Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (CinemArt)

Whitebeard

Tak jo, Hugh hvězdu navíc udělal, tak dávám plnej počet. Četl jsem krásnej koment, kde psali, že Jackman je nejlepší filmovej casting všech dob, a já s tím souhlasím. Jeho předvedení umírajícího Wolverina je prostě výtečná. Konkrétně jemu prostě nelze vytknout ani minuta filmu, ten chlap je charismatickej až na půdu a nejspíš kde bude hrát, to bude pecka. K samotnému filmu, ten je po akční stránce naprostá paráda. Scéna v lese je kulervoucí a pustim si ji ještě několikrát. Ostatně pokaždý, když velítly adamantiový čepele, tak to byl mazec, ať už Wolverinovo nebo jeho povedený dcerky. Střih a zvuk na jedničku. Co mi trochu vadilo byla místy amatérsky vypadající kamera a použitý filtry. A Xavierovo běsnění třesoucí kamerou, za to bych trestal. Ale suma sumárum, tenhle film si 5* zaslouží a doporučuju na to nalítnout do kina. Jsem zvědavej, jak na tenhle úspěch filmu zareaguje Jackman, kterej ohlásil svůj poslední díl. Nějak se mi nechce věřit, že timhle to odpíská. ()

michald99

ERkový a na férofku surový Logan sice potěší, ale přeci jenom nemuseli j*bat nadávku do každý scénu, k*rva, nesr*li se s tim, jen co je pravda. Možná docela skok od těch ostatních posr*ných "pohádek". Ale stejně je ta holka, do p*či, nejlépe podaná postava, co kdy marvel vyplivl na filmový plátno. Co s tim, žejo, finále jak kráva a teď vy tam sedíte, pomlaskáváte nad tou autentičností venkova, lesů a obecně zk*rveně dobře vybraným prostředím a nakonec jediný, co vás sere, je, že absolutně k*rva netušíte, proč jsou všichni mrtví, ale ve výsledku to máte stejně v p*či a jenom sedíte a vychutnáváte si Jackmanovu (a Stewartovu) poslední, důstojnou a ve všech ohledech špičkovou jízdu. ||90%|| ()

figliar

Dôstojná rozlúčka Jackmana a Stewarta s ikonickými postavami a ich životnými úlohami. Kvality filmu sú nepopierateľné, akcia, dráma, príbeh a navyše šialený krvák... všetko čo si fanúšik môže želať. Krásne vyuzlenie a elegantné ukončenie 17 ročnej cesty s Rkovým ratingom bolo správnou voľbou, ktorá však určite vďačí za mega úspech Deadpoola. Hodnotím plným počtom, ale umiestnenie v top filmoch histórie kinematografie nie je na mieste. Dokonca si myslím, že sa nejedná ani o najlepší film X-Menovskej ságy. ()

PEZ

Logan bolí. Veľmi obstojné zakončenie série. Tentokrát definitívne. Všetko raz skončí. Vykúpením a nádejou je nám nová generácia. Logan sa mi napriek naozaj extrémne temnému a melancholickému tónu páčil. No práve tá Mangoldova umienenosť, keď naschvál nechcel nič vysvetľovať, aby sa mohol čisto sústrediť na charaktery, paradoxne spôsobila, že i keď som s postavami súcitil, nešlo to vo mne až tak do hĺbky, ako keby nám bolo ukázané pozadie udalostí, ktoré našich hrdinov doviedli na ich spoločnú a poslednú cestu. Náznaky sa objavili, ale katarzia u mňa nenastala. I tak klobúk dole štúdiu, toto dať do kín nie je bežné. Jackman a Stewart parádni (ako vždy). No najväčším pozitívom sa stala Dafne Keen, ktorá ani rozprávať nemusela - všetko (a všetkých) dala s prehľadom. Neuveriteľný výkon! X-Menovská séria mi bude chýbať (i keď je jasné, že prídu nové reštarty). R.I.P. ()

AngelG

Neskutečně silný zážitek. Nikdy nikdo nenatočil komiks tak brutální a plný emocí, jako tohle. Nejedná se tady pouze o nejlepší film z celé série Wolverina anebo X-men, ale o nejlepší film Marvelu vůbec (o DC ani nemluvím). Všichni tady předvádí nadlidské výkony a myslím, že není třeba zdůrazňování Hugh Jackmana, který této postavě opravdu věnoval srdce i duši. Krásnější rozloučení s Wolverinem jsem si ani nemohla přát. ()

Professor Zoom

Dlhšie som rozmýšľal čo by som sem napísal a nakoniec som si uvedomil, že bez nejakých tých spoilerov tento komentár napísať skrátka nemôžem. Prvá a posledná scéna filmu nemajú chybu a v strede sú úžasné a hlboké scény pri ktorých si uvedomíte, že nepozeráte štandardný film z prostredia X-Men filmov. Namiesto kladov filmu (ktorých ne veľmi veľa) by som sa radšej pozrel, z môjho pohľadu,na mínusy. Medzi ne určite patrí skupinka mutantských detí, ktorá tam byť nemusela, následne určité vtipné momenty (Marvel tie vtipy musel pchať aj do R-kového Wolverina) a moc nevýrazná hudba od Marco Betramiho. + by som ešte k filmu mohol povedať, že v istých momentoch bol trošku predvídateľný, ale to už zachádzam do menších detailov. Napokon sa mi film po 2 dňoch uležal v hlave s hodnotením 4,3 z 5, ale keď si uvedomím, že herci (starí aj noví) dali do toho filmu všetko čo mohli a Hugh dokázal zostať v postave úžasných 17 rokov, nemám najmenší problém nedať kľudne aj celú 1* naviac. Logan u mňa nie je najlepším filmom ságy, ale určite je najdôstojnejším a najrealistickejším a za to palec hore ! 97% - 5*. ()

Torgal

Viem, že by som mal byť vďačný za to, že som sme sa konečne dočkali nekompromisne R-kového Wolverina (u ktorého navyše vyšší rating slúži príbehu a nie naopak), ale... veľmi to na mňa nefungovalo. Akcia je síce veľmi intenzívna a fyzická, ale nie je jej veľa a medzi akčnými scénami sú veľmi dlhé scény, kde sa toho veľa zaujímavého nedeje. Keď si navyše spomeniem na všetky logické diery a vlastne chatrný dej, tak aj na štvrtú hviezdu musím privierať oko. Obávam sa, že z tohto sa (aspoň pre mňa) žiadny nezabudnuteľný míľnik nestane. 7/10 PS: Záverečná scéna mi ale aj tak spoľahlivo vohnala vlhkosť do očí. ()

Waldir

Výnimka potvrdzujúca pravidlo (ďakujeme ti Deadpool), že aj v súčasnom svete plnom farebne prepálených, tuctových a bez-emočných super-hrdinských filmoch to ide natočiť menej farebne, originálne a hlavne s kopou,kopou, kopou emócii. Depresívna, ťažobná a brutálna cesta, ktorá Vás vo finále vyžmýka do poslednej kvapky. Pre mňa dokonalé dielo s výborným soundtrackom, atmosférou a hlavne Hughom Jackmanom vrátane celého hereckého obsadenia. ()

Kaucuk

Ušpiněný, westernový, naprosto odlišný X-men film než cokoliv předtím, s perfektním triem herců v hlavních rolích, výborným, slizkým padouchem a surovou, hektolitry krve napěchovanou akcí. Ačkoliv není úplně bezchybný, tak mě Logan dostal téměř na všech frontách a nemůžu se dočkat až vylétne do domácích kin. Skvělá rozlučka pánů Jackmana a Stewarta (za toho musím obzvláště orodovat-zaujal mě o ždibec víc). ()

FanKalEl

Kto by povedal že režisér priemerného wolverina z 2013 natočí veľmi neobvyklú komiksovku z dielne červených s jadrom dospelej akčnej drámy? Ja určite nie, no napriek tomu, že je to z každého hľadiska dobrý film, mi je ľúto, že nedokážem Logana oceniť tak ako ostatní. "Dobrý film" mi zjavne nestačil. Jednoducho nedokážem prijať že to znamená koniec. Na Wolverina som sa pocelý čas pozeral neveriacim pohľadom ako je možné, že melie z posledného. No proste realita a pomrkávanie na anti-komiksákov. Chýbal mi tu väčší, osobný, citový terorizmus. Ono tu bolo viacero scén ktoré by som si nechal zarámovať ale ako celok to nespĺňa ten účel aký by mal spĺňať film hodný plného počtu hviezd v kotli. Nutné ďalšie zhliadnutie. Nominácie sú už isté. (85%) ()

chernobyl

Jakožto z oboru mám radost, že reklama i hory přenáší. Avizovaná hardcore rubačka je vlastně dojemná ucajdaná roadmovie o záchraně dětí a nobody gives a shit. Tohle dává sakra smysl, natočit to u kámoše na poli za pár kaček a radši zbytek narvat do reklamy, která nám dovysvětlí, že je to vlastně existenciální drama o vykoupení. Poslední večeře a sprostý plešoun potěšili, ale hamlet nikde. A z usekaným končetin sem se léčit z vhs v 90s, takže zase nic. Ale musím uznat, že takhle to mělo skončit. Po dvou ubohých filmech konečně jeden cajk. Ale beztak je to ripoff Mad Maxe 3. ()

KafuR

Pryč s infantilností, toto je existenciální depkou prosáklé drama o konci jedné éry bez jakýchkoli vyhlídek na lepší zítřek. Skomírající hlavní hrdina, jehož jediným snem je vše v poklidu dožít, starý Profesor, jehož sen už dávno vzal za své, a jedna malá holčina, která ukáže, že ti dva mají navíc. Škoda příliš dlouhé stopáže, a tudíž i množství některých konverzačních chvilek, ale i tak se jedná o vyspělou a celkem brutální etudu, která nehledí na sebe, na hrdiny, ani na lidi kolem nich. Výtečný záporák, scénář s neotřelým námětem a rejža, který věděl, že to chce jinak. A to je velmi dobrá kombinace. ()

HenryIvan

R-kový rating tomu veru pomohol. Toľko krvi som snáď nevidel ani v Deadpoolovi. Mám tu menšie dilema s hodnotením, snáď sa po napísaní komentu rozhodnem. Trošičku pozmnením štýl recenzie. POZITÍVA: - už spomínaný rating pre dospelých, vďaka ktorému sme zažili prekvapivo v takýchto filmoch a hlavne filmoch od Marvelu „ dospelú akciu ”, pri ktorej myslím až prílišné zabíjanie ( v dobrom ), - pohľad na Logana a Charlesa z úplne iného uhlu ( hlavne som si asi najviac užil profesorovú diagnózu a Logana s okuliarmi ), - povedal by som, že až prekvapivo zaujímavá zápletka ( viac nevyspojlerujem ), - herecký výkon či už Patricka Stewarta, ale hlavne Hugha Jackmana, ktorý preukázal patričnú emóciu pri svojej derniere v roli Wolverina. NEGATÍVA: - ALLERT menší spojler, prišlo mi poniekaľ čudné a až bizarné, že dievča neprehovorí viac než polovicu filmu a náhle začne sypať slová v španielčine a angličtine ( nevravím, že to nie je reálne, ale zdá sa mi to čudné a mal som z toho zmiešané pocity ), - teraz si budem troška protirečiť nakoľko sa mi záver páčil a bolo to svojim spôsobom dojemné ( bohužiaľ keďže nepatrím medzi najväčšiích fanúšikov X-manov, tak mi na konci nekvapla ani slzička, bolo to istým spôsobom smutné, ale nie na plač sorry ), ale tak trochu mi ten záver prišiel príliš silený a zamierený na emočnú stránku divákov. Myslím si, že divákov ( aspoň mňa ) si získal dovtedajším masakrom „ vidličkami ” a tvorcovia nemuseli až tak zahrať na city nám divákom. ZÁVER: Pozitíva prevládajú nad negatívami, čiže by som mal dať nad 50 %. Príjemné pocity z filmu sú o mnoho väčšie ako negatívne ( ktorých bolo btw ako šafránu, čiže málo ), tak sa dostávame za hranicu 75 %. Pridajme ešte 5 % za snahu štábu a výkony hercov a máme zdanlivý výsledok. Pre tých, ktorý ako tak počítali so mnou máme 80 %. Myslím, že sú pre tento film akurátne. Ďakujem všetkým, ktorí vydržali čítať môj mierne upravený a na mňa neortodoxný komentár do konca. ()

Dimo

Ještě před pár měsíci jsem sérii X-men celkem ignoroval, neb jsem ji považoval za omalovánkové pohádky o partičce lidí s přihlouplými schopnostmi. Pak jsem ale na bluray zakoupil kompletní sérii, do kin se blížil Logan, sérii jsem shlédl a partička mutantů mi svým charakterem trochu přirostla k srdci. No, a pak jsem na Logana šel do kina. Dvakrát. Tohle perfektní zakončení mě odpálilo. Je až s podivem, jak dlouho si může tématická řada udržovat tak zajímavou rozmanitost a když se tvůrci nebojí udělat za generační sérií opravdu odvážnou tečku, může se Logan, poslední, devátý díl stát tím nejlepším, co v ní vzniklo. Film je drsný, odvážný, emocionální, se silným pocitem uvěřitelnosti, nahláškovaný pichlavým humorem a především dojímavý. No a nakonec, vidět se dá i bez znalosti předchozích filmů. Věřím, že si může nové fandy X-menů najít právě skrz tento díl, stejně jako jej někdo znuděně odzíve do kopru. Tvůrcům posílám poděkování za eRko a plnou palbu hvězd. ()

Kiisaki

Opravdu vynikající rozloučení s Wolverinem. Jeden z nejlepších Marvel filmů vůbec, který tentokrát nevsadil na odlehčený humor a pestrou zábavu. Bylo to depresivní, drsné, vyzrálé - a skvělé. Postavy měly hloubku a já doufám, že to nebylo naposledy, co jsme na plátně viděli Lauru. ()

Cryptkeeper

Konečně ponurý,drsný a syrový X-menovský kousek. Pár věcí jako srdceryvný ost bych nahradil nějakým artovým dílkem,ale to už bychom chtěli asi po tvůrcích hodně. Každopádně,za mě spokojenost ;) ()

Kingjiri

Wolverinova rozlučka měla na to být perfektní podivanou ... kdyby se Rkovej rating nesmrsknul jen na pár "fuckujících" dialogů, dvě uřízlý hlavy a pár kapek krve; kdyby nebyly postavy Laury nebo Calibana tak nesympatický; kdyby byla líp napsaná postava záporáka; kdyby bylo tempo vyprávění svižnější nebo kdyby se konec obešel bez bojující mutantní "školky" (mám obecně problém s tim, když jsou malý děti přemoudřelý nebo bojeschopnější než Chuck Norris). Líbily se mi ale motivy v podobě Logana alkoholika nebo senilního Profesora X (dodávaly filmu takovej civilnější rozměr) a občas se taky dařilo budovat depresivnější postapokalyptickou atmosféru. Právě za atmosféru, slušnou filmařinu, akci, nehollywoodskej závěr a jako vždycky cool Hugha Jackmana přihazuju třetí silnou hvězdu. ()

rukay

Logan překročil svůj stín. Otázkou zůstává jestli je to správně. Jestli chtějí diváci vidět jak jejich hrdinové, jejich oblíbené postavy, a potažmo i jejich představitelé pomalu odcházejí do propadliště dějin. Nebo spíše jestli to chtějí až vidět takto expresivně. Mne osobně to zklamalo. Těžko bych mohl říct, že takovýhle konec X-Menovské staré party jsem si kdy přál, takže z pohledu fanouška - doslovně toho kdo ústředním postavám fandí - mne film nepotěšil. Je možná hloubavý, má dobrou práci s charektery, jejich motivacemi, dobře dávkuje akci i emoce, ale nic to není platné, když "to prostě není správné." Oceňuji snahu vybočit za zajeté schématu akčních komixovek, westernový podtext i narativ road movie potěšili, ale requiem pro Wolverina jsem si představoval přeci jen jinak. Pokud tedy už někdo má potřebu něco takového, jako je requiem pro absolutně legendárního akčního hrdinu, natáčet. Tohle depresárium od začátku do konce je na mne jednoduše příliš prvoplánové, a i příliš silné, aby mi činilo nějaké zvláštní potěšení jej sledovat. 3** ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu