Kniha džunglí

The Jungle Book

Kniha džungle

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie, 2016, 106 min

Prima oddechová zábava s fantastickou výpravou a bohužel také několika výhradami, z nichž za některé může české znění (písně skoro nemají šťávu) a za některé originál (opět píseň, tentokrát ta krále Louieho, která se do scény vlastně nehodí, dále málo využitý had Ká a úplný závěr, který je překvapivě pohádkovější než v původním animáku). Jinak se mi Kniha džunglí líbila a jsem rád, že na ni Jon Favreau po všeobecné nespokojenosti s Kovboji a vetřelci vůbec dostal peníze a že odvedl dobrou práci. Povedla se i hudba Johna Debneyho, která se opírá hlavně o dobře známé motivy, ale má i pár vlastních nápadů, no a nejlepší postavou je samozřejmě Balú s mimikou Billa Murrayho.(20.4.2016)

Původní animovaná verze je moje nejmilejší klasická disneyovka a přestože jsem se na hranou verzi hodně těšil, je možná ještě lepší než jsem ve skutečnosti čekal. Vizuálně nádherná podívaná, která je oproti té animované dospělejší a v mnoha ohledech i lepší. Navíc se překvapivě povedl i český dabing.(19.7.2016)

Kniha džunglí vzala svůj klasický příběh, jen lehce a velmi opatrně pozměnila své dějové linky a oblékla si jeden z nejhezčích kabátků v dosavadním šatníku digitálních efektů. Ty zde mají celkem velkou váhu a i díky skvělé atmosféře, fantastickým hlasům postav nebo kouzelným písním, dodávají tomuto snímku snad všechny emoce, které člověk může v kině zažít. Škoda jen temného prostředí, které bylo využito více, než by asi mělo. [80%] | Kino(6.5.2016)

Zaujímavý film. Prekvapilo ma, aký kus cesty urazila počítačová animácia od dôb Jurského praku. Problém vidím v tom, že technický pokrok nejde ruka v ruke s umeleckým spracovaním. Každý čitateľ Kiplingovej predlohy si vytvoril vlastnú obrazovú predstavu a mám veľkú obavu, že Favreauove spracovanie naplnilo predstavy iba malej skupiny čitateľov. Bolo v nej dosť nelogickostí a nesprávnej interpretácie diela. Ani nedokážem odhadnúť cieľovú skupinu divákov, ktorú chce osloviť. Najskôr to budú deti, ktoré knihu nečítali a tak, ako je zvykom v dnešnej dobe, ani čítať nebudú. Tieto deti budú o Malom princovi vedieť z nepodareného filmu, ktorý som videl včera, predstavy o Knihe džunglí budú mať fixované na tento film a keď dospejú, možno si pozrú Rómea a Júliu z roku 1996 s Leonardom di Capriom. Vravieva sa, že pokrok nezastavíš. Ak budú časom dobrodružné, akčné a výpravné filmy spoločne s filmami žánru sci-fi nahradzované týmito umelinami, obávam sa, že o pokroku sa nebude dať hovoriť a ja budem rád, že som zažil dobu, keď film bol ešte umením.(25.12.2016)

Animák z roku 1967 byl zábavnější, ale tohle je vizuálně natolik bombastická a přesvědčivá adaptace Kiplingova románu, že ze dne na den dodala jemu čtenářský a sama sobě divácký lesk na dlouhá léta dopředu. Nekonají se sice žádné emocionální spršky a Favreau diriguje narativní koncept v rovinách bezpečného rodinného bijáku, ale úžasné CGI chvílemi snad překonává vše, co jsme dosud mohli vidět, nekonvenčnost a majestátnost prostředí i hrdinů z každého záběru přímo sálá a korunu nasazuje fantastický původní dabing. Dlouho mě tak nemrzelo, že jsem nějaký film prošvihl v kině....(21.6.2016)

• - V původním animovaném filmu Kniha džunglí (1967) i knize byla postava krajty Ká samec, což se nyní změnilo, jelikož mu hlas poprvé propůjčila žena. Tou je Scarlett Johansson. (hansel97)

• - Mauglího (Neel Sethi) pri zbieraní medu pre Balúa doštípu včely. Štípance si následne natiera medom. V ďalšej scéne, ktorá sa odohráva v ten istý deň, Mauglí štípance už nemá. (nirvana91)

• - Ide o jeden z trojice filmov od Walta Disneyho z roku 2016, v ktorom Idris Elba prepožičal svoj hlas niektorej postave. Okrem Knihy džungle to boli aj snímky Zootopia a Finding Dory. (beso74)