Kniha džunglí

• USA The Jungle Book (více)

Hrdinou filmu je chlapec Mauglí (nováček Neel Sethi), člověčí mládě vychované v džungli vlčí smečkou. Do džungle však přichází hrozivý tygr Šér Chán, jenž si nese jizvy způsobené člověkem. Šér Chán chce zničit vše, co vnímá jako ohrožení a Mauglí cítí, že již v džungli není vítán. A tak opouští svůj domov a vydává se na dobrodružnou cestu plnou poznání. Provází ho přísný mentor, pardál Baghíra, a veselý medvěd Balú. Cestou džunglí se Mauglí setká se zvířaty, které to s ním nemyslí vždy dobře. Patří mezi ně krajta Ká, jejíž svůdný hlas a pronikavý pohled hypnotizují člověčí mládě, a marnivý král Ludvík, který se snaží Mauglího přemluvit, aby mu prozradil tajemství překrásného, leč smrtonosného Rudého květu: ohně. (Falcon)

Dawydov

Filmově je to za čtyři - celkem běžný film na toto téma pro celou rodinu, který dobře pobaví, ale není to žádný zázrak. Pátá hvězda (těsně) je za úžasnou vizuální stránku. Možnosti současných technologií jsou využity na maximum a film může sloužit jako výkladní skříň digitálních umělců. Fauna i flóra působí úžasně realisticky. Vizuální rozdíl mezi aranžovanou CGI scénou a přírodopisným dokumentem opravdu mizí (až na občasné nedotaženosti v pohybech). ()

Sharlis

Perfektná ukážka toho ako ide cgi využiť krásne a účelovo. Po nevydarenom tarzanovom príbehu z jungle mi to tento vynahradil až až. Spokoný a nadšený. Treba vidieť. 5* ()

mouzi

Vzhledem k tomu, ze jsem toto dilo nikdy nemel moznost spatrit, natoz cist knihu, byla tato premiera pro me dokonalost sama a vsechno v podstate tak, jak jsem si vzdy predstavoval. Nekompromisni animace, skvely puvodni dabing Bena Kingsleyho a Idrise Elby, pribeh uplne akorat pro celou rodinu a jako vyborne zpestreni hudebne-pevecka vlozka Christophera Walkena. Proste spicka tohoto roku. ()

rigby

Moc příjemné pokoukání. Tohle vidět jako kluk, tak se z toho zblázním. Tehdy pro nás vrcholem byl Tarzan a Indiana Jones. Možná to bylo trochu kýčovité, zejména barevná džungle a vůbec mluvící zvířata. Ale na druhou stranu bylo úžasné sledovat možnosti, které nabízí dnešní digitální tvorba. A přitom jako živé. ()

Tuty

Konečně žádná klasicky animovaná tuctovka! Jen škoda, že CGI tvoří i krajinu za denního světla, protože v ten moment to i v roce 2016 ve spojení se zvířaty vypadá trochu uměle a přesvíceně. Jinak klobouk dole, ale stejně si myslím, že ač se už spoustu let tvrdí, jak je možné natočit realisticky prakticky cokoliv, na klasickou animatroniku bych se díval raději, leč je mi jasné, že konkrétně u tohohle filmu by to nebylo v lidských silách natočit. Podívejte se jak parádně vypadají i po letech Vetřelci SE od Jamese Camerona... Alespoň se na plátna vrátila klasika a nejen děti se podívaj na starou školu, jen v moderním povedeném hávu. ()

moriero

To je snad poprvé, co jsem si při sledování pořád dokola opakoval: konečně CGI svět, kterým bych se nechal rád pohltit. A nechal jsem se. Jedním slovem: kouzelné. A 49 slovy: dojemné, strhující, magické, strhující a dojemné. Mauglího putování pralesem, každá jeho zastávka v nejrůznějších biotopech těch zvířat, jen příjemně dráždily moji fantazii. Furt jsem si říkal: copak to asi právě teď vyleze za potvoru? Bude to had Kaa? Medvěd Balů? Tygr Šer Chán? A byli tam všichni. Neskutečný zážitek. ()

Goumen

Nádherná dobrodružná pohádka, příběh už znám od dětství, takže zas tolik nepřekvapil, ale to nebylo na škodu a určitě není slabinou. Hodně se mi líbilo technické zpracování, animace a do detailu propracovaná zvířata a prostředí jsou dokonalé. ()

jojto

Hoc na začiatku veľmi umelo až neprirodzene vyzerajúce, pohybujúce sa animované zvieratá s ľudskými očami, sa za pár minút zmenili na sympatických sprievodcov nádhernej a dokonalej PC animácie prírody a očarili svojimi povahami, ba dokonca i cz dabingom. Prešiel som s Mauglím kus rôznorodej džungle a rozhodne som sa nenudil, skôr na konci cítil to dlho neznáme - pohladenie na duši. ()

BlackAdder87

Žhavý kandidát na oskara za vizuální efekty. Příjemný, nostalgický příběh, pravda mohl být trochu temnější, ale přece jen je to film převážně pro děti. ()

marekspanel

Úchvatné rodinné fantasy s překrásným příběhem a dech beroucím zpracováním. Je to dar dětské duši diváka, milovníka přírody a zvířat a celkové kinematografii vůbec. Byl jsem dojat (záchrana sloního mláděte), zasmál jsem se od srdce (song s Balúem na řece) a ani na vteřinu jsem se nenudil. Výborné postavy, perfektní režie a spousty výborných nápadů. Pocit jako když jsem malý poprvé viděl Nekonečný příběh, nebo později Pána prstenů. Posouvám do své top 10. Viděno doma ve 3D BR - stejná kvalita obrazu a 3D jako u Avatara a to je hodně co říct! Takové filmy v nás utvrzují to vnitřní dítě a já jsem obrovsky vděčný za tento počin. PS: Kaa a hlas Scarlett u toho jsem málem omdlel..BOŽÍ!!! ()

gipper

Pěkná pohádka :) Příběh Mauglího jsem si díky Knize džunglí ráda připomněla. Zvířátka byla super! Především malý vlčata a medvěd Balů. Toho bych chtěla domůůů! Mít doma takovýho chlupáče, ani topení by pak nebylo potřeba! Mauglí byl odvážnej prcek, se kterým se člověk ani chvilku nenudil. ()

DJMaroko

Je to opravdu filmová jednohubka pro nedělní odpoledne v rodinném kruhu. Film svým dějem nepřekvapí ani neurazí trikově je to úžasné vlastně za triky bych dal plný počet...musím ale hodnotit celek. Jde o další z filmů, který nevyčerpal svůj potenciál, ale jak vidno vydělal si dost a dost na další pokračování nebo něco podobného. ()

Desmond04

Totální fantazie. Tohle byla bomba neskutečného kalibru..ehm pardon...Ale já se prostě nemůžu udržet. Opravdu jsem nepředpokládal, že by mohl remake dopadnout takhle skvěle. Sice jsem se při prvním záběru trošku leknul Šér Chána, kterému na CGI trošku plandala hlava, ale poté se už vše vyrovnalo. Dabéři byli vybráni perfektně a ač pár uživatelů zde hovoří, že byli členové zvířecí říše daleko zajímavější než jediná lidská postava, já bych s nima dovolil v této myšlence nesouhlasit. Ano, Bagheera, Baloo, vlci, prostě všichni byli parádní.. ale Mauglí v podání novice Neela Sethi byl famozní. Dětští herci občas trpí takovou tou schopností, která dokáže divákovi zprotivit celý film. Tady to neplatí, Mauglí je skvělý, vtipný, sympatický a především Neel Sethi, musí být i dobrý herec. Přece jen být před zeleným plátem opuštěný jako jediný herec a hrát, není vůbec nic lehkého, kor pro začátečníka, ale zhostil se toho s bravurou. Myslím, že tu máme velice nadějného člověka, který má šanci ještě do kinematografického průmyslu hodně promluvit. ()

kacer4

Nešlo mi do hlavy, prečo všetci tí vlci nenaskáču na tigra. Však podľa mňa by ho dali dole. Inak pekný film, v ktorom som však našiel nejakú prílišnú hĺbku. ()

jirka25

Příběh za 3, ale ten vizuál... Ok textury ještě pořád nejsou tak detailní a ostré jako holá realita, ale je to úchvatné. Koukal jsem na making of a stejně pořád nechápu jak to udělali :) ()

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Disney plánuje hraného Bambiho

Disney plánuje hraného Bambiho

25.01.2020

Další ze série oznámení, které byly jen otázkou času. Studio Disney oficiálně chystá hraný remake pohádkové klasiky Bambi. Snímek píšou Geneva Robertson-Dworet (Captain Marvel) a Lindsey Beer (Chaos… (více)

Disney našlo svoji Ursulu

Disney našlo svoji Ursulu

29.06.2019

Studio Disney pokračuje v úspěšném předělávání svých slavných animáků do hrané podoby a po Knize džunglí, Aladinovi a za pár dní i Lvím králi, dojde v nejbližších letech i na Malou mořskou vílu.… (více)

Mauglí míří na Netflix

Mauglí míří na Netflix

28.07.2018

Temná adaptace Knihy džunglí Andyho Serkise (Válka o planetu opic), pojmenovaná jednoduše Mauglí, právě změnila distribuční model. Původně film vznikal pod studiem Warner Bros., a to současně s… (více)