Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Při testování nové helikoptéry se její pilot dozví, za jakým účelem byl sestrojena, a rozhodne se ji unést. Netrvá dlouho a začíná hra na honěnou mezi mraky. (Netflix)

Recenze (78)

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Proč Létající oko, když to celou dobu byl Modrý hrom? To si distributor asi řácky nacpal bongo nebo co. Nevadí. Ten film je z dnešního pohledu vážně starý a asi nedovede zaujmout. Snad bodří nostalgici vzpomenou, jak to bylo fascinující, když dokázali vrtulníkem sledovat lidi skrz stěny domů. Teď už je to jen jedna roztomilá vzpomínka ze smetiště dějin a další hřebík do herecké rakve Roye Scheisera. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Jeden ze snímků, v nichž si rodinnými problémy trpící drsňák poradí s organizovanou bandou, která touží vyvolat rasové nepokoje, případně provést podobnou zhovadilost. Jelikož se však většina akcí odehrává v pilotní kabině jakéhosi neuvěřitelně supermoderního vrtulníku, což může být zajímavé maximálně tak pro milovníky techniky, pochybuji ale že je tu byť i hrstička něčeho reálného, stává se film čím dál tím více nudnějším. Závěrečná bitka, kdoví kde a jak natočená je toho vrcholem. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„Jeden mŕtvy civil na 20 teroristov nie je zlé.“ – „Ak nie ste civil.“ Aj keď má choze pravdu s tým, aká bomba musí LIETAJÚCE OKO byť pre školákov, ja som toto solídne akčné áčko prvýkrát videl až dávno po puberte. Napriek tomu ma chytilo. Roy Scheider mal dar byť sympatický a i preto neprekážalo, že bol vlastne skoro vo všetkom rovnaký (od ČEĽUSTÍ 1 – 2 cez FRANCÚZSKU SPOJKU po „SeaQuest DSV“). Príjemne ma zaskočilo, že ústredného zlosyna hrá Malcolm McDowell, ktorý má u mňa (za „Kubrickovo oko“, jednu z najstrašnejších scén kinematografie, na ktorú sa dodnes nedá pozerať) obrovské plus do smrti (jeho i mojej), aj keby hral už len nahnevaných medvedíkov čistotných. Plus, samozrejme, skvelá helikoptéra a prekvapivo veľa akčných scén (hoci „otvorená“ akcia začne až v nabúchanom finále, i dovtedy sa rozhodne o komorný film nejedná, viď. monumentálna akcia v „cvičnom mestečku“, proste dôvod na rotačáky sa vždy nájde). ()

choze 

všechny recenze uživatele

Já chci taky lítat s high-tech policejním vrtulníkem! LÉTAJÍCÍ OKO patří k filmům natočeným pro malé kluky jakéhokoliv věku. Jen si to představte - létat si nad nočním městem, pronásledovat zločince, šmírovat svlékající se ženy a klábosit s parťákem. Citelnou nahořklou pachuť z průměrného scénáře (kdybyste natočili plánování vraždy a věděli, že atentátníci o vás vědí, šli byste klidně domů?), otravného Scheidera (taky mu mohli sehnat trochu atraktivnější holku) a přehrávajícího McDowella naštěstí spláchne pětadvacetiminutové finále, ve kterém Scheider ze vzduchu chrání svou přítelkyni ujíždějící před policií, uniká před tepelnými raketami na něj nasazených stíhaček a svede vrtulníkový souboj s McDowellem završený saltem helikoptéry a její srážkou s vlakem. Yeah! ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $22miliónovTržby USA $42,313,354Tržby Celosvetovo $54,700,000║ Prvý krát som to kedysi videl ešte na PRO7 / ORF1 a zaujalo, teraz(2010) to pozerám z nostalgie a ten film je fakt klasa, kde nechýba dobrá akcia, vypätý dej a trikovo tiež dobre zvládnuté, plus Roy Scheider výborne sadol do danej úlohy lietajúceho policajta. /90%/ ()

Galerie (51)

Zajímavosti (9)

  • Pro film byly upraveny dvě helikoptéry se sériovými čísly 1066 a 1075, obě z roku 1973. Po skončení natáčení byly obě prodány soukromému majiteli. Stroj 1066 byl pak následně zapůjčen pro natáčení miniseriálu Amerika (1987). Po dotočení seriálu byl vrtulník rozebrán na díly. Stroj 1075 byl sešrotován v roce 1988. Existoval také třetí vrtulník, ale byla to jen maketa pro natáčení záběrů zblízka. Protože byly vrtulníky po filmových modifikacích velmi těžké a měly k obratnosti daleko, musel být pro některé rychlé akční záběry dále použit ještě dálkově řízený model v měřítku 1:6. (Stejšn)
  • Když dvojice Murphy (Roy Scheider) a Lymangood (Daniel Stern) pátrají ve vrtulníku v Cochranově (Malcolm McDowell) životopise, jsou uvedené údaje na obrazovce osobními data režiséra Johna Badhama. [Zdroj: Cinema] (Terva)

Související novinky

Drony na velkém plátně

Drony na velkém plátně

18.03.2015

Když vyděláte s 50 odstíny šedi půl miliardy dolarů, jak ty peníze nejlépe utratit? Přece za remake akčního béčka z roku 1983! Takhle nějak přemýšlí producent Dana Brunetti (Social Network, Kapitán…

Reklama

Reklama