Město 44 vypráví příběhy mladých lidí, kteří žijí své životy jako by každý den měl být jejich posledním. Není to díky jejich statečnosti nebo lehkovážnosti – tento postoj je přirozený s ohledem na skutečnost, které čelí. Píše se totiž rok 1944 a jejich příběhy se odehrávají v Němci okupované Varšavě. Mladí Poláci vnímají své zapojení do podzemního hnutí nejen jako vlasteneckou povinnost, ale také jako dobrodružství, příležitost se pochlubit před svými vrstevníky a zapůsobit na dívky. Flirtují, předvádí se a dělají plány během jejich odbojového cvičení, aniž by si uvědomovali, že se blížící léto stane nejtěžší zkouškou jejich života. A tak netuší, co pro ně historie připravila... Polské hnutí odporu představované Zemskou armádou (Armia Krajowa) 1. srpna 1944 zahájilo ozbrojené povstání, které mělo osvobodit Varšavu z područí nacistického Německa. Naši hrdinové pod vedením charismatického vůdce Kobry vytvoří jeden z nejodvážnějších oddílů povstání. Jsou svědky i aktéry obětování se a hrdinství, ale i krutosti, zrady a vraždy. Učí se lásce a zjistí, co je to nenávist. Dějiny jim dají krvavou a krutou lekci v dospívání. (CinemArt)

FoxiDnB

Tak, krutost války, emoce, atmosféru a hloupost lidí při panice to ukazuje dobře. Celkový film, s hereckým výkonem, efekty, zvuky, příběhem atd.. 5 hvězd. Za tu blbost, s tím neskutečně ''romantickým'' polibkem, kde se kulky stáčejí jako z Wanted, a některé skladby co se mně osobně do nějakých scén nehodily 4 hvězdy, chtěl jsem dát 3, ale to že je film dobře zpracovaný i na Poláky jsem nechal alespoň ty 4. Ale abych to vzal vcelku dohromady, na to že si Poláci vzali do rukou tohle, můžu říct jen dobrá práce (až na Wanted scénu, za tu bych fackoval. Osobně si myslím, že tím tu romantickou scénu nevylepšili, ale film jsem díky tomu přestal brát tak moc vážně). ()

Elles

Skvěle vypadající film, kterej ale úplně zkazí přílišná surovost a nechutnost. Chápu, že zobrazuje válku, ale měl bych mít chuť to dokoukat a ne spíš jít zvracet. ()

Hyenodhon

Slabý film. Velkorozpočtový a zaměřený na mladé publikum v moderním holywoodském stylu. V první části filmu to vypadá, že ve Varšavě 1944 byl v zásadě pohodový život, řeší se naznačené milostné vztahy a život mládeže v gouvernementu. Potom se rozjíždí akční část, která ale zřejmě ztratila scénář. Hlavní hrdina tak nějak pobíhá, místo bojuje, místy miluje. Ale hlubší náhled co se vlastně děje schází, průběh povstání je sdělován pouze výkřiky "okoloběžících". Autoři se zřejmě s ohledem na cílovou skupinu vyhnuly brutálním "vybíjecím" scénám (až na jednu) a vynechali i hodnocení souvislostí. Film se tak bude lépe prodávat jak na východ, tak na západ od Varšavy. K tomu některé reálie byly evidetně přestřelené - déšť masa po výbuchu, židé držení v jednom bytě a tank dělem střílící na hlavní hrdinku osaměle stojící na prostranství, boj, absenci jakýchkoli starších bojujících Poláků starších 20-ti let atd. . Takže místy taková Divergence z 2. světové války. ()

jerry007

Zvláštní film,chvílemi absolutně nesmyslné scény a na druhou stranu ukazuje dost reálně Varšavské povstání. Kdyby víc zpracovali na hudbě a vynechali (rádoby umělecké scény) tak by to byl moc dobrý film ()

Horryx

Naprosto zbytečné scény: hororová scéna v podzemí, milostná scéna v rozbořeném bytě. Nepochopené scény: přímý zásah pantherem do do ultratratvrdé polské ženy. Není se čemu divit, že Německo prohrálo válku když jejich panther přímým zásahem pouze zraňuje ženy. Jinak pěkně natočený film film o Varšavském povstání. Snad se u nás také jednou podaří natočit film podobného žánru. Za mě silné 3***. ()

VerJer

Kdyby ve filmu chyběly ty umělecké scény odehrávající se za mimózní hudby, dostal by hvězdiček pět. Takhle bohužel nejde jinak, i když na scénu s tlakovou vlnou nikdy nezapomenu. ()

Edge_666

Nebýt hloupých zpomalovacích scén a nesmyslně zařazené novodobé hudby, byl by to pětihvězdičkový film. Poslední půlhodina je opravdu síla. ()

Tanbris

Po pěti letech jsem měl možnost shlédnout film znovu a musel jsem změnit své hodnocení. Teprve opakování mi dalo možnost pochopit tvůrčí záměr a také úplně jinak vnímat mnohými kritizované několikavteřinové umělecké vsuvky, které se sem sakra hodí! Snímek umí zachytit opravdovou hrůzu války očima běžných lidí, což ale i mnohé další. Tady se však setkáváme s partou poněkud zvláštních lidí, každý něčím jiným. A vlastně proč ne, vždyť válka postihla nejen "normální" lidi, ale taky blázny co lžou všem aby mohli válčit nebo žárlivky, které se radši nechají zabít než aby se vzdaly může co je nechce. Směska těchto podivností mi ale prostě jako celek dává smysl. ()