Reklama

Reklama

Kniha džunglí

  • USA The Jungle Book (více)
Trailer 7

Hrdinou filmu je chlapec Mauglí (nováček Neel Sethi), člověčí mládě vychované v džungli vlčí smečkou. Do džungle však přichází hrozivý tygr Šér Chán, jenž si nese jizvy způsobené člověkem. Šér Chán chce zničit vše, co vnímá jako ohrožení a Mauglí cítí, že již v džungli není vítán. A tak opouští svůj domov a vydává se na dobrodružnou cestu plnou poznání. Provází ho přísný mentor, pardál Baghíra, a veselý medvěd Balú. Cestou džunglí se Mauglí setká se zvířaty, které to s ním nemyslí vždy dobře. Patří mezi ně krajta Ká, jejíž svůdný hlas a pronikavý pohled hypnotizují člověčí mládě, a marnivý král Ludvík, který se snaží Mauglího přemluvit, aby mu prozradil tajemství překrásného, leč smrtonosného Rudého květu: ohně. (Falcon)

(více)

Videa (24)

Trailer 7

Recenze (749)

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Tak jsem se včera nudil, tak jsem si jenom tak udělal výlet do Plzně na CSFD projekci (zdravím vegetola.mp) Co se filmu týče, tak jak už tu padlo je to taková sázka na jistotu a je jasný kdo je cílovou skupinou tohohle filmu. Mě bejt 10 tak si z toho ustříknu do textilu. Pochopitelně děj je triviální, aby ho pochopili i ti nejmenší, nějaká dramaturgie tu neexistuje, ale přesto se u toho může pobavit i dospělý kterému nevadí zavzpomínat na dětská léta. Výpravný vizuál, tradičně skvělá Debneyho hudbička, parádně udělaný zvířátka a navíc můžu konstatovat, že film se víc než slušně drží děje knížky, kterou jsem jako malej žral. Takže není důvod k nespokojenosti.80% ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Po všetkých stránkach takmer dokonalé, technicky a vizuálne vymazlené. Príbehy z Knihy džungle ma síce nikdy nejako zvlášť nezaujímali, ale toto bolo aj po tejto stránke výborné. Napínavé, dobrodružné a často i vtipné (hlavne medveď Balu bol srandovný), skvelá filmová zábava pre malých i veľkých. 85/100 ()

Reklama

KarelR 

všechny recenze uživatele

Kniha džunglí je podobně jako Popelka velkou disneyovskou výhrou. Jon Favreau vzal klasický příběh a natočil ho na míru nové generaci, osobně jsem ale čekal o maličko víc. Rozhodně je třeba pochválit hodně solidní (digi)vizuál, parádní rozjezd a skvěle vybraného Mauglího. Povedla se i veškerá zvířata v čele s neselhávajícím Murrayho Balúem, jenže samotný příběh zas takové terno není. Jistě, na nečekané zvraty u takových projektů nebývá místo. Ve dvou třetinách ale Knize džunglí dojde dech, protože do ní úplně nesedí odbočka s opicemi, a ve finále není zužitkována spousta motivů, které se tu pozvolna budují. Zejména Elbův Šer Chán vytasí pár velice zajímavých myšlenek. Finále ale hraje na bezpečnou strunu a celé je až příliš krotké, jelikož musí jít na ruku nižším ročníkům. Osobně bych prostě ocenil něco trochu drásavějšího. Na druhou stranu ale chápu, proč se Favreau vydal zrovna tudy, takže to moc neřešte a klidně vezměte ratolesti do kina. Zásadní zklamání vám určitě nehrozí. (7/10) ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Poslednú dobu mám pocit, že Jon Favreau je lepší režisér ako herec. A tuším, že to tak aj je. Zo všetkých tých prerábok, čo už Disney spravilo a pokazilo, sa toto nadmieru vydarilo. Navyše mi to dosť dobré sadlo, pretože tento príbeh a postavy som si skoro vôbec nepamätal. A som rád, že ich Jon Favreau oživil takýmto štýlom. Je to zábava pre deti aj dospelých, strhujúce akciou, k tomu výborná hudba, animácia postav a celého filmu. Tlieskam, Disney je späť. Obľúbený soudntrack: Jungle Run. 85% - 4* ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

Nová Kniha džunglí je napůl adaptace staré knihy od Kiplinga a napůl remake starého animáku z roku 1967 (Kterou já mám velmi v oblibě). Je to něco na způsob Alenky v řiši divů (2010), Zloby a Popelky (2015). Film má nejlepší hlasové obsazení od Kung-Fu Pandy. Stál 175 milionů a ani jeden záběr není pravý. A je to skvělé. Lidi od Disneyho se zase vyřádili a to hodně dobře. Všechna zvířata vypadají opravdově, i když víte, že nejsou a navíc jim animátoři dali oči jejich hlasových představitelů. Naprosto parádní je tato trojka zvířecích postav- Šer Khána nebudete nenávidět, ale budete ho mít rádi i když je to psychopat. Baghíra vám bude připadat jako moudrý rádce a Baloo bude taková postava jejiž plakáty byste chtěli po celém pokoji. Neel Sethi je šikovný klučina. I přesto že byl při natáčení vystavěn zelenému plátnu dokáže uhrát, že vše opravdu vidí a rozhodně mu patří nominace na objev roku. Viděno v kině 3x: 1 dabing, 1 originál, 1 letní kino ()

Galerie (81)

Zajímavosti (16)

  • Mauglího (Neel Sethi) pri zbieraní medu pre Balúa (Bill Murray) doštípu včely. Štípance si následne natiera medom. V ďalšej scéne, ktorá sa odohráva v ten istý deň, štípance už nemá. (nirvana91)

Související novinky

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (více)

Disney plánuje hraného Bambiho

Disney plánuje hraného Bambiho

25.01.2020

Další ze série oznámení, které byly jen otázkou času. Studio Disney oficiálně chystá hraný remake pohádkové klasiky Bambi. Snímek píšou Geneva Robertson-Dworet (Captain Marvel) a Lindsey Beer (Chaos… (více)

Disney našlo svoji Ursulu

Disney našlo svoji Ursulu

29.06.2019

Studio Disney pokračuje v úspěšném předělávání svých slavných animáků do hrané podoby a po Knize džunglí, Aladinovi a za pár dní i Lvím králi, dojde v nejbližších letech i na Malou mořskou vílu.… (více)

Mauglí míří na Netflix

Mauglí míří na Netflix

28.07.2018

Temná adaptace Knihy džunglí Andyho Serkise (Válka o planetu opic), pojmenovaná jednoduše Mauglí, právě změnila distribuční model. Původně film vznikal pod studiem Warner Bros., a to současně s… (více)

Reklama

Reklama