který má styl, uhrančivého hlavního hrdinu (Hynek Čermák je v současnosti top českého herectví), který ani na chvíli nesklouzne do trapnosti a sebeparodie - to se musí ocenit. Lepší než Příběh kmotra, celkově velmi slušné. 75% ()

JosefTomas

Tvůrci si zaslouží potlesk, přestože se u nás toho svinstva děje poměrně dost, tak zadaptovat to do České filmové podoby je přímo nadlidský úkol. Proto i potěší, že Gangster Ka není špatný film a nad ostatními i celkem nadprůměrný. Kamera, scénář i režie šlape a herci se snaží hrát, jak nejlépe dovedou. Vadou na kráse je zbytečný vypravěč, který občas zbytečně vysvětluje přesně dané momenty a někdy, kdy by bylo záhodnou něco vysvětlit, tak mlčí. Jinak se na to dá koukat a má to i dobré tempo. ()

LordMack

Člověk odchází z kina slušně nasr*n. Ne kvůli filmu, ten je natočen výborně. Ale kvůli tomu, když je to: podle skutečné události. ()

psychohippo

Jak se tu na ČSFD často píše, zpočátku scénáristická rozpačitost, poněkud bipolární tempo, ale jako celek to na mě fungovalo. Hynek Čermák přesně v roli. Predrag Bjelac aspiruje na Lva za vedlejší roli! ()

jfaba

Normální film o normální době, ve které žijeme. Nic nového se nedozvíme a nic převratného neuvidíme. Jeden z mnoha filmů, na který brzo zapomenu. A zase ta světová móda, hudba, bez které se žádný rozhovor ve filmu neuskuteční. ()

pafka

Jestli me na filmu neco vadilo, tak je to zkratkovitost, diky ktere se obcas potacite v deji uplynulem a v jeho souvislostech. Taky nevim, co je fakt a co je fikce. To asi vi malo lidi. Tenhle format je trosku diskutabilni. Ale jinak povedene, celou dobu vas bavi a nuda se nekona. A jeste jedna vec - Hynek Cermak na hrad. Nepochybuju, co jsem ho kde videl hrat, ze je to naprosto unikatni herec, kterych je u nas malo. Jak ten chlap to dal, to je na Lva! ()

DonBraso

Chyběla tomu duše a cit.Od Pachla jsem čekal Bukowskyho v té lepší formě,ale zde nebylo vůbec nic.Přišlo mi to jako TVfilm na Barrandov,který se hrozně hledá v tom,co nám vůbec chce sdělit.Téma je obrovské a to nejspíš tohle všechno bohužel i se skvělým Čermákem nestačilo.Děj je přímočarý a naprosto mimo co se týče vypravování.Kdo viděl seriál Narcos,tomu se kroutí žíly ještě teď:)Jediný proč se tohle dá dodívat je to,že víme o koho se jedná a člověka to zajímá,což je velký profit,který bohužel docela vyhořel.Uvidím co další díl Afričan,ale nečekám velký převrat.Když si vzpomenu na trochu podobný seriál,zase ten seriál.Ano tohle je spíše takový seriál na pokračování než film,horší je,že i jako seriál nestojí za to,abych u toho sotva dýchal.Přijde mi,že kdybych sledoval Kroupu s Klímou zas jednu reportáž,že na tom budu informačně zas někde jinde.Už tedy,že "káčko" najednou přejde díky lochu do pořádný bestie,je tu bratru na to 10 minut,kdy film pospíchá v zůčtováním tak razantně,že to vůbec nekoresponduje ze zbytkem filmu.50% ()

Facerr

S chutí se do tohohle bijáku člověk pustí, s trochou nechuti zase skončí u titulků. Ne, že by film byl špatnej. Spíš tak trochu nejde uvěřit tomu, že by to takhle fungovalo. Jenže ono jo. Na dobře vystihnutou absurdnost mafiánských peripetií, které se skutečně odehrály Gangster ka vsází. Filmařsky se tady zvládlo všechno, včetně Káčka, který svojí roli dal na jedna. Nejde odolat srovnání s Příběhem komotra, vedle kterého si stojí Gangster Ka docela obstojně. Přestože to filmaři, v tomhle případě, vzali za trochu jinej konec, ve výsledku bych to viděl na 1:1. ()

silak_xup

Určitě se jedná o pěkně natočený film o tématu, které vždy přitáhne mou pozornost a navíc se skvělým Hynkem Čermákem. Co mě mrzelo, že film začne v bodě, kdy už je Káčko boss a může cokoliv. O jeho cestě k penězům a k tomu jak se vybudoval do pozice, ve které je, když film začíná, se bohužel z filmu vůbec nedozvíme. Celkově to na mě působilo tak trochu ,,s nadhledem´´, realita musela být daleko syrovější. ()

Dangerman

Na český film z našeho prostředí až mimořádně dobrý film, má očekávání určitě předčil, s ledovým klidem 70%. ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku