Kniha džunglí

• USA The Jungle Book (více)

Hrdinou filmu je chlapec Mauglí (nováček Neel Sethi), člověčí mládě vychované v džungli vlčí smečkou. Do džungle však přichází hrozivý tygr Šér Chán, jenž si nese jizvy způsobené člověkem. Šér Chán chce zničit vše, co vnímá jako ohrožení a Mauglí cítí, že již v džungli není vítán. A tak opouští svůj domov a vydává se na dobrodružnou cestu plnou poznání. Provází ho přísný mentor, pardál Baghíra, a veselý medvěd Balú. Cestou džunglí se Mauglí setká se zvířaty, které to s ním nemyslí vždy dobře. Patří mezi ně krajta Ká, jejíž svůdný hlas a pronikavý pohled hypnotizují člověčí mládě, a marnivý král Ludvík, který se snaží Mauglího přemluvit, aby mu prozradil tajemství překrásného, leč smrtonosného Rudého květu: ohně. (Falcon)

bonovox

Veľmi kvalitná hraná verzia klasiky. Výborné triky, ktoré vytvárajú úchvatnú scenériu džungle sú TOP v rámci súčasných možností. Film pre celú rodinu. ()

tomino28

Jednou za čas se najde případ, kdy je potřeba přimhouřit oči nad hodnocením a nechat se unést příběhem, který je sice všem dobře známý, ale je natočen poctivě a zručně. Přesně u takového snímku, jako je Kniha džunglí, je potřeba vypnout a jednoduše se dobře bavit. Právě proto jsem ochoten přitlačit s hodnocením, k čemuž vydatně přispěla i skvěle namluvená zvířata (hlavně Bill Murray je parádní). ()

RealHonza

Vcelku fajn film jen z přírody, jen škoda že je tam dost zbytečných nesmyslů - tygr šplhající po stromech, pětimetrový orangutan, medvěd, který by zdatného horolezce strčil do kapsy, had s dvoumetrovou čelistí atp. Pokud je film posazen do reálné přírody, tak tohle mu výrazně ubírá. ()

Lukys

Film je úctyhodnou kopií kresleného snímku od Disneyho, který se jenom snaží napodobyt to, co už ukázala hrstka lidí dávno před ním. Narozdíl od nich bych ale usuzoval, že se toto povedlo lépe, než jiné ostatní starší hranné verze. Od filmu nečekejte nic zvláštního. Rozhodně pokud je Vám nad 13 let. Je spíš pro děti. Ale ne tak moc, abyste se při spoustě scén za sebe styděli, na co se to vůbec díváte za blbinu, jak u některéýh dnešních animáků bývá. Příběh je srozumitelný, dobře napsaný a přesto prostý. Vede docela pozvolné a klidné tempo po většinu filmu, což se přiznám, mě trochu unavovalo, ale jinak je to natočené skvěle. Přemýšlím zda se dá použít slovo "natočený"...skoro celý film je defakto naanimován a jediný herec je tam malý kluk...no co. Český dabing mě překvapil. Ne v tom, že by byl nějak úžasně úžasný, ale spíše, že nezkazil podstatnou část filmu. Hlasy zvířat jsou tu perfektně vybrány a nadabovány. Dabingem jsem byl tedy potěšen hodně. Přes kliďáckého Balůa, ochranářské Bagíry až po strachu nahánějícího tygra Šerchána, který měl hlas podle mě nejlepší. Byl jsem také zvědav, zda se tu obějí známé písničky, které si ještě z kreslené verze pamatuji. Dvě se tu skutečně objevili a byl jsem zklamaný. Byli jinak nazpívány, než si je člověk pamatuje a to fakt kazí dojem.V kreslené verzi zněli mnohem lépe, byli lépe nazpívané a taky napsané...zde byli stejné, až na to, že byli mnohokrát zkrácené, něco k nim bylo přidáno a nemělo to takovou melodii, aby to znělo aspoň trochu uspokojivě. Z celého filmu jsem byl nejvíce uchvácen animátorstvím. Klaním se před všemi animátory, kteří se na tomto filmu podíleli, páč zvířata i celé okolní pozadí zde vypadá jako živé a neskutečně uvěřitelné. Klaním se lidi! Konec nebudu prozrazovat, ale je to předvídavý konec, jak budete tušit už hned ze začátku. Zároveň mě, ale překvapil tím, že byl odlišný od toho z kreslené verze a aspoň tím dostal nějakou originalitu. Hodnocení: 77 % ()

HellsAngel

Príbeh tak nadčasový, že si svoju aktuálnosť ubráni v každej dobe. Bol ale spracovaný už toľkokrát...Je nejaký dôvod to robiť opäť? Ak si to vezmeme po technickej stránke, tak jednoznačne áno, pretože tento film je skvelá ukážka technológií dnešnej doby. A čo stránka emocionálna a príbehová? To že tvorcovia trafili do čierneho aj na tomto poli som pochopil pri pohľade na môjho 10 ročného bratranca, sediaceho vedľa mňa, sotva dýchajúc. Mne tomu k plnému hodnoteniu predsa len niečo chýbalo, no nemôžem ináč, než snímku odporučiť. ()

Marauder

Efektami dobre spracované ale štvali má tú tie ich pesničky podľa mňa boli fakt otrasné a nehodili sa tam inak celkom dobrý film ()

silvusaak

Fuha, konecne film, kde se ratolestem nemaze med kolem huby. Jakozto dospelak jsem se asi 10x musela ptat jestli fakt umrel, on fakt umrel? :O Breakpoint pro deti a mladez, kde zakony jungle plati pro vsechny! ()

Matonny1012

Ako mláďa som vyrastal na mauiglim. Takže som si rád pozrel modernú verziu a tie efekty sú proste neskutočne veľmi dobre sa na to pozerá. ()

MiniRecenze

Disneovka ,která má tendenci upadat častečně do toho temnějšího zpracovaní,proto dokaže zaujmout jak dítě,tak i dospělého jedince.Svým způsobem se jedná o moderní formu překvapení.CGI zvířat řadím do zdařilého provedení.Celkový příběh má spád od začátku až do konce a nedává prostor k nějaké nudě.Herectví je uvěřitelné a koukatelné i přes zpívané pasáže.Snímek pobaví,mírně šokuje a pěkně se na něj dívá.Film pro celou rodinu. PĚKNÉ!!! ()

Scaevola

Pohledné vyprávění a disneyovka tělem i duší je přesně tím filmem, který si chcete pustit po náročném dni večer, aniž byste museli přemýšlet nad prezentovanými lacinými hodnotami, hledat neexistující chyby v kompletně digitálním prostředí a rozebírat povedený scénář, který režisér zručně ukočíroval přes velké množství postav a více či méně epizodický děj. ()

LencaN

To byl tááák krásný příběh. Plný lásky, přátelství a naděje. Animace byla famozní. Přechody mezi reálem a animovanou částí byla viditelná pouze minimálně. Navíc ta hudba. Hlavní hrdina Mauglí byl sympatický okatý mrňous s obrovským hereckým talentem. Tak přirozený, přitom asi hrál pořád jen v nějakém zeleném studiu :) toto muselo dát spoustu práce a je evidentní, že si s tím všichni velice vyhráli. Zlaté ručičky. ()

veverysiak

Prekrásne spracovanie Kiplinga, knižný príbeh je trochu iný, ale to vôbec nevadí, perfektná symbióza živých a digitálnych tvorov a očarujúci malý Neel, deti by mali kukať takéto rozprávky a zabudnúť na obludáriá typu transformers, takže 85%. ()

brasek

Kniha ma nikdy nebavila, prečítal som pár strán... snímok je famózna prezentácia farieb, kamery a efektov. Na môj vek už divný príbeh, kde v džungli stretnete všetky možné a nemožné zvery, nuž taký vlk by sa najskôr od strachu z tigra pokakal a džungľový medveď asi zdochol od tepla. ()

Astonko

Tri roky staré a už sa to stihlo stať mojou srdcovkou. Takto nejako mal dopadnúť aj tohtoročný Leví Kráľ 10/10 ()

Radek273

Animace zvířat a celé džungle je poctivá, ale už moc přehnaná a sem nikterak nezapadá. Ano, posunuje to příběh do reálného světa, ovšem otázkou je, zda mu to spíše neškodí. Dětskost pryč, krutá realita zde. A pak taky ta nekonečnost písniček..uff! ()

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Disney plánuje hraného Bambiho

Disney plánuje hraného Bambiho

25.01.2020

Další ze série oznámení, které byly jen otázkou času. Studio Disney oficiálně chystá hraný remake pohádkové klasiky Bambi. Snímek píšou Geneva Robertson-Dworet (Captain Marvel) a Lindsey Beer (Chaos… (více)

Disney našlo svoji Ursulu

Disney našlo svoji Ursulu

29.06.2019

Studio Disney pokračuje v úspěšném předělávání svých slavných animáků do hrané podoby a po Knize džunglí, Aladinovi a za pár dní i Lvím králi, dojde v nejbližších letech i na Malou mořskou vílu.… (více)

Mauglí míří na Netflix

Mauglí míří na Netflix

28.07.2018

Temná adaptace Knihy džunglí Andyho Serkise (Válka o planetu opic), pojmenovaná jednoduše Mauglí, právě změnila distribuční model. Původně film vznikal pod studiem Warner Bros., a to současně s… (více)