Primetime Emmy® Award je nejvyšším oceněním v televizním průmyslu a vyjadřuje uznání za vynikající počiny mezi pořady určenými pro hlavní vysílací čas. Ceny se každoročně udělují v sedmadvaceti kategoriích a nezapomínají ani na mimořádné zásluhy. Slavnostní ceremoniál předávání Emmy je jednou z nejvíce vzrušujících a nejpestižnějších událostí v americké televizi a tato velkolepá zábavná show přitahuje miliony diváků po celém světě. Galavečer plný kouzelné atmosféry a hvězdných umělců proběhne 25. srpna 2014 v Los Angeles. (HBO Europe)

Borrtex

Jak píše KevSpa a phoebess, jeden z nejlepších ročníků udílení Cen Emmy. Já osobně jsem se naprosto dokonale bavil. Seth Meyers je výborný uvaděč a spolu s výborným publikem dokázali vytvořit výborný pořad. Scéna s Bryanem Cranstonem jak se zběsile vrhá po Julii Dreyfus byla nezapomenutelná :-D. Co se týče udílení, jsem naprosto spokojen. Breaking Bad si to rozhodně zasloužili! :-) Doplnění: Jimmy Kimmel byl taky dobrý :-D - https://www.youtube.com/watch?v=QCuniOKlghM ()

coffee...

Kvalita udílení Oscarů a Glóbů každý rok klesá. U Emmy je tomu přesně naopak. Skvělý úvodní monolog Setha Meyerse (proč jsou Emmy po dlouhé době v pondělí a proč seriáloví tvůrci zabíjejí hlavní postavy). Modern Family je už trochu ohraná a Breaking Bad jsme všichni čekali, ale ostatní ceny nejsou tak předvídatelné a potěšilo mě vítězství Benedicta a Martina za Sherlocka (už bylo na čase). Celá show hlavně odcejpá, rozdává se jedna cena za druhou a žádná nekonečná hudební čísla. A když už přijde hudební číslo, tak se drží konceptu. Nakonec mě jako perlička potěšil segment v ulicích (protože američani "don't give a shit about Emmys"). Emmy jsou prostě pro seriálové fanoušky největší nocí roku a taky to tak vypadá. ()

Splasher

Meyerse moc neznám, což bylo výhodou. Potěšil čistý hattrick pro JL-D i výhra Colberta. Uvidíme za rok, kde bude jasným favoritem Oliver. Výhry Modern Family a BB v hlavních kategoriích? Už ani nevím, jak to originálně komentovat. PS: Doufám, že Samberg bude za svůj výstup mezi nominovanými na 67. ročníku. PostPS: Nezbývá než politovat americké diváky, že ani letos PBS nebo Netflix nesáhly po Black Mirror, Utopii nebo třeba Broadchurch. ()

Matty

Na začátku roztahané, ke konci uspěchané, celkově až příliš snadno zapomenutelné předávání, jehož první polovině kralovali na všech úrovních Britové (děkovačka Moffata, vítězství Freemana a Cumberbatche, Gervaisovo uvedení nominací) a druhé lidé z Breaking Bad. Jediným výraznějším oživením režijně poněkud usedlého večera byl Weird Al, který by měl svými písněmi příští rok uvádět všechny nominované pořady. Samotná ocenění bez velkých překvapení. Namísto progresivnějších sérií, vymykajících se tématem (Derek), formou vyprávění (Treme) nebo způsobem uvedení (House of Cards, Orange is the New Black), se sázelo na osvědčené formáty a známé tváře (Parsons, herecké veteránky Kathy Bates a Jessica Lange). U některých pořadů mám pocit, že s přestávkami vítězí posledních 5 (Modern Family) nebo 10 let (The Amazing Race). Odpustit si tvůrci mohli patetickou cenu za téma pro The Normal Heart (jejíž tvůrce v děkovné řeči alespoň správně pochopil, že soška ve skutečnosti patří všem obětem AIDS, nikoli jeho filmu). ()

KevSpa

Jo, panečku, takhle se dělá show. Tohle je ten rozdíl mezi udílením Oscarů a Emmy. Televizáci si to umí užít, dokáží pobavit, vyvolat emoce (rozloučení Billyho Crystala s Robinem Williamsem mohlo nechat chladným jen toho největšího cynika) a nás seriálové maniaky naprosto odrovnat. Jeden z nejlepších ročníků. Ač se v případě udělených cen žádné překvapení nekonalo a Breaking Bad pobralo, co se dalo, byl to nezapomenutelný zážitek. ()