Nejlepší létající smrtící zbraň, co byla kdy vyrobena - Létající oko. Je vybaveno infračervenou kamerou, která umožňuje vidění skrz zdi, mikrofonem, který dokáže zaznamenat vaše nejintimnější rozhovory a 20milimetrovým rychlopalným kanónem, který bez problémů promění vaše sousedství v měsíční krajinu. Frank Murphy (Roy Scheider), pilot Létajícího oka, se dostává do střetu s podvratnou teroristickou skupinou Thor, která zabíjí nepohodlné politiky. Záhy zjišťuje, že v tomto boji neplatí žádné zákony a pravidla a že pouze lepší a tvrdší vyhrává. Brzy se nebe nad Los Angeles mění v explodující peklo. (oficiální text distributora)

choze

Já chci taky lítat s high-tech policejním vrtulníkem nad nočním městem, pronásledovat zločince, šmírovat svlékající se ženy a klábosit s parťákem! Pachuť z průměrného scénáře (kdybyste natočili plánování vraždy a věděli, že atentátníci o vás vědí, šli byste klidně domů?), otravného Scheidera (taky mu mohli sehnat trochu atraktivnější holku) a přehrávajícího McDowella naštěstí poněkud spláchne pětadvacetiminutové akční finále nad městem. ()

Shakers

Taký priemer. John Badham má k dispozícii síce dobre hrajúceho Roya Schneidera a helikoptéry, ale chýbajú mu esa v rukáve, s ktorými by bol tento film ešte zaujímavejší, dravejší, akčnejší a hlavne napínavejší, takto je to len fajn prechádzka s nadupanou helikoptérou. Každopádne na rok výroby dobrý počin. 65% - 3* ()

T2

Rozpočet $22miliónovTržby USA $42,313,354Tržby Celosvetovo $54,700,000║ Prvý krát som to kedysi videl ešte na PRO7 / ORF1 a zaujalo, teraz(2010) to pozerám z nostalgie a ten film je fakt klasa, kde nechýba dobrá akcia, vypätý dej a trikovo tiež dobre zvládnuté, plus Roy Scheider výborne sadol do danej úlohy lietajúceho policajta. /90%/ ()

gezko

Keď som mal 10-12 a prvýkrát videl tento film, tak som bol nadšený. Keď som ho videl 18 rokov potom, nadšenie už nebolo, ale dobrý pocit zostal. Hi-Tech helikoptéra je proste šik. Príbeh, akcia, efekty a výber hercov do seba zapadli ako dve ozubené kolieska a aj po rokoch predstavujú silnú devízu. Pamätám sa, ako som sa chcel stať pilotom takej super helikoptéry po jeho zhliadnutí :D BTW. Nemecký seriál Helicops sa inšpiroval týmto filmom. ()

kenkaku

Je tam prďáckej vrtulník (skoro jako Airwolf) a Roy Scheider (jakožto sympatická tvář hlavního hrdiny... jo a jezdí v Pontiacu Trans Am 1981 - generačním předchůdci K.I.T.T.a - a to se počítá ;)). Děj není nutné komplikovaně rozebírat a řešit, hlavně že ani omylem nenudí... ()

• Film je věnován herci Warrenu Oatesovi (Braddock). Věnování závěrečných titulků filmu zní: „Pro Warrena Oatese, s láskou za všechnu radost, kterou jsi nám dal“. (Marek06)

Drony na velkém plátně

Drony na velkém plátně

18.03.2015

Když vyděláte s 50 odstíny šedi půl miliardy dolarů, jak ty peníze nejlépe utratit? Přece za remake akčního béčka z roku 1983! Takhle nějak přemýšlí producent Dana Brunetti (Social Network, Kapitán… (více)