Létající oko

• slovenský

Lietajúce oko

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1983, 108 min

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČT 1 = 27.11.1999, réžia českého znenia (ČT 1999) = MICHAL VOSTŘES (10.8.2012)(10.8.2012)

Je to klasika svého žánru, na svoji dobu předvedl naprosto špičkovou techniku, která dnes "běžně" funguje. Skoro bych řekl, že někdo při natáčení viděl návrhy AH-64 Apache a RAH-66 Comanche (ale na toho bylo asi přece jen brzo). Nebo to bylo naopak? Každopádně je to něco víc než průměrná akce. 70%(1.2.2003)

Priemerný akčňák o novej zbrani Lietajúce oko. Na svoju dobu určite výborný, no teraz už trochu smiešny film o stíhačkách. Prirovnal by som ho k nedávnemu prepadáku Stealth(teda len dejom).(26.5.2007)

Komentář mi vzal Radyo.Chtěl jsem napsat něco podobného.(15.11.2009)

Rozpočet $22miliónovTržby USA $42,313,354Tržby Celosvetovo $54,700,000║ Prvý krát som to kedysi videl ešte na PRO7 / ORF1 a zaujalo, teraz(2010) to pozerám z nostalgie a ten film je fakt klasa, kde nechýba dobrá akcia, vypätý dej a trikovo tiež dobre zvládnuté, plus Roy Scheider výborne sadol do danej úlohy lietajúceho policajta. /90%/(11.8.2005)

• - Vrtulník v titulní roli je upravený francouzský stroj Aérospatiale SA-341G Gazelle. (Stejšn)

• - Roli plukovníka Cochrana měl hrát Bryan Brown. Ten však odmítl přerušit natáčení minisérie Ptáci v trní (od r. 1993). (Terva)

• - Frank Murphy (Roy Scheider) nosí hodinky značky Casio 103 AA-85. (dyfur)