Město 44 vypráví příběhy mladých lidí, kteří žijí své životy jako by každý den měl být jejich posledním. Není to díky jejich statečnosti nebo lehkovážnosti – tento postoj je přirozený s ohledem na skutečnost, které čelí. Píše se totiž rok 1944 a jejich příběhy se odehrávají v Němci okupované Varšavě. Mladí Poláci vnímají své zapojení do podzemního hnutí nejen jako vlasteneckou povinnost, ale také jako dobrodružství, příležitost se pochlubit před svými vrstevníky a zapůsobit na dívky. Flirtují, předvádí se a dělají plány během jejich odbojového cvičení, aniž by si uvědomovali, že se blížící léto stane nejtěžší zkouškou jejich života. A tak netuší, co pro ně historie připravila... Polské hnutí odporu představované Zemskou armádou (Armia Krajowa) 1. srpna 1944 zahájilo ozbrojené povstání, které mělo osvobodit Varšavu z područí nacistického Německa. Naši hrdinové pod vedením charismatického vůdce Kobry vytvoří jeden z nejodvážnějších oddílů povstání. Jsou svědky i aktéry obětování se a hrdinství, ale i krutosti, zrady a vraždy. Učí se lásce a zjistí, co je to nenávist. Dějiny jim dají krvavou a krutou lekci v dospívání. (CinemArt)

k.rakonos

Nesmlouvavé, drsné a akčními scénami efektivně nabité válečné drama z květnového povstání roku 1944 ve Varšavě. Poláci se opravdu vytáhli, za takový film by se nemuseli stydět ani Amíci. Válka je peklo a peklem se tenhle film jen hemžil. Kéž bychom nikdy hnus války nepoznali. Závěrečné titulky také stojí za to. Za 63 dní varšavského povstání padlo 200 tisíc Poláků, 700 tisíc uteklo z města a zůstala tisícovka.... Zajímavé herecké výkony včetně atraktivních mladých Polek. Hlavní hrdina herec z Německa, trochu příznačné...Upravil bych přístupnot, protože tohle pro 12-13 leté děti moc nebylo...90% ()

Maghasius

Velký, velký potenciál je tady vidět, ale tenhle potenciál bohužel neměl šanci plně se projevit, protože režisér a scénárista v jedné osobě (už samo o sobě většinou špatný nápad) si prostě nemohl pomoci a prostě tam musel dát místy nevhodnou hudbu a větší množství slow-motion záběrů než je rozinek v mazanci. Neříkám, že dnešní hudba se nutně nehodí do takových filmů, ale to techno, co jsem slyšel, když se protagonisté prodili vodou tam opravdu nebylo nutné. Navíc se tu nachází patrně nejvíce fyzikální zákony na ruby obracející scéna jakou jsem za tenhle týden viděl. Náš hlavní hrdina a dívčina se tam líbají v podchodu a během toho jim za zády probíhá přestřelka! To celé ve slow-motion přirozeně. Jsem si jistý, že tahle scéna tu byla, aby rozvinula charakter postav (i když by jsme se nejspíš i tak obešli bez ní), ale kriste pane! Mohli alespoň trochu poodejít, a ne tam jen tak stát a nechat kolem sebe poletovat kulky (a ano některé střely kolem nic dokonce udělají i spirálu, než zmizí ze záběru). Nebýt tohodle nesmyslu, těch slow-motion scén a vhodnějšího výběru hudby na několika místech, tak tohle mohl být přinejmenším slušný film o varšavském povstání a nelehkém údělu obyvatel města na konci války. Ale v tomhle stavu je to jen průměrný film, který si tedy logicky zaslouží i průměrné hodnocení. ()

macot

Tož dobrá řezba to byla, akorát si tam fakt mohli odpusit ty kúzelnické vychytávky při tej lúbačce a šústačce.........to sem fakt nepochopíl. ()

henrykladivo

mám rád filmy z válečného prostředí, proto jsem na tento polský film zašel hned po premiéře. Myslím si, že se jedná o velmi kvalitní film i když mne trochu překvapili pasáže kde byla zakomponovaná moderní hudba. Velmi pěkné efekty, dobře vykreslující hrůzu války, pro slabší povahy dost drsné, výborná kamera. Rovněž pasáže pronikající do mysli hlavních hrdinů jsou velmi zdařilé. Film doporučuji. ()

bory24

Drsný, ale přeci jen dobrý film. Dala bych 3 hvězdičky, ale za téma a zpracování idey 4. Možná bych šla na 5, ale tu 1* musím vzít za ty 'slou mou' scény, které prostě zkazily vše. Tak jsem to zakončila na 4*. Jen mě mrzí reakce mých mladých spolužáků. ()

inhotep

Polský pokus o adaptaci Call of duty, který připomíná nový Stalingrad (ten je ale trikově lepší) barevné digi hrátky plné zpomalovaček patosu kýče a tlachů o ničem. Prázdné, unylé, navoněné nic. Jen ty polky jsou kochané jako květ... ()

vonverny

Čekal jsem akční snímek s pubošema, který bude vložen do pohnuté doby Varšavského povstání. Začátek tomu i odpovídá. Najivní krásní mladí Poláci si jdou hrát na vojáčky, kde ovšem po zradě Rudé armády rychle prozřou. Film střídá slabší okamžiky s velmi silnými. Zastřelení malého brášky hlavního hrdiny, mnou jako otce dvou prcků docela otřáslo. Akční scény postupem filmu gradovaly. Dal bych filmu jen tři hvězdičky, ale scény s vojáky z divize Dirlewanger (36 divize waffen SS), byly pro mě neuskutečné. Nevím, kde filmaři sehnali typologicky tak skvělé vojáky, ale lépe vykreslit tyto neskutečné vrahy ani nešlo. Mrtvolné, bledé obličeje, kterým bylo všechno jedno. Mimochodem, ty masky opravdu tato divize nosila. Při potlačování povstání se chovali tak brutálně, že to bylo moc i na Himmlera, který pak divizi stáhnul a nechal některé členy potrestat. Velitel divize, trestal její členy opalovním nad ohěm, kdy voják visel hlavou dolů nad táborákem.....na konci války jej údajně takto popravili vlastní vojáci.... Tohle hned tak někdo nenatočí, ale těm náckům z "města 44" jejich brutalitu věříte. Pěkný film. Za mě 75%. EDIT: jen dodám, že převaha mladých lidí ve filmu není náhodná, stačí si něco o Varšavském povstání přečíst. ()

Sylvie22

Nechápem tie nízke hodnotenia. Ja osobne som takýmto štýlom ešte film nevidela natočený. Veľmi originálny počin, ktorý zobrazuje vojnu z pohľadu dospievajúcich deciek (som zvyknutá pri takom type filmov na oveľa starších hrdinov). Krásne vyobrazenie mladíckej naivity a ideálov, ktoré tvrdo narazia na krutú realitu. Samozrejme niektoré scény boli trochu on the edge, ale film celkovo hodnotím nadpriemerne! ()

pelerin

Silné téma, slušná filmařina. Záměr přiblížit dobu a dramatický zvrat z bezstarostných dní do momentů absolutního zmaru se rozhodně vydařil. Trochu mi chyběly slušnější herecké výkony, přišli mi všichni jak naturščici. ()

SandroCZ

Čekal jsem něco víc, některé části mi tam vůbec nedávali smysl a některé byly podle mě dost přehnané. Nic co by člověk musel vidět 2x ()

jiri88

Jasně, lásky, Matrixu a osobních "vítězství" by mohlo být míň a rozhodně by to prospělo, ale popravdě, za ty scény bojů ve městě (nevybavuji si nic konkurenceschopnýho) a ultimátní "dospívání" synů a dcer Varšavy ty 4 hvězdy stojí. Minimálně se občas podívám, jestli Komasa nenatočil něco dalšího... 75% ()

Madu

Je to velka,mraziva,brutalni podivana a milostny priběh je tam rušivy element v dobře natočenem filmu. ()

VenomSK

Ako mnohí predo mnou už trefne spomenuli, jednalo by sa o nadpriemerný vojnový film od našich severných susedov zo SKVELOU napätou atmosférou nebyť tých nezmyselných psycho - halucinogénnych scén či čo to vlastne malo znamenať, nehorázny rušivý účinok na priebeh filmu, bez toho by to bolo minimálne za 4*. ()

Crixus2204

Film, jež mě oslovil především jeho drsnou atmosférou. Divák nikdy netuší, kdo, kdy a kde bude postava postřelena, či zabita. Za tak dokonale vybarvení atmosféry a pocitů v Druhé světové válce musím doopravdy polské tvůrce a herce pochválit. Co mě ale vskutku zamrzelo, byly pokusy o "odlehčení kruté atmosféry" (pro příklad - první líbací scéna), která mi na určitý moment film zhnusila, nakonec však jsem si k tomu opět našel cestu. Film proto hodnotím kladně - hodnotím 85%. což představuje z mého hlediska zasloužené 4 hvězdičky. Dobrá práce sousedi! ()

PORTER44

Mám rád tyto válečné dramata alespoň si něco doplním z válečné historie a Polské produkci se to docela povedlo i když se tam něco našlo co tam vůbec nemělo co dělat,za prvé až moc romantiky a za druhé dvě jaké si Matrix scény kde se líbají a kolem létají svýtící kulky a druhá scéna zpomalená erotická scéna a ještě k tomu hraje hip hop.Jinak se děj odehráva uprostřed okupované Varšavy,kde místní odboj když zjistí že Ruská pomoc je nedaleko založí povstání a začnou se Němcům bránit,prostředí zbombardované Varšavy se povedlo ani herecké výkony nebyly špatný. ()

Jan00

Velice zdařilý "snímek". Po dlouhé době jsem shlédl věrohodný válečný film z 2. svět. války, který nebyl čajíčkem, jak vidíme v zidealizovaných amerických filmech. Zpočátku film působil jako Timur a jeho parta, po třetině filmu nastal obrat a byly ukázány hrůza války... Na polský film nečekaně zdařilý. ()

quido.morava

Polský válečný velkofilm. Technicky dokonale zvládnutá naturalistická a depresivní scenérie válečné vřavy, ze které není úniku, z pohledu civilistů, zmatek a téměř beznaděj. Příběh za tím vším pokulhává a pointa jakoby se zcela vytratila. V ústech zůstává jen hořký pocit prachu a krve. O to asi šlo, nicméně, určitě by se to dalo udělat o něco líp. ()