Kniha džunglí

The Jungle Book

Kniha džungle

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie, 2016, 106 min

Disneyovské až běda, ale v tom nejlepším slova smyslu. Ačkoliv jsem zaznamenal dobré ohlasy, nic extra jsem nečekal a z Imaxu jsem odcházel nadšený. Imax zmiňuji záměrně, jelikož právě tam takovýhle CGI kousek vynikne nejvíc a novodobá Kniha Džunglí vypadá skutečně úchvatně. Až tak, že jsem celkem přivyknul českému dabingu, který tentokrát distributor bez možnosti výběru nastrčil i do jediné jistoty, kde se promítá s českými titulky. Nicméně snímek mě po pár minutách zaujal i příběhově a ačkoliv závěr jede v těch nejzajetějších kolejích, jednotlivé charaktery jsou napsány tak chytlavě, že je to vlastně jedno. Jon Favreau to dokázal, Tarzan dle mého nemá ani šanci být tak super, ale nechám se překvapit...9/10(24.4.2016)

Favreau není Branagh a Debney zase Doyle. Takže místo vybroušeného rodinného klenotu přichází jen lehce nadprůměrná selanka, která okouzlí zpracováním a několika samostatně fungujícími a dokonce dojímajícími scénami, ale zbytek po polovině začne strašně drhnout a v podstatě už teď ten film působí trochu jako archiválie, místo toho, aby se Kiplingovu příběhu dostalo pořádné aktualizace. O to tu ale asi nikomu nešlo. Jako směsice disneyovského animovaného updatu a původního románu každopádně přijatelné, ale Favreau se té studené, odtažité beztvarosti svých filmů asi už nikdy nezbaví. 7/10(22.4.2016)

Vizuální orgasmus, ať už to má znamenat cokoliv. Tentokrát se vyplatilo zapojit atrofované svalstvo a za zvuku třesoucích se zubů a funění sentinelu dotáhnout k noťasu hádéemíčko z plazmy. Nejsem (na rozdíl od některých) až takový obdivovatel Rudy Jardy Kiplinga, byť básničky jako uměl, abych oplakával pokurvení předlohy, potud dobrý. Taky se nablble usmívám při představě, kolik zase dětiček, zpitomělých z roztomiloučkých zvířátek v komentovaném filmu, vleze v ZOO vlkům či medvědům do výběhu, aby pak na vlastní kůži poznaly, že není všechno zlato, co je chytí. Hnědou skvrnkou na filmu je však Nýl Setí, a to obrazně i doslova. Jistě, výzorově i etnicky by do obsazení patřil, ovšem ať mi nikdo neříká, že kdejaké mazlivé Romče s praktickými zkušenostmi ohledně přetvařování se před sociálkou, ve sběrnách, u orgánů - by to nezahrálo lépe.(9.8.2017)

Po všetkých stránkach takmer dokonalé, technicky a vizuálne vymazlené. Príbehy z Knihy džungle ma síce nikdy nejako zvlášť nezaujímali, ale toto bolo aj po tejto stránke výborné. Napínavé, dobrodružné a často i vtipné (hlavne medveď Balu bol srandovný), skvelá filmová zábava pre malých i veľkých. 85/100(29.1.2017)

Překrásné zpracování Knihy džunglí. Zatím asi nejpovedenější, co jsem viděla. Klučina, co sehrál Mauglího byl vynikající, ale i zvířata s ním drží parádně krok. Pořád je na co koukat. Trošku zbytečná mi tam přišla jen opičí pasáž. Především bez té zpívající opice bych se obešla. A těch pár minut je pro mě nakonec důvodem, proč nedám plný počet. Přesto doporučuji a ráda si pustím znovu. 4,5*(24.7.2016)

• - Film mal v Indii premiéru 8.4.2016, týždeň pred premiérou v amerických kinách. Tvorcovia tým chceli vzdať poctu tejto krajine, ako miestu, kde sa príbeh filmu odohráva. (beso74)

• - Aj keď sú všetky zvieratá vo filme pôvodom indické, jediný herec, ktorý im prepožičal hlas a má svoje korene práve v tejto oblasti bol Ben Kingsley, potomok anglo-indického rodu. (beso74)

• - Mauglího (Neel Sethi) pri zbieraní medu pre Balúa doštípu včely. Štípance si následne natiera medom. V ďalšej scéne, ktorá sa odohráva v ten istý deň, Mauglí štípance už nemá. (nirvana91)