Kniha džunglí

The Jungle Book

Kniha džungle

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie, 2016, 106 min

Tak jsem se včera nudil, tak jsem si jenom tak udělal výlet do Plzně na CSFD projekci (zdravím vegetola.mp) Co se filmu týče, tak jak už tu padlo je to taková sázka na jistotu a je jasný kdo je cílovou skupinou tohohle filmu. Mě bejt 10 tak si z toho ustříknu do textilu. Pochopitelně děj je triviální, aby ho pochopili i ti nejmenší, nějaká dramaturgie tu neexistuje, ale přesto se u toho může pobavit i dospělý kterému nevadí zavzpomínat na dětská léta. Výpravný vizuál, tradičně skvělá Debneyho hudbička, parádně udělaný zvířátka a navíc můžu konstatovat, že film se víc než slušně drží děje knížky, kterou jsem jako malej žral. Takže není důvod k nespokojenosti.80%(21.4.2016)

Mauglí dal Tarzanovi na prdel po všech směrech. Lepší příběh, vizuál a asi 100x sympatičtější hlavní hrdina, kterej nevypadá jako po lobotomii. Zatímco Tarzan se houpal na liáně a dostával přes držku od goriláka, Mauglí si vytřel prdel s Šer Chánem, kterej šel na konci filmu za kolosálního debila a krásně pohořel. Balú mi silně připomínal jednoho kámoše, takže si mě získal hned a král Ludvik zaperlil ještě víc než Šér Chán. Takhle blbě sám sebe pohřbít...no co dodat, blb to byl. Kaa si mohla z fleku otevřít erotickou linku jelikož měla tak sexy hlásek, že by jí volal i suchar Baghíra když by si po nocích leštil vocas a lízal koule. Prostě pohodovka. Jo a bacha na vlčí propagandu(21.9.2016)

Již tradiční zaoceánské vytírání si prdele nesmrtelnou klasikou Rudy Kiplinga, na které vyrostlo několik ještě nepostižených generací, než ta grafomanská pizda Rohlíková zkurvila svým ubohým a špatně napsaným plagiátorským brakem vkus té poslední, neutěšeně pokračuje. Nejprve kýčařské prase Dyzny udělalo ve svém patoanimáku ze všech sebepropracovanějších a sebetemnějších postav bandu kabaretně kolotočářských kokotů alá Bambi, zapatlaných máršmělousama, poté v Nové knize prezentoval Štefan Somrs Mauglího jako zoofilního buzeranta, no a do třetice všeho zlého to jindy sympatický a zručný tlusťoch Favró opět v hnědém dresu potraceného a zdegenerovaného Bratra v triku pojal tak, že při sraní na Rudův hrob náhodně vytrhal z jeho knihy pár kapitol a zvířat, rozmixoval s hrstí nevkusu, pytlem debilních nápadů jakéhosi nezdravě ambiciózního matlala a projímavou bárbekjú omáčkou Ankl Sem. Načež nám naservíroval Džanglbůk Revolušn. No, hlavně že Heryho Potrata uplácali skoro slovo od slova, aby těm slaboduchým dětem a pologramotným dospělým vizualizovali úplně všechny ty mocinky oblíbené a bezostyšně vykradené stylistické zvratky. Nicméně, kdyby si to nebralo Kiplinga až tolik do huby, je to naprosto … - a teď mě nenapadá žádný dostatečně výstižný superlativ, tak zkusíme ono vkusné maďarské - „popiči“ udělané! Opravdu jsem se celou stopáž ukrutně kochal, jak ta dnešní animace už zcela dokáže smazat rozdíl mezi načmáranými zvířaty a jediným autentickým cigánským Romulem, až jsem úplně zapomněl, jaké jsou to zase scénáristické psí granule, a i na to, že natočit Knihu džunglí bez Rikitikitaviho může jen totální zmrd, tedy pardon, chtěl jsem samozřejmě říct ignorant.(1.6.2016)

Kdybych mela deti, tohle je presne ten film, na ktery bych je vzala - ma to pribeh, "pouceni", zajimave postavy, povedene dialogy a chybi tomu retardace Chipmunku a podobnych filmu. Na me jako dospelaka snad jenom moc cernobile (= sice dojde k mensi ekologicke katastrofe, ale nikomu to vlastne nevadi, hlavne ze slunicko sviti).(23.4.2016)

Rozpočet $175miliónovTržby USA $364,001,123Tržby Celosvetovo $966,550,600 Tržby za predaj Blu-ray v USA $26,388,371Tržby za predaj DVD v USA $19,385,611║ Disney prekvapuje aj naďalej zo svojimi hranými počinmi, je vidieť že vsadili aj v tomto smere na správnu kartu a je citeľné že sa snažia o čo najprepracovanejšie snímky, ktoré majú čo ponúknuť, ozdobou filmu nie je samozrejme príbeh, ktorý už každý dobre pozná ale prepracovaná triková stránka plusom na vrch je aj účelový 3D efekt, režisérsky to Jon Favreau zvládol ako najlepšie mohol, poteší aj Slovenský dabing. /videl v kine 3D verziu: 85%/(20.4.2016)

• Neel Sethi

• - Scarlett Johansson byla v 8 měsíci těhotenství, když namluvila hada Kaa. (cihlenka)

• - Aj keď sú všetky zvieratá vo filme pôvodom indické, jediný herec, ktorý im prepožičal hlas a má svoje korene práve v tejto oblasti bol Ben Kingsley, potomok anglo-indického rodu. (beso74)

• - Mauglího (Neel Sethi) pri zbieraní medu pre Balúa doštípu včely. Štípance si následne natiera medom. V ďalšej scéne, ktorá sa odohráva v ten istý deň, Mauglí štípance už nemá. (nirvana91)