Kniha džunglí

The Jungle Book

Kniha džungle

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie, 2016, 106 min

Příběh je Kiplingova nestárnoucí klasika obohacená pár moderními metaforami, trikově jde o fantastickou jízdu indickou džunglí srovnatelnou málem s Avatarem. Akce v chrámu je mohutná a napínavá. Děti se budou bát opic. A to je dobře. Walken v roli Ludvíka tu lehce cituje Branda v Apokalypse. Překvapivě fungují i klasické písničky a scény s Balúem jsou doslova nadité optimismem.(27.5.2018)

Zaujímavý film. Prekvapilo ma, aký kus cesty urazila počítačová animácia od dôb Jurského praku. Problém vidím v tom, že technický pokrok nejde ruka v ruke s umeleckým spracovaním. Každý čitateľ Kiplingovej predlohy si vytvoril vlastnú obrazovú predstavu a mám veľkú obavu, že Favreauove spracovanie naplnilo predstavy iba malej skupiny čitateľov. Bolo v nej dosť nelogickostí a nesprávnej interpretácie diela. Ani nedokážem odhadnúť cieľovú skupinu divákov, ktorú chce osloviť. Najskôr to budú deti, ktoré knihu nečítali a tak, ako je zvykom v dnešnej dobe, ani čítať nebudú. Tieto deti budú o Malom princovi vedieť z nepodareného filmu, ktorý som videl včera, predstavy o Knihe džunglí budú mať fixované na tento film a keď dospejú, možno si pozrú Rómea a Júliu z roku 1996 s Leonardom di Capriom. Vravieva sa, že pokrok nezastavíš. Ak budú časom dobrodružné, akčné a výpravné filmy spoločne s filmami žánru sci-fi nahradzované týmito umelinami, obávam sa, že o pokroku sa nebude dať hovoriť a ja budem rád, že som zažil dobu, keď film bol ešte umením.(25.12.2016)

„JSI, KDO JSI!“…“ /// Jednou budeme čumět na digitální přírodovědný dokumenty. Ne proto, že nebudou zvířata (aspoň myslím…), ale proto, že to bude reálnější. Taky su překvapenej, že tady songy nejsou nudně popíkový (ale ani rockový). Kniha džunglí je zábavná a poučná pohádka. Ať už tištěná, nebo (tahle) filmová. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu, kterou v roce 1894 napsal Rudyard Kipling, neznám. 2.) Potřebuju v zoologický vysvětlit, že Zákon džungle je klasický vymejvání mozků. 3.) Miluju baladu „O suchý větvi“. 4.) Thx za titule „.Bac.“ /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *(24.8.2016)

Již tradiční zaoceánské vytírání si prdele nesmrtelnou klasikou Rudy Kiplinga, na které vyrostlo několik ještě nepostižených generací, než ta grafomanská pizda Rohlíková zkurvila svým ubohým a špatně napsaným plagiátorským brakem vkus té poslední, neutěšeně pokračuje. Nejprve kýčařské prase Dyzny udělalo ve svém patoanimáku ze všech sebepropracovanějších a sebetemnějších postav bandu kabaretně kolotočářských kokotů alá Bambi, zapatlaných máršmělousama, poté v Nové knize prezentoval Štefan Somrs Mauglího jako zoofilního buzeranta, no a do třetice všeho zlého to jindy sympatický a zručný tlusťoch Favró opět v hnědém dresu potraceného a zdegenerovaného Bratra v triku pojal tak, že při sraní na Rudův hrob náhodně vytrhal z jeho knihy pár kapitol a zvířat, rozmixoval s hrstí nevkusu, pytlem debilních nápadů jakéhosi nezdravě ambiciózního matlala a projímavou bárbekjú omáčkou Ankl Sem. Načež nám naservíroval Džanglbůk Revolušn. No, hlavně že Heryho Potrata uplácali skoro slovo od slova, aby těm slaboduchým dětem a pologramotným dospělým vizualizovali úplně všechny ty mocinky oblíbené a bezostyšně vykradené stylistické zvratky. Nicméně, kdyby si to nebralo Kiplinga až tolik do huby, je to naprosto … - a teď mě nenapadá žádný dostatečně výstižný superlativ, tak zkusíme ono vkusné maďarské - „popiči“ udělané! Opravdu jsem se celou stopáž ukrutně kochal, jak ta dnešní animace už zcela dokáže smazat rozdíl mezi načmáranými zvířaty a jediným autentickým cigánským Romulem, až jsem úplně zapomněl, jaké jsou to zase scénáristické psí granule, a i na to, že natočit Knihu džunglí bez Rikitikitaviho může jen totální zmrd, tedy pardon, chtěl jsem samozřejmě říct ignorant.(1.6.2016)

Rozpočet $175miliónovTržby USA $364,001,123Tržby Celosvetovo $966,550,600 Tržby za predaj Blu-ray v USA $26,388,371Tržby za predaj DVD v USA $19,385,611║ Disney prekvapuje aj naďalej zo svojimi hranými počinmi, je vidieť že vsadili aj v tomto smere na správnu kartu a je citeľné že sa snažia o čo najprepracovanejšie snímky, ktoré majú čo ponúknuť, ozdobou filmu nie je samozrejme príbeh, ktorý už každý dobre pozná ale prepracovaná triková stránka plusom na vrch je aj účelový 3D efekt, režisérsky to Jon Favreau zvládol ako najlepšie mohol, poteší aj Slovenský dabing. /videl v kine 3D verziu: 85%/(20.4.2016)

• - Nosorožec, který se ve filmu objeví, se jmenuje Rocky. Tato postava měla vystupovat už v původní animované Knize džunglí (1967), konkrétně ve scéně se supy, ale nakonec se do filmu nedostala. (D.Moore)

• - Film mal v Indii premiéru 8.4.2016, týždeň pred premiérou v amerických kinách. Tvorcovia tým chceli vzdať poctu tejto krajine, ako miestu, kde sa príbeh filmu odohráva. (beso74)

• - V Knize džunglí z roku 1967 je král Louie orangutan. V tomto filmu je král vyobrazen jako gigantopithecus, předchůdce orangutana, u něhož se věří, že kdysi obýval část Indie. Tato změna byla plánovaná nejen proto, že orangutani původně pocházejí z Indie, ale také aby film působil více fantazijně. (cihlenka)