Kniha džunglí

• USA The Jungle Book (více)

Hrdinou filmu je chlapec Mauglí (nováček Neel Sethi), člověčí mládě vychované v džungli vlčí smečkou. Do džungle však přichází hrozivý tygr Šér Chán, jenž si nese jizvy způsobené člověkem. Šér Chán chce zničit vše, co vnímá jako ohrožení a Mauglí cítí, že již v džungli není vítán. A tak opouští svůj domov a vydává se na dobrodružnou cestu plnou poznání. Provází ho přísný mentor, pardál Baghíra, a veselý medvěd Balú. Cestou džunglí se Mauglí setká se zvířaty, které to s ním nemyslí vždy dobře. Patří mezi ně krajta Ká, jejíž svůdný hlas a pronikavý pohled hypnotizují člověčí mládě, a marnivý král Ludvík, který se snaží Mauglího přemluvit, aby mu prozradil tajemství překrásného, leč smrtonosného Rudého květu: ohně. (Falcon)

moviepill

Jednoznačným magnetom tohto filmu je jeho vizuál, v ktorom sa technologické možnosti obrazového vykreslenia džungle posúvajú do neuveriteľných rozmerov. Len veľmi ťažko sa hľadá moment, kedy by ste si nepríjemne uvedomili, že to je celé CGI. Samotný príbeh netreba predstavovať a ja oceňujem, že ho poňali pomerne seriózne - nechýbajú dokonca ani dosť napínavé scény, ktoré detskému divákovi môžu privodiť jemne zvýšený tep. Výber hlavnej postavy výborný, avšak oveľa viac ma zaujímali postavy Baghíru a Balúa. Čo mi trochu prekážalo boli piesne - nie že by boli vyložene zlé alebo otravné, ale keby tam neboli, nič sa nestane. Chápem však, že to je produkcia Disney. Po dlhšom zdráhaní sa som si film pozrel a môžem s kľudom odporučiť všetkým divákom 10+. ()

robfi

Jestli jste zvědaví na ukecaného malého indického skrčka s červenýma trenkama a na hroznýše Ká s duhovýma hypnotizujícíma očima, užijte si to. Technicky na výši, invencí horší, řekl bych, že se zalekli překročit stín kresleného originálu. Proč to raději nenatočili, jak to Kipling napsal...., vždyť ten původní Disneyho scénář byla tak necitlivá a donebevolající s*ačka poplatná době, proč to přenášet do roku 2016, proboha... P.S. dělali to možná talentovaní lidi, ale museli tam narvat všecko, dokonce i ty PÍSNIČKY, které tam jsou jak pěst na oko ......... za mě - fakt nic moc. ()

RomaS

Úžasné zpracování lesního světa dominuje celému filmu. Propracovanost šla tak daleko, že jsem si nebyl jistý zda se jedná o autentický záběr nebo práci grafika. Něco mi ale říká, že se vše točilo před zeleným plátnem. To samozřejmě neplatilo v případě zvířat. Vtipkujicího medvěda v Tatrách totiž určitě nepotkáte. Nicméně vnímáním jejich charakterů a chování, získáváte dojem, že se nejedná pouze o zvířata. Například je zajímavý popis ohně očima tvorů, který mu nerozumí a mají z něj smrtelný strach. Bohužel (ale v tomto případě bohudík) jsem přišel do kina jako nečtenář, takže příběhově jsem ochuzen nebyl. Milovníci zvířat u tohoto filmu budou chrochtat blahem. ()

PamPero 1

Den po projekci si z nové Knihy džunglí nepamatuji skoro nic, krom několika opravdu krásných záběrů. Jasně, že nemohli přijít s nějakým úžasně novým příběhem, který by byť jen trošku ten plytký děj obohatil, ale ke mě se po hodině filmu začala dostavovat nuda i přes to, že CGI zvířata a prostředí byla opravdu pastva pro oči. Svým pojetím mi Disneyova kreslená verze z 60. let přišla daleko zábavnější a lepší. 60% ()

LadyRainier

Neuvěřitelná podívaná !!! Nádherná práce, jako kdybych znovu četla knížku a bylo mi 8 let ..všechna zvířata krásná, džungle krásná, Mauglí skvělej ...A ten Šér Chán ač záporák, byl nejlepší ..A hned zítra jdu do knihovny pro knížku znovu si to našprtat :-D ()

Richi007

Disney (ve spolupráci s Pixarem) ukázal, že konečně umí dělat kvalitu. Vzali výbornou knihu s příběhem, který nechali jak je a nijak ho nezměnili. Doplnili k tomu perfektní animaci, skvělé dabéry, které trošku i vizuálně protkali do zvířat, výbornou hudbu a vše zkloubili dohromady. Já byl jak malý děcko. Jako páni animátoři mají u mě 1+ dvakrát podtržená. Ty detaily jsou tak boží, že jsem měl fakt pocit, že ten Mauglí tam s těmi zvířaty opravdu je a mluví. Velké mínus dávám za medvědovu písen, protože je tak chytlavá, že ji ted nemohu dostat z hlavy :( :D ()

r007

Asi jsem neměla číst všechny ty pochvalné komentáře předtím než jsem šla do kina. Kniha džunglí byla moje oblíbená kniha asi do 30 let a myslím, že stále ještě je. Zákony džungle platí stále a já stále čekám na poctivé zpracování podle knihy. Vzhledem k tomu, že pravděpodobně se ho nedočkám, protože je málo dospělých, kteří by to ocenili, musím vzít zavděk i tímto filmem. Jako všechny předchozí verze si tvůrci vybrali některé pasáže knihy, jiné si upravili jak se jim hodilo a díky hlavním hrdinovi vznikl hezký film. Film je ale postavený především na vizuálních efektech, které stojí za to vidět. Pokud se na to snažím podívat dětskýma očima, film přímo úchvatný. Jen nechápu, proč si upravovali příběh s buvoly, který mohl být podle knihy ještě zajímavější. A proč se nikdy v žádném filmovém zpracování neobjeví příběh s rudými dhouly, který je jeden z nejnapínavějších. Škoda, možná se ještě v budoucnu dočkám. Myslím že pan Kiplng by si to zasloužil. A ti, co tady píšou, že film se drží kniky, tu knihu asi ani nečetli.I přesto se mi film líbil a mé desetileté dceři také. Aspoň že můj oblíbenec Baghíra byl podle předlohy...Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdami, ale díky senilní písničce v podání Balúa jen za 3. ()

Rhod

Stará dobrá klasika Kniha džungle v najnovšom možnom prevedení je pozoruhodná. Je vidieť, že moderné technické vymoženosti v plnej miere využili, čím dokázali vytvoriť pocit, že pri natáčaní boli použité živé zvieratá. Pôsobili veľmi reálne všetky, aj keď ich vo filme bolo neúrekom. Na hereckú prvotinu Neela Sethiho tiež bez výhrad. Dej ničím neprekvapí, ten už sa všetci poznajú, ale tie efekty, klobúk dolu. Po pozretí začínam rozmýšľať, že začnem chovať tie vlčatká, pretože tie boli neskutočne roztomilé :) ()

Ace.A.T.L.

Úžasný triky, co nedovolí odtrhnout oči ani na chvilku a člověk po pár minutách opravdu věří, že tam ty zvířata jsou. Je to už hodně, ale opravdu hodně reálný a celej příběh tím získává na obrovský síle. Za mě 5* a NEPOCHYBNĚ DOPORUČUJU ()

Deathwing

Zatím nejpřesnější verze klasické disneyovky co jsem zatím vyděl. Klasická příjemně plynoucí pohádka pro celou rodinu, jenom čekáte až se ukážou všechny známé postavy příběhu. Akorát zpěv Ludvíka Megaopičáka se zdála trochu uměle na to jak se tvářil a ve 3D připadala krajina a prales trochu rozmazaně. ()

Tomko87

V prvom rade to bola krásne spracovaný film. Sakra tie zvieratá pôsobili tak neskutočne prirodzeno, ako som to už dávno nevidel.Vlastne, ešte takú precíznu prácu som nevidel. A nebolo to tak pateticky detské ako som čakal. Bolo to čarovné, vtipné ale aj trocha strašidelné ..trochu..Ká.. no ..bojím sa hadov ()

FILMOVKA

Maximální překvapení. Přestože jsem film zhlédl s obavou, že mě to neosloví, opak byl pravdou. Krásný příběh, strašidelný, komický, smutný i veselý. Bavilo mě to. ()

SEIDON

Nedosahuje to kvality legendárního zpracování Maugliho v animovaném podání od ruského studia Sojuzmultfilm, se kterým jsem ho celou dobu byl nucen neustále srovnávat. A z nějakého důvodu mi přišel způsob vyjadřování a chování a celkový dojem hlavního hrdiny velmi velmi nesympatický. Nicméně musím uznat, že to pro něho musela být velmi obtížná role a zvládl ji určitě velmi dobře. Musím uznat, že to bylo místy dost napínavé a Baloo, kterého jsem měl vždy rád byl v podání Murraye úžasný. Trochu mě zamrzela nesoudržnost s dílem, které mám v živé paměti, a sice to, že byl Kaa takový záporák a podobné maličkosti. Ale každé zpracování je svým způsobem jedinečné a každé by si mělo razit vlastní cestu, takže jsem ochotný to překousnout. Sečteno a podtrženo, z mého pohledu má film mnoho nedostatků a ze začátku mě dost nudil, ale dodíval jsem se a byl jsem v podstatě poměrně spokojený. Původně jsem plánoval tři hvězdičky, protože jsem se moc nebavil, ale díky výkonům ostatních jako byl zmiňovaný Murray nebo Walken dávám nakonec čtyři hvězdičky. Ti, kteří se na tento film nebudou dívat nesustále kriticky a srovnávat ho s dílem z dětských let, si ho určitě užijí. Takže doporučuji. ()

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Disney plánuje hraného Bambiho

Disney plánuje hraného Bambiho

25.01.2020

Další ze série oznámení, které byly jen otázkou času. Studio Disney oficiálně chystá hraný remake pohádkové klasiky Bambi. Snímek píšou Geneva Robertson-Dworet (Captain Marvel) a Lindsey Beer (Chaos… (více)

Disney našlo svoji Ursulu

Disney našlo svoji Ursulu

29.06.2019

Studio Disney pokračuje v úspěšném předělávání svých slavných animáků do hrané podoby a po Knize džunglí, Aladinovi a za pár dní i Lvím králi, dojde v nejbližších letech i na Malou mořskou vílu.… (více)

Mauglí míří na Netflix

Mauglí míří na Netflix

28.07.2018

Temná adaptace Knihy džunglí Andyho Serkise (Válka o planetu opic), pojmenovaná jednoduše Mauglí, právě změnila distribuční model. Původně film vznikal pod studiem Warner Bros., a to současně s… (více)