Doba ledová: Mamutí drcnutí

Doba ľadová: Mamutí tresk

• Kanada

Animovaný / Komedie

USA, 2016, 95 min

Rozpočet $105miliónovTržby USA $63,725,304Tržby Celosvetovo $403,347,916Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ dobojované, už by to mala táto séria radšej zabaliť, všetko tu je až zbytočne premodernizované a dejovo úplne prvoplánové, mamutie spory sú doslova otravné, ostatné hlavné postavy tiež moc nedajú okrem Sida, k tomu tu pribudnú ďalšie postavy ktoré sú už úplne prestrelené, čo je ale najhoršie len minimum gagov poriadne funguje, takže ani v rámci zábavnosti to už nie je žiadna bašta, tento rok je proste katastrofálny pre pokračovania, takže ruky preč aj od tohto /videl v kine: 50%/(19.8.2016)

// Distributor: Fox // Počet premietajúcich kín v USA: 3,997 // Otvárací Víkend v USA: $21,373,064 //(18.12.2016)

Tenhle rok je mezi animáky konkurence, ve které jen s bandou vtipných postaviček rozhodně neobstojíte. Chce to příběh. Nejlépe takový, který bude bavit malé i dospělé zhruba ve stejném poměru. O to lepší musí být, když v něm už po několikáté hrají ty stejné postavy. Je sice fakt, že tvůrci mají pořád dost fajn nápadů, jak mučit veverku, honící se za svým vysněným oříškem, ale nezačíná to být trošku ohraný? Bude to chtít minimálně nějak oživit. Jinak animace je skvělá, jenže to už je v posledních letech téměř samozřejmostí. 3*(24.7.2016)

• zelvopyr

Núúúdááá... Přepostavováno, genderováno, předidaktizováno. Odpárat mamuty a z veverky udělat konzistentní desetiminutovou crazy grotesku.(6.12.2016)

• Ainy

Viděla jsem zoufalou snahu vytřískat ze zaběhnutého tématu poslední zbytky originality a humoru. Tvůrcům evidentně došla fantazie. Vtipných okamžiků bylo minimum, dialogy někdy fakt praštěné, komplexně jsem film vnímala jako nudný. Vedlejší děj s veverkou sice hýřil nápady a ztřeštěností, jenomže i tady toho bylo místy příliš. Chtěli do toho narvat co nejvíc, ale šlo to spíše ke škodě. Nic se nemá přehánět, přesto si myslím, že dětem se to líbit bude.(15.1.2017)

Už 5. a doufejme že nadobro poslední díl téhle ne až zase tolik promrzlé série. Platí podobné výtky jako minule. Smečka je zkrátka moc velká a nějaké odpadlíky by potřebovala jako sůl. Příští díl už bude určitě bez mé pozornosti. Další procenta dolů. Takže tentokráte je to už jen 50%(21.9.2016)

• D.Moore

Spíše otravné než vtipné... Je velice zvláštní sledovat na jedné straně ztřeštěné postavičky dělající ztřeštěné věci, kroutící se, poskakující a podivně vřískající, a na druhé straně tradičně umolousaný příběh o rodinných hodnotách. Ani jedno z toho mě pořádně nezajímalo, zápletka s asteroidem se navíc jako by ani nebyla důležitá a obzvlášť když jsem vzpomínal na nedávné Croodsovy, kteří skoro totéž téma podali mnohem zábavněji, bylo mi smutno. Body dávám jen za Scrata, za maniakálního Bucka a za několik málo milých vtípků.___P.S. Máte-li DVD astojíte-li jen o Scratovy vylomeniny, pusťte si 15minutový kraťas Scrat: Ve vesmíru, což jsou vlastně všechny Scratovy scény sestříhané dohromady a opatřené jiným koncem.(25.12.2016)

Obrovský skok vzad. Poslední díl byl úžasný. Ale tento? Ten už nemá pořádně co nabídnout. Děj tuctový, nikterak poutavý, vtipu pomálu, animace neuchvátila. Vše špatně.(3.1.2017)

Bavil som sa, ale musím priznať, že o dosť menej ako v predošlých častiach. Príbeh a ani postavy a už nie sú také zaujímavé ako kedysi. A poniektorý ani nemajú toľko priestoru. Napriek tomu niektoré scény sú fajn a stále sa na tom miestami dá dosť dobre zasmiať, akurát len menej ako ste boli zvyknutý. P.S.: Za titulkami je ešte scéna zo Scratom, tak neodchádzajte tak skoro. 60% - 3*(28.12.2016)

Tak jak si veverka chrání svůj žalud si i Fox oprašuje tuhle povadlou sérii a nutno říci, že tentokrát je to už naposled. Mohlo být hůř, ale dle mého už série nabídla naprosto vše co mohla...5/10(1.10.2016)

Další natahování okoukaného, ale tenhle díl se mi líbil daleko víc, než některé předchozí díly. Najde se tu několik vtipných momentů a občas se do toho divák zažere, takže bych to tak moc neodsuzoval.(5.5.2017)

• Pilda17

Po páté a stále poprvé aneb jak vytvořit nudný díl bez nápadů. Příběh nezajímavý, humor také nezáživný a postava nového mamuta protivná jako prase. Nemohu si pomoci, ale tohle nedosahuje kvalit ani průměru. Jedná se zatím a nejhorší díl série.. 4/10 = 40%(6.11.2016)

• Rominator

Scrat náhodou aktivuje v ledu zamrzlé UFO, které vyletí do vesmíru a při následné honbě za žaludem pošle k Zemi omylem obrovský meteorit... Doba ledová 5 trpí slabým příběhem a nadbytkem postav. Docela válí jednooký lasičák Buck, ale v půlce filmu hrábne. Asi nejotravnější postavou tohoto dílu je vůdce Geotopie Shangri Llama. HODNOCENÍ 40%(31.8.2016)

Kdyby se mě nějaké dítě zeptalo, co je to recyklace, pustil bych mu všech pět ledových dob za sebou a pak se ho zeptal, jak by je roztřídil do kontejnerů. Pro mě má Mamutí drcnutí stejný význam, jako kdybych znova viděl jedničku. (Chimbote, Peru)(27.3.2017)

Zo všetkých dielov sa mi Mamutí tresk zdal najslabší. Príbeh je nemastný-neslaný a je tu aj menej humoru, pričom tie zaujímavejšie scénky s postavičkami si idú presne podľa nalinajkovanej šablóny predchádzajúcich dielov - žiadna zmena, žiaden vývoj vpred. Bojím sa, že ďalšia časť bude ešte horšia, samozrejme ak ju natočia. 65/100(19.11.2016)

Klasika jako četník ze Saint Tropez...tady už není co hodnotit nebo komentovat...leda zkopírovat text z posledních tří dílů...(12.1.2017)

• Spinosaurus

Pitvořivý humor, žádný pořádný záporák, porušování fyzikálních zákonů, UFO. Tahle série právě narazila na svoje dno. Doufám, že se jedná skutečně o poslední díl. Pořadí od nejlepšího k nejhoršímu za mě takhle: 1,3, 4, 2, pak s velkým odstupem 5.(11.12.2016)

Patý díl úspěšné ledové série je bohužel jen další variací už mnohokrát viděného a je na něm opravdu hodně vidět, že tvůrci vařili z vody. Těm nejmenším to ke štěstí pravděpodobně stačit bude, ale dospělejší publikum bude odcházet z kina se smíšenými pocity. Doufám, že i studio pochopí, že tahle látka už je vyčerpaná a že se vrhnou do jiného projektu a Ice Age nechají už nadobro u ledu.(2.10.2016)

• Chrustyn

Doba ledová nikdy nebyla špatným animákem, ale v průběhu doby a s přibývajícími čím dál tím méně zajímavými díly jsem se v ní začal ztrácet a vlastně už ani nevím, kolik dílů vlastně má. Každopádně je Mamutí drcnutí nejen s přehledem nejhorší ze všech dílů, ale zároveň jeden z nejhorších animáků co jsem kdy viděl. Něco tak otravného a trapného jsem dlouho neviděl a snad už nikdy neuvidím.(8.3.2017)

Postáv pribúda, humoru ubúda.(3.1.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10