Ve službách Jejího Veličenstva

• Česko V tajné službě Jejího veličenstva (více)

Nebojí se nepřátel ani smrti. Bojí se jen opravdové lásky. Nová tvář a nové dobrodružství agenta 007. Agent britské tajné služby James Bond zachrání před sebevraždou půvabnou italskou komtesu Teresu di Vicenzo, zvanou Tracy (Diana Riggová). To je dcera vlivného mafiánského bosse Draca (Gabrielle Ferzetti). Ten v Bondovi vidí muže, který dokáže v jeho dceři vzbudit lásku a pomoci jí tak z psychické lability. Výměnou za to, že se Bond bude Tracy věnovat, nabídne agentovi 007 informace o jeho největším nepříteli, Ernstu Stavrovi Blofeldovi (Telly Savalas). Blofeld se totiž neoprávněně pokouší získat hraběcí titul prostřednictvím britského genealogického úřadu. Bond skutečně Blofelda vypátrá, a to v jeho soukromém sanatoriu pro léčbu alergií. Institut se nachází na vrcholu jedné z alpských hor a je dokonale hlídán ozbrojenými strážci. Blofeld zde připravuje rafinovaný plán, jak vydírat vlády celého světa s pomocí nového viru, který hodlá rozšířit po celé Zemi. James Bond opět uchrání lidstvo před katastrofou. Mezitím se mu však stane něco, co dosud nezažil: on a Tracy se do sebe zamilují... Bondovka V tajné službě Jejího Veličenstva, kterou v roce 1969 natočil režisér Peter Hunt, poprvé nabídla divákům jiného představitele hlavní role než Seana Conneryho, jenž byl nečekanou enormní popularitou během několika let znechucen. Agenta 007 zde ztvárnil manekýn australského původu George Lazenby, který se do té doby objevil jen v několika reklamách. Přeobsazení „pravého" představitele se u diváků nesetkalo s pochopením, a to ještě předtím, než měl film premiéru. Snímek, hýřící nápaditými akčními sekvencemi, odkazy na předcházející bondovky i správnou mírou sentimentu, měl i přesto ohromný kasovní úspěch a mezi fanoušky bondovské série dodnes patří k nejvýše ceněným dílům. (Česká televize)

pedrosek

Jediná povedená hláška Jamese Bonda proběhne v šesté minutě filmu. "To by se Connerymu nestalo" . Ani scénarista při psaní jistě netušil, jakou bude mít vlastně pravdu. V tomhle krasavci Lazenbym je asi tolik charizma jako v suchozemské želvě pojídajíci pampeliškový list. ()

galil

Peklo jménem zrychlené scény pokračuje. Kromě šíleného střihu to ale vlastně vůbec není špatné. ()

surprise

S dalšími reprízami, které si dávám oceňuji více a více Lazenbyho a je jen škoda, že nepokračoval. Věrně navázal na Conneryho, přidal na věrohodné fyzické síle ale zachoval jeho styl. Navíc film ukázal pro postavu agenta 007 mnoho důležitých detailů. Jen jsem doposud nepobral úvodní bitku...jako proč? ()

gezko

Moje hodnotenie napovedá, že sa mi film zdal lepší ako tie predošlé s Connerym, ale nie je to až taká pravda. Conneryho zastihol Bond v najlepšej forme, kazia mu to len nedokonalsti scenára. Tu je scenár vynikajúci a kazí to hlavný hrdina Lazenby. Je pravda, že sa do role Bonda nehodí, pretože nevystupuje ako pravý hrdina. Vnáša však do filmu emócie, čo výrazne prispieva k môjmu hodnoteniu. Ťažko si predsatviť Conneryho, alebo Moora v takejto polohe. Skvelý výber Bondgirl nenechá chladným žiadneho muže a jej smrť na konci zasa suché oko žiadnej ženy. Film je preto pre mňa uveriteľnejší, vyzretejší a na celú sériu o agentovi 007 až priveľmi vytŕča z radu. Tvorcovia chceli ukázať, že James Bond nie je len playboy, ktorý zvedie každú, ktorá ma dierku medzi nohami a dýcha, ale že dokáže milovať a dokonca sa aj oženiť a vzdať sa povolenia zabíjať. Na toto tvorcovia našli gule znova až o 40 rokov neskôr v Casino Royale. Veľká škoda, že Lazenby hral, ako hral a skazil celkový dojem z filmu. Celkové hodnotenie 77%. ()

Lukkyn

Zajímavá Bondovka i přes absenci Seana. George "modelka" Lazenby sice nesahá Connerymu po kotníky, ale zachraňují to zde jiné aspekty jako krásné lokace ve Švýcarsku, Kojak jako hlavní záporák, dobré akční scény, a zajímavý scénář. Těžko říct jak by to dopadlo být tam Connery nebo někdo jiný. Každopádně každý fanoušek Bonda by si měl udělat i na tento díl čas. Velké plus je že se zde objevuje velké množství žen :-) ()

poison

Sean Connery byl jako Bond pravděpodobně nejlepší, na druhou stranu o George Lazenby se zase nedá říci, že by byl nejhorší. Samozřejmě otázka vkusu. Měl taky na to pouze jeden příběh, který byl příjemně "bondovský" a minimálně na konci překvapení. ()

Nobunaga

Ačkoliv George Lazenby jako 007 mi vůbec nevadil, dlouho jsem se do tohoto filmu nemohl dostat. Všechny ty laciné zápletky a přitom horko těžko naroubované na sebe, jako třeba s Jamesovými námluvami s obchodním pozadím... a ten konec... ač přiznávám že dojemný, byl nejlacinější ze všech. Telly Savalas jako Blofeld taky patří k těm slabším Bondovým protivníkům, na druhou stranu, film má i své světlé momenty. Např. vskutku nesnesitelnou fräulein Buntovou coby pravou ruku Blofelda, nebo samotné lokace Švýcarska a Alp, a atraktivní lokace v bondovi, ty já rád. Nakonec je to někde mezi třemi a čtyřmi hvězdami. ()

Lore

Poněkud rozvleklé, ale to tak u starších filmů bývá...horší je poněkud chaotický střih, občas přiblbé dialogy a akční scény dosti přitažený za vlasy. Ale jinak je to ještě pořád Bond. Jednu hvězdu za fajnovou nostalgickou atmosféru, kterou můžu prostě pořád. Celkem 3* ()

DrobnohledX

Tuto Bondovku jsem vždy považoval za laťku - tedy za jakési minimum pod které už žádná další bondovka nepůjde. Po bondovkách s Criegem jsem ale musel změnit názor. ()

montel

Agent 007 James Bond (George Lazenby) se tentokrát vydává do švýcarských Alp, kde se musí dostat do horské pevnosti mocného Blofelda (Terry Savalas). Ten se chystá zaútočit pomocí nebezpečného viru na světové hospodářství. Bond musí také chránit dceru mocného mafiána Tracy (Diana Rigg) a netrvá to dlouho a vznikne mezi nimi vášnivý románek, který vyústí v opravdovou lásku...Na v pořadí šesté bondovce mi vadilo spoustu věcí. Tak především to byl George Lazenby, který nahradil Conneryho, ale na něj prostě a jednoduše charizmaticky nemá. Pak mi vadil Terry Savalas, který je asi nejblbějším záporákem v dějinách bondovek. Bojové scény jsou idiotsky zrychlené, což filmu uškodilo i v tomto směru. Stopáž je tak přemrštěná, že by se dala v pohodě zkrátit na polovinu, aby byl film alespoň trochu zábavný. A co měla znamenat ta svatba Bonda? Ach jo. Z úcty k bondovkám a ke krásné přírodě skalistých hor jsem nehodnotil hůř. 40% ()

Dunno

Jedna z bondovek nejvěrnějších předloze. A taky tak trochu vymykající se všem ostatním, nejen hlavním představitelem, ale také samotným Bondem. Fleming Bonda stvořil, občas mu nechal trochu ublížit, občas ho nechal zamilovat se a v jedné novele ho i oženil. Mě osobně Lazenby nevadí, možná je příliš sportovní a příliš arogantní, ale na druhou stranu, přece byste nechtěli po Connerym, aby se snad zamiloval nebo dokonce oženil. Takže sázka na jednoho jiného Bonda filmu spíše pomohla a když připočteme atraktivní prostředí a slušný scénář, uvidíme solidní bondovku. Škoda jen, že tvůrci se nejspíš za cenu zrychlení akce rozhodli střihačovi svěřit dvoje nůžky, některé akční scény to trochu degraduje. Ale i tak to vydá na 4*. ()

Gyl

Ani tahle Bondovka se nevyvarovala chyb v akčních záběrech. Klasika, kdy Bond v autě nebo na lyžích jede přímo proti stromu a aniž by jakkoliv zatočil se mu vyhne :-). Na rozdíl od předchozích dílů je Bond alespoň vtipný. Jeho balící způsoby, to je prostě skvělá parodie. Svěží změna v podobě milostného vztahu je milá. Konečně se objevila žena, která není na jedno použití. Konec je ale opravdu dojemný, což je další z překvapení, které nám tento díl uštědřil. Celkově velmi příjemné vybočení z dosavadního stereotypu. Konečně jsem se u bondovky bavil. ()

Arany

Nechápu tak nízké hodnocení. Ať jsou výkony a střih jaký chtějí, ale pokud film funguje, tak nemám problém. Tahle bondovka má pěkný, smysluplný a ne úplně typický příběh a já jsem se rozhodně nenudil a na atmosféru, třeba závěrečné scény, si rozhodně stěžovat nemohu. Vím, že se to nemá, ale dávám pět, abych trochu pomohl s průměrem. ()

Bohdy67

Tezko se tomu Lazenbymu ten Bond veri. Nebyl to nejhorsi film a ani Lazenby (pominu li, ze je na pest za ten arogantni vyraz) nebyl nejhorsi a nebyt to bondovka, dal by se flm povazovat za slusnou krïminalku se skvelym vyberem lokace. Ale takhle...Seriovy podprumer a zmenou obsazeni velky krok vedle. 47% ()

mahatma

Sjel jsem celou kolekci Bondovek a teda musím, fakt musím dát plné hodnocení. V předcházejícím mi Connery přišel už nudný a vojetý a co pak předvedl (účetní ksichtík) Moore v následujícím, tady nebudu ani hodnotit. Lazenby zahrál dobře, i když po sérii s Conerym to bylo jak kladivem do hlavy, přesto lituji, že v tomto duchu již nebyly natočeny další díly. Prostředí konzervativních švýcarských alp, vše na úrovni, přítelkyně a manželka musí být pouze hraběnka - prostě můj šálek kávy. Jedna z nejlepších bondovek! ()

NiennaTasart

Za mě jedna z nejlepších Bondovek. George Lazenby si mě hned na začátku získal svým: "To by se Connerymu nestalo" A pak vidět Bonda v kiltu to byl můj sen. Plus vidět mladou Ollenu Tyrell... Takže spokojenost. ()

gizi

Trochu jsem se tohoto dílu bál, ale dopadlo to u mě dobře. I když první část je spíš poklidnější, není nudná, protože scénář má hlavu a patu a je o něčem. Druhá část je pak dobře akční a oddechová. Střih občas připomíná moderní akčňárny posledních let. Pravda, humoru tam moc není, nebo spíš není tak vidět a cítit, hlavní hrdina opravdu není ten správný typ. A Bond a zamilovanost? A svatba?! Celkově ale pořád dobrých 75%, 16.2.2015. Dobré komentáře: woody, novoten, Javert (i když s něčím nesouhlasím). ()

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg