Kniha džunglí

• Austrálie

• Nový Zéland

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie, 2016, 106 min

Vizuální orgasmus, ať už to má znamenat cokoliv. Tentokrát se vyplatilo zapojit atrofované svalstvo a za zvuku třesoucích se zubů a funění sentinelu dotáhnout k noťasu hádéemíčko z plazmy. Nejsem (na rozdíl od některých) až takový obdivovatel Rudy Jardy Kiplinga, byť básničky jako uměl, abych oplakával pokurvení předlohy, potud dobrý. Taky se nablble usmívám při představě, kolik zase dětiček, zpitomělých z roztomiloučkých zvířátek v komentovaném filmu, vleze v ZOO vlkům či medvědům do výběhu, aby pak na vlastní kůži poznaly, že není všechno zlato, co je chytí. Hnědou skvrnkou na filmu je však Nýl Setí, a to obrazně i doslova. Jistě, výzorově i etnicky by do obsazení patřil, ovšem ať mi nikdo neříká, že kdejaké mazlivé Romče s praktickými zkušenostmi ohledně přetvařování se před sociálkou, ve sběrnách, u orgánů - by to nezahrálo lépe.(9.8.2017)

Kniha džunglí je podobně jako Popelka velkou disneyovskou výhrou. Jon Favreau vzal klasický příběh a natočil ho na míru nové generaci, osobně jsem ale čekal o maličko víc. Rozhodně je třeba pochválit hodně solidní (digi)vizuál, parádní rozjezd a skvěle vybraného Mauglího. Povedla se i veškerá zvířata v čele s neselhávajícím Murrayho Balúem, jenže samotný příběh zas takové terno není. Jistě, na nečekané zvraty u takových projektů nebývá místo. Ve dvou třetinách ale Knize džunglí dojde dech, protože do ní úplně nesedí odbočka s opicemi, a ve finále není zužitkována spousta motivů, které se tu pozvolna budují. Zejména Elbův Šer Chán vytasí pár velice zajímavých myšlenek. Finále ale hraje na bezpečnou strunu a celé je až příliš krotké, jelikož musí jít na ruku nižším ročníkům. Osobně bych prostě ocenil něco trochu drásavějšího. Na druhou stranu ale chápu, proč se Favreau vydal zrovna tudy, takže to moc neřešte a klidně vezměte ratolesti do kina. Zásadní zklamání vám určitě nehrozí. (7/10)(18.4.2016)

„JSI, KDO JSI!“…“ /// Jednou budeme čumět na digitální přírodovědný dokumenty. Ne proto, že nebudou zvířata (aspoň myslím…), ale proto, že to bude reálnější. Taky su překvapenej, že tady songy nejsou nudně popíkový (ale ani rockový). Kniha džunglí je zábavná a poučná pohádka. Ať už tištěná, nebo (tahle) filmová. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu, kterou v roce 1894 napsal Rudyard Kipling, neznám. 2.) Potřebuju v zoologický vysvětlit, že Zákon džungle je klasický vymejvání mozků. 3.) Miluju baladu „O suchý větvi“. 4.) Thx za titule „.Bac.“ /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *(24.8.2016)

Mauglí dal Tarzanovi na prdel po všech směrech. Lepší příběh, vizuál a asi 100x sympatičtější hlavní hrdina, kterej nevypadá jako po lobotomii. Zatímco Tarzan se houpal na liáně a dostával přes držku od goriláka, Mauglí si vytřel prdel s Šer Chánem, kterej šel na konci filmu za kolosálního debila a krásně pohořel. Balú mi silně připomínal jednoho kámoše, takže si mě získal hned a král Ludvik zaperlil ještě víc než Šér Chán. Takhle blbě sám sebe pohřbít...no co dodat, blb to byl. Kaa si mohla z fleku otevřít erotickou linku jelikož měla tak sexy hlásek, že by jí volal i suchar Baghíra když by si po nocích leštil vocas a lízal koule. Prostě pohodovka. Jo a bacha na vlčí propagandu(21.9.2016)

Příběh je Kiplingova nestárnoucí klasika obohacená pár moderními metaforami, trikově jde o fantastickou jízdu indickou džunglí srovnatelnou málem s Avatarem. Akce v chrámu je mohutná a napínavá. Děti se budou bát opic. A to je dobře. Walken v roli Ludvíka tu lehce cituje Branda v Apokalypse. Překvapivě fungují i klasické písničky a scény s Balúem jsou doslova nadité optimismem.(27.5.2018)

• - Film mal v Indii premiéru 8.4.2016, týždeň pred premiérou v amerických kinách. Tvorcovia tým chceli vzdať poctu tejto krajine, ako miestu, kde sa príbeh filmu odohráva. (beso74)

• - Ide o jeden z trojice filmov od Walta Disneyho z roku 2016, v ktorom Idris Elba prepožičal svoj hlas niektorej postave. Okrem Knihy džungle to boli aj snímky Zootopia a Finding Dory. (beso74)

• - Mauglího (Neel Sethi) pri zbieraní medu pre Balúa doštípu včely. Štípance si následne natiera medom. V ďalšej scéne, ktorá sa odohráva v ten istý deň, Mauglí štípance už nemá. (nirvana91)