Ve službách Jejího Veličenstva

• Česko V tajné službě Jejího veličenstva (více)

Nebojí se nepřátel ani smrti. Bojí se jen opravdové lásky. Nová tvář a nové dobrodružství agenta 007. Agent britské tajné služby James Bond zachrání před sebevraždou půvabnou italskou komtesu Teresu di Vicenzo, zvanou Tracy (Diana Riggová). To je dcera vlivného mafiánského bosse Draca (Gabrielle Ferzetti). Ten v Bondovi vidí muže, který dokáže v jeho dceři vzbudit lásku a pomoci jí tak z psychické lability. Výměnou za to, že se Bond bude Tracy věnovat, nabídne agentovi 007 informace o jeho největším nepříteli, Ernstu Stavrovi Blofeldovi (Telly Savalas). Blofeld se totiž neoprávněně pokouší získat hraběcí titul prostřednictvím britského genealogického úřadu. Bond skutečně Blofelda vypátrá, a to v jeho soukromém sanatoriu pro léčbu alergií. Institut se nachází na vrcholu jedné z alpských hor a je dokonale hlídán ozbrojenými strážci. Blofeld zde připravuje rafinovaný plán, jak vydírat vlády celého světa s pomocí nového viru, který hodlá rozšířit po celé Zemi. James Bond opět uchrání lidstvo před katastrofou. Mezitím se mu však stane něco, co dosud nezažil: on a Tracy se do sebe zamilují... Bondovka V tajné službě Jejího Veličenstva, kterou v roce 1969 natočil režisér Peter Hunt, poprvé nabídla divákům jiného představitele hlavní role než Seana Conneryho, jenž byl nečekanou enormní popularitou během několika let znechucen. Agenta 007 zde ztvárnil manekýn australského původu George Lazenby, který se do té doby objevil jen v několika reklamách. Přeobsazení „pravého" představitele se u diváků nesetkalo s pochopením, a to ještě předtím, než měl film premiéru. Snímek, hýřící nápaditými akčními sekvencemi, odkazy na předcházející bondovky i správnou mírou sentimentu, měl i přesto ohromný kasovní úspěch a mezi fanoušky bondovské série dodnes patří k nejvýše ceněným dílům. (Česká televize)

Vessper

Lazenby sice na Conneryho nemá, přesto vypadá celkem slušně a rozhodně nemůžu říct, že by mi vadil. Co mi vadilo byly naprosto amatérsky natočené a sestříhané akční scény. Film jako celek je dobrý a já bych ho ohodnotil 70%. ()

dyfur

moja zaujímavosť:James Bond (George Lazenby) nosí hodinky značky Rolex Submariner a Rolex Chronograph. (dyfur) ()

Fíla

Slabá Bondovka, se slabými herci. Telly Savalas, jako Blofeld, myslím že by byl lepší Donald Pleasence z předchozího dílu. George Lazenby by se jistě neztratil mezi lyžaři, ale mám takový pocit, že se ztratil do téhle Bondovky. Ne, že by byl špatným hercem, ale pro roli Bonda se moc nehodí, není ani zdaleka tak akční postava, jak by měla vypadat. Pochybuji, že by se James Bond ještě zvedl, když pod jeho bobem bouchl granát, a ještě se odhodlal ke sprintu na sněhu za Blofeldem. Pro mě trošičku malé zklamání. 5,5/10 ()

BoredSeal

Jo, Lazenby je nudnej, sice figura od krku dolů dobrý, ale s lišákem Connerym ho přes charisma, herectví a nadhled poměřovat radši nebudem. Tahle bondovka si nezaslouží takové zatracení, sice první půlhodina je úplně k ničemu (ve stopáži citelně navíc), romantika a vzlykání nad stydnoucí mrtvolou se do Bonda nehodí, ale akce vyčerpala snad všechny možná kouzla zimních sportů - nechybí sjezdovky, bobová dráha, ježdění lanovkou a orgie se znuděnými kráskami v luxusním penzionu na vánoční dovolené se snad taky počítají. Velké plus za makabrózní kousek s rolbou! ()

mahler

Komentář může obsahovat pár spoilerů: "We have all the time in the world" Šestý film serie podle desátého Flemingova románu je navzdory škarohlídům jednou z nejlepších bondovek - agent 007 je velice schopný lyžař a musí Blofeldovi v mrazivých alpách řádně zatopit, neboť plešatý zloduch má plán vskutku nestoudný - chce získat amnestii. Pokud mu nebude vyhověno, tak pro jistotu zahubí život na zemi. Opakuji - jedna z nejlepších bondovek vůbec. Kdo při závěrečné scéně nezamačkává slzu má srdce z kamene. James Bond: Ať si tvrdí kdo chce co chce, George Lazenby byl dobrý Bond a v závěrečné scéně si nedokážu kromě Connery představit nikoho jiného - Moore, Dalton i Brosnan by to přehnali. Akce: Lyžařské scény mají spád (pochopitelně), střih při rvačkách možná někdy trochu zmatený. Závěrečný souboj na bobech je strhující. Bondgirl: Diana Rigg je pro mne doposud nejlepší bongirl, na její místo se chvílemi sápe Vesper. Padouch: Telly Savalas je Blofeldem s hlubokým zlověstným hlasem a statnou postavou - díky tomu si můžou s Bondem konečně pořádně dát po hubě. Irma Bunt je drsná babizna. Hudba: Uvodní skladba zapomenutelná (je tam vůbec nějaká?) ale hudba je super, na dlouho nemá konkurenci. Kniha: Obsah filmu = obsah knihy (cca) James Bond will return: Diamanty jsou věčné BTW: Většinou se s názory ostatních nezaobírám a zůstávám v klidu, každý přece máme nějaký ne ? - ale podle zdejšího hodnocení mám dojem, že sem kdysi nějaké pako dalo málo hvězdiček a ostatní paka už jeli podle něj protože i přesto že se jim film líbil, styděli se to napsat. Jinak si nedokážu vysvětlit že má tento film nižší hodnocení než například feministický, Bonda degradující Zítřek nikdy neumírá, nebo např. Moonraker - pomlouvat výkon Lazenbyho a oslavovat Moora, který ve slabé Vyhlídce na vraždu už ani nevyběhl schody, to chce pořádný kus hovada. ()

lekr

Notně ubohá Bondovka...George Lazenby na to zkrátka nemá a jeho obsazení celý film zkazilo...prostě nejslabší Bondovka jaká kdy vznikla....dvě hvězdičky za slušný výkon Tellyho Savalase.....ale opravdu jen kvůli němu... ()

Meridius

Pan a paní Bondovi? WTF? Ženatej Bond je divnej Bond, ale zbytek filmu je fajn. Moc nechápu tu kritiku Lazenbyho, mně se jako 007 líbil. ()

Martin741

Siesty James Bond je podpriemerny film.Teda film nebol prepadak, nie z financneho uhla pohladu, film si na seba dokazal zarobit. Ale pre mna je to priserny podpriemer. Preco? Povodne kvalitny scenar bol zabity  zaporakom : Zaporak vo filmoch 007 Musi predstavovat hrozbu, a nie demenciu. Telly Savalas mal podstane lepsie filmy nez toto, namatkovo  spomeniem Beau Geste 1966. Dalej : Lazenby nema na Conneryho ani herecky, ani drsnactvom a ani charizmou. Cize vyber agenta 007 naprosto tragicky. Film reziroval mne neznamy Peter R. Hunt, ktory ani zdaleka nedosahuje kvalit napr. Terence Younga. Bond v podani Lazenbyho sice sem-tam utrusi nejaku hlasku, ale oproti takym majstrstykom ako Goldfinger, You Only Live Twice... ich je tu zufalo malo. Bondgirl Diana Rigg mne nesympaticka a podla mna aj totalna krava, o jej sexappeale nema zmysel sa bavit. ChvalaHatsepsovet, Lazenby si uz v bondovkach viac nezahral, co je pre tuto seriu len dobre. Zaroven On her Majesty Secret Service splna pre mna vsetky atributy dementnej bondovky. Aby som vsak len nekritizoval, je tu vsak atraktivne prostredie svajciarskych Alp a par akcnych scen. 30 % ()

kaposlav

Prvých päť bondoviek bolo kvalitou dosť podobných, aj keď sa trošku medzi sebou líšili. Všetkých päť som ohodnotil 3*, aj táto bondovka mala podobný schémat, a bola na jedno kopyto, tejto niečo ešte chýbalo. Myslím si, že ani Connery by to nevytrhol. James Bond v podani Lazenbyho zatial najhorší. Opakovali sa tie isté blbosti ako nepravdepodobnosť, pokrivkávala logika a nedomyslenosť. Prvá polovička filmu je skoro bez akcie a je oničom. Bond sa venuje sliepkam, ale jeho profil sa nezhoduje s predošlím Bondom. V druhej polovičke fuilmu pribudne trošku akože napätia a nekonečný lyžiarský svah. Pre tu scénku by nestačil ani Mont Everest. ()

MartinNDL

Seanovi fandové bulí a zbytečně (ne)kritické verdikty haní tenhle rozhodně ne tak špatný díl bondovské série. Klidně vtipný, svým způsobem bonusový, ale zlý určitě není. Příběh je naopak velmi dobrý, nicméně zlá řemeslnost režiséra Hunta dělá své. Lazenby má možná místo brady prdel, ale jeho pojetí Bonda, kdy se nesnaží konkurovat Connerymu nejen přímým vtipem ("To by se Connerymu nestalo"), mi vůbec nevadilo. Bond nahrazuje krásu plnou palbou svých vášní - cigarety, chlast, hazard, ženy, auta. Diana Rigg je velice krásná a zajímavá Bond girl, její rodinné zázemí i celá ta akce kolem svatby, proč ne? Ale vůbec, vůbec se mi nelíbilo zpracování lyžařských scén. ()

deepend

Asi jsem se zbláznil, ale mě se V TAJNÉ SLUŽBĚ JEJÍHO VELIČENSTVA docela líbilo. Během filmu jsem uvažoval, co se vlastně fanouškům agenta 007 na tomto dílu nelíbí. Někomu může přijít George Lazenby jako James Bond vyměklý, ubrečený, bez šťávy, moc romantický (v tomto díle se dokonce ožení..:).Každý ať si to přebere jak chce, mě to přišlo jako zajímavý krok trochu jiným směrem i když samozřejmě nejlepším agentem s povolením zabíjet, dále zůstává SEAN CONNERY. ()

shyster

006 - Jsou to slabší tři hvězdy, neboť tento film je dost nevyrovnaný. Počínaje Bondem, který v podání Lazenbyho je nevýrazný a hlavně veškeré hlášky, které mu scénaristí vkládají do úst, znějí dosti mdle a sám Lazenby nemá moc hereckého talentu. Dále prvních 45 minut je dosti pomalá a nudná a téměř nesmyslná a její vyústění v závěru naštve každého fanouška šovinistického Bonda (COŽE svatba?). Jinak prostřední část je skvělá, vynikající záporák, skvělá honička na lyžích. ()

O´Neill

Dle mého rozhodně nejhorší Bondovka. Nechápavé zvolení Lazenbyho do hlavní role, který se tam ohřál jen v tomhle filmu. Ponurá atmosféra, skoro žádný vtip, mnohy opravdu směšné některé scény, a dialogy. Prostě nesmysl...Dvě hvězdy asi jen z principu, že je to Bondovka. ()

starbrejkr

Podivná bondovka....příběh byl hodně silný a ten konec je opravdu v podobných příbězích nevídaný. I Lazenby mi přišel celkem v pohodě, ale připadá mi, jakoby už ho dopředu scénáristi chtěli potopit tím co na něj v ději ušili - příšerná sukně, údajné teploušství, opuštění služby, prostě ho co nejvíc vykreslit jako někoho kdo na to nemá...škoda, jinak je ten film opravdu špičkový. ()

DruidKarel

721. hodnocený film: Doposud to byla mnou nejhorší viděná bondovka s naposto nulovým Bondem. Naprosto plochý George Lazenby (bezcharakterní) neměl kolem sebe vůbec dobré prostředí, které by se na film o agentu 007 hodilo. Málo akce, hrozné záběry a přihlouplé efekty, to je vše, jak mohu tento film komentovat. 3* a víc ze sebe už nedostanu. 3* ()

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg