Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (CinemArt)

Tft

Wolverin zreznul a vrací se na plátno v nejdepresivnějším komiksovém filmu jaký kdy vznikl. To v čem Rkový rating pomohl Deadpoolovi je tady obráceno o 180 stupňů a pomáhá o to víc. Hugh Jackman si nechal to nejlepší nakonec, nahodil utrápenou tvář, kopl do sebe flašku whiskey a předvedl především fyzicky perfektní výkon. Na Loganovi je vidět, že ho každý pohyb bolí, jeho tělo je v rozkladu a vzdal se všech nadějí na život. To s čím si zahrávaly všechny předešlé filmy o Wolverinovi je tady vyšponováno na maximum. Od prvních rozkrájených nepřátel je jasné, že tohle je film o vzteku. Akční a bojové části filmu jsou tomu uzpůsobeny, tak jako v Johnu Wickovi působí skoro jako akční balet a jsou uhlazené, tady je z nich cítit frustrace a vztek Logana nad jeho osudem a on prostě krájí hlava nehlava až se ten vztek přenese na vás a vy máte pocit, jako že byste prorazili pěstí zeď. V několika místech dostává film až horrorový feeling, především pak ve vyvražďovací části na farmě, ta je jako vytržená ze sedmdesátkového slasheru. Obraz budoucnosti X-Menů, která je temná jako černá díra a balancuje někde mezi dystopií Mad Maxe a westernovou verzí Children of Men, kdy mutanti jsou skoro vyhynutým druhem, jejich otec a guru Charles Xavier je starý, senilní a bez prášku se jeho mozek stává zbraní hromadného ničení dává filmu takovou atmosféru a tvář, která sedla jako zadek na hrnec a zvedá film do naprostých výšin komiksového žánru. Logan se nebojí ukázat naše oblíbené komiksové hrdiny v tom nejhorším světle a přesto je ukazuje tak, že po skončení filmu je budete mít ještě radši. Dafne Keen, která hraje X-23 podává nejvzteklejší dětský výkon od dob Mad Maxe 2 a toho dítěte s bumerangem. Její vztah s Loganem je jako temnější a nasranější verze vztahu mezi Joelem a Ellie z The Last of Us. Není to postapokalyptický film pro lidi, ale rozhodně je to postapokalyptciký film pro mutanty. Ještě musím vypíchnout hudbu, která byla skvělá, parádně dokreslila atmosféru a měla koule být jiná než klišoidní komiksový podkres. Logan je prostě špinává, drsňácky-smutná nálož emocí, která se s ničím a nikým nesere. X 89% ()

LizianShaw

Byl jsem velmi překvapen, protože Rko Loganovi hodně prospělo. Není to pouze krvavá akce, ale i fuckování, takže snímek působí o něco více realističtěji než předchozí filmy. Hugh Jackman si zahrál Wolverinea naposled a dal do toho opravdu všechno. Je možná škoda, že Jackman nikdy nenavlíkl ikonický oblek, ale do tohoto filmu by se to vůbec nehodilo, a proto musí postačit malé easter eggy. Možná je docela matoucí, že nám nevysvětlili co se děje, jak proč atd. když před pěti lety byl v Days of Future Past krásný happy end, s tím už se musí ale člověk vyrovnat. X-23 se možná až moc podobá Eleven ze Stranger Things, ale to vůbec nevadí protože obě postavy mi připadají skvělé a totálně je žeru. Professor X už možná nebyl takový jako dříve, ale byl vidět krásný vývoj postavy. Záporáci Reavers se možná nijak neprojevovali, ale akce s nimi proti Wolverinovi a X-23 byla skvělá, Donald Pierce byl jako hlavní záporák velmi dobrý a to charisma! (+ robotická ruka!), škoda, že ve filmu toho moc neudělal. Ale X-24 byl savage a scény s ním až hororové. Beru to jako krásné rozloučení s tím nejlepším X-Manem. Poslední scéna je opravdu dojímavá. Nádherná tečka na konci ságy. 99% ()

Ichabod

Od začátku tohoto filmu si mne Jackman získal. Kdysi slavný Wolverine je opravdu těžce v hajzlu a to jako divák opravdu pocítíte díky jeho herectví. Až tady jsem si vzpomněl, že před nějakými patnácti lety jsem měl Wolvieho opravdu rád a i proto jeho důstojné rozloučení ve mne nějaký ten čas zůstane. Jen lehce se tu vypíšu ze vztahu k X-men : Původní trilogii X-men jsem si vždycky užil, a do jisté doby jsem je bral jako etalon kvalitních comicsových adaptací. Díky tomu až tady si člověk uvědomí, jak moc přepis v PG-13 na plátno ztrácí, když Wolviemu zastřihli drápky. X-meni byly přístupné dramatické filmy s dobrou prací s charaktery postav. Nicméně drsnost těmto filmům prostě chyběla. O následné alternativní vyprávěcí lince X-men First class a ty otřesná dvě pokračování raději nebudu ani psát, to mne minulo úplně jak dějem tak samotným uchopením alternativního vyprávění. Poslední díl byl už shit, který mne bavil ještě méně něž Wolvieho první origin a to je co říct. Jackman si bohužel protrpěl (stejně jako já), dva Origin filmy kdy ještě první díl s Deadpooĺem byl evidentně silně přestříhán než se dostal do kin a původní sestřih ještě bez triků měl mnohem větší koule než finální kino release (tento první sestřih unikl na internet několik měsíců před kinopremiérou) !!! Shodou okolností (nebo spíš to asi nebude náhoda) Reynolds musel trochu otevřít dveře Jackmanovi do světa rated R a ukázat, že dospělejší vyprávění lidi snesou a v pokladnách to zacinká minimálně stejně dobře! No a o jeden a půl dekády později tu máme opravdového Wolverina, který diváka chytne za srdce. Možná mu budete fandit, možná ne, ale respekt získá jak Wolverine, tak samotný Jackman. Scénář je více než dobrý. Vývoj osudů Logana i Charlese Xaviera a mutantů obecně je podaný skvěle a dobře vám z toho nebude. V čem ale Logan větší část filmu exceluje jsou akční scény, brutalita a... smutek. Když na scénu přijde Loganova zmenšená verze budete už hrdinům fandit až do konce a kochat se jednou kuchací scénou za druhou. Poslední půl hodina filmu je už jen dobrá, ale první a větší část filmu je to nejlepší co nám Marvel zatím v kinech nadělil. Není to nejlepší film, a osobně třeba Deadpoola mám mnohem raději, ale Logan je tím filmem, který si Jackman, pardon Wolverine, vždycky zasloužil. ()

vyfuk

"Logan, you still have time..." Já vlastně ani nevím co říct (napsat). Byl to převelice emotivní zážitek. Ale při tomto filmu se ve mně mísilo tolik pocitů, že to nedokážu ani nějak přímě popsat. V jednu chvíli se mi chtělo brečet dojetím, v další jsem měl dojem, že bych nejradši všechny členy štábu poslal do prdele za to, co předvedli. Je obrovský nezvyk koukat na film s Wolverinem s ratingem R. Je to nezvyk hlavně v tom, že všude lítá maso, krev a nevím co ještě všechno. Když Hugh někoho zabil, tak ho prostě zabil, ale nyní se to neobešlo bez drápů, které oddělují ruce od trupu, drápy v hlavě, rozpůlené hlavy a ještě všechno možné. K někomu jako Wolverine to sedí, ale člověk na to prostě není zvyklý. Krom toho, věc na kterou si určitě nezvyknu je, že Patrick neustále posílá Logana do prdele, přičemž to v celou filmovou sérii byl nejvíce seriózní člověk. Je to jako kdyby to točili jiní lidé a dělali úplně jiný film. A s tím je lehce problém. Keen má hrozně zvláštní talent v tom, abyste na ni jenom zírali a přemýšleli kdo vlastně jste a co děláte se svým životem. Inspirující mladá dívka. Hodně speciální potlesk si zaslouží pan Beltrami, který vytvořil dokonalý a dech beroucí soundtrack. Neuvěřitelné kombinování jemné hudby s drsnou a syrovou hudbou, která na farmě připomíná finále strhujícího hororového snímku. Já vlastně ani nevím jak tohle popsat. Byl to strhující zážitek, který ale zároveň balancoval mezi "jo, tohle se mi opravdu líbilo" a mezi "sakra, to má být všechno? Čekal jsem víc!". A tak nějak má pravdu oboje. Emotivní to bylo. Ale chybělo mi něco ve stylu dvojky X-Menů nebo První třídy. Prostě nějakým způsobem dokonale udělaný příběh. Finální scéna kříž vs X - udělal jsem se. Hugh, budeš mi chybět. Asi hold ze sentimentu... ()

blackJag

Nejlepší Wolverinova sólovka, bez debat. R-zařazení filmu pomáhá, nedokáži si představit, jak by film vypadal bez většiny expresivit, ale asi by to bylo velmi směšné. Přesnou atmosféru se ve filmu daří držet téměř až do konce, kdy se klasicky dostavuje stereotyp a upachtěná struktura (ta paralela se starým westernem je úplně zbytečná a dost otravná). 80% ()

Avari.73

Nejlepší X men od druhého dílu. Všichni herci jednou na maximum. Vlastně bych neměl co vytknout, akorát to tempo. Občas se slušně šlápne na plyn, pak zvolní... Dost možná přijde divné, že děti s takovými schopnostmi utíkají před vojáky, kteří ani nestřílí. Ale to jsou spíše menší kazy. Uvidíme, třeba časem více Logana docením. Takhle měla série vypadat od začátku. ()

svobik

Vynikající jednotlivé scény (berserk, první setkání s X23), mnohdy doslova pulzující beznaděj v Loganovýh očích, špína, přesný Jackman....ale emocionálně mě to minulo. Vztah s Laurou kulhal, takže finále byla spíš zbytečná dojička. I tak ale komiksovka hodně se blížící špičce. Skvělá rozlučka. 8/10 ()

Pedross800

Ufff......ten film bolí, Logan bolí, Profesor X bolí.......a ta maličká mutantka, která mě nadobro odzbrojila, ta člověka nabíjí energií, aby ta depkoidní atmoška byla jakž takž snesitelná. Stejně jako legendární Nolanova Batmanovská trilogie, i tohle hutné a epické drámo je absolutně realistické a emočně hodně silné a nemá nic společné s těma Marvelovskejma sci-fi srandičkama, který jsou cool a i já jim házím vysoká hodnocení, ale pár dní po té si z nich prakticky nic nepamatuju. Zato na zaprášenou a stísněnou atmosféru a smrtelné nesmrtelné "otce a syna" dostávající to nejlepší ze sebe na ochranu mutantích pokračovatelů, na to jen tak brzo nezapomenu! A ta tu tolik zmiňovaná drsnost akčních scén? Jo ta krev a drsnej slovník dodali tu správnou autentičnost, ale není to nic přehnané, takoví Korejci to s krví a brutalitou umí ještě daleko víc a intenzivněj.... "Nature made me a freak. Man made me a weapon. And God made it last too long." ()

JustMeeKatie

Tak Logan opravdu nepůsobí jako typický film od Marvelu, to se musí nechat. Já byla celým filmem opravdu překvapená, ale přiznám se, že mě trochu mrzelo, že se s námi Wolverine rozloučil v době, kdy na tom byl dost špatně. Hodně vyplesklá jsem byla i ze všech těch násilných/bojových scén. Tohle jsem fakt nečekala a velice na mě zapůsobilo, že se Logan takhle rozjel! Pokud jde o malou Lauru, tak nad tou jsem se taky nepřestávala udivovat, ačkoliv mě docela štvalo, jak pořád křičela. Celý film bych hodnotila jako skvělou podívanou, která hrozně rychle uteče. Bonusové body dávám také za albína Stephena Merchanta! Bylo to opravdu skvělé rozloučení s touhle oblíbenou x-menovskou postavou. Ale abych pravdu řekla, pár věcí mi tam k té dokonalosti ještě chybělo. Třeba nějaké pořádné vysvětlení, proč Logan a profesor X dopadli, tak jak dopadli. Co se událo v období po X-Men: Budoucí minulost a Loganem. A hlavně - co se stalo se všemi těmi mutanty, které jsme viděli v předchozích filmech (Mystique, Beast, Magneto,...)? ()

masw

Film díky kterému už neuslyšíte moc dětí říkat "Já chci být Wolverine!", protože být v kůži Logana je DOST na p*ču. Vlastně když uvidíte dítě v kostýmu Wolverinea, citlivě a pevně ho obejměte. :D There's no going back. Now you run on home to your mother, and tell her... tell her everything's all right. And there aren't any more guns in the valley. ()

drackula

Luxus, ktorý netreba popisovať. Silne pochybujem, že to niečo tento rok v rámci komiksoviek prekoná. 100% Cinemacity Polus ()

Deryll

Trošičku zklámání po tom co to tady všichni vyhajpovali do nebes ale určitě nejlepší Wolverine ale né už nejlepší X-menovka ale zase lepší marvelovka takže asi tak!:) ()

ghatos

Napumpovaná depresivní řezničina ukazující odvrácenou tvář hrdinského univerza. Pro mě osobně nesmírně osvěžující přístup, jenž posouvá Rosomáka o hodně výše. Má to v sobě takovou tu tíhu, hloubku, špinavost...tak to má být. Každopádně pro mě osobně velmi příjemné překvapení. Sice šli o tom řeči, že se to fakt povedlo, ale nevěřil jsem tomu. 80%. ()

šerminator

Už předchozí Wolverine od Jamese Mangolda v japonsku byl o dost slabší, než jiné X-menovské filmy. Ač si Jamese Mangolda vážím coby režiséra vcelku dobrých filmů, tak prostě jeho styl a styl komiksových X-menů se podle mě příliš neprolínají. On, a je to vidět také v tomto filmu, ve svých filmech velmi klade důrez na city, pocity, vnitřní cítění postav. Kdežto já od komiksů očekávám spíše na prvním místě myšlenku něčeho většího - dobro proti zlu, X-meni vs. normální lidi a pod. Tyto chybějící vlastnosti, které jsem vyjmenoval, se snaží film dohnat až příliš brutálníma scénama, které se mi do těchto typů filmů vůbec nehodí. Akce tam má být dost, akce musí mít spád, přirozenou vyváženost mezi zábavou a násilím. Mě nebavilo koukat na staříky, kteří pomalu ale jistě spějí ke svému (neslavnému) konci. Navíc to bylo i celkem dlouhé a něteré scény dost utahané. Na X-meny je ten film velmi slabý, proto jdu s hodnocením moc dolů. Asi se většině lidí líbí, že se film snaží jít jinou a ukazovat ty pravé emoce a vnitro postav, proto asi má film velmi vysoké hodnocení. Mě se to však nelíbí. Já chci vidět Singerovy či Vaughnovy X-meny. ()

JohnSmith

Tak nějak mi přijde tenhle film hodně přeceňovaný. Není špatný, to vůbec ne a Logan páře lidi jak se patří. Jen je to strašně dlouhé a místy uspávající. ()

J-o-k-e-r

Rozhodně nejdrsnější X-Men. Zatímco ostatní jsou jako většina Marvel filmů zaměřeny i na mladší publikum, Logan je naproti tomu totálně chlapská, drsná, a nekompromisní řežba. A to se mi líbí. H. Jackman se pro Wolverina narodil, a pokud to má být vrchol a rozloučení, nemohlo to dopadnout lépe. Pevně však věřím, že s Laurou se ještě setkáme :-)... Po právu jeden z nejlépe hodnocených filmů roku 2017. ()

kklepkaa

Nemám nic proti stárnoucímu Wolverinovi, ale až na pár parádních bojových scén mě to zklamalo. Přístupnost R mi nevadí, spíš naopak... ale něco mi tam vadilo. Přišlo mi to i zbytečně dlouhý a chvílema jsem se nudila. Možná jsem měla příliš vysoká očekávání. ()

Autogram

Taký trochu smutný film. Z X-manov zostali len útržky a tiene minulosti a podobne aj s filmom oproti minulým častiam. Ako rozlúčka Wolverina to môže byť, ale uzatvárať celú históriu takto smutne ma trochu rozladilo. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu