Osem náhodne vybraných nešťastníkov sa ocitá vo vnútri zvláštneho objektu zostaveného z miestností v tvare veľkých kociek. Nevedia ako sa dostať von a sú masakrovaní fyzikálnymi silami nadpozemských dimenzií. Panika prerastá v zúfalstvo, zúfalstvo v šialenstvo. (POMO)

Lacike odpad!

Ukážkový príklad jak v pokračovaní posrať všetko, čo tak dobre fungovalo v originály. Vizuál totálne presvetlenej kocky pôsobí sterilne, bez akejkoľvek atmosféry a dokonca príliš televízne. Proste evidentne kulisa v štúdiu. Gore efekty absolútne minimum a nič, čo by ohromilo. Fakt to nebolo PG-13? CGI hrozne lacné, pôsobí nedorobene. Pasce prekombinované ad absurdum. V prvom diely sa držali reálnych fyzikálnych zákonov. Toto je už úplné sci-fi s alternatívnymi realitami, cestami v čase, spomaleným časom a neviem čím všetkým. Keby sa uprostred filmu objavili mimozemšťania, tak by ma to neprekvapilo. Najhoršie ale dopadli postavy, ktoré vôbec nefungujú. V jednotke mala každá postava aj nejaký zmysel pre úspešné zdolanie kocky. Tu je len parta neznesiteľných dementov a na žiadne postupné riešenie jak sa odtiaľ dostať sa nehrá. Ani ponorka medzi nimi vôbec nefunguje. Nenapadá ma nič za čo by som dal aspoň jednu hviezdičku. Proste čistý odpad, ktorý je najlepšie vynechať. 1/10. ()

imf

Poměrně ubohý klon prvního dílu zoufale mixující prvky jedničky a hromadu "okouzlujících efektů"... Herci jsou stejně (nebo spíš víc) bezradní jako v jedničce, triky někdo dělal na koleně a víc než kdy jindy zde platí "dvakrát do stejné "kostky" nevstoupíš... finální půlhodinka sice napravuje divákovo povědomí, ale závěrečné deus ex machina a nezbytná pointa film opět zakopávají pod zem... Další z pokračování, které neměly nikdy vzniknout... (2.5/5) ()

Allien.9

O dost horší než první film, ale i tak se tu dá najít pár dobrých a pořádně nepříjemných scén. Postavy jsou asi tak stejně sympatické jako v původní "Kostce", což by se dalo počítat jako plus... O obrovské mínus se postaral především dimenzionální mišmaš, dále pak totální absence originálně-brutálních pastiček a v neposlední řadě také konec... Tvůrci se nejspíš snažili odhalit nám tentokrát trochu víc, a právě to byla osudová chyba číslo jedna. Proč? Protože přávě KONEC s velkým K zapříčinil vystřelení jedničky mezi top ve svém žánru.;-) ()

Phobia

Tvůrci vzali "Kostku 1", ponechali původní zápletku skoro do detailu, ale vysekali z ní všechno dobré, zvláště pak myšlenku. Spláchli do hajzlu veškerou atmosféru a nahradili ji debilními počítačovými triky, reálně vyhlížející pasti zaměnili za hyperkrávoviny ála rotující nesmyslné něco a podobně. Pro jistotu také vypustili veškerou logiku, obsadili necharismatické herce, všem místnostem dali sterilně bílou barvu, snad aby divák nevypadl ze stereotypního, nudného tempa. A ten konec - what the fuck...?!? Jak dokazuje nízkorozpočtová, leč úspěšná jednička: méně je někdy více. Velice chabé pokračování, ani nevím, proč hodnotím tak vysoko... snad, že jsem viděla i horší filmové průjmy. 39% ()

silentname odpad!

Myslím si, že tento film si predsa len zasluhuje trošku väčší komentár než ten, ktorý som mu pôvodne venoval. "Hypercube" je dodnes jeden z mojich najmenej obľúbených hororov, ktoré som videl. Pre pochopenie problémov je ale potrebné sa trošku vrátiť na začiatok a niečo si povedať o prvom filme "Cube". Myslím si, že na svoju dobu to bol pre mňa veľmi prelomový film a priniesol celkom unikátny koncept. Dodnes sa mi stáva, že vidím nejaké filmy a mám pocit, že sa snažia opäť obnoviť to, čo nám priniesol prvý "Cube". Takže keď som vedel, že film má pokračovanie, neváhal som a pozrel som si aj to. A hoci sa mi to možno kedysi nezdalo tak hrozné, rokmi neskôr som začal týmto filmom absolútne opovrhovať. Prečo? V prvom rade, už to nie je inovatívne. V druhom rade sú postavy v tomto filme absolútne zrecyklované. Potom je tu fakt, že kým pri prvom filme som chcel vidieť niektoré postavy odtiaľ vyjsť so zdravou kožou, v tomto filme mi boli všetci úplne ukradnutí. Je pravda, že niektoré postavy sú sympatickejšie než iné, no dokopy mi boli osudy všetkých úplne ukradnuté. Okrem toho kým "Cube" predstavil skvelý koncept v jednoduchom filme, tak "Hypercube" to tak neskutočne prekomplikuje, že na konci z toho má divák iba absolútny chaos. A mal som pocit, že si len vymýšľali sami vlastné pravidlá, lebo prečo nie? Najlepšie čo ja na tomto filme je dizajn miestností. No aj tak sa im nedarí prekonať originál. Temné farebné miestnosti pôsobili hrozivejšie než jasne biele žiarivé miestnosti v tejto kocke. Efekty v tomto filme sú otrasné. Viem, že na svoju dobu to bolo asi maximum čo sa dalo, no nemá to na mňa dokopy skoro žiadny efekt. Proste nie. A korunu tomu nasadí absolútne mizerný záver, ktorý dokopy nevysvetlí absolútne nič. V podstate je to ako prvý film, ale oveľa horšie. Vo všetkých aspektoch. Nevidím dôvod, pre ktorý by ste mali toto pozerať. Ostaňte pri prvom filme. Dodnes jeden z najhorších hororov, čo som videl. Hodnotenie: F ()

• Vlna energie, kterou je zabit plukovník Maguire, je ve skutečnosti vytvořena pomocí vysavače nastaveného na vyfukování (aby mu odfouknul oblečení). (Piggsy)
  • Okolo 8. minuty je možné zahlédnout, že Kate (Kari Matchett) má na těle přichycen mikrofon. (Terva)
  • "Rtuť" na konci filmu byla vytvořena programy Real Flow a Real Wave. (Piggsy)

Časové pásmo bylo změněno