Kniha džunglí

The Jungle Book

Kniha džungle

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

USA, 2016, 105 min

Hravé, živelné a kvalitně zpracované. CGI zvířata se povedla, neměla jsem problémy je brát jako opravdové postavy, obzvlášť Baghíra a Šér Chán jsou úžasní (plus samozřejmě malý vlček Grey). Příběh zasahuje všechny správné citové struny, je zábavný a napínavý a zvlášť děti naučí mít vztah ke zvířatům. A to i přes to, že několik z nich tady zemře drsnou smrtí. Ale i to je zákon džungle. Tahle Kniha džunglí je rodinná zábava v tom dobrém slova smyslu.(16.9.2016)

S pani manželkou sme na to chceli ísť do kina, ale niečo nám do toho prišlo a tak sme si museli vystačiť s televíznou obrazovkou. Čo je veľká škoda, pretože ak by som túto vizuálnu žranicu videl v kine, dal by som 90% a hovoril by som o jednom z najlepších filmov roka. Takto to bola „len“ bohovská, dojemná a vtipná zábava. Jonovi Favreauovi, ktorý sa preslávil prevažne ako extra neakčný komorník Tonyho Starka, pričom prvé dva diely aj režíroval, neuveriteľná „počítačovosť“ (v podstate je to CGI celé, až na chlapca) prekvapivo nezviazala ruky, ale naopak mu umožnila nakrútiť hravý, svižný, svieži a uvoľnený film.(21.11.2016)

Přiznávám, že od tohoto filmu jsem moc nečekal. Disneyho hrané verze animované klasiky ovšem drží svoji vysoce nastavenou laťku. Téměř kompletně digitální obraz je natolik přesvědčivý, že na to po chvíli zapomenete. Trikaři už jsou na úrovni, kterou budou potřebovat pro „hranou“ verzi Lvího krále. Dobrodružný příběh je napínavý, ať už jste mrně nebo dospělý divák, jediný herec na place to všechno uběhá, ušplhá i uskáče, a skoro si nejde představit, že by to mohlo dopadnout lépe (dobře, opičák nemusel zpívat). Nejlepší dobrodružný rodinný film za poslední roky. Český dabing je velmi povedený (až na slovo „magnificentní“, které není české, a už vůbec ho nepochopí děti).(24.4.2016)

„JSI, KDO JSI!“…“ /// Jednou budeme čumět na digitální přírodovědný dokumenty. Ne proto, že nebudou zvířata (aspoň myslím…), ale proto, že to bude reálnější. Taky su překvapenej, že tady songy nejsou nudně popíkový (ale ani rockový). Kniha džunglí je zábavná a poučná pohádka. Ať už tištěná, nebo (tahle) filmová. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu, kterou v roce 1894 napsal Rudyard Kipling, neznám. 2.) Potřebuju v zoologický vysvětlit, že Zákon džungle je klasický vymejvání mozků. 3.) Miluju baladu „O suchý větvi“. 4.) Thx za titule „.Bac.“ /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *(24.8.2016)

Disneyovskou Knihou džunglí z roku 1967 mám moc rád, hlavně díky těm písničkám, milé atmosféře a postavě Balúa. Co se této nové verze od Favreaua týká, tak ta podobně jako "Pí a jeho život" nebo nové "Planety opic" posouvá hranici na poli realističnosti digitálních zvířat, která vypadají téměř jako živá (dle mého názoru tuto hranici prozatím nejdále dotáhnul Ang Lee). Film to byl vskutku nádherně udělaný, s pěkným soundtrackem, líbivým vizuálem a se spoustou postaviček, z nichž každá měla něco do sebe, přičemž tomu opět vévodil medvěd Balú. Zkrátka příjemně strávených sto minut v kině při filmu, na kterém si najde každá generace diváka to své, a který svému animovanému předchůdci rozhodně nedělá ostudu.(28.6.2016)

• - V původním animovaném filmu Kniha džunglí (1967) i knize byla postava krajty Ká samec, což se nyní změnilo, jelikož mu hlas poprvé propůjčila žena. Tou je Scarlett Johansson. (hansel97)

• - Tvorcovia vytvorili celé prostredie, v ktorom sa film odohráva, použitím počítačovej animácie. Ako vzor im slúžili zábery odľahlých džungľových oblastí Indie. (beso74)

• - Aj keď sú všetky zvieratá vo filme pôvodom indické, jediný herec, ktorý im prepožičal hlas a má svoje korene práve v tejto oblasti bol Ben Kingsley, potomok anglo-indického rodu. (beso74)