Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (Cinemart)

Martin45

Ďalší unikátny superhero film. James Mangold nám ukazuje, že nie každý film tohto žánru je na jedno kopito (nie že by mi to vadilo, ale je to príjemná zmena). Film prekypuje emóciami, hlavná dvojka má perfektnú chémiu, herecké výkony sú top-notch a low budget tomuto filmu sedí priam parádne. ()

pafka

Tak tohle bylo daleko primocarejsi, nez x-meni u kterych jsem kolikrat nevedel, oc jde. Tady to je jednoduchy jako facka, dej jasny jak italska obloha a akce, ktera je spickova. Zabava s popcornem v ruce, ktera vam nedovoli klimbat. Nic hlubokeho, predševsim zabava u filmu. Co od toho chtit vic? ()

Facerr

Hodně slabý čtyři hvězdy za příběh a občasný akční scény s malou "wolveraincí". Jinak mě tady chyběla spousta xmenovských vychytávek a možná i nějaký ty mutanti (tedy dospělý mutanti). Z těch, co se tam objevili scénáristi vytěžili minimum...ale udělat z Logana trosku zvládli dokonale. Za to a za bezvýchodnost celýho konce bych nejradši dal ještě o hvězdu míň. ()

Spilif

Čtyři nebo pět, tak tohle sem si říkal celou dobu nežli dám hodnocení a 5 si vysloužilo za závěr a za pro mě dokanalého Hugh Jackmana. Musím přiznat že Wolverine mi bude opravdu chybět! Měla to být taková ta jeho rozlučka a byla ato rozlučka se vším všudy. Jak se mi to ze začátku táhlo tak to pak nějak dostalo úplně jinou jiskru a já musím říct že jsem z Loganem naprosto spokojen un si mě získal a já s ním vydržel do samého konce. A přiznám se byl jsem překvapen tou brutalitou která byla vytvořena (zobrazena) při bitkách ale ona sem a k Loganovi prostě patří. Takže gratulace všem kteří se na filmu podíleli. A doporučení všem které rosomák prostě dostal. Za mě po krátkém váhání prostě jasná pětka :) ()

harycek

Rozjez pomalý až vcelku nudný, ale po 35 minutě to získalo šmrnc!!!Hnusně depresivní ! kdo tvoří takové zrůdnosti a pro koho??? Závěr to poněkud zlidštil, film výborný ale proč je to tak temné!?!?!Jak píše "KevSpa" to si znovu jen tak hned nepustím !? ()

Lula.cz

Nikdy jsem neviděla žádný film s Wolverinem. Nikdy jsem nečetla žádný komiks s Wolverinem. A jsem ráda, že Logana jsem viděla v kině. Silný příběh, bitky, emoce...tohle se musí vidět, ne o tom psát. Fakt nemám slov. I teď s odstupem času si myslím, že takhle se vzdává hold komiksové legendě. Jackman je na svůj věk sakra kus mimochodem. Málokdy se v kině stává, že by po skončení filmu všichni nevstali a hned neodcházeli. U Logana bylo hrobové ticho a všichni seděli. Většina si totiž potřebovala utřít slzy, včetně mě. ()

Vasyl

X-meny mám rád a kdyby se mě někdo zeptal, co tomu chybí, asi bych odpověděl že nic. Po tomhle kusu ale vím, že tomu doteď chyběly propíchlý hlavy a usekaný končetiny záporáků. A malá holka, která má u toho kuchání zlých vojáků ten správnej "rage" v očích. Su zvědavej jestli zůstane u fochu, i kdyby měla hrát jenom tuhle Loganitu. ()

AndrewNewman

V podstate to nemá žiadny dej. Je to len ďalšia komiksovka s Wolverinom avšak skvostne nakrútená. Hugh vie, prečo máme Wolverina radi a všetko nám to vo filme doprial. Je to extra hard akcia a poriadne nabrúsené "drápy". K tomu pekné obsadenie jeho dcéry nás len utvrdzuje v tom, že sa Hugh s legendou, ktorá mu zaistila večnú slávu rozlúčil viac než dôstojne. Dal by som aj 5, ale niektoré akčné scény vo finále mi prišli samoúčelné. ()

Mikecat

Postupne sa natahujuci dej s tajnostami nas vtiahne do seba,pomaly sa rozuzluje maly nasrany volverin je strasne zlaty,vcelku vyborne az na nevyuzity potencial nadanych deti v zaverecnej casti. ()

x_ander

Wolverinovo opus magnum. Jen těžko věřit, že studio odkleplo takto těžkotonážní, depresivní a přitom komorní thriller. A vyplatilo se, nejen po komerční stránce. Logan je drsný, ale nejen ve smyslu useknutých hlav a prolité krve, ale především tuhou atmosférou. Rozlučka s jednou z nejzajímavějších a nejoblíbenějších postav nemohla dopadnout lépe a člověk se neubrání pocitu, že je škoda, že Wolverine vytáhl drápy naposledy zrovna teď, když ukázal svůj potenciál. ()

Mograine

Ending jako párek. Jinak bych to nedokázal asi definovat. Starej dobrej rosomák se s námi rozloučil v opravdu dokonalém stylu. Vše co jsem viděl na plátně byla perfektní filmařská nirvána, úžasně propracovaná do všech detailů. Pan Jackman je skvělý klenot Holywoodu a jako Wolverine bude pro nás jediný a nezapomenutelný, slečinka Dafné je fakt třída, hrát umí v tak malém věku (čuchám tu novou malou hvězdu) a pana Holbrooka jsem sice na plátně viděl poprvé, ale taky je to borec. Celkově vzato je film dokonalým dílem a pan Mangold včetně starého dobrého Hjůa mají být na co hrdí. ()

CrazymanM

Velmi slušné,řekl bych zakončení období jedné generace X-menů,jen jsem pořád doufal,že to Logan nějak přežije?!No nic,Hugh ho nemůže hrát navěky,bude se pokračovat zase nějak jinak! ()

ejay

Spoiler, jinak to nejde: Logan celej film nasranej jak nikdy předtím, fakt až brutální akční scény střídají monology s profesorem, nebo záběry na holčičku, která začne mluvit až ke konci filmu. Akce skoro pořád stejná, bez překvapení. Jako pocta pro Rosomáka, nic moc. Od závěrečný akční scény jsem čekal víc.. ()

Aywes

Zamýšlel jsem dát 4*, ale nedokážu přijít na jedinou věc, která by mi vadila. Fakt ne. Hudba (Johny Cash velmi příjemně překvapil), herecké obsazení (z Dafne Keen něco bude!), scénář, akce, účelné násilí, syrovost a dospělost. Vše bylo zvládnuté na jedničku. Dokonalé rozloučení (?) s Loganem. ()

rawboy

Jednoznačně nejslabší ze všech X-Menů. Příběhem, postavama. A kamera mi přišla jak z novácké kriminálky. To, že se se zdejším osazenstvem neztotožňuji mě už ani nepřekvapuje... ()

Maxa123

Tohle je jeden z mála filmů, co mě dokázal rozbrečet. Osobně mám velmi rád Hugh Jackmana a tohle je jeden z jeho nejlepších filmů, po dokonalém triku asi ten nejlepší. Co více dodat, možná ještě výborný výkon Patricka Stewarta...95% ()

jack_scott

Hezké, že nakonec série dospěla - v posledním díle. Hmm. Film je však plytký a příliš dlouhý, akce málo,a to minimalistické finále? to jsem opravdu nečekal. Zklamání se neubráním, 65%. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu