VOD (1)

Nejlepší létající smrtící zbraň, co byla kdy vyrobena - Létající oko. Je vybaveno infračervenou kamerou, která umožňuje vidění skrz zdi, mikrofonem, který dokáže zaznamenat vaše nejintimnější rozhovory a 20milimetrovým rychlopalným kanónem, který bez problémů promění vaše sousedství v měsíční krajinu. Frank Murphy (Roy Scheider), pilot Létajícího oka, se dostává do střetu s podvratnou teroristickou skupinou Thor, která zabíjí nepohodlné politiky. Záhy zjišťuje, že v tomto boji neplatí žádné zákony a pravidla a že pouze lepší a tvrdší vyhrává. Brzy se nebe nad Los Angeles mění v explodující peklo. (oficiální text distributora)

Shakers

Taký priemer. John Badham má k dispozícii síce dobre hrajúceho Roya Schneidera a helikoptéry, ale chýbajú mu esa v rukáve, s ktorými by bol tento film ešte zaujímavejší, dravejší, akčnejší a hlavne napínavejší, takto je to len fajn prechádzka s nadupanou helikoptérou. Každopádne na rok výroby dobrý počin. 65% - 3* ()

VanTom

Nízkooktanový "eighties" policejní krimi-akčňák přibírá zápletku a scénář jenom do počtu, proč taky, když má hustou hi-tech hypermoderní helikoptéru, že? (Tudíž nevzrušivě povolává F-16, aby unikajícího hrdinu sundaly raketami v ulicích L.A., na nějakého toho obyvatele nehledě.) Kaskadérské průlety městem a přehledná vrtulníková naháněná v dlouhém finále, vše v reálu bez digitálu (herci samozřejmě před slabou zadní projekcí), ovšem dodnes nepostrádají specifický žánrovo-nostalgický "vibe". ()

Brejlil

Mám pro tento film slabost. Kritika vojensko-průmyslového komplexu maskovaná jako akční film se dostala i do totalitní televize, a protože takových filmů bylo k vidění málo, o to více se zapsaly do paměti. Vrtulník je velice autentický (byť to není AH-64 Apache, ale jen radikálně přestavěný civilní vrtulník) a vyjádření obav ze zneužití takové techniky je také předvedeno značně naléhavě. Akční scény také nejsou špatné, co více si přát? ()

instageek_cz

Modrý hrom, aneb šerif Brody z Čelistí a zloděj Marv ze Sám doma vs. teroristické spiknutí! Blue Thunder je u nás známý také pod názvem Létající oko, ale uznejte sami, že Modrý hrom je asi tak miliardkrát víc badass!:)) Pod tímhle jménem jsem snímek kdysi dávno viděl i na ČT, kde se nesmazatelně zapsal do mé dětské představivosti. Tehdy jsem si přál v obrněné, bezhlučně se vznášející helikoptéře s televizí a rotačákem ideálně i bydlet! Byl jsem tedy napjatý, jestli Modrý hrom dostojí těmhle 25 let starým vzpomínkám, protože jsem ho od té doby neviděl. A nadchlo mě, že tomu tak je! Můj oblíbenec Roy Scheider v hlavní roli je špičkový policejní pilot Frank Murphy, drsňák Stalloneovského ražení. Dostává nového parťáka, mladíčka s tváří Daniela Sterna, který vám určitě bude povědomý. Stačí si ho představit lehce zarostlého, s rozježenými vlasy, vřeštícího, s tarantulí na obličeji nebo hřebíkem v noze, případně jak volá „Harry! Jdu do baráku!“ Jo, je to Marv ze Sám doma a jako zelenáč Lymangood je tady výborný! Sympatické dvojici budou zatápět zrádci z vlastních řad, a také Malcolm McDowell, navždy proslavený rolemi šílenců Caliguli či Alexe v Kubrickově Mechanickém pomeranči. U něj zkrátka vždycky víte, že bude schopný všeho!:)) Celkově je Modrý hrom příjemně nostalgická podívaná z časů nekomplikovaných akčních thrillerů, s vynikajícími herci i cool titulním mechanickým hrdinou. Co jsem si ovšem z dětství nepamatoval, byla neskutečně žhavá scéna, kde duo Scheider a Stern v noci z helikoptéry šmíruje nahou ženu cvičící doma jógu!:)) Myslím, že ty detailní záběry už v té době musely být zlatým standardem porna, a na různých nejmenovaných serverech by se jistě neztratily ani dnes!:)) Suma sumárum, tuhle výpravu do méně útlocitných časů určitě doporučuji nejen pamětníkům VHS časů!:) Hodnocení: 7,5/10 /// Další recenze a zajímavosti nejen o 80's klasikách čtěte na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:) ()

HAL

Vyrostl jsem na AirWolf a tohle je jeho embryo. Ale jen ve finální půlhodince kdy se konečně s tím cool vrtulníčkem dělá i něco akčnějšího než jen sledovačky - do té doby jen těžkotonážní sympaťák Roy Scheider, v té době ještě na vrcholu své kariéry, řeší detektivní příběh o politické konspiraci s nějakou tou vraždou a polopaticky ukazuje co ten vrtulník má vlastně umět. Takže nic extra zajímavého, zvlášť dnes když už ta technika nepůsobí nijak objevně (ale ve své době musela být solidním sci-fi), ale naštěstí je tu taky jako obvykle božsky slizký záporák Malcolm McDowell, a toho sledovat je vždycky radost. 7/10 ()

• Film je věnován herci Warrenu Oatesovi (Braddock). Věnování závěrečných titulků filmu zní: „Pro Warrena Oatese, s láskou za všechnu radost, kterou jsi nám dal“. (Marek06)
  • Vrtulník v titulní roli je upravený francouzský stroj Aérospatiale SA-341G Gazelle. (Stejšn)

Související novinky

Drony na velkém plátně

Drony na velkém plátně

18.03.2015

Když vyděláte s 50 odstíny šedi půl miliardy dolarů, jak ty peníze nejlépe utratit? Přece za remake akčního béčka z roku 1983! Takhle nějak přemýšlí producent Dana Brunetti (Social Network, Kapitán… (více)