Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (CinemArt)

salamandrr

Zásadní problémy: 1) vůbec to nemá nic společného s comicsem "old man logan", což sem chtěl a nedostal. 2) Wolverin občas sotva jde a tahá si drápy z ruky, ale když ho něco nasere tak jede jak za dob x-manů 3) SPOILER máme tu armádu super vojáků, ok zatím dětí a oni utíkají před komandem týpků s puškama. Neříkám, že je to špatný snímek a brutalita mu sedí o tom žádná. Ale pro mě tento snímek revoluce není. Asi sem zdegenerovanej, ale ani mi to nepřišlo výrazně násilnější než jiný filmy 8) 3*-4* víc ani prd ()

bararich8

No, trochu hype, nezdá se vám? Jako jasně, brutální to celkem bylo, syrový taky, některý scény fakt super (černoši...), ale jinak jsem čekal ještě o kus lepší zakončení Wolverina, takříkajíc mě to nechytlo za srdíčko, chyběla tomu větší hloubka. Hlavně problém je ale absence pořádných záporáků jako v předchozích dílech (navíc tihle byli fakt neschopní). Days of Future Past zůstal stále nepřekonán. 4,5* ()

Stíba

Každá dobrá série by měla končit majstrštykem a tím Logan určitě je. Byť se mi ale tohle vyzrále finále hodně líbilo, nějak nemůžu po prvním shlédnutí dát plné hodnocení, ale hodně mě to táhne k druhé projekci. Logan má totiž všechna ta superlativa, která mu jsou přičítána a je to film, který be debat vyčnívá v mnoha ohledech. ()

papaguy

Místo sci-fi plného přiteplených kostýmků nám scénáristé servírují drama. Naštěstí. Jediné, co mi tam nesedělo, byl ten loganův klon. Když už, měl být teprve dítětem, btw. ()

KUFI odpad!

Ja to tusil.. dal jsem presne 39 minut a dvacet vterin nez jsem stisknul tlacitko delete. Od prvnich vterin kravovina. A vzduchem litajici mala holka co masakruje specialni jednotku bylo uz nad moje sily. ()

Hpatrik

Není to sice úplně na plný počet, ale nelze neocenit to nesmírné nasazení Hugha Jackmana, a taky samozřejmě to dospělé pojetí, které k Wolwerinovi prostě sedí. Solidní scénář, pěkně obsazené (Dafne Keen), zručná režie a úderný soundtrack. Jenom mě ten závěr emocionálně tolik nezasáhl. Jinak velká paráda! ()

Kalimero13

Jen považte: Drsný samotář trpící osobními démony se nedobrovolně vydává na dlouhou cestu s mladou holčinou. Ještě dítě, ke kterému nemá pražádný vztah, musí v pořádku doprovodit do zcela jiného koutu Ameriky. A to je dost času na to, aby si k sobě našli cestu. Popisuju tu příběh Logana, nebo The Last of Us? Dva stejné linky, dvě rozdílná zpracování. Jen proto, že je Logan tak vysoko hodnocen, mnohdy až opěvován, doufám snese toto porovnání. A že z něho nevychází vůbec dobře. Tolik, tolik věcí dělá Last of Us mnohem lépe. Sympatická hrdinka s charakterem a divokou duší co se nedá vs. krajně nesympatické vřeštící zvíře. Vedlejší barevně vykreslené postavy, rozšiřující svou osobností povědomí o universu vs. generické postavičky drsných vojáků a šílených vědátorů. Schopnost protlačit pojmy "drsný a temný" mezi řádky, v hereckých výkonech a činech vs. nepřirozená snaha získat nálepku "drsný a temný" krví a počtem mrtvol. Herecké výkony omezené technologií mo-cap, přesto strhující vs ... ok Hugh hraje super i většina ostatních, až na tu holku. Ale především hluboké poselství příběhu co má koule ukázat věci jinak vs. miliontá variace na umírajícího hrdinu. Logan je průměrný film, komiks pro děti naroubovaný na bezúčelné násilí. Nemůže jinak než pokleknout před svým o dost starším uměleckým bratrem. ()

dalziel

Mangold sa už v predchádzajúcom filme rozhodol že Wolverina odpraví a v tomto duchu pokračuje aj tu.Film je vynikajúci, ale na mňa pôsobí veľmi depresívne čo z neho pre mňa robí jednorazovú záležitosť aj keď som ho už vlastne videl dva krát 😃 ()

Razzor_82

Král je mrtev! Hugh pověsil adamantiový drápek na hřebík ve správný čas. Z filmu doslova cáká na Marvelovku nevídaná brutalita a chladnokrevnost. Rozloučení je ale i skvělým dramatem ve kterém najdete spoustu emocí. Famózní syrovost v Loganově rozlučce. 10/10 ()

geek.ondra

Kulervoucí erkovo-komiksová jízda která je skvěle natočená i napsaná a zahraná (Jackman a Stewart na Oscary!) Mangold neměl zapotřebí zbytečně vykrádat Singera nebo se zavděčit klasickým mainstreamovým fanouškům... on totiž vytvořil vysoce ambiciózní a unikátní komiksovku která je opravdu v rámci žánru revoluční a právem byla nominována na Oscara za adaptovaný scénář. Logan bezpochyby patří mezi nejlepší komiksové filmy vůbec. 9/10 ()

kondor77

Zdejší hodnocení jinak průměrného filmu se mi nelíbí. Dvě hvězdičky dávám jen proto, abych kompenzoval přehnaně pozitivní recenze. Hezký den. ()

DarthFailord

Laura a její Tygr..teda pardon..Rosomák...obyčejný příběh o neobyčejných lidech, kteří se rodí, žijí a umírají...aneb když Last of Us potká xmeny...obrovsky silný snímek nabitý od začátku do konce...akce, krev, brutalita, ale hlavně dokonale vyvážený emoční mix. Bylo vidět, že do toho šel Jackman naposled. Dal do toho všechno. Nejlepší xmenovský origin. Nějak nemám co víc napsat, tak komorní a skromný příběh snad jakoby ani nepatřil do světa komiksového filmu. Stejně jako se odlišili Nolanovi Batmani, tak se Logan odlišil od všech ostatních komiksových filmů...král je mrtev. Ať žije král!! 95% ()

AloisNeuman

Tak že shrnutí. Určitě běžte do IMAXU. Velké plátno je super. Viděl jsem všechny X-meny v kině vyjma prvního toho jsem viděl v roce 2000 na HBO. Hugh Jackman je super a postavu Wolverina si pořádně za 17 let užil. Pro mě nejlepší díl pořád X2. Co se týká třech samostaných filmů je asi tento doopravdy nejlepší, ale kvůli nostalgii. Stopáž mohla být kratší. SAMOZŘEJMĚ NEJVÍC SI VŠICHNI UŽIJÍ MASAKR DÍKY DEADPOOLOVI :) A SPROSTÁ MLUVA ()

bono22vox

Nejlepší z nejlepších... Naposledy a nejlépe jak to šlo... Jednoduše, úplně jinak, syrově a brutálně, s westernovym puncem a skvělým soundtrackem... Jackman tímto filmem vytvořil ze své postavy opravdovou LEGENDU. Amen! ()

Badmarshall

Konečně jsme dostali drsného Wolvíka!!!!! A kujva jo, těšil jsem se moc a rozhodně nebyl zklamán. Ne, že by bylo málo akce, ale je to spíše hutné drámo a tak je to dobře. Opravdu čestná rozlučka pánů Jackmana a Stewarta s jejich ikonickými rolemi. Proč jen se takovým to stylem netočilo dříve, ještě, že jim to někdo ukázal (slyším - Deadpool). Byla vidět krev a tak to má u těchto filmů být. Malá se s tím taky nemazlila a byla drsnější a vzteklejší než samotnej Logan. Jen jsem zvědav, jak budou v budoucnu pokračovat s filmy k tomuto tématu a kdo jiný bude Wolvíka hrát. Snad se bude pokračovat alespoň v tomto trendu. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu