Den matek

Slavná vyvražďovačka podle Tromy! Jak nejlépe potěšit svou matku? Každý má svůj způsob, někdo nosí květiny, někdo pomáhá při uklízení. Bratři Addley a Ike mají jasno. Jejich maminku nejvíce potěší, když znásilňují mladé dívky, mučí jejich bezbranná těla a nakonec je brutálním způsobem zabijí. To se stává osudným třem mladým kamarádkám, které si vyrazí na výlet do lesů, kde sídlí šílená rodinka... (oficiální text distributora)

sedm.1

Setkání s TROMOU č.4!Setkání č.4,ale poprvé s vážně pojatým filmem(Toxic Avanger1,2 a Terror Firmer jsou spíš parodie sami na sebe).Den matek je čistě horrorový zářez a hned to na mě udělalo i mnohem větší dojem.Herci už nejsou tak neskutečně otřesní,scénář se sice pohupuje nad jámou zvanou děsběs,ale v pohodě,masky a efekty na alespoň již béčkové úrovni,zkrátka u mě pokrok nahoru.Celý je to sice chvilkama neuvěřitelně nablblý(scéna,kdy jedna z žen/obětí spustí druhou z okna z domu smrti,ta dům oběhne a vrátí se dveřma toho baráku zpátky do oné místnosti,to je fakt těžkej kalibr 8D),ale je zde jak hodně násilí,tak tý prvý "osmdesátkový" nemilosrdný atmosféry.Dobrý! ()

folklorman

Tři kamarádky bydlící na společné koleji se rozhodly po letech znovu setkat a něco dobrodružného podniknout. Cílem bylo jezero uprostřed temných lesů. Táborák před stanem, alkohol a nezávazné dialogy značí krásný začátek setkání. Ani jedna netuší, že je pozoruje velice zvláštní rodinka přebývající v opuštěném domě uprostřed lesa. Děvčata se zachumlala do spacáků. Vtom z lesa vyskočí dvojice degenerovanců, popadnou holky ve spacácích a odtáhnou je z místa počáteční idylky. Mučení, znásilňování a ponižování bude teprve začátkem. Podobně jako Blood Sucking Freaks se i tento film snaží šokovat svojí brutalitou, ale využívá k tomu velice směšné a laciné prostředky. Trochu otrlejší divák bude na tuto realizaci pohlížet s úsměvem. Po technické stránce si film udržuje podprůměrnou kvalitu. Gore záležitosti nestojí ani za řeč. V konečném podprůměrném hodnocení bych Mother's Day označil za nekvalitní, lacinou a odfláknutou blbůstku. ()

BlackTom

Nič otrasné na Muttertagu nevidím, dokonca nato, že je to TROMA, to nie je až tak debilne zábavné, no napriek tomu brutálne a surové, exploitation v pravom slova zmysle. Vraždiaci bratia sa podarili (hlavne punker) a ich obete boli dostatočne vynaliezavé, aby sa človek nenudil. Škoda niektorých hluchých miest, mohol to byť slušný nadpriemer. ()

Han22

Přijde mi, že stejně jako Toxickým dětem tu všichni dávají automaticky o hvězdičku nebo dvě míň jen proto že film je od Tromy. Přitom Den matek je opravdu výborné hixploitation. Tři holky si vyrazí do lesa zavzpomínat na vysokoškolské léta v pohodovém komediálním stylu, ale zhruba od třetiny musí čelit šílené mamince a jejím dvou buranským synům s vojenským výcvikem. Holky jsou sympatické, burani správně šílení, nechybí spousta krvavých scén (ty ruce) a ve finální části "teď se pomstíme" se to mění v takový masakr, že musím zvednout původní tříhvězdičkové hodnocení na čtyři. Tenhle film si rozhodne 44% nezaslouží. A scéna "já jsem nemocný člověk" je naprosto strhující. ()

wosho

Podle úpoutávky jsem si představoval úplně něco jiného (a tak jsem si to pustil až skoro po měsíci co jsem to dostal od kamarádky). Překvapilo mě to, jak je to solidně natočené a zahrané (tím myslím tu rodinku sadistů). Bohužel film má nic moc úvod a závěr, ale prostřední třetina je velmi podařená. Den matek je přesně tím filmen, za co lidstvo jednou skončí v pekle, film co musí odsoudit každý normální člověk a filmový fanoušek oněch normálních filmů. Pro milovníka pokleslého braku je však tato podíváná zcela průměrná. ()

jurasino

Čekal jsem od toho teda víc. Celé se to nějak vleklo, slabé efekty, ti dva dementi mě nudili, herečky taky nic moc. Slabý průměr. 50%. ()

Ricky_CZ

Texaský masakr po TROMovsku. Jde vidět, že se Kaufman snažil tohoto vzoru držet, což bohužel trochu ubralo na jeho vyšinuté vyjadřovací schopnosti. Ale pobavilo. Narvat si ženskou do šuplíku, jako hračku, by napadlo málokoho :) Jen škoda, že nejhezčí z hrdinek zemře tak záhy a už nemá šanci se projevit v živém stavu :)) 55% ()

loki666

Ne,to není film o maminkách a jejich svátku.Tohle je film o perverzních kriplech.Bude to hnusné a bude to bolet. ()

pipapa odpad!

Proboha, kdo to točí a pro koho? To není totiž ani pro děti ani pro dospělé. Tady není na co koukat, čeho se chytit...Možná že se tohle v "zemi neomezených možností" točí pro mart´any, které ale ještě před tím přejeli parním válcem. ()

Filmárik

Takže môj TROMA experience no.2 dopadol o štipku lepšie ako predošlý. Mieša / vykráda predovšetkým Hills have eyes a Texas chainsaw massacre. No myslím že tentokrát víťazí viac hororový prvok ako ten komediálny. Maminkovský element tomu síce dodáva potrebné "úchylné čaro" ( viem,oxymoron jak hovado ), ale filmu skôr škodí ako pridáva (scénka s ranným tréningom je úplne zbytočná). 1* za posledných 5 sekúnd a geniálny dialóg : "...punk sucks, disco is stupid...". PS: ďalší v poradí je Frightmare tak sa nechajme prekvapiť.... ()

MickeyStuma

Když se řekne TROMA, znalcům pokleslých snímků je jasno. V dnešní době této nezávislé filmové produkční společnosti konkuruje svými počiny např. Asylum. Nízkorozpočtové převážně hororové snímky na pomezí frašky, gore a hektolitrů krve ve své době nemající obdoby. Mnohé lze, obzvlášť při dnešním pohledu, doslova a dopísmene považovat až za úchylné. Málo se však ví, že většinou udávaly směr a mnozí filmaři se jimi inspirovali. Týká se to i snímku ´Den Matek´, z jehož námětu se čerpá dodnes. Třeba série ´Pach krve´ (2003 -). I když je fakt, že zrovna tento počin se od tvorby TROMY dosti vymyká. Dějově tu tedy máme dva mentálně postižené bratry, kteří pro potěšení své dementní matky unesou tři dívky a nemilosrdně je mučí a vůbec patřičně likvidují. Ale jo, dalo by se i říci, že se zakladatel společnosti TROMA, stojící i za scénářem a režií, Charles Kaufman mohl sám inspirovat snímkem ´Texaský masakr motorovou pilou´ (1974). Když se to však vezme kolem a kolem, Kaufman se tímto jen zařadil do éry teenagerovských slasherů, které zrovna v kinech slavily divácký úspěch. Co do kvality díla samozřejmě neměl šanci, ale svůj zářez si udělal a to mu stačilo. Počátek osmdesátých let z díla doslova září, takže i nemilosrdný zub času udělal své. Za shlédnutí však stojí a to už jen kvůli hororovému fanouškovství. V jádru věci své nostalgické kouzlo přeci jen zákeřně ukrývá. ()

HappyDeath

Hehe, dobrá psychotina, to se musí uznat. Sic to bylo béčko ve kterém byly některé scény až zbytečně moc easy, ale na druhou stranu tam bylo pár zajimavých momentů u kterých jsem se zasmál anebo mě překvapili svou nezvyklostí. A přesně tyhle nezvyklosti dnešním snímkům chybí... ()

Kozy9

Tak hrozný scenár, tak hrozné herecká výkony, tak hrozné všetko až sa začnete baviť na ohromnej veľkosti ľudskej hlúposti a nakoniec film dopozeráte do konca, len aby ste videli viac a viac veľmi nepodarených scén, ktoré vás nútia smiať. V konečnom dôsledku film bol aj pôvodne myslený ako komédia. 20% ()

Cortesz

Příšerně špatnej horor, ale měl v sobě něco, co mě svým způsobem bavilo a dokázalo udržet u obrazovky, ale nedokážu říct co to bylo, nebo čím to bylo. Zápletka je dost ubohá, začátek se skvěle rozjel, poté přišla šíleně nudná, uši trhající část, potřebná k seznámení se s postavami, tedy především tří hlavních představitelek, které si za to co z nich padalo za nesmysly zasloužili smrt hned a všechny tři, ale poté co jsem vydržel tuhle úmornou část to začalo být zajímavější, a následný boj o život, kdy se z těch ženskejch staly profesionální zabijáci to sklouzlo do typického klišé, ale pobavilo mě to. Ale ať dělám, co dělám, víc jak na dvě hvězdy to rozhodně není, dle mého v 80. letech vzniklo mnohem více lepších hororů. ()

djbarrel odpad!

Nechutná a zároveň nudná movie, která nemá špetku nápadu ani stylu. Herecké výkony strašné a i celý film je strašný, naprostá tragédie. Nechápu jak tohle může někdo točit. 0 % ()