Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (CinemArt)

filmmovier

Rozhodně nejlepší Wolverinova sólovka vůbec, nejlepší X-Men film vůbec a dost možná i nejlepší komiksovka napříč DC a Marvelem (nebýt Deadpoola). A možná je to tak dobré proto, že to vlastně ani moc komiks není. Drsná westernová road movie s temnou (a smutnou) atmosférou, ze které jsem od začátku hltal každou minutu. Patrick Stewart byl perfektní (jen to klení mi k němu moc nesedělo) a Hugh Jackman (a Wolverine) si nemohl přát lepší rozloučení – a to vlastně platí i o Charlesu Xavierovi. Oba dva ale naprosto zastínila Dafne Keen, její X-23 je naprosto perfektní a úžasná postava. Celou dobu to bylo fakt poměrně drsné, mělo to víc k westernu, než k čemukoliv jinému a i režie byla zručná (Mangold udělal neuvěřitelný pokrok) a závěrečná bitka v lese (i když občas působila směšně) tomu nasadila korunu a i mě se chtělo brečet. Úžasná labutí píseň jedné z nejlépe ztvárněných a nejoblíbenějších filmových postav posledního desetiletí a zároveň opravdu silný zážitek, kterého nelituji – naopak. A tak mě na Loganovi mrzí jen několik málo věcí – že Richard E. Grant, můj oblíbený Brit, nedostal více prostoru. Že X-Mení série ještě neskončila. A že se Wolverine asi už nepotká na plátně s Deadpoolem. A jako jediného možného nástupce Hugha Jackmana vidím jen a pouze Dafne Keen. 100%. ()

Dado

Jednoznačných päť hviezd to rozhodne nie je. Na to Loganovi v prvom rade chýba hlbšia a prepracovanejšia dejová línia, ktorá by dodala veľkolepej rozlúčke s dnes už legendárnym hrdinom punc filmárskej dokonalosti. Takto zostáva "iba" prostá road movie, ktorá však zásluhou emócií vo vypätých dramatických scénach zaslúžene nadobudla prakticky okamžite po premiére prívlastok nezabudnuteľná. K nemu bez diskusie dopomáhajú aj akčné pasáže, ktoré tu rozhodne nie sú len pre efekt, hoci ten sa im vďaka ratingu R pochopiteľne uprieť nedá. V neposlednom rade je potrebné vyzdvihnúť aj herecké výkony dvojice Jackman a Stewart. Najmä druhý menovaný by si nepochybne zaslúžil prinajmenšom oscarovú nomináciu medzi najlepších hercov vo vedľajších úlohách a nebyť dobre známeho úzkoprsého prístupu Akadémie k jednotlivým filmovým žánrom, o jej udelení by som už v tomto okamihu ani na sekundu nezapochyboval. (85%) ()

Avathar

Akože asi fajn. Ale na nejaký zlomový počin či gamechanger to fakt nevidím. Čo je možno spôsobené aj tým, že X-MEN ságu mám solídne na saláme a na LOGANA som sa pozrel v podstate len "z povinnosti" (po tom hajpe, čo sa všade rozpútal). Asi preto na mňa nie úplne fungovali emócie. V každom prípade ale celkom slušná jazda. 3,5* ()

Kamkon

Hugh na umření s mladší kolegyní skorodceruškou, která je krásně mrštná a šikovná. Skutečná krvárna, to jsem fakt nečekala - R jako vyšité. ()

BROKEN_

Šel jsem na to do kina hlavně proto, že se jednalo o poslední film Hugh Jackmana jako Wolverine. A musím říct, byla to pecka. Neskutečně silný zážitek. Jedná se o druhý Wolverine film který režíruje James Mangold. DÍky úspěchu Deadpoola dostal nový Logan Erkový rating. Erko neznamená pouze vizuálně dospělej, ale i strukturou příběhu. Je to spíše pro dospělý publikum. Nejsou tady vtipné scény. Dafne Keen je boží. S ní bych chtěl vidět samostatný film. Její postava Laura tady předvádí někdy takové akční scény, že by ji mohl samotný Wolverine závidět :-D . Akční scény jsou místy drsné, ale místy i dojemné. Na konci filmu mi ukápla slza. Za mě nejlepší filmová rozlučka všech dob, nejlepší X-Menovka spolu s Budoucí Minulostí a X men 2. Jeden z nejlepších filmů, co jsem viděl v kině. NESKUTEČNÝ ZÁŽITEK. Hugh Jackman měl dostat oscara sakra. ()

LUKICKK

Zaručeně nejlepší film celé X-Men ságy. Jde o absolutně úžasný snímek. u kterého jsem ze sálu odcházel s otevřenou pusou. Miluju Hugha Jackmana jako Logana, nenašel bych nikoho kdo by se na tu roli hodil více. Snímek fungoval ve všech směrech. Jakožto rozloučení s Wolverinem bych si asi lepší cestu jak to udělat nevymyslel. ()

mickyreed

První co mě napadlo - že to má hodně terminátorovskej feeling. Až na pár maličkostí je to jeden z těch lepčích xmenovskejch ... Nadávající Charles mi vůbec neseděl, bylo to chvilkama moc ubrečený, pořád sem čekal, že se Logan nakonec dá dokupy a hlavně jsem čekal aspoň kapku Mr. Sinistera, protože ta genetická manipulace s DNA mutantů k tomu přímo vybízí ... tak snad v pokračování Deadpoola nebo X-Force ... pořád pevně doufám v aspoň malý cameo Wolverina právě po boku Deadpoola :) A takhle brutální měl bejt Wolverine pokaždý. ()

elanius

(62/2017) / Logan by fungoval aj ako samostatný nekomixsový film a dokonca asi aj v hociakom prostredí. Skvelý Hugh Jackman ťahá Wolverina s prehľadom, ale tentokrát naposledy. Aj všetko ostatné sa dá opísať superlatívoch, hlavne bavili akčné scény a hociaký záber s Dafne Keen. Ak by som vedel viac o pozadí a motiváciách zúčastnených možno by to vytiahlo Logana ešte vyššie. Film zrelý na druhé pozretie, ale až po doplnení základov. (8/10) ()

venison

Tak jo, postava Wolverine je můj neoblíbenější X-men.. Asi proto, že v podstatě X-man ani moc není.. Je to týpek samotář, který má prapodivný účes, zvířecí instinkty, špaček doutníku v koutku, ale především svou sílu, uzdravovací schopnost a obávané drápy.. Film "Logan" všechno výše zmíněné zahazuje a stává se tak průkopníkem nejen v příbězích o X-menech, ale také v rámci žánru, protože všechno výše zmíněné zahazuje a tvůrci se rozhodli natočit spíše drama o lidštějších hrdinech, než akčárnu o neosobních figurkách.. Film "Logan" vybočuje z řady filmů o superhrdinech, které jsou ve své ryzí podstatě všechny jako přes kopírák.. Sice se jedná o skok do budoucnosti, pro mne je ovšem poslední díl o Wolverinovi spíše návrat k 80. a 90. oldschoolu, kde všichni ti odpadlí hrdinové v podání Willisů nebo Schwarzeneggerů bojují s neřády s bezbrannými děvčátky po boku.. "Logan" je komiksová variace na "Leona" jen díky R ratingu o dost syrovější a násilnější, což opět dělá zajímavějším než ve skutečnosti je.. Pokud si tohle legální brutalitu divák odmyslí, zůstane mu pouze hodně jednoduchá road movie, která je opepřená několika gagy a značně senilním Xavierem.. Příběh je jednoduchý, drží se značně při zemi a na film s vysokým hodnocením nemá propracovanější vrstvení.. Od začátku je jasné, že některé postavy skončí tragicky a pro diváka je tajemstvím pouze to s jak vysokou mírou důstojnosti odejdou.. Snímek "Logan" je důstojným rozloučením s nejsilnější postavou X-menů, které chytne za srdce fanoušky i nefanoušky komiksu, ale rozhodně není srovnatelný s běžným 5* filmem.. ()

uiu

Psal se rok 2000 a do kin vtrhli X-Meni. Mně bylo krásných 13 let, ještě jsem byla na základní škole a o X-Menech jsem si četla v Bravíčku. Ihned jsem si zamilovala Wolverina a spol mutantů a během let jsem s nimi prožívala všechna jejich dobrodružství v dnes již 7 pokračováních. Dnes mi je skoro 30 a byla jsem na posledním filmu, ve kterém uvidíme Wolverinea (dokud ho Hollywood nezrebootuje...). Bylo to krásné rozloučení. Smutné. Depresivní. Vyčerpávající. To, co pro někoho znamená sága Harryho Pottera - vyrůstali na něm a těžce nesli poslední díl- to pro mě znamená Logan. Jestli si někdo myslí, že Hugh Jackman byl vynikající jako Jean Valjean v Bídnících nebo jako Angier v The Prestige, tak musí vidět Logana. Za tohle by si zasloužil Oscara, ale znáte to, komixový film není skutečný film. ()

TKKMR

Najslabší film o Wolverinovi resp. X-menoch. Logan je tu vyobrazený ako starnúci neschopný looser, ktorý má problém poradiť si hoci aj hŕstkou ľudských protivníkov a postava profesora X, zožieraná stareckou demenciou je na tom ešte horšie. Starí mutanti sú v čudu, noví sú ešte decká, takéto smerovanie série ma fakt neoslovilo. ()

hanagi

Nestačí, že mě navštívila obvyklá jarní depka. Nestačí, že mi umřela oblíbená kočka. No tak to jsem si opravdu pomohla, depresivnější relax už jsem si snad ani nemohla vybrat. Logan: Wolverine - budoucnost se řítí do záhuby a svět už nemá kdo zachraňovat. ()

noriaki

Filmům ze série X-Men jsem vždy vyčítal infantilnost a morální plochost. Maskované postavičky snaživě naplňovaly své šablony, děj vršil jedno klišé za druhým a část krajiny při tom lehla popelem. Kupodivu Logan se jim téměř v ničem nepodobá. Akční scény, jakkoliv jsou působivé a dovedně nasnímané, nehrají ani první, ani druhou a možná ani třetí roli. Tentokrát všem zúčastněným jejich emoce věřím. Scénář je několikrát nechal sáhnout až na dno a z každého záběru je to cítit. Především Wolverine by mohl sloužit jako chodící definice pojmu "unaven životem". Stáří, nekončící boj a neustálý stres doženou každého, a zlomí i ty nejsilnější. Od dob Watchenů jsem asi neviděl syrovější a více deziluzivní komiks. Zack Snyder tehdy naboural několik žánrových klišé, James Mangold vrátil do reality samotné superhrdiny. Tentokrát bez morální kocoviny, ale také s ohromujícím dopadem. Top 10 za rok 2017. ()

ywo666

Hugh je vo forme aj s bliziacov sa 50tkou. A celkom by som si ho pozrel v nejakom poriadnom akcnom filme bez superhrdinov. Bohuzial to sa neda povedat o jeho postave. Wolwerine bojuje s nejakym shitom ktory ho zabija. Nudaaaa. Profesor Xavier bojuje s demenciou. To si fakt nezasluzil. Niektore miesta su zaujimave. Ale ako celkom mi film prisiel ako jedno velke trapenie. Chapem ze niektorym prave toto imponuje. Mne nie. 3* ()

yeniczek

Na konci jsem si vzpomněl, jak jsem před sedmnácti lety poprvé objevil Hugh Jackmana právě v roli (tehdy ještě:) Rosomáka. V kině jsem na prvních X-menech nevěřil, na co to vůbec zírám a okamžitě jsem tomu propadl. X-men jako moje nejoblíbenější komiksová filmová řada tímhle filmem pro mě také končí, kruh se mi krásně uzavřel s Budoucí minulostí a tenhle film to dokonal. Po nemastné a neslané Apocalypse nevěřím, že bych chtěl jakýkoliv další film s X-meny vidět. Syrový, nečekaně brutální a depresivní Wolverine s takovou atmosférou, kterou by mu leckteré post-apo filmy mohly závidět. Jediná chybička tady ale je. Vlastně nevím, jestli se na to budu chtít někdy znovu podívat. 9/10 P.S. Ten hype, který se okolo tvoří, může filmu akorát uškodit. Film je to pomalý, atmosferický, akce je pouze vkládaná mezi dlouhé rozhovory a pohledy a nachází se zde minimální počet (zjevných) CGI efektů. Já jen aby fanoušek Marvel a DC tvorby nebyl překvapen :) ()

Yoda sama

Prehliadneme zanedbateľné chybičky, len sporadicky nájsť úprimnejší komiksový film v ktorom podobne fungujú emócie i postavy. Dokonca aj niečo, čo vyzerá ako výplň, sa lusknutím prsta zmení na emočný klimax filmu a len prehĺbi beznádej budovanú od prvého záberu, kedy Logan krívajúc vystúpi zo svojej limuzíny. Ďakujeme Deadpoolovi, ďakujeme Jackmanovi a ďakujeme kravaťákom, ktorí pred tým necúvli. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu