Ve službách Jejího Veličenstva

• Česko V tajné službě Jejího veličenstva (více)

Nebojí se nepřátel ani smrti. Bojí se jen opravdové lásky. Nová tvář a nové dobrodružství agenta 007. Agent britské tajné služby James Bond zachrání před sebevraždou půvabnou italskou komtesu Teresu di Vicenzo, zvanou Tracy (Diana Riggová). To je dcera vlivného mafiánského bosse Draca (Gabrielle Ferzetti). Ten v Bondovi vidí muže, který dokáže v jeho dceři vzbudit lásku a pomoci jí tak z psychické lability. Výměnou za to, že se Bond bude Tracy věnovat, nabídne agentovi 007 informace o jeho největším nepříteli, Ernstu Stavrovi Blofeldovi (Telly Savalas). Blofeld se totiž neoprávněně pokouší získat hraběcí titul prostřednictvím britského genealogického úřadu. Bond skutečně Blofelda vypátrá, a to v jeho soukromém sanatoriu pro léčbu alergií. Institut se nachází na vrcholu jedné z alpských hor a je dokonale hlídán ozbrojenými strážci. Blofeld zde připravuje rafinovaný plán, jak vydírat vlády celého světa s pomocí nového viru, který hodlá rozšířit po celé Zemi. James Bond opět uchrání lidstvo před katastrofou. Mezitím se mu však stane něco, co dosud nezažil: on a Tracy se do sebe zamilují... Bondovka V tajné službě Jejího Veličenstva, kterou v roce 1969 natočil režisér Peter Hunt, poprvé nabídla divákům jiného představitele hlavní role než Seana Conneryho, jenž byl nečekanou enormní popularitou během několika let znechucen. Agenta 007 zde ztvárnil manekýn australského původu George Lazenby, který se do té doby objevil jen v několika reklamách. Přeobsazení „pravého" představitele se u diváků nesetkalo s pochopením, a to ještě předtím, než měl film premiéru. Snímek, hýřící nápaditými akčními sekvencemi, odkazy na předcházející bondovky i správnou mírou sentimentu, měl i přesto ohromný kasovní úspěch a mezi fanoušky bondovské série dodnes patří k nejvýše ceněným dílům. (Česká televize)

BosMutus

Skvělá bondovka, která mi dlouho unikala. Lazenby sice nemá ten milý conneryovský kukuč, ale roli agenta 007 mu prostě žeru. Na to, že to byla jeho první role a před tím se živil jen modelingem, tak proti jeho výkonu nemůžu říct ani popel. Nejlepší je první půlka filmu - skvělý začátek se záchranou osudové ženy, nakládačka, letmé sblížení, poté seznámení se s jejím fotříkem, akcička ve švýcarské advokátní kanceláři a pak přiblížení se úhlavnímu nepříteli v přestrojení za genealoga. Škoda, že knížky o heraldice v reálu tolik nezabírají :) Abych jen nechválil, tak některé momenty byly trošku mimo: např. hvízdající pneumatiky aut v písku, zjevně zrychlené sekvence soubojů a některé nelogičnosti - např. zavření Bonda do strojovny lanové dráhy, odkud se dalo poměrně snadno dostat. Rovněž honičky na lyžích už působí dnes poněkud koženě a u nich jsem se nejvíc nudil. Úvodní melodie je snad nejlepší ze všech bondovek a Satchmova "We Have All Time in the World" se taky dobře poslouchá. ()

Blackthunder

"Tohle by se Connerymu nestalo." Asi půjdu proti proudu, ale tohle je naprosto geniální Bondovka. Možná zatím nejlepší. Skvělý spád, skvělé dialogy a i když je nejdelší tak to se děj nikdy nezasekne. Lazenby si na Conneryho hraje docela obstojně i když nemá tak dobrý vkus, co se týče oblečení. Za mě docela škoda, že nepřijal tu smlouvu na 7 bondovek. ()

Tuty

Vcelku milé překvapení. Lazenby není zase tak špatný a akce je celkem originální. Hlavně závěrečná půlhodina, protože jinak jí mnoho není. Škoda nevyužitého prostředí sanatori a pro mě ještě pořád slabého padoucha Blofelda, ztvárněného mj výborným Savalasem. Ovšem úplný závěr je kýč a do bondovek za mne nepatří...70% ()

ZetDaElO

Bond na LSD. Na úvod veľmi nepodarený update znelky, potom Blofeld so skrátenými ušnými lalokmi nespozná Bonda v kilte, nelogicky vykonštruovaný sobáš, legendárna Piz Gloria a.k.a sanatórium na liečenie alergie, kde sa pomocou hypnózy tvorí smrtiace dievčenské komando, ktoré má zničiť svet vírusom spôsobiacim neplodnosť, super obrovský slalom so samopalmi namiesto palíc a nakoniec naháňačka v bobovej dráhe. Fúú, a do tohto ešte obsadiť Lazenbyho, tak to si zaslúži titul "najobskúrnejší blockbuster všetkých čias". ()

BrMikes

Upřímně jsem to čekal mnohem horší. Jistě, kdyby se do role znovu vrátil Sean Connery, užil bych si film asi ještě víc ale Lazenby taky ušel ( ale asi jsem rád že je jen v jednom filmu). Film má jistě svoje mouchy a já byl dlouho na vážkách kolik hvězd. Zajímavý konec však rozhodl. ()

Muf911

Určitě jsem tuhle bondovku viděl kdysi, ale nějak si nemůžu vzpomenout. Každopádně zajímavá je hlavně tím, že se tu James ožení. Pak jsou super ty zimní scenérie v Alpách, honičky na lyžích a bobu (bohužel strašně zmršené použitím zpětné projekce jak v nějakém Hitchcockově filmu ze 40. let), demolition derby na ledové dráze a úžasný Aston DBS. Jediná bondovka s Georgem Lazenbym, který podle mého názoru hraje velmi dobře. ()

PanPyzamo

Ve službách Jejího Veličenstva zklidila hate a to hlavně kvůli změně herce. Osobně si nemyslím, že by to bylo špatné, ale celkově o filmu. Ať už se vám George Lazenby líbil nebo ne, film má skvělé umístění v horách, které mají svou vlastní atmosféru a děj je dobrý. Jediná věc, kterou mě tento film trápí, bylo posledních 15 minut, kde jsem si málem roztrhal vlasy se slovy tak co to děláš?! Ale nebudu spoilerovat. Kromě toho konce je to pro mě dobrý film, který mohu doporučit. 7,5/10 ()

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

JesterKruger

SPOILERY!!!!  Bylo pro mě těžké tento film ohodnotit hvězdičkami. Prvních 40 minut filmu bylo mistrovské dílo. Perfektní bojové scény. Chvílemi se tam objevil lehký humor v podobě hlášky: ,, To by se Connerymu nestalo". Jenže jak film hrál dál, tak mi to přišlo takové suché, a závěrečná akce nudná, a po té nudě přišla smrt Tracy. No nevím. V tomto filmě pro mě nebyl nikdo, komu bych mohl fandit (až na Tracy. Té jsem fandil furt). Bond má být očividně ten, kterému má divák fandit. Bohužel ne. Pro mě Bond je totálně nesympatický hlupák. Neustále střídá ženské, a tvrdí jak hodně rozumí ženám, a přitom jim rozumí velký prd. No nevím. Občas člověk fandí i záporákovi, když je to hlavní postava, ale tady to u Bonda prostě nefunguje. Co se týče samotného představitele Bonda, George Lazenbyho, tak mi příjde o dost lepší než Pierce Brosnan, ale asi slabší než Sean Connery. Tento film pro mě asi navždy zůstane průměrem. Ale nemůžu říci, že bych byl zklamám. Já nic od Bondovek neočekávám, protože mě nikdy moc nezaujaly. Jediná Bondovka která se mi líbila natolik, že bych si jí musel pustit znovu, je Thunderball. ()

fooggyy7

Lazenby jako náhradník není zas tak špatný. Určitě je lepší, než kdyby ho nahradil nějaký černoch, jak je v poslední době v módě. Anebo třeba Menšík ... ()

PTuranyi

James Bond s novou tvárou začína tento diel záchranou mladej ženy čo po drobných komplikáciách komentuje slovami: "To by sa Connerymu nestalo" ;) Do činenia má 007 tentokrát s dvoma zločincami, pričom jeden je na jeho strane a mal by sa stať jeho svokrom. Na ceste za záchranou sveta pred vírusom omega musí James 2-krát zdolať švajčiarsky štít. Hore vrtuľníkom a späť raz na lyžiach a raz na boboch. Pri druhej ceste dole sa mu podarí zlikvidovať Blofelda s vtipnou hláškou, ktorá by sa dala parafrázovať: "Jsi z toho na větvi". Takže šťastnému koncu už nič nebráni a James si môže vziať krásnu kontesu za ženu hoci počas príbehu zviedol nejednu krásku. A tu by sme mohli povedať, že toto by sa Connerymu nemohlo stať. Ale mohlo. Chyba totiž nie je v hercovi, ktorý svoju úlohu zvláda dobre, ale samotnom príbehu. Naháňačky a celkovo akcia je nápaditá, problém je samotná zápletka, ktorá je odbitá v pár scénach. 70% ()

WilWallace

Přidávám jednu hvězdičku za to že jsem si k oné restauraci na Schilthornu toto léto vylezl a mohl jsem se tudíž podívat jak to tam vypadalo v roce 69. ()

Grizzlac

Promiňte mi všichni, ale tenhle díl mi nejvíce připomíná dějovou surovost nových bondovek a Lazenby rozhodně není outsiderem, za kterého je tak moc považován. Kamera je skvělá, střih rozhodně není na podmínku, spíš naopak. Hudba hraje, akce střídá akci, děj ubíhá, holky jsou hezké, záporák je záporný, stěrače stírají a ostřikovače stříkají. Ve službách jeho veličenstva patří do TOP 5 všech bondovek. ()

Woyczek

Vadila mi neustále kamenná tvář hlavního hrdiny, to byl celou dobu bez emocí? Bonda měl hrát tentokrát někdo jiný tečka ()

sidthekid

Většina Lazenbyho odsuzuje, ale já tento flm považuju za jednoho z nejlepších Bondů. Velmi vyspělý děj se smutným koncem odsoudil Lazenbyho do horoucích pekel. ()

Arassuil

Film to sice může být dobrý, ale Lazenby ho táhne dolů jak třicetitunová kotva. Pro mě je prostě nejlepší Bond Sean Connery. ()

michalkop

Trochu jiný Bond. Bond, co skoro celou dobu nepracuje, Bond, co se zamiluje. Při tom zachraňuje svět, neujistí se, že padouch je mrtvý... Žádné hračky od Q, průstřelné auto pro dceru mafiána. Bond, co se ožení a skončí to špatně. Víc psát netřeba. S bídou 50%. ()

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg