Paddington není jen tak obyčejný medvídek. Pochází z nejtemnějšího Peru, nosí červený klobouček a víc než cokoliv jiného miluje marmeládové sendviče. Když zemětřesení zničí jeho domov, pošle ho teta Lucy do Londýna, aby zde našel novou rodinu. Sám a opuštěný na paddingtonském nádraží pomalu zjišťuje, že život ve velkoměstě není úplně takový, jak si ho představoval. Naštěstí ale potká rodinu Brownových, která se ho ujme i přes kategorický nesouhlas tatínka Browna - typického, spořádaného a trochu i nudného Brita. K jeho zděšení, kdekoliv se medvídek objeví, začnou se dít neuvěřitelné věci. Svými ztřeštěnými nápady často převrátí celý dům vzhůru nohama a způsobí neskonalý chaos. Svým úsměvěm a dobrým srdcem si však nakonec získá srdce celé rodiny a vše se v dobré obrací... avšak jen do okamžiku, kdy si ho všimne zákeřná ředitelka místního muzea, která z něj chce udělat vycpaný exponát... (A-Company CZ)

Spiker01

Krteček po anglicku. Asi není nic víc potřeba dodávat. Pokud člověk přistoupí na fakt, že nikomu vůbec nepřijde divné, že se po městě potuluje mluvící medvídě, dostane svižnou anglickou feel good pecku s naprosto brilantním dabingem Bena "Q" Whishawa...70% ()

Jeoffrey

Pro mě vcelku roztomilý rodinný film, který nepřináší co se zápletky týká vcelku nic unikátního, ale je to v podstatě velmi příjemná záležitost s úžasně sympatickým hlavním hrdinou. Jako velké pozitivum, za které přihazuji jednu * a posunuji film nad pomyslnou hranici průměru, je fakt, že je to tak "Britské". Obzvlášť když jsem se na film díval v originálním znění, tak jsem mohl ocenit ten krásný britský přízvuk hlavních aktérů, který se mě osobně tak krásně poslouchá a samozřejmě se také kochat velmi vtipným anglickým humorem. Když k tomu přidám i pár zajímavostí, které mi film přinesl, jako třeba fakt, že Londýňané mají 107 způsobů jak vyjádřit, že prší, tak dostávám pro mě nadprůměrný a příjemný zážitek. ()

Jezinka.Jezinka

Pokud přistoupíte na existenci medvědů mluvících plynule anglicky a vařících pomerančovou marmeládu konzumovanou nejlépe mezi dvěma krajíci toastového chleba, musíte z příběhu medvídka hledajícího domov v Londýně, být nadšení. Pokud na existenci popsaných medvědů nepřistoupíte, tak se vám Paddington líbit nemůže. Může se vám tam třeba v roli úhlavní padouchyně líbit Nicole Kidman, která se zas hrubě nelíbila mně, ale já s tím jejím vyblitým prázdným ksichtem mám problém prakticky ve všech filmech kde hraje a dokonce i v některých, kde nehraje a já měla obavu, že ano. ()

MM_Ramone

Nevzdelaný, neokrôchaný, zablšený zver z akejsi smradľavej džungle sa nelegálne na nákladnej lodi dostane do Londýna. Tam sa ho ujme jebnutá matriarchátna rodinka slniečkárov. Navzájom sa kultúrne obohatia a všetko sa dobre skončí. To je teda ale odporný propagandistický hnus. Welcome refugges! Fuj! Tupí Angličania len si vy nechajte svojho "Paddingtona". Starajte sa o tie mohamedánske medvede, pokiaľ vás všetkých nezožerú. Vymývajte svojim deťom mozgy takýmito medvedími multikulti sračkami. Vy blázni! * ()

kulyk

Průměrné hodnocení, neboť film naplnil svůj potenciál jen částečně. Sice mi nechaly usnout, ale po pár desítkách minut požadovaly svačinku, a během druhé poloviny mi ta mladší co chvíli plácala po hlavě plastelínovým hadem. Příště vsadím na osvědčené klasiky, jako je Sofie Prdni nebo Zvohnilka, u těch nedutají. K obsahu: hrají v tom tuším medvědi. Mám však mlhavé podezření, že jsou nějak počítačově upravení. ()

Hild

Takto já si představuji dobrý rodinný film. Neskutečně milý, roztomilý a příjemný film s výborným britským humorem, u kterého se budou bavit všichni bez ohledu na věk. Jediné, co mě ve filmu rušilo, byla postava Nicole Kidman, její scény patří k těm nejslabším částem filmu, vůbec by mi nevadilo sledovat více toho, jak se Paddington snaží zapadnout do nového světa. Pokud přemýšlíte, co budete dělat v neděli, vyrazte s celou rodinou na Paddingtona, zaručeně budete odcházet s úsměvem ve tváři, velká rodinná jistota, která jistě brzy bude v mnoha policích mezi DVD pro rodinné večery. ()

Ded@M@tes

Trailer ukáže prakticky to nejlepší z filmu a v kině jsem se nic lepšího nedočkal. Jistá podoba ve stylu 101 dalmatinů je značná, místo Cruelly zde v záporné roli Nicole Kidman. Medvědí trdlo a jeho cesta z nejtemnějšího Peru do Londýna, kde se ho ujme rodina Brownových, jenže vše není jako z vyprávění. ( Hodnocení: 6/10 ) ()

Spooner

Natočit tohle Amíci, vznikne z toho taková ta rodinná dementní piškutálie typu Garfield, v níž bude veškerý humor postaven na tom, že roztomilý hrdina někam padá. Jenže Briti jsou naštěstí o něco chytřejší a natočili neskutečně zábavnou a svižnou podívanou s typickým břitkým humorem, jež si je navíc vědomá své jednoduché předlohy a dělá si ze sebe neustále srandu. A i ty povinné držkopády jsou zde neskutečně vtipné. Takhle by měl vypadat každý správný rodinný biják. Jen škoda nevyužité Nicole Kidman. ()

gogo76

Ak máte deti, tak je Paddington jednoznačná voľba. Pravdepodobne spadá do kategórie rodinný a detský film viac ako hociktorý animák, napriek tomu, že je z prevažnej časti hraný živými hercami a digitálny je iba medveď a snáď ešte holuby...Ten sa po technickej stránke vážne vydaril a deti si ho okamžite zamilujú. Humor je fajn a Nicole Kidman si svoju mrchu očividne užila. Náš malý syn pri sledovaní ani nedýchal a oči mal vypleštené na maximum, až sme sa občas smiali viac z jeho výrazu ako z filmu. To však znamená len jediné a to, že ho film max. zaujal. Navyše bluray i dvd disk obsahuje i slovenský dabing, čo je pri animákoch a niektorých rodinných filmoch už pravidlo a to je len dobre. V rámci žánru a z pohľadu diváka, pre ktorých je film v prvom rade určený je to určite plný počet. Z pohľadu dospelého by som ani ja menej ako štyri hviezdy nedal. 100%. ()

pepo

Už si musím konečne splašiť vlastnú rodinu a zabezpečiť nejaké to potomstvo aby som si mohol tieto filmy beztrestne užívať :) super atmosféra, kopa režijnych nápadov, cool hlavná postava a superbitch Nicole Kidman. Kto má decká berte ich okamžite do kina ()

Xmilden

Zpočátku u mě jasný adept NA ODSTŘEL, ze kterého se překvapivě vyklubala anglická zábava ve stylu Fantastic Mr. Fox. Vysoké hodnocení není vůbec náhodné. Podobně inteligentních rodinných záležitostí je jako šafránu. 75% ()

Hrabka

Milé, ale čekal jsem mnohem větší zábavu. Dějově je to taky dost slaboučké, hlavně ke konci už příliš padlé na hlavu. Celkově mě to nijak zvlášť neohromilo. Paddington se psíkem na eskalátoru byli cool, ale třeba taková postava Nicole Kidman byla naprosto příšerná. 60% ()

nunka

Vizuál akoby od Andersena (Grandhotel Budapešť), je to však milá britsķá rozprávka pre dospelých, ktorá baví a zabáva. Ak si obľúbite malého nezbedníka a hravý filmársky štýl, ktorým sa vyrozpráva jeho príbeh, chytí vás to za srdce. Anglická alternatíva americkým animákom. ()

juta

Milý chlupáč, který lidi nepřekvapí, že dokáže mluvit. Milý příběh, typické britské vyprávění a prostředí. Vtípky fungují velmi dobře, jen tu něco k dosažení vyššího levelu chybí. Lepší průměr. (28.4.15 cz/pc) ()

Fiftis

Tak neviem, na mňa tam bolo toho nudného suchého britského humoru asi až moc. Aj keď animácia medveďa je v skutku podarená, nejak sa do hraného filmu nehodí. Herci či hlavní tak vedľajší sú nudní a nesympatickí. Dokonca aj Nicole Kidman sa nehodila do tejto role, pretože ani nevyzerala ako záporná postava. Čítal som si mnohé recenzie, aby som sa dopátral, čo iných na filme tak zaujalo, no nedočítal som sa nič iné než - roztomilé, rozkošné, či podarené. To mne nestačí, aby som sa 2 hodiny díval na milého medveďa. A nejak sa neviem ani donútiť pozrieť si dvojku. (15.12.2021) ()

lamps

Hlavní hrdina je miloučký a scény zachycující jeho zapeklitě složitou adaptaci na interiér jeho nového londýnského domova jsou skutečně perfektní. Humorná složka celkově potěší většinou jak dětské publikum, jež bude skákat nadšením při každém kotrmelci, který zmatený méďa vymete, tak i rodiče, kteří ocení její přístupnost i provařené morální poselství, jimiž Paddington coby klasický rodinný snímek nešetří. Co je ale na filmu vyloženě rušivé, je otravná postava Nicole Kidman a v podstatě celé dějové schéma v druhé polovině, které už zkrátka nemá čím překvapit a také se mu to nedaří.... S menším časovým odstupem musím snížit až na tři hvězdičky, vzpomínka na film totiž vybledla překvapivě rychle... 65% ()

Big Bear

Velmi slušná pohádka pro celou rodinu o méďovi v Londýně. Byla tam řada vtipných momentů, ale dost se mi líbila definice civilizace Královské společnosti pro expedice: v oné civilizaci aby se dala hodnotit jako civilizovaná - musí hrát kriket a pít čaj :-) ! Anglický rukopis se v této rodinné komedii nezapře ! A jelikož se hlavní příběh odehravá v zimě, je z filmu ideální vánoční film pro všechny. A samozřejmě v každém filmu musí být nějaký záporák. V tomto je to Nicol Kidmanová, od které bych se možná i nechal nakonec dobrovolně vypreparovat páč jí prostě můžu (a nebo raději ne)... Každopádně v takovéhle roli jsem ji ještě neviděl a se svojí narkotizační pistolí pobavila. A tak dávám za 4 sklenice marmelády ! * * * * ()

Deimos

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Animace 9/10/// PLUS: příběh, animace hlavní postavy, charaktery postav, prostředí nejtemnějšího Peru, zápletka, všudypřítomné vtípky, fórky a narážky, v neposlední řadě neuvěřitelně vymazlená kamera MÍNUS: občasné pitvoření a přehánění některých herců (Nicole Kidman)./// Shrnutí: Trailer sice hodně napověděl, ale přesto v něm nebylo ukázáno to hlavní. Celkový charakter Paddingtona, který je neuvěřitelně vychovaný, slušný, zdvořilí a nemá předsudky vůči lidem, či cizincům. Rychle si ho zamilujete, stejně tak rodinku, která si ho vezme pod svá ochranná křídla. Zažijete s ním spoustu legrace a dobrodružství a uvědomíte si hodnotu rodiny a přátelství. Film je vhodný pro všechny věkové kategorie a zažijete u něj spoustu legrace a pěkných momentů. Rodinný film desetiletí./// Celkem 86%/// ()

Cappuccino

Síce rodinný príbeh s klasickou zápletkou, ale natočený veľmi zručne a s tým najmilším hlavným hrdinom, akého som za poslednú dobu v animákoch videl. ()

Karlíka a továrnu na čokoládu čeká prequel

Karlíka a továrnu na čokoládu čeká prequel

20.10.2016

Willy Wonka začal svoji pouť v roce 1964 v románu Karlík a továrna na čokoládu od Roalda Dahla. První filmová adaptace přišla v roce 1971 a proslavila nedávno zesnulého Genea Wildera, druhá se… (více)