Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (Cinemart)

subic

Prý je rok 2029, Logan už je starej šedivej a leje jak duha. Za 25 let se prý nenarodil žádný mutantík. Naivně jsem čekal, že to naváže někde, kde skončila Budoucí minulost a ono nee. A ona už to ani není moc velkolepá Marvelovská podívaná, celé se to totiž odehrává střídavě někde na vidlákově. Najednou je tu kupa dětí malých mutantíků a jedna tvrdí, že je Loganova dcerka, taky má drápky, ale v rukou jen 2, ne 3, ten třetí má ve špičce nohy. Profesor X je zabit a nakonec stejně tak i Logan. ()

LAZARUS111

Mám len jednu kritiku, neskutočné schopnosti tej malej. Bolo by uveritelnejšie keby nevedela čo robý, aby bola trochu zmätená, to by bolo fajn, pretože je ešte amatér a bolo by to uveritelnejšie. ()

Dejvecd

Tento film je... niečo. Je to úžasná, excelentná, epická jazda s krásnym vizuálom, ktorá si ma dostala. Veľké rozlúčenie s Wolverinom v podaní Hugh Jackmana, ktoré si jednoznačne zaslúži miesto medzi najlepšie komiksovky, aké kedy kto natočil. Koniec to úplne zabil a ja som sa rozreval, ako malé decko. X-Meni boli pre mňa vždy niečím viac, ako len obyčajnými superhrdinami a tento snímok je pre mňa osobne veľkým úderom na emócie. Fantastický film. 10/10 ()

PlayEasy

Marvel má očividně pořád spoustu es v rukávu. Tentokrát jedno vyložil na stůl a...... výhra! Drsný komixák, skvělý Hugh Jackman i Patrick Stewart a Boyd Holbrook je opravdu nadějný herec! Holt má to vše a je to celé vlastně úplně opačná obdoba Deadpoola, který si z "Rosomáka" ve dvojce řádně vystřelil :-) Silný zavěr. 80% ()

PlysovyMacko

Logan je troska. Postavy sa celý film masakruju, či už Wolverinova dcéra alebo jeho klon. Film je veľmi násilný aj smutný. Akčné scény sú topka. Moje oči boli cely čas na fešákovi Boydovi. ()

HellFireFery

Neuvěřitelně silný, brutální a citelný zážitek, který jsem na konci nesmírně obrečel. Nádherné zakončení ságy Wolverina! Je to pro mě ta nejlepší postava v dějinách Marcelu a navždy bude. Díky, Logane! ()

Kamy

Konečne Wolverine ako má byť, drsný, vulgárny, ale aj vtipný, a asi aj krvavejší ako Deadpool. Ak je toto definitívne rozlúčenie sa s Loganom, tak som spokojný. ()

sabo5

Hugh Jackman dokázal z posledního Wolverina udělat nejlepšího z tria wolverinu a není se co divit tolik akce a krve nebylo ani v v těch dvou dohromady takže za mě jasných 5*. Hugh zůstane v naší srdcích jako Wolverine nadosmrti ()

DuMonT

Wolverine, Kuzuri, James, Logan, Daddy... Logan, bojovník unavený životom opäť nachádza zmysel prečo sa ráno prebúdzať. Opäť vyťahuje drápy a síce aj keď už "nie je najlepší v tom čo robí", robí to veľkolepo. Síce sily už nemá na rozdávanie, hnev je jeho motorom a je ochotný pre blízkych zájsť za hranice svojich možností. Príbeh, brutalita, emócie, postavy, všetko to funguje ako namazaný stroj. Neskutočná pocta hrdinovi, ktorý mnohých z nás sprevádzal počas mladosti na filmovom plátne. Jackman je wolverine navždy a je neustále cítiť, že tým žije a dáva do tohto filmu maximum. 9/10 ()

kuki164

Musím povedať, nie som moc veľký fanúšik filmov podľa komixov. Ale filmy ako Deadpool, Xmeni či Logan sú svetlé výnimky v inak pomerne nudnom a stále sa opakujúcich animákoch od Disney. Áno vravím o ich Marvelovkách ! Na film som nešiel s až takými veľkými očakávania a neskutočne ma prekvapil. Škoda, že až po 17 rokoch sme videli toho pravého Wolverina aký tu už dávno mal byť. Dafne Keen má väčšie gule ako Wolverine v predchádzajúcich dieloch. Na tú babu sa nechytá ani Hit Girl. :) PS: Všetci čo plačete aby sa zapojil Wolverine do Avengers, preboha prosím len to nie ! ()

wallax

Najbrutálnejšia najdramatickejšia akčná labutia pieseň (rozlúčka), zároveň najbrutálnejší najdramatickejší akčný road movie a najbrutálnejší najdramatickejší komiksový film všetkých čias. Prví X-Meni redefinovali komiksový žáner a začali inak rozprávať príbeh kreslených hrdinov, Dark Knight priniesol temnotu do komiksového filmového žánru a Deadpool pripravil živnú pôdu pre rating R a s ním spojenú brutalitu (a tiež všetky tie faky a šity), ktorá sa v zošitoch nachádza od nepamäti no vo filmoch chýbala...toto všetko nájdete v Loganovi pokope. Najlepší, najdospelejší, najdrsnejší Wolverine a tiež komiks aký bol za posledných 50 rokov natočený. Viac než dôstojná rozlúčka s komiksovou postavou, ktorú Hugh Jackman 17 rokov na plátne stvárňoval, ktorú každým jedným snímkom zdokonaľoval a ktorú dotiahol k dokonalosti. A ak si myslíte, ze Logan je ten najbrutálnejší stroj na zabíjanie...tak to ste nevideli malú Lauru (X-23)...postava Wolverina má jasnú budúcnosť...a bude to riadne krvavá jazda 😊 (pre mňa 6/5 a dúfam v nomináciu na oscara a malé cameo v Deadpool 2) ()

LordMack

Málem to byly jen čtyři hvězdičky, ale jde spíš o to, že jsem měl smíšené pocity, protože ten film je hodně těžké sledovat, nebylo to úplně příjemné. To z toho ale nedělá horší film, jen drsnější. ()

minimalism

Krv, pot, bolesť, slzy. Posledný a musím povedať že aj najlepší diel - veľké ďakujem Hugh Jackmanovi za 17 rokov ako Wolverine ale musím pochváliť aj Boyda ako sympatického badassa. ()

Oxyk

Od Logana jsem očekával úplně něco jiného. Čekal jsem, že to bude prostě taková ta typická řežba. Ona to vlastně z části byla docela řežba, ale spíše velmi silná příběhovka. Je mi opravdu líto, že je tohle poslední Wolverine, jak ho známe. Bez debat opravdu Oscarový výkon Hugh Jackmana v hlavní roli a malé Laury v podání Dafne Keen. Ale na druhou stranu rozjezd byl docela tichej, Wolverine na začátku zpracuje pár chlapů a pak následuje nekonečné tlachání, než se něco stane. I tak se mi to docela líbilo, perfektní zakončení a nemůžu se dočkat nových X menů. Za mě slabších 5 hvězd ()

segovesus

Geronto road trip, několik skvělých momentů, ale má to hluché pasáže. Do filmu jsem se nezažral, jen jsem tak klouzal po povrchu. Výprava je skromnější a podání realističtější jako u Deadpool. Záporáci mi přišly až trapní a nakonec jsem si vzpomněl na slavnou sérii filmů Death Wish, ale v provedeni v Simpsonech. ()

Snowball

Akože bol to dobrý film, zabavil som sa, no takéto prehnané hodnotenia? To je trošku moc, nie? Momentálne je to 8. najlepší film na CSFD. To je naozaj veľmi, veeeeľmi prehnané. Zas nepreceňujme to... ()

moviefan4

Konečne Marvelovka ktorá bolá vážna a brutalna. Konečne sme videli Logana v plnej krase a nasadení. Tento film patrí isto medzi to najlepšie z Marvel filmov a aj človek ktorý neni fanušik Marvelu tu najde niečo svoje. Za mňa 5* a čistá spokojnosť a dokonalosť, takýchto Marveloviek si prosim viac a viac. ()

BadExHuman22

Brutální, drsný, sprostý, krvavý, smutný, ale hlavně epický, fantastický, nezapomenutelný zakončení Wolverinova dobrodružství. Hugh i Patrick ze sebe vydali všechno. Konečně Wolverine kde lítají kusy těl, stříká krev, nehledí se na slušnou mluvu a nešetří se emocemi. Logan je ten X-Men film na který jsme čekali celých 17 let. Celý film prožíváte spolu Loganem i Xavierem, ale hned jsem si oblíbil i Lauru AKA X-23 a těším se na další podívanou s touto malou smrtící holčičkou. Akce, emotivní scény i humorné scény fungují na jedničku. Pro mě aspirant na film roku. Děkujeme za skvělých 17 let s Wolverinem, Hugh. Za mě zasloužených 100%. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu